2:1

konec (1:0, 0:0, 1:1)

08.02.2017, 18:00 • Přerov • Vojtěch Jurák

Ode mě je to pro dnešek všechno. Děkuji vám za pozornost a z Přerova přeji hezký zbytek večera. (20:03:37)
Je konec, Česká republika si na úvod turnaje připisuje cenné vítězství nad Finskem. Domácí hokejisté zvýšili ve třetí části na 2:0, ovšem hosté stihli poměrně záhy snížit zas na rozdíl jednoho gólu. Zbytek zápasu však Češi zvládli.
Nejlepšími hráči utkání jsou vyhlášeni Karel Plášek a Mikko Kokkonen.

59:54

Češi opět vyhazují puk ven a tentokrát až za finskou branku. Stadion bouří!

59:38

Klejna získal puk a posunul ho do středního pásma.

59:31

Finská střídačka si bere oddechový čas.

59:31

Dostál si našel puk mezi několika těly před ním a chytil puk do lapačky. Hra je přerušena.

59:17

Finové se přetahují o puk s českými obránci v rohu českého obranného pásma.

58:35

Annunen je opět na střídačce. Finové hrají v šesti.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, Finové jsou nastěhovaní v útočném pásmu a svírají české mužstvo.

57:17

57:17 Rasmus KUPARI - 2:1

57:17

Finsko právě vstřelilo branku!
A Finové hned snižují na 1:2. RASMUS KUPARI zřejmě tečoval puk před Dostálem, kotouč pak zapadl do sítě. Závěr bude ještě hodně dramatický. Asistence: Eetu Mäki, Peetro Salmela.

57:12

Annunen míří na střídačku! Hosté to zkusí se šesti bruslaři!

56:10

Finové se tlačí do útočného pásma, moc času jim nezbývá.

55:25

55:25 Michal KVASNICA - 2:0

55:25

Česko právě vstřelilo branku!
Domácí reprezentace vede už 2:0! Česká pětka vyhrála buly v útočném pásmu, čehož okamžitě využila. Vojtěch Kropáček posunul puk na MICHALA KVASNICU, který přesně trefil horní část finské branky. Asistence: Vojtěch Kropáček.

55:19

Hráči obou mužstev se přetlačovali o puk za finskou brankou, rozhodčí následně přerušil hru.

54:56

Češi teď dobře zavřeli střední pásmo a získali kotouč.

2:1

Branky a nahrávky: 9. Plášek (Zábranský), 56. Kvasnica (Kropáček) – 58. Kupari (Mäki, Salmela)

Česko: Dostál (Dvořák) – Zábranský (C), Malík, Klejna, Dajčar, Dluhoš, Kowalczyk, Adámek – Gajarský, Čajka, Šik – Pekař (A), Lauko, Koblížek – Kvasnica, Arnošt, Sedlák – Plášek (A), Střondala, Kropáček – Svoboda.

Finsko: Annunen (Toivomäki) – Kokkonen, Ketola, Salmela (C), Akerman, Seppälä, Rannisto, Nousiainen, Kakkonen – Killinen, Moilanen, Maccelli – Tanus (A), Kupari (A), Kivenmäki – Siikanen, Kapanen, Mäki – Petman, Konsta.

Rozhodčí: Hribik – Gebaurer, Hanzlík

04:52 FIN 2 Nousiainen, držení protihráče
08:48 CZE 1:0 Plášek (Zábranský)
09:54 FIN 2 Killinen, napadení