2:1

konec (1:0, 1:0, 0:1)

29.12.2016, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • Jan Prošek

Tipsport: 3.3 3.64 2.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Úvodní třetina přinesla jedinou branku, vstřelili ji domácí v přesilové hře. Vancouver díky početní výhodě vedl 1:0. Canucks byli střelecky aktivnější. Los Angeles mělo velké problémy s přechodem do útočného pásma. Mnohdy se zbytečně dostalo do postavení mimo hru.

Ve druhé třetině navýšil domácí celek své vedení. Stačilo jim k tomu 23 sekund, prosadil se Henrik Sedin. Los Angeles se snažilo, ale nedokázalo snížit.

To se podařilo až tři minuty před koncem třetí třetiny, kdy se prosadil Tanner Pearson. V závěru zápasu zkoušeli hosté hru bez brankáře, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. Vancouver vyhrává tento zápas 2:1. (06:35:29)

59:45

Kings se nemohou probojovat do útočného pásma.

59:27

Drew Doughty branku přestřelil, následně Brandon Sutter dostal puk do středního pásma.

59:11

Domácí brankář znovu drží kotouč bezpečně daleko od brankové čáry. Kings se snaží vyrovnat. Bude to ještě dramatická koncovka třetí třetiny.

59:04

Ryan Miller kryje střelecký pokus od modré čáry. Bude se vhazovat před jeho brankou.

58:56

Hosté znovu odvolávají brankáře, zkouší to v šesti v útočném pásmu.

58:40

Peter Budaj se vrátil do branky.

58:39

Alec Martinez sestřelil Bo Horvata. Domácí hráč bude v pořádku, ale je otřesený.

58:30

Hosté hrají bez gólmana, zkouší to v šesti.

58:12

Los Angeles Kings už nemá mnoho času na vyrovnání, Peter Budaj čeká na pokyn, aby opustil branku.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:30

Velmi rychle se pokusili získat domácí dvoubrankové vedení zpět na svou stranu, ale Peter Budaj kryje další pokus Canucks,

56:43

56:43 Tanner PEARSON - 2:1

56:43

Los Angeles právě vstřelilo branku!
Tři minuty před koncem třetí třetiny hostující celek snižuje. Jeff Carter vystřelil od modré čáry. Puk si vzal TANNER PEARSON. Připravil si jej na střelu a ze střední vzdálenosti překonal domácího brankáře. Ryan Miller na střelu nedosáhl. Je zaděláno na drama. Asistence: Jeff Carter.

55:35

Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

55:15

Dostáváme se do finální části třetí třetiny, domácí celek stále vede o dva góly. Kings se nedaří vůbec nic.

2:1

Branky a nahrávky: 3. Eriksson (Horvat, B. Hutton), 21. H. Sedin (Stecher) – 57. Pearson (J. Carter)

Vancouver Canucks: R. Miller (Markström) – Edler, Stecher, Sbisa, Ch. Tanev, B. Hutton, Trjamkin – D. Sedin, H. Sedin, Megna – Markus Granlund, Brandon Sutter, Eriksson – Baertschi, Horvat, Burrows – B. Gaunce, Chaput, Skille.

Los Angeles Kings: Budaj (Zatkoff) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, Gravel, M. Greene – Gáborík, Kopitar, D. Brown – Pearson, J. Carter, Setoguchi – King, Dowd, Lewis – Andreoff, N. Shore, Nolan.

Rozhodčí: Nicholson, StLaurent – Gibbon, Mills

Diváci: 18 565

00:54 LAK 2 Muzzin, vysoká hůl
02:43 VAN 1:0 Eriksson (Horvat, B. Hutton)
06:15 LAK 2 Dowd, nedovolené bránění
11:17 LAK 2 Dowd, hákování