05.04.2017, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Jan Prošek

Tipsport: 2.2 3.8 2.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Žádný český ani slovenský hráč do zápasu nenastoupil. (03:40:17)
1. Jake Guentzel (PIT) 1+1
2. Sidney Crosby (PIT) 0+2
3. Brian Dumoulin (PIT) 1+0
Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas poměrně hladce. V průběhu zápasu si vypracovali vedení 4:0. Brankář Matt Murray o čisté konto ve třetí třetině sice přišel, ale i tak dovedl svůj tým k výhře nad Columbusem v poměru 4:1.

59:35

Už se nic nestane.

59:00

Poslední minuta hry byla právě ohlášena.

58:30

Brandon Saad vedl další akci Jackets, dostal se před branku, ale vystřelit nedokázal.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty hry, hosté drží hru ve středním pásmu, ale nemohou se probojovat do střelecké pozice.

56:56

36:27, střelecky jsou aktivnější domácí hokejisté, kteří míří za výhrou v tomto duelu.

56:33

David Savard vystřelil z mezikruží, s jeho pokusem si dokázal brankář domácích poradit.

56:00

Čtyři minuty hry zbývají do konce třetí třetiny a pravděpodobně také zápasu.

55:40

Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácího celku, který vede o tři góly a hraje naprosto v klidu.

55:30

Probouzejí se domácí fanoušci, kteří vědí, že výhra v tomto zápase je velmi blízko.

55:10

Justin Schultz vedl pokus domácích o získání útočného pásma, úspěšný nebyl.

54:46

Columbus se snaží s výsledkem něco udělat, zatím ale marně hledá cestu cestičku, kterou byl mohl vést útočnou akci.

53:50

Mnoho šancí nyní k vidění není, ani jeden celek se nikam nežene. Brankáři mnoho práce nemají.

53:00

Domácí posílají puk přes všechny čáry, oba týmy střídají.

52:34

Hosté hrají přesilovou hru, dostali se do útočného pásma, kde kombinují, nedaří se jim ale přesněji zakončit.

52:07

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Justin Schultz – 2 min., vražení na hrazení).

4:1

Branky a nahrávky: 19. Rowney (S. Wilson), 30. Hörnqvist (Kühnhackl), 33. Dumoulin (Guentzel, Crosby), 41. Guentzel (J. Schultz, Crosby) – 51. Dubinsky

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Dumoulin, Hainsey, Cole, J. Schultz, Streit, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Sheary – Rust, Bonino, Kessel – Kühnhackl, Cullen, Hörnqvist – S. Wilson, Rowney, Archibald.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Nutivaara, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, Quincey, Harrington – N. Foligno, Wennberg, Atkinson – Jenner, Dubinsky, J. Anderson – Hartnell, Gagner, Saad – W. Karlsson, Bjorkstrand, Milano.

Rozhodčí: McCauley, Luxmore – Driscoll, Cherrey

Diváci: 18 632

04:23 CBJ 2 Wennberg, hákování
10:44 CBJ 2 HL Gagner, příliš mnoho hráčů
18:51 PIT 1:0 Rowney (S. Wilson)
29:26 PIT 2:0 Hörnqvist (Kühnhackl)