24.02.2017, 01:30 • Air Canada Centre, Toronto • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.6 3.75 2.45 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Roman Polák (TOR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:32 (05:06:22)

1. Henrik Lundqvist (NYR) 32 zák., 1 gól, 97,0%
2. Frederik Andersen (TOR) 37 zák., 1 gól, 97,4%
3. Mika Zibanejad (NYR) 0+0 – rozhodující nájezd
Statistiky: Střely na bránu: 33-38; Zablokované střely: 5-7; Vhazování: 33%-67%; Hity: 21-31; Přesilové hry: 0/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.
Air Canada Centre bylo svědky fantastického střetnutí, ve kterém hráli klíčovou roli brankáři Frederik Andersen a Henrik Lundqvist, jejichž souboj po gólech Connora Browna a J.T. Millera musely rozhodnout samostatné nájezdy, přestože se v závěru prodloužení řítil do samostatného úniku Leo Komarov a vzápětí Auston Matthews. Maple Leafs nakonec museli sklonit hlavy, když v samostatných nájezdech proměnil rozhodující nájezd útočník Mika Zibanejad. Konečný výsledek: Toronto Maple Leafs 1 New York Rangers 2 po samostatných nájezdech.

V samostatných nájezdech zvítězil tým New York Rangers.
Autorem vítězné branky je MIKA ZIBANEJAD.

3. série 1:2

Nazem Kadri se hodně soustředil na to, aby puk střelou zápěstím po ledě poslal mezi betony Henrika Lundqvista, brankář Rangers jeho úmysl ale skvěle přečetl.

2. série 1:2

Mika Zibanejad to provedl stejně jako Auston Matthews a nad levým betonem Frederika Andersena zamířil k pravé tyči!

2. série 1:1

Auston Matthews nevymýšlen nic složitého a nádhernou střelou zápěstím vymetl pravý horní roh brány!

1. série 0:1

Mats Zuccarello si hodil puk na bekhend a v blízkosti pravé tyče puk pod ležícím Frederikem Andersenem poslal do brány!

1. série 0:0

William Nylander předvedl rychlý bekhendový blafák, který Henrik Lundqvist zastavil pravým betonem.

Samostatné nájezdy začínají.
Neopakovatelný zápas, o který se postarali brankáři Henrik Lundqvist a Frederik Andersen, vyvrcholí samostatnými nájezdy. Skóre po prodloužení: Toronto Maple Leafs 1 New York Rangers 1.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:46

64:46 Ani Matthews neuspěl v samostatném úniku! "Ou!"

64:46

Auston Matthews se řítil vzápětí také do samostatného úniku, jenže ztroskotal na Lundqvistově pravém betonu! To je závěr.

64:08

64:08 Leo Komarov mohl ukončit prodloužení. Jenže neuspěl!

64:08

Útočník Leo Komarov se řítil do samostatného úniku a v blízkosti pravé tyče bekhendem zasouval puk mezi betony Henrika Lundqvista, švédský brankář ho ale mezi nimi dokázal senzačně sklapnout a vyvést mimo bránu!

1:2

Branky a nahrávky: 11. Co. Brown (Bozak, Gardiner) – 51. J. T. Miller (K. Hayes, Pirri), rozh. náj. Zibanejad