20.03.2017, 00:30 • Bell Centre, Montreal • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.03 3.73 3.36 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 4 střely, čas na ledě 16:34 (03:31:45)
1. Paul Byron (MTL) 1+1
2. Tomáš Plekanec (MTL) 1+0
3. Brendan Gallagher (MTL) 0+1
Hokejisté Montrealu neponechali ve třetí třetině nic náhodě a zaslouženě poráží Ottawu 4:1. Hned v úvodu periody navýšil vedení Habs na 3:1 Paul Byron a v 56. minutě pečetil skóre v přesilovce Nathan Beaulieu. České fanoušky může těšit, že již ve 28 sekundě utkání se zapsal mezi střelce také Tomáš Plekanec, jenž skóroval po devatenácti zápasech.

59:41

Lehkonen ještě odehrál puk za branku soupeře. Diváci na tribunách již ve stoje aplaudují.

59:01

Začala poslední minuta třetí třetiny a zřejmě i celého utkání.

58:34

Domácím teď bohatě stačí to, co udělal Dwight King. Útočník čtvrté formace nahodil puk za branku.

58:01

Před námi jsou poslední dvě minuty třetí třetiny. Ottawu by dnes zachránil asi jen zázrak.

57:28

Hosté se sami vyhodili až ke své brance. Anderson zakládá svou rozehrávkou další akci.

56:18

S nahozením Karlssona i dorážkou Kyla Turrise si poradil Price. Domácí tak stále vedou o tři branky.

55:52

Fanoušci Montrealu jsou spokojeni a už začínají zpívat oslavné chorály.

55:34

Puk končí v ochranné síti. Reklamní přestávka.

55:14

Domácí se o 6 sekund později radovali z dalšího gólu! Gallagher předložil kotouč před odkrytou branku Paulu Byronovi, jenž ho usměrnil do sítě. Hosté si ale vzali coach's challenge a po prozkoumání videa se ukázalo, že gólové akci předcházel těsný ofsajd! Gól tedy neplatí.

55:08

55:08 Nathan BEAULIEU - 4:1

55:08

Montreal právě vstřelil branku!
Myslím, že je rozhodnuto! Andrew Shaw nabil na modré NATHANOVI BEAULIEUOVI, který propálil Craiga Andersona, jenž toho přes stínícího Lehkonena asi moc neviděl – 4:1. Asistence: Andrew Shaw a Phillip Danault.

54:34

Hostům se podařilo vyhodit a polovinu oslabení mají za sebou.

53:40

Bude. Bobby Ryan je vyloučen za nedovolené bránění a Canadiens mají k dispozici přesilovou hru.

53:39

Naopak, ke střele se dostal Max Pacioretty a zasahovat musel Anderson. Následně se strhla u mantinelu šarvátka a uvidíme, zda se nebude vylučovat.

4:1

Branky a nahrávky: 1. Plekanec (Markov, Byron), 18. Jo. Benn (Beaulieu, Radulov), 44. Byron (Gallagher, S. Weber), 56. Beaulieu (A. Shaw, Danault) – 5. Pyatt (Hoffman, Pageau)

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – S. Weber, Markov (A), Petry, Jemelin, Jo. Benn, Beaulieu – Radulov, Galchenyuk, Pacioretty (C) – Gallagher, Plekanec (A), Byron – A. Shaw, Danault, Lehkonen – T. Mitchell, McCarron, King.

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – E. Karlsson (C), Methot, Ceci, Phaneuf (A), Ch. Wideman, Borowiecki – B. Ryan, Turris (A), Z. Smith – Burrows, Brassard, Dzingel – Pyatt, Pageau, Hoffman – Wingels, Kelly, Stålberg.

Rozhodčí: Skilliter, Leggo – Gibbs, Barton

Diváci: 21288

00:28 MTL 1:0 Plekanec (Markov, Byron)
00:47 OTT 2 Hoffman, nedovolené bránění
04:36 OTT 1:1 Pyatt (Hoffman, Pageau)
06:37 MTL 2 McCarron, faul kolenem