Tipsport Liga (SR) play-off

HK Poprad – HK Nitra

3:4

po prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1) Stav série: 0:3

20.03.2017, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Čtvrtfinále • Lukáš Rastislav Ovšonka sk

Tipsport: 2.8 4.6 1.95 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nitra dnešným víťazstvom zvýšila vedenie v sérii a aktuálne vedie 3:0. Má k dispozícii tri mečbaly. Už zajtra môžu "corgoni" rozhodnúť o svojom postupe do semifinále. Zápas sa začne o 18:00.

Ďakujeme za pozornosť. (21:02:14)

67:17

Nitra dala gól!
Nitra strieľa víťazný gól! Meland vysunul dopredu RADOSLAVA MACÍKA, ktorý šikovnou strelou prestrelil Šúreka!
Asistencia: Eric Meland.

66:48

Slovák pomaličky unikal domácej obrane, ale napokon jej neunikol úplne. Jeho strela spomedzi kruhov letela mimo.

66:08

Oddychový čas pre Poprad.

66:08

Pred Šúrekom bolo po dlhšej dobe dusno. Blackwater však svojich spoluhráčov nájsť nedokázal. Matúš Paločko napokon vyhodil puk a je z toho icing.

65:20

Branislav Mezei si ihneď po naskočení spracoval vyhodený puk a smeroval sám na Šúreka. Bekhendový blafák mu nevyšiel, Šúrek ho zneškodnil!

64:43

Štrauch v prečíslení prehodil puk pred bránku Fabianovi. Jemu puk uskočil a iba ho trafil špičkou hokejky. Hartzell sa natiahol a betónom vyrazil pokus. Teraz je Fabian v opatere lekárov pri mantineli a zatiaľ to nevyzerá s ním dobre.

64:22

Nitrania vyhodili puk z obranného pásma. Svitana prišiel o hokejku, a tak iba futbalovo prikopol dozadu Šúrekovi.

63:33

Kroták aj Suchý sa ocitli v dobrých šanciach, no brankár Hartzell dokázal podržať svoj tím opäť.

63:06

Poprad bude hrať presilovú hru. Branislav Mezei je poslaný na trestnú lavicu za nedovolené bránenie.

62:18

Na ťah sa dostala hosťujúca Nitra. S pukom na hokejke bol Macík, no neposunul puk nikomu. Napokon ho Fabian vyhnal z pásma.

61:44

Poprad sa dostal do útočného pásma a rozvíril kolotoč. Ibragimov posunul puk Davydovovi na pravý kruh a ten vystrelil. Hartzell bezpečne zasiahol.

60:44

Arne Kroták si spracoval puk na ľavom krídle a smeroval na bránku. Strela mu však veľmi nevyšla, vôbec netrafil bránu.

60:01

Začalo sa predĺženie.
Hvilovi sa v 57. minúte podarilo streliť gól a Poprad sa dostal do vedenia. Nitre však vyrovnanie zarušil Blakcwater gólom z 59. minúty.
Prvýkrát v tomto play-off teda uvidíme aj predĺženie, to sa bude hrať 10 minút, po štyroch hráčov na oboch stranách.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:04

Diváci na popradskom štadióne po každom prerušení okamžite spustia piskot na adresu rozhodcov. Nič však s verdiktom nenarobia a zápas pravdepodobne pôjde do predĺženia.

3:4

Branky a nahrávky: 4. Hvila (Kroták), 5. Svitana (Guliajev, Štrauch), 57. Hvila (Mlynarovič) – 7. Krištof (Kutálek, Ručkay), 26. Krištof (Rais, Ručkay), 59. Cope, 68. Macík (Meland)

HK Poprad: Šúrek (Pajpach) – Fabian (A), Guliajev, Suchý (A), Dinda, Ibragimov, Krempaský, Pokovič, Davydov – Lichanec, Zagrapan, Štrauch – Kroták (C), Troliga, Matúš Paločko – Hvila, Mlynarovič, Svitana – Bondra, Murček, Matej Paločko

HK Nitra: Hartzell (Valent) – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei (C), Meland, Versteeg, Pupák, Korím – Cope, Slovák (A), Blackwater – Ručkay, Krištof, Kutálek – Macík, Šille, Tvrdoň – Štefanka (A), Paukovček, Bajtek

Rozhodčí: Lokšík, Štefik – Smrek, Korba

Diváci: 2 085

01:41 NIT 2 Versteeg, podražení
02:14 POP 2 Mlynarovič, sekání
02:52 NIT 2 Pupák, hákování