Mistrovství světa do 20 let

Rusko – USA

2:3

konec (1:1, 1:2, 0:0)

29.12.2016, 21:30 • Air Canada Centre, Toronto • Skupina B • Lukáš Peroutka (@LukasPeroutka)

Tipsport: 3.2 5.05 1.82 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je pro tuto chvíli vše. Američané díky tomuto výsledku skončí nejhůře druzí a zůstanou na čtvrtfinále v Torontu. Pokud Rusko zvládne silvestrovský duel se Slováky, skončí na třetím místě tabulky. Večer je v Air Canada Centre na programu ještě souboj Kanady s Lotyšskem, do té doby nashledanou. (23:55:47)
Nejlepší hráči zápasu
Michail Sergačjov (RUS)
Troy Terry (USA)
Velká radost na americké straně! Viděli jsme zatím rozhodně nejdramatičtější a nejvyrovnanější zápas torontské skupiny. Američané většinu duelu vedli a na střely byli aktivnější 37:27, ovšem Rusové se nevzdali, snížili na rozdíl jediné branky a několikrát byli velmi blízko vyrovnání. Zejména jejich první útok a přesilovky patří k tomu nejlepšímu, co je letos k vidění.

59:55

Rusko s pukem na holi, ale ve vlastním pásmu. Američané už to zvládnou.

59:40

Až teď! Samsonov pádí na střídačku, Polunin mezitím střílí nebezpečně z kruhu, ale Parsons vyráží.

59:22

Ani teď Sidorov nerozehrál, Samsonov stále v brance.

58:56

Rusko má problém dostat se z pásma, Američané aktivně forčekují a nepouští soupeře do akce.

58:31

58:31 Neúspěšný Tage Thompson!

58:31

Publikum se raduje, Tage Thompson neuspěl. Jel velmi rychle, kličku chtěl dělat až těsně před brankářem, ale ten mu puk vypíchl. Rusko má stále šanci.

58:31

58:31 Nařízeno trestné střílení!

58:31

Pozor! Po velkém závaru před Samsonovem nařizují rozhodčí trestné střílení, zřejmě kvůli tomu, že Trenin se opřel do brankové konstrukce a vychýlil ji z postavení.

57:40

Bellows nabil Thompsonovi, ten míří do Samsonovovy náruče.

57:23

57:23 Nepříjemný odraz kotouče před Samsonovu branku.

57:23

Své spoluhráče podržel Ilja Samsonov. Nepříjemně odražený kotouč dokázal před dotírajícím Greenwayem pokrýt.

56:03

Rusům se situace komplikuje. Po zaváhání musel pronikajícího Kellera stáhnout k ledu Urakov a dostane dvě minuty za držení.

55:25

Nepovedená rozehrávka ve středním pásmu a další icing sborné.

54:44

Rusové to zkoušejí individuálně jako teď Kvartalnov, příliš úspěcchu jim ale tato taktika zatím nepřináší.

53:39

Icing ruského týmu.

53:18

Tyler Parsons teď drží svůj tým, vychytal zblízka dorážejícího Urakova a následně pokryl i Sergačjovovu střelu od modré v těžké pozici.

52:54

USA v plném počtu, ale stále pod tlakem.

52:52

Na Sidorovovu střelu od modré Parsons viděl a kryje.

52:26

Zborovskij při pokusu o střelu od modré zlomil hůl, Rusko musí znovu začínat až od Samsonova.

51:45

Rykov špatně přihrál a sborná přichází o pásmo.

51:19

První útok Ruska opět v obrovském tlaku, ale Polunin v rozhodujícím momentu ztratil balanc.

50:54

Foley trochu nešťastně poslal na hrazení Jurtajkina a Rusko si zahraje přesilovku.

49:56

Velká šance Vorobjova! Prvná ruský útok si opět tvoří šance, tentokrát se Michail Vorobjov dostal k přihrávce přímo před Parsonsem, ten se ale roztáhl a skvělým zásahem drží vedení svého týmu.

49:35

Hraje s v obrovském tempu. Samsonov dostal od Kellera do masky, z protiútoku měli Rusové dobrou pozici, ale Rykov zkazil přihrávku.

48:46

Jurtajkin se protáhl kolem amerického obránce a natlačil se do zakončení, Parsons vyráží.

47:50

Hraje se vyrovnaný hokej, Rusko teď má trochu problémy v kombinaci a hledá cestu do útočného pásma.

