27.12.2016, 17:30 • Hartwall Arena, Helsinky • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 1.4 5.2 6.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Česká stopa v utkání

Jakub Sedláček (DRG) 32 zák., 2 góly, 94,12% (20:19:26)
Statistiky: Střely: 70-61; Střely na bránu: 34-31; Vhazování: 42-22; Zablokované střely: 10-7; Hity: 20-19; Fauly: 2-2; Trestné minuty: 10-8.
Čtvrté vzájemné utkání mezi Jokeritem a Dinamem Rigou v letošní sezóně KHL poprvé došlo do prodloužení a poprvé zvítězil lotyšský celek, o jehož vítězství 23 sekund před koncem prodloužení rozhodl Tim Sestiho. Skvělý výkon v dresu Rigy podal Maris Bičevskis, který vstřelil dva góly, pod něž se v obou případech podepsal asistencí Lauris Darzinš. Konečný výsledek. Jokerit Helsinky 2 Dinamo Riga 3.

64:37

64:37 Tim SESTITO - 2:3

64:37

Riga právě vstřelila branku!
Dinamo tvrdě vypálilo od modré čáry a TIM SESTITO po odrazu puku od mantinelu za bránou v blízkosti pravé tyče zamířil nad levý beton bezmocného Ryana Zapolskiho, který ještě po kotouči hrábl lapačkou, zastavit ho v cestě do sítě ale nedokázal. Dinamo Riga poprvé v letošní sezóně poráží Jokerit!

64:00

Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.

63:24

Vyloučený Pekka Jormakka je zpět na ledě a Jokerit hraje po špatném střídání opět v plném počtu.

62:26

Jokerit v oslabení vyrazil po pravé straně do rychlého protiútoku a poté přišla střela, která z kruhu pro vhazování mířila ke vzdálenější levé tyči, Jakub Sedláček ji ale pravým betonem dokázal vyrazit mimo!

61:24

Jokerit špatně střídal a Pekka Jormakka usedl na trestnou lavici, aby odpykal vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě.

61:20

61:20 Zapolskiho fantastický semafor proti střele Sestita.

61:20

Mikelis Redlihs si z pravého křídla krásně sjel před bránu, mezi betony Ryana Zapolskiho se mu ale puk procedit do sítě nepodařilo. Vzápětí se ocitl mezi kruhy pro vhazování v obrovské šanci Tim Sestito, který střelou zápěstím mířil k pravé tyči, Ryan Zapolski ale předvedl úžasný semafor a puk ukryl v lapačce!

61:05

Jokerit se během pár sekund ocitl před bránou ve dvou obrovských šancích, jenže ani jednu z nich nevyužil. První střela ale skončila na levém betonu Jakuba Sedláčka, zatímco ve druhém případě k zakončení vůbec nedošlo.

60:15

Lauris Darzinš v levém kruhu pro vhazování vypálil po přihrávce svého spoluhráče přes šířku útočného pásma bez přípravy a na přední tyči našel připraveného Ryana Zapolskiho.

60:01

Pekka Jormakka poslal po necelých třech minutách v přesilové hře Jokerit do vedení, jenže Dinamo dokázalo ještě před přestávkou během tří minut vstřelit dva góly a zásluhou dvou gólů Marise Bičevskise po přihrávkách Laurise Darzinše otočili utkání na svou stranu. Uprostřed zápasu ale dokázal na domácí straně vyrovnat Jesse Joensuu a o osudu letošního čtvrtého vzájemného utkání bude muset rozhodnout v Harwall Areně prodloužení nebo nájezdy. Skóre po třetí třetině. Jokerit Helsinky 2 Dinamo Riga 2.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

2:3

Branky a nahrávky: 3. Jormakka (Regin, O'Neill), 30. Joensuu (Pihlström, Rissanen) – 12. Bičevskis (Darzinš), 15. Bičevskis (Darzinš, Balinškis), 65. Tim Sestito

Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – Rissanen, A. Kulda, Jaakola (C), V. Lajunen, Lauridsen, Jensen (A), Jalvanti – O'Neill, Huhtala, Regin (A) – Joensuu, Salminen, Pihlström – Mäki, Niemi, Jormakka – Anttila, Marjamäki, Mäkinen – Hishon.

Dinamo Riga: Sedláček (Kalninš) – Cibulskis, Balinškis, Freibergs, K. Redlihs, Leščovs, Jerofejevs, J. Redlihs – Tim Sestito, M. Redlihs (A), Pavlovs – Sčastlivyj (A), Skvorcovs, Meija (C) – Indrašis, Darzinš, Bičevskis – E. Kulda, Saulietis, Golovkovs – Lipsbergs.

Rozhodčí: Artur Kuljov, Pavel Ovčinnikov. Čároví: Pjotr Aljošin, Jurij Ivanov