Play-off ELIOD extraligy ml. dorostu sk. "B"

HC Dukla Jihlava – VHK ROBE Vsetín

5:1

konec (2:1, 2:0, 1:0) Stav série: 1:0

08.03.2017, 15:45 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Čtvrtfinále • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

S konstatováním, že první zápas čtvrtfinále mezi vyhrála Dukla Jihlava nad Vsetínem jednoznačně 5:1, se s Vámi loučí a hezký středeční večer přeje Tomáš Lysý. (18:34:51)
První čtvrtfinále je minulostí. Jihlava ve třetí třetině přidala ještě jednu branku, když Tomáš Chlubna využil přesilovou hru a stanovil tak vítězství Dukly na konečných 5:1. Série se nyní přesunuje na Valašsko, v pátek 10. března je na programu druhý zápas, ve kterém už mohou jihlavští mladší dorostenci slavit postup do semifinále.

59:27

Vsetínští se zřejmě naposled podívali do útočného pásma, kde Šimon Jenáček neúspěšně bojoval o puk. Jihlava jej vyváží dopředu.

58:52

Juda hledal mezi kruhy volného Menšíka a opravdu jej našel. Přihrávka dobrá, zakončení rychlé, zásah hostí rychlejší a puk míří zblokován do plexi nad brankou.

58:18

Po třinácti minutách dává čárový svojí píšťalkou zřetelně najevo, že tohle bude ukázkové zakázané uvolnění hostí a hra je tak opět přerušena.

58:05

Máme tu další přerušení, domácí akce končí ofsajdem.

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny, a zřejmě i celého zápasu, ukazuje časomíra a ohlašuje hlasatel právě nyní.

57:18

Kdo jiný než kapitán by měl jít svému týmu příkladem. Petr Kuboš udělal pár rychlých temp, aby z vlastního pásma vyvezl kotouč k útočné modré, kde mu domácí vystavili důraznou stopku.

57:11

Zakázané uvolnění hostí směřuje hru po levici Lidáka.

56:55

Tím spíše, že Jihlava se jednak nechce vzdát pobytu v útočném pásmu, druhak nyní inkasoval Jan Půček hit a sesunul se k mantinelu. Cestu na střídačku mu tedy ani v nejmenším nezávidím.

55:23

V mládežnickém hokeji je samozřejmě možné cokoliv, nicméně dá se říct, že o osudu zápasu je přesně 277 vteřin před koncem základní hrací doby rozhodnuto.

54:16

Útočné choutky nejsou cizí ani Patriku Rašínovi. Domácí obránce, jehož zálibou je jízda ve špičkových autobusech, se natahoval jak široký tak dlouhý u tyčky, ovšem střílenou přihrávku spoluhráče do volné části branky neusměrnil.

53:45

Rána Kuboše od modré se odrazila od zadního mantinelu k pravé tyči Chaloupka, kde byl všudybyl Adámek. Na jednu stranu je třeba říct, že byl v téměř nulovém úhlu, ovšem geometricky naprosto neomylně poslal puk kolem brankoviště ven.

53:11

Marek Houser si řekl, že pobyt Jihlavských před brankou Lidáka byl tak akorát dlouhý. Za branou se ujal puku a uklidňuje své spoluhráče.

52:13

A na ledovou plochu se vrací také Daniel Piskač.

51:56

To už hrají Vsetínští v plném počtu.

51:45

Domácí mají touš za vlastní klecí a přes Petra Brože zakládají útok.

50:45

Lukáš Adámek na mě dnes z hostů udělal dojem, bojuje a nevypustí jediný souboj. Stejně jako nyní, kdy na pravé straně útočného pásma získal puk, jenže Chaloupek si s jeho zakončením věděl rady a zřejmě si řekl, že gól ze sedmé minuty je pro něj tak akorát, co soupeři povolí.

5:1

Branky a nahrávky: 8. Křišta, 16. V. Brož (Křišta), 25. Najman (Menšík), 34. Menšík (V. Brož), 48. Chlubna (Najman, Menšík) – 7. Lobodowski (Jenáček)

HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Krejčí) – P. Brož, Rašín, Winkler, Smolko, Křišta, Piskač, Barák – Chlubna, Juda, Pigl – V. Brož, Najman, Menšík – Svoboda, Čermák, Zadražil – Mihulka, Krajíček. Trenér: Petr Svoboda

VHK ROBE Vsetín: Lidák (Ševců) – Kunst, Kuboš, Mikulík, Navrátil, Houser, Vávra, Sviták – Adámek, Jenáček, Lobodowski – Lukačka, Půček, Šánek – Pochylý, Mlýnková, Dohnal – Calaba, Hradil. Trenér: Luboš Jenáček

Rozhodčí: Pilný – Klouda, Pechánek

06:23 VSE 0:1 Lobodowski (Jenáček)
07:56 JIH 1:1 Křišta
15:42 JIH 2:1 V. Brož (Křišta)
24:13 JIH 3:1 Najman (Menšík)
26:01 JIH 2 Juda, podražení