46:20

Polunin zavezl po levém křídle kotouč do pásma, záhy o něj ale přišel.

44:40

Keller velmi šikovně hledal bekhendovou zadovkou spoluhráče před brankou, Rusové však byli u puku dřív.

43:53

White dostal přihrávku mezi kruhy, z otočky prověřil Samsonova, ten reflexivně vyráží.

42:13

Po odpískání následovala větší potyčka, ale rozhodčím se situaci podařilo uklidnit. Vylučovat se nebude.

42:13

42:13 Banková příležitost USA.

42:13

Rusové pokračovali v tlaku, ovšem v momentě, kdy z ledu slezla jejich druhá formace, se Američané okamžitě dostali dopředu a Thompson v pádu málem překonal Samsonovův beton.

40:20

40:20 Blesková šance prvního ruského útoku.

40:20

Blesková šance prvního ruského útoku a Vorobjov se už už chystal dorážet do prázdné branky, na poslední chvíli Američané odpálil kotouč do bezpečí.

40:01

Viděli jsme zajímavou třetinu, ve které se Američané ujali dvougólového vedení a vypadalo to, že jsou na nejlepší cestě k tomu utkání rozhodnout. Rusko ale odpovědělo v závěru třetiny v přesilovce a v závěrečné části nás ještě čeká drama. Další třetina začne přibližně ve 23:18.

40:00

39:57

Po zásahu Parsonse vznikla v americkém pásmu pošťuchovaná, nic většího z ní ale nebude.

39:18

Rusové v závěru třetiny tlačí. Kvartalnov s Gurjakovem si vyměnili na jeden dotek puk v útočném pásmu, do střely druhého jmenovaného ale vložil hůl jeden z obránců.

38:04

Jurtajkin forčekuje vysoko a američtí obránci mají problémy.

37:17

37:17 Kirill KAPRIZOV - 2:3

37:17

Rusko právě vstřelilo branku!
Tahle ruská dvojice je na šampionátu zatím k nezastavení. Obránce Rykov nahodil skvěle na teč od modré a kapitán KIRILL KAPRIZOV. tečuje ze vzduchu k pravé tyči mimo dosah Parsonse. Rusko nakonec využívá přesilovku a snižuje. Kanadské publikum bouří, v tomhle zápase jednoznačně přeje Rusku. Asistence: Jegor Rykov, Michail Vorobjov.

37:07

Polunin našel Kaprizova v pravém kruhu, ten zvolil překvapivou střelu a málem nachytal Parsonse.

36:41

Tahle přesilovka se Rusům nedaří, zatím se neusadili v útočném pásmu.

35:21

Trochu přísně dostává McAvoy dvě minuty za nedovolené bránění po oboustranném souboji.

34:19

Fantastický zásah Samsonova! Američané ujeli ve dvou na jediného obránce, Greenway našel Bracca, Samsonov se ale sklouzl po ledě a v pádu betonem trochu po vzoru Dominika Haška udržel puk před čarou.

32:55

Rubcov to zkusil individuálně, prokličkoval se před Parsonse, ale už byl moc blízko a nestihl důrazněji zakončit.

31:41

31:41 Troy TERRY - 1:3

31:41

USA právě vstřelilo branku!
Hned po ubráněném oslabení se Američané potřetí prosazují po nenápadné akci, kdy Foleyho přihrávku usměrnil za záda Samsonova z ostréhu úhlu TROY TERRY. Důležitý moment! Asistence: Erik Foley, Tanner Laczynski.

31:17

USA jsou v plném počtu.

30:24

Ruská přesilovková formace tlačí. Kaprizov rozděluje přihrávky, ale Polunin se na levém kruhu netrefil ideálně do kotouče. Následné nahození Rykova vyráží Parsons.

29:17

První přesilovku zápasu si zahrají Rusové. McAvoy putuje na dvě minuty za sekání.

28:37

Obránce Rykov kličkoval do zakončení a už už se dostával před branku, nakonec jej ale americká obrana zpacifikovala.

27:45

Kaprizov našel přihrávkou naslepo v mezikruží Vorobjova, ten pálil okamžitě z první. Parsons se jen ohlédl za kotoučem, který těsně minul branku.

26:24

Komerční přestávka. Američané jsou v tlaku, Rusové se potřebují sebrat.

25:45

Gól opět trochu změnil poměr sil na ledě a pronikající Greenway orazítkoval levou tyč za Samsonovem.

24:03

24:03 Colin WHITE - 1:2

24:03

Američanům pomohlo štěstí. Nahození od modré bylo ztečováno do betonu nic netušícího Samsonova, od něj se kotouč odrazil přímo na hůl volného COLINA WHITEA a americký útočník dává sám před odkrytou brankou lehký gól. Asistence: Charlie McAvoy, Clayton Keller.

23:57

Téměř minuta z přesilovky je pryč, Američané kombinují v útočném pásmu a čekají na příležitost.

23:03

Rusové špatně střídali, je z toho už čtvrtý trest v tomto utkání.

22:58

22:58 Střelecká šance Kvartalnova.

22:58

Kvartalnov měl velkou šanci, sám před Parsonsem ale selhal a americký gólman si vleže poradil i s dorážkou.

21:31

Rusové se ubránili a okamžitě míří dopředu.

20:38

Američané dohrávají přesilovku před Samsonovem, ale kombinace se jim moc nedaří.

20:01

Sledovali jsme zajímavou první třetinu, v jejím úvodu měli jasnou převahu Američané, kteří také vstřelili úvodní gól a mohli přidat i další. V době největšího tlaku ale v oslabení ujeli Rusové, vyrovnali a obraz hry se vyrovnal. Další třetina začne přibližně ve 22:27.

20:00

19:53

Greenway si vyjel s pukem na holi před Samsonova, skulinku v jeho postoji ale nenašel.

19:31

Ještě jedno ruské vyloučení v této třetině, za podražení bude pykat Alexejev.

18:49

Laczynskiho nahození od pravého mantinelu kryje pozorný Samsonov.

18:32

Krátký zámek Američanů sborná zvládla a vyváží puk do středního pásma.

17:10

Nezajímavou pasáž utnul dobrý pohyb Vorobjova, který se prosmýkl mezi dvěma americkými beky a dostal se až před Parsonse, americký brankář ale byl dobře postaven a kotouč chytá.

16:30

Ve hře aktuálně sledujeme hodně nepřesností na obou stranách.

15:55

Nadějně se vyvíjející brejk Rusů hatí ofsajd.

14:57

Branka Rusy nakopla a nyní strávili dobrou minutu před Parsonsem. Nahození Rykova proskákalo mimo vzdálenější tyč americké klece.

13:04

Rusko je v plném počtu.

12:50

Američané se snaží o odpověď v přesilovce, Terryho střela z mezikruží ale byla zblokována.

11:59

11:59 Kirill URAKOV - 1:1

11:59

Pozor, z ničeho nic skórují Rusové v oslabení a tohle může být důležitý moment! V oslabení ujel po pravém křídle Trenin a jeho přihrávku vzduchem sklepává za záda Parsonse KIRILL URAKOV. Asistence: Jakov Trenin, Sergej Zborovskij.

11:04

Sidorov si v narůstajícím tlaku pomohl faulem, přidržel protihráče u mantinelu a půjde na dvě minuty na trestnou lavici.

10:30

Američané mají navrch. Kombinují v útočném pásmu a hledají další příležitosti. Parsons je v posledních minutách prakticky bez práce.

09:15

Gurjanov vystihl americkou rozehrávku, ale Ahcan jej dokázal alespoň zbrzdit, aby ruský útočník nemohl postupovat sám na brankáře.

08:30

Až nyní, po více než půlminutě, dokázali ruští obránci dovézt Samsonovovu hůl za aplausu publika.

07:52

Velký tlak Spojených států! Samsonov byl po předchozím zásahu bez hokejky a na ledě, Bellows s Kuninem ale nedokázali procpat poskakující kotouč za nataženého gólmana.

07:28

Rusové zvládají v oslabení dobře čistit prostor před brankou, Samsonov má čistý výhled a se střelami si poradí. Vorobjov už je zpět na ledě.

06:39

Ruský brankář úspěšný i proti ranám McAvoye a Kellera, následuje další vyhození.

05:58

Samsonov vyráží Whitovu střelu z levého kruhu, Rusové následně vyhazují.

05:21

Vorobjov se provinil podražením, Američaé si zahrají přesilovku.

04:40

Mohlo to být 2:0 pro USA, Kunin se dostal sám před Samsonovem k volnému kotouči, ale trefuje jen brankáře.

04:14

04:14 Clayton KELLER - 0:1

04:14

Krásné zakončení předvedl CLAYTON KELLER a Američané vedou! Kellera našla před brankou perfektní přihrávka Fitzgeralda od mantinelu, americký útočník se dokázal vyhnout brankáři a v pádu bekhendem trefuje prázdnou klec. Asistence: Casey Fitzgerald, Joey Anderson.

03:58

První velká šance Američanů. Po střele z pravého kruhu byl sám v mezikruží Colin White a mířil do odkryté klece, ale jeho pokus byl na poslední chvíli zblokován.

03:36

Gurjanov to zkusil individuálně podél pravého mantinelu, ale neprosadil se.

02:46

Osmělili se i Američané, ale Bracco u mantinelu přišel o kotouč.

01:52

Kvartalnov s Karnauchovem si vyměnili puk u hrazení a druhý jmenovaný těsně míjí americkou svatyni.

00:58

Rusové začali aktivněji, krouží v útočném pásmu kolem Parsonsovy branky a hledají příležitost pro zakončení.

00:01

Ještě jednou příjemný večer z Toronta. Do branky obou celků se vrací brankáři, kteří odchytali první zápasy – Ilja Samsonov a Tyler Parsons. Jinak oba soupeři nastupují v nezměněných sestavách.

Press tribuna v Air Canada Centre zatím zeje prázdnotou, ale postupně bude všech 100 míst zcela zaplněno.

Rusko: Samsonov (Suchačjov) – Sidorov, Rykov (A), Kudako, Sergačjov, Zborovskij, Voronkov, Dronov – Kaprizov (C), Polunin, M. Vorobjov – D. Kvartalnov (A), P. Karnauchov, Gurjanov – Urakov, Rubcov, Trenin – Beljajev, Alexejev, Jurtajkin.

USA: Parsons (Woll) – Ahcan, McAvoy (A), Jones, Fitzgerald, Lindgren, Fox, Cecconi – Anderson, White (A), Keller – Bellows, Roslovic, Thompson – Kunin (C), Greenway, Bracco – Laczynski, Foley, Terry – Harper.

Rozhodčí: Stricker (SUI), Salonen – Suominen (oba FIN), van Oosten (CAN).
Bude úspěšnější dosud těžko zastavitelný první útok Rusů, nebo oslaví úspěch velká vyrovnanost amerického týmu? Utkání v Air Canada Centre startuje ve 21:30 českého času.
SPOJENÉ STÁTY

Američané mají po dvou úvodních duelech, ve kterých byli v roli papírového favorita, plný počet šesti bodů a můžou směle vyhlížet boj o vítězství ve skupině. Lotyše porazili 6:1, Slovensko 5:2 a lze konstatovat, že ani v jednom duelu nemuseli hrát naplno po celou dobu zápasu. To se dnes pravděpodobně změní.

Obrovská výhoda Spojených států je velká vyrovnanost jejich útočných formací. Žádný z hráčů si zatím nepřipsal více jak tři kanadské body, zároveň ale jen tři hráči, a to včetně obránců, dosud nebodovali.
RUSKO

Jeden z papírových favoritů sice na úvod turnaje podlehl domácímu výběru 3:5, o den později ale zdemoloval nováčka z Lotyšska jasně 9:1. Zdá se, že družina trenéra Bragina se může spolehnout na vyrovnanou dvojici brankářů, solidní obranu v čele s urostlým a produktivním Rykovem a vyrovnané útočné řady, které táhne kapitán Kaprizov.

Uvidíme, jak se sborné povede proti podobně disponovanému soupeři, lze čekat atraktivní a vyrovnaný duel.
Hezký čtvrteční den z kanadského Toronta, které dnes uvidí velmi atraktivní souboj mezi juniorskými výběry Ruska a Spojených států.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.

Rusko – USA

2:3

Branky a nahrávky: 12. Urakov (Trenin, Zborovskij), 38. Kaprizov (Rykov, M. Vorobjov) – 5. Keller (Fitzgerald, Anderson), 25. White (McAvoy, Keller), 32. Terry (Foley, Laczynski)

Rozhodčí: Stricker (SUI), Salonen – Suominen (oba FIN), van Oosten (CAN)

04:14 USA 0:1 Keller (Fitzgerald, Anderson)
05:21 RUS 2 M. Vorobjov, podražení
11:04 RUS 2 Sidorov, držení protihráče
11:59 RUS 1:1 Urakov (Trenin, Zborovskij)
19:31 RUS 2 Alexejev, podražení
23:03 RUS 2 příliš mnoho hráčů
24:03 USA 1:2 White (McAvoy, Keller)