27.12.2016, 19:00 • Centre Bell, Montréal • Skupina A • Marek Hedbávný

Tipsport: 1.7 5.05 3.66 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z montrealské Centre Bell pro dnešek vše. Děkujeme a pěkný zbytek večera. (21:34:39)
Ve středu má národní tým volno, ve čtvrtek od 19:00 SEČ jde na Dány.
Česká republika má po dvou zápasech skupiny A čtyři body. Postup do čtvrtfinále je tedy velmi blízko.
Po výborném výkonu s Finskem (2:1) přichází porážka se Švýcarskem. Vzhledem k vývoji utkání není bod z prodloužení špatný, Češi totiž ještě v 50. minutě prohrávali 1:3, pak se ale dvakrát trefil Filip Chlapík. K obratu nedošlo – v prodloužení udeřil Hischier.
V Centre Bell nyní zní švýcarská hymna. Čeští hráči ji poslouchají se sklopenými hlavami.

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Obrat se nekoná. Vyhrává země helvétského kříže. Do úniku se dostala největší hvězda Švýcarů NICO HISCHIER, který v tváří v tvář překonal Škarka střelou mezi betony. Asistence: Damien Riat.

60:01

Svěřenci Jakuba Petra dokázali ze stavu 1:3 vyrovnat na 3:3. Za malou chvíli tak začne prodloužení ve třech hráčích na každé straně.

60:00

59:44

59:44 Filip CHLAPÍK - 3:3

59:44

Česko právě vstřelilo branku!
Fantazie! FILIP CHLAPÍK vyrovnává šestnáct vteřin před koncem na 3:3. Znovu připomněl svoji parádní střelu zápěstím. Mezi kruhy mu nahrával Michael Špaček. Asistence: Michael Špaček, Jakub Zbořil.

59:20

Škarek míří ven z branky.

