29.12.2016, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • Milan Šplíchal

Tipsport: 2.2 3.73 3.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji krásné čtvrteční ráno. (05:26:25)
Dmitrij Jaškin (STL) 0+2, 0 střel, čas na ledě 10:42
Jakub Voráček (PHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 21:36
Radko Gudas (PHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:44
1. Robby Fabbri (STL) 3+0
2. Colton Parayko (STL) 0+2
3. Scottie Upshall (STL) 1+0
Střely - 25:20 (11:5, 9:4, 5:11)
Je za námi konec velmi zajímavého utkání, které bylo plné obratů. Konečné skóre zní poměrně jasně, St. Louis Blues – Philadelphia Flyers 6:3!. Ale pojďme popořádku.

Skóre otevřel ve 4. minutě Simmonds. Domácím se ještě do konce první periody povedlo otočit, když přesilové hry využili Shattenkirk a Fabbri.

V prostřední části mířil přesně pouze Cousins, jehož teči pomohla do branky noha Edmundsona. Stav byl srovnaný 2:2.

Úvod závěrečné třetiny vyšel lépe Philadelphii, skóre v pětačtyřicáté minutě obrátil Schenn. O tři minuty později vedli opět hokejisté St. Louis, když se postupně v rozmezí osmdesáti vteřin prosadili Perron a Upshall. Definitivní tečku za výsledkem dal Fabbri, který se trefil dvakrát mezi 56. a 58. minutou.

59:23

S kotoučem za vlastní brankou je Gostisbehere, utkání se jenom dohrává. Nadšené publikum tleská hokejistům v modrých dresech.

59:00

Hraje se poslední minuta třetí třetiny!

58:26

Střela od Girouxe mířila na Huttona, který si s ní poradil. Domácí brání tříbrankové vedení, seč jim síly stačí.

58:00

Hosté hrají v šesti v poli, Mason je na střídačce!

57:54

Na dvě minuty za nedovolené bránění jde na trestnou lavici Stastny.

57:36

Snížit se pokusil Konecny, ale mladý útočník Philadelphie Huttona neohrozil, poněvadž byl jeho pokus zblokovaný do ochranné sítě.

57:32

O vítězi je rozhodnuto, přesto je potřeba dohrát poslední minutky. Fanoušci v Scottrade Center bouří.

57:04

57:04 Robby FABBRI - 6:3

57:04

St. Louis právě vstřelilo branku!
A na led létají čepice, protože ROBBY FABBRI využil přihrávku od Jaškina a trefil se do prázdné branky, čímž zkompletoval hattrick – 6:3! Asistence: Dmitrij Jaškin, Paul Stastny.

56:40

Hosté jsou v šesti v poli, Mason je na střídačce!

56:11

Hosté se provinili vůči pravidlům zakázaným uvolněním, vhazovat se bude po pravici Masona.

6:3

Branky a nahrávky: 16. Shattenkirk (Steen, Tarasenko), 20. Fabbri (Parayko), 46. Perron (Parayko), 48. Upshall (Edmundson, Pietrangelo), 56. Fabbri (Berglund, Jaškin), 58. Fabbri (Jaškin, Stastny) – 4. Simmonds (Konecny, B. Schenn), 25. Cousins (Provorov, Konecny), 45. B. Schenn (Gostisbehere, Simmonds)

St. Louis Blues: C. Hutton (Allen) – Pietrangelo (C), Edmundson, Shattenkirk, Gunnarsson, Parayko, Bouwmeester – Tarasenko (A), Lehterä, Steen (A) – Perron, Stastny, Schwartz – Jaškin, Berglund, Fabbri – Reaves, Brodziak, Upshall.

Philadelphia Flyers: S. Mason (Stolarz) – MacDonald, Provorov, Gudas, Del Zotto, Gostisbehere, N. Schultz – Voráček, Giroux (C), Leier – Simmonds (A), B. Schenn, Konecny – Weise, Couturier, Cousins – Ljubimov, Bellemare, VandeVelde.

03:25 PHI 0:1 Simmonds (Konecny, B. Schenn)
09:11 STL 2 Reaves, sekání