Play-off extraligy st. dorostu

HC Dukla Jihlava – HC Slavia Praha

4:1

konec (1:1, 2:0, 1:0) Stav série: 2:0

25.02.2017, 12:15 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Osmifinále • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava vyhrála i druhý domácí zápas osmifinále, když porazila Slavii Praha 4:1, a na led Pražanů cestuje s vedením 2:0 na zápasy, se s Vámi loučí a hezkou sobotu přeje Tomáš Lysý. (15:01:33)
Třetí zápas osmifinálové série je na programu v úterý 28. ledna a Slavia při něm bude odvracet první mečbol Jihlavy. Osmifinále se totiž hraje na tři vítězná utkání a Dukle tak stačí k postupu už jen jedno vítězství.
Ve třetí třetině si Dukla pohlídala druhé vítězství v sérii, a to i za pomocí výborného výkonu Daniela Šťastného v brance, který – stejně jako včera – inkasoval pouze jednou. Minutu a čtvrt před koncem navíc pojistil jihlavské vedení Slavomír Kadleček, který upravil na konečných 4:1.

58:46

Dukla právě vstřelila branku!
Ztráta puku přináší pro Slavii ztrátu na jakýkoliv zvrat nepříznivého zápasu. Mareš vybojoval před brankou puk a přihrál na Daňhela, jenž našel ve středním pásmu SLAVOMÍRA KADLEČKA. Kapitán Dukly si sjel blíže k útočné modré a trefil prázdnou klec. Asistence: Matěj Daňhel, Lukáš Mareš.

58:27

Branka hostí je stále prázdná. Slavia kombinuje v útočném pásmu, ale ke střele se nedostává.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, ve kterých Dukla vyhazuje na zakázané uvolnění.

57:34

Hosté to zkusí v power-play bez gólmana Matěje Kodada, jeho branka zůstává volná.

57:34

Obrovský závar před brankou Dukly, ze kterého opět vzejde vítězně Daniel Šťastný. Gólman Jihlavy pokryl dorážky Hradila i Martínka, kteří se snažili, seč mohli, aby puk dostali za čáru. Neúspěšně.

56:51

Šťastný si počkal na schovanou střelu Vobořila z vrcholu pravého kruhu, která mířila k bližší tyči a jíž viděl až na poslední chvíli. Přesto znovu a úspěšně zasáhl.

55:49

Na druhé straně to bylo také těsné. Kadlečkovi chybělo jen pár centimetrů k tomu, aby před brankou zasáhl volný puk a usměrnil ho do branky.

55:19

Hradil se dostal po prvé straně přes obránce a najel si blíže k brance. Poté přihrávkou hledal volného Martínka, byť se mu v tom vší silou snažil zabránit fotbalovým skluzem Veleba, ovšem útočník Slavie na puk nedosáhl.

54:22

Úlovec mezi kruhy nedosáhl na Válovu střelu od modré, která tak prošla vedle slávistické branky.

53:47

Šťastný ale tentokrát zasahovat nemusel a naopak poté získali domácí buly před Kodadem.

53:27

Velebova střela od modré prošla kolem pravé tyče Kodada. Hned poté Slavia vyrazila do útoku.

53:27

Zakázané uvolnění vidíme i na straně hostí.

52:58

Puk se stěhuje znovu před Šťastného po zakázaném uvolnění Dukly.

52:20

Střelu Martínka z pravého kruhu vyrazil Šťastný před sebe, poté zlikvidoval i pokus dojíždějícího Meloviče. K dalšímu ohrožení jeho klece již nedošlo, protože je pískáno postavení útočníka Všetečky v brankovišti.

4:1

Branky a nahrávky: 2. Najman (Vala, Strnad), 27. Kadleček (Vála, Jiří Marek), 36. Strnad (Vala), 59. Kadleček (Daňhel, Mareš) – 16. Duda (Jakub Marek)

HC Dukla Jihlava: Šťastný (Juřička) – Vrátný, Vála, Havelka, Mareš, Jiří Marek, Trávník, Veleba – Jindra, Kadleček, Daňhel – Strnad, Najman, Vala – Musil. Slabý, Filip – Kardoš, Úlovec. Trenér: Štěpán Moravec

HC Slavia Praha: Kodad (Vecka) – Vobořil, Duda, Zderadička, Melovič, Holý, Macek, Erben – Brož, Jakub Marek, Grim – Martínek, Hradil, Všetečka – Furch, Janča, Šilhan – Vaniš. Trenér: Miloš Pecka

Rozhodčí: Doležal – Lučan, Kis

01:15 JIH 1:0 Najman (Vala, Strnad)
02:12 SLA 2 Šilhan, příliš mnoho hráčů
04:34 JIH 2 Šťastný, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo, odpyká Filip
06:14 SLA 2 Martínek, sekání
08:41 JIH 2 Strnad, vražení na hrazení
14:07 JIH 2 Slabý, hákování
15:44 SLA 1:1 Duda (Jakub Marek)
16:23 SLA 2 Furch, hákování
17:28 SLA 2 Hradil, nedovolené bránění
21:21 SLA 2 Všetečka, podražení
24:53 JIH 2 Mareš, hákování