HC Dukla Jihlava – HC Slavia Praha

5:1

konec (3:0, 0:1, 2:0) Stav série: 1:0

24.02.2017, 15:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Osmifinále • Petr Jindra

První play-off zápas extraligy staršího dorostu je u konce. Jihlava zvítězila v poměru 5:1. Přestože skóre vypadá, jako by domácí svého soupeře z Prahy rozdrtili, herně to takový rozdíl rozhodně nebyl. Na to se ale historie neptá. Podstatné je, že Dukla vede v sérii 1:0 a kluci mohou děkovat fanouškům, kteří je povzbuzovali v celém zápase.

Já se s vámi loučím z Horáckého zimního stadionu a budu se těšit u dalších přenosů nejen z hokeje. (17:12:50)

59:56

Hrbatý dostal trest do konce utkání. Čtyři sekundy si místo něj posedí na trestné Daňhel.

59:56

Závěr zápasu je hodně tvrdý. Teď se do sebe pustili Hrbatý a Martínek. Situaci museli řešit rozhodčí. Jejich včasný zásah zabránil bitce.

59:35

Daňhel do Kodadova betonu. Slávistický gólman se inspiroval kolegou na druhé straně. Puk vyrazil.

58:50

Brož má chuť dát gól. Jenže jenom ta nestačí. Přestřelil.

58:00

Kdybyste se mě v úvodních deseti minutách zeptali, na koho bych vsadil, Slavia by byla jasná volba. A jak je vidět, patrně bych prohrál kalhoty. Slávisté zápas nevypouští ani teď, z jeijch strany je to ale zmar. To je takový ten den, kdy vám nejde vůbec nic.

56:00

Slávisté jsou velmi frustrovaní. Furch pyká za hráčskou lavici, respektive její nesportovní chování. A tentýž přestupek poslal do kabiny Starka.

56:00

Slávisté se radovali z gólu. Ten neplatí. Byl dosažen bruslí. A jako nepříjemný bonus dostal Hradil pěkně naloženo, takže se zvedl z ledu jen za pomoci klubového lékaře. Dvojí smůla pro hosty.

55:42

Dukla právě vstřelila branku!
Předbrankový prostor, tam jsou dnes dukláci jako doma. I když oni doma vlastně jsou, a to všude na stadionu. LUKÁŠ JINDRA se zjevil před Kodadem jako blesk z čistého nebe a de facto rozhoduje o výhře Dukly. Slavii by teď už spasil jen zázrak. Asistence: Tomáš Vala.

55:17

A tentokrát vyloučený hráč na jihlavské straně. Nebezpečná výstroj.

54:57

Jindra se podíval, zamířil a... K dokonalosti chyběla jen střela. Puk se mu smekl a z parádní šance tak nebylo nic.

54:20

Konečně to začíná být zajímavé. Na trestnou lavici usedá další slávista. Dukla může rozhodnout. Stark si odpočine deset minut – nesportovní chování.

53:43

Vyloučen slávista Všetečka. Hádejte za co. Správně, za podražení. Vyhráváte dva bludišťáky.

53:21

Teď si dávali jihlavští beci přednost. A co z toho bylo? Paradoxně karambol a málem i pohroma.

52:45

Šťastný má v betonech magnety, které přitahují pryž. Jak si jinak vysvětlit, že slávisté ještě za 52 minut nepochopili, že po zemi to prostě dnes nepůjde.

52:12

Beton, lapačkou ven a znovu beton. Můj kolega v zámoří by jistě řekl něco ve smyslu "Great saves by Šťastný!"

50:44

Nejčastější přestupek dnes? Podražení. Jaké to je, zkusí i Oliver Havelka.

50:40

Daňhel na puk nedosáhl. Kdyby ano, bylo by asi hotovo. Jenže na kdyby se nehraje. Slavia tak stále žije.

5:1

Branky a nahrávky: 10. Kadleček (Mareš), 16. Najman (Vala, Strnad), 19. Strnad (Vala), 48. Najman (Vala), 56. Jindra (Vala) – 21. Martínek (Všetečka, Stark)

HC Dukla Jihlava: Šťastný (Juřička) – Mareš, Veleba, Trávník, Marek, Vála, Havelka, Vrátný, Daňhel, Kadleček, Jindra, Úlovec, Musil, Vala, Kardoš, Hrbatý, Najman, Filip, Slabý, Strnad

HC Slavia Praha: Vecka (19. Kodad) – Melovič, Erben, Vobořil, Zderadička, Macek, Holý, Duda, Stark, Brož, Všetečka, Grim, Hradil, Vaniš, Šilhan, Marek, Martínek, Furch, Janča

Rozhodčí: Pokorný – Rampír, Kotlík

03:25 JIH 2 Jindra, hrubost
09:36 JIH 1:0 Kadleček (Mareš)
15:31 JIH 2:0 Najman (Vala, Strnad)
18:16 JIH 3:0 Strnad (Vala)