konec (2:0, 1:1, 2:1) Stav série: 2:2

10.03.2017, 18:20 • Home Monitoring Aréna • Předkolo • Jan Picka

Tipsport: 1.78 4.4 3.82 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je vyrovnáno! Plzeň po výhře 5:2 srovnává stav předkola na 2:2.

Po první třetině mohli být spokojenější domácí hokejisté. Do vedení poslal indiány Miroslav Preisinger, jenž využil skvělé práce Svobody. O dvě minuty později došťoural puk v přesilové hře do sítě Dominik Kubalík, který podruhé rozjásal zaplněnou Home Monitoring Arénu. Po úvodních dvaceti minutách tedy Škoda vedla 2:0.

Do druhé třetiny vstoupili indiáni skvěle. Hned v první minutě se do útočného pásma prohnal Jakub Lev, přihrál před branku, kde číhal Ondřej Kratěna, který střelou z první prostřelil Bartošáka mezi betony. Tam se trefil také Lukáš Kucsera, jenže to bylo na druhé straně. Dvě minuty před koncem prostředního dějství snížil vítkovický útočník na 1:3.

V posledním dějství to byla opět Škodovka, kdo se těšil úspěšnějšímu a efektivnějšímu nástupu z kabiny. Indiáni sice pohrdli přesilovkou, ale hned po ní se ve 48. minutě zaradoval po dorážce odchovanec Západočechů Jan Schleiss. V 53. minutě rozjásal domácí fanoušky znovu Kratěna, který chladnokrevně zakončil únik dvou na jednoho. Vítkovice ale zbraně nesložily a snížily v 56. minutě, když ve vlastním oslabení nachytal Machovského Jan Výtisk.

Střely celkem:

Plzeň – 22

Vítkovice – 27

Nejlepší hráči:

Ondřej Kratěna(HC Škoda Plzeň)

Michael Vandas(HC Vítkovice Ridera)

Z Home Monitoring Arény je to pro dnešní večer všechno, pěkně děkuji za sledování psaného přenosu a přeji krásný víkend. Příště se bude znovu těšit Jan Picka. (20:50:11)

59:01

Patrik Zdráhal střílel z pravé strany, tečovaný pokus nakonec končí až v ochranné síti.

58:32

Ještě jeden faul na straně domácích, za sekání je vyloučen Peter Frühauf (PLZ).

57:38

Jaroslav Kracík mohl vypálit, ale nakonec ještě přihrával, takže nakonec Plzeň o puk přišla.

57:15

Indiáni mají kotouč za vlastní brankou a s rozehrávkou nikam nepospíchají.

55:44

55:42

55:42 Jan VÝTISK - 5:2

55:42

Vítkovice právě vstřelily branku!
Běžná rutina Vítkovic splněna – hostující tým se trefuje v oslabení i dnes! JAN VÝTISK (2+0) se na levé straně dostal k odraženému puku a ranou z první propálil Machovského. Tomu kotouč propadl pod rukou za brankovou čáru. Asistence: Patrik Zdráhal (1+2).

55:21

Pěkná bomba v podání Petera Frühaufa, střelu slovenského beka vyráží Bartošák do ochranné sítě.

54:26

Během početní výhody se na led dostala i čtvrtá lajna Plzně, ta se však v útočném pásmu dlouho neudržela.

54:00

Indiáni musí hned zkraje přesilovky začínat od vlastní branky.

53:44

Další vyloučení, nyní na hostující straně. Za nedovolené bránění inkasuje menší trest Petr Kolouch (VIT).

Dnešní utkání sleduje 4973 diváků.

53:07

Následuje komerční přestávka, po jejím skončení se bude vhazovat ve středním pásmu.

52:45

52:45 Ondřej KRATĚNA - 5:1

52:45

Plzeň právě vstřelila branku!
I dnes se domácí publikum dočkalo pěti branek v síti Patrika Bartošáka! Opět zafungovala kombinace první útočné řady – Jakub Lev v přečíslení naservíroval kotouč pro ONDŘEJE KRATĚNU (3+1), ten se bez problémů prosazuje podruhé v utkání! Asistence: Jakub Lev (1+3).

52:33

Indiáni trochu zazmatkovali, nakonec vyhodili kotouč jen na icing. Buly u branky Machovského.

5:2

Branky a nahrávky: 5. Preisinger (T. Svoboda, Stach), 11. D. Kubalík (Stach), 21. Kratěna (Lev, Martin Procházka), 48. Schleiss (Hrnka), 53. Kratěna (Lev) – 39. Kucsera (Vandas), 56. Výtisk (P. Zdráhal)

HC Škoda Plzeň: Machovský (Hylák) – Němeček, P. Kadlec (A), D. Sklenička, Pulpán (A), Frühauf, Čerešňák, Kvasnička – Lev, Kratěna (C), Martin Procházka – D. Kubalík, Kracík, Indrák – Stach, Preisinger, T. Svoboda – Hrnka, Koreis, Schleiss.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Hrbas, Sloboda (A), Klok, Baranka, Výtisk (A), L. Kovář, D. Krenželok – D. Květoň, O. Roman, P. Zdráhal – Szturc, Stastny, Olesz (C) – Kucsera, Kolouch, Vandas – E. Němec, Balán, Tomi – Kurovský.

Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Frodl, Zavřel