Mistrovství světa do 20 let

Slovensko – USA

2:5

konec (1:2, 0:3, 1:0)

29.12.2016, 01:30 • Air Canada Centre, Toronto • Skupina B • Lukáš Peroutka (@LukasPeroutka)

Díky za pozornost, to je z Toronta pro tuto chvíli vše. Hezký zbytek noci. (04:02:27)
Nejlepší hráči zápasu:
Marian Studenič (SVK)
Jack Roslovic (USA)
Je konec, americký tým zápas podle papírových předpokladů zvládl, když o svém vítězství rozhodl dominantním výkonem ve druhé třetině. Celkový poměr střel na branku 50:20 vypovídá o dění na ledě, oba slovenské góly zařídili obránci: sedmnáctiletý Fehérváry a v poslední minutě Michal Roman. Naši východní sousedé mají zítra volno, naopak Američany čeká zápas proti Rusku.

59:24

59:24 Michal ROMAN - 2:5

59:24

Slovensko právě vstřelilo branku!
Hala bouří a oslavuje druhý slovenský gól, byť už jen symbolický. Také tentokrát skóruje obránce, je to MICHAL ROMAN, jehož příklep od modré končí až v síti. Wollovi přejelo výhledem několik spoluhráčů a neměl lehkou pozici. Asistence: Martin Andrisík, Boris Sádecký.

58:42

Růžičkův pokus o střelu z brejku byl zblokován.

58:05

Poslední dvě minuty Američané zjevně hodlají strávit v útoku. Nikam se neženou, ale drží kotouč na holích.

57:06

Slovensko je v plném počtu, tohle oslabení zvládlo dobře.

55:58

Slováci hrají obětavě, mnoho střel zblokují svým dobrým postavením a platí to i v tomto případě.

55:06

Vyloučení v týmu Slovensko (Filip Lešťan – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest).

54:41

Lešťan si vyšlápl na modré čáře na jednoho z protihráčů a půjde na trestnou lavici, mezitím hrají Spojené státy ve výhodě.

53:58

Šanci v přesilovce dostává i původně třináctý útočník Harper. Z ostrého úhlu orazítkoval tyčku, Tomek byl ale u bližší tyče připraven.

53:04

Roslovic minul kříznou přihrávku u levé tyče.

52:27

Za zákrok u hrazení odchází na dvě minuty za hákování slovenský kapitán Černák.

2:5

Branky a nahrávky: 19. Fehérváry (Sádecký, Pataky), 60. Michal Roman (Andrisík, Sádecký) – 11. Laczynski (Cecconi), 17. White (Keller, Jones), 23. Thompson (Bellows, Roslovic), 29. McAvoy (Cecconi, Roslovic), 33. Terry (Kunin, Fitzgerald)

Slovensko: Tomek (Húska) – Fehérváry, Černák (C), Michal Roman, Hatala (A), Bodák, Grman, Košecký, Hain – Hecl, Sádecký, Pataky – Andrisík, Struška, Oško – Bondra (A), Ružička, Lešťan – Studenič, Sloboda, Miloš Roman.

USA: Woll (Parsons) – Ahcan, McAvoy (A), Jones, Fitzgerald, Lindgren, Fox, Cecconi – Anderson, White (A), Keller – Bellows, Roslovic, Thompson – Kunin (C), Greenway, Bracco – Terry, Laczynski, Foley – Harper.

Rozhodčí: Burchell (CAN), Sidorenko – Goljak (oba BLR), Suchánek (CZE)

02:37 SVK 2 Miloš Roman, hákování
10:15 USA 0:1 Laczynski (Cecconi)
11:24 USA 2 McAvoy, hákování
14:04 SVK 2 Lešťan, vysoká hůl
17:00 USA 0:2 White (Keller, Jones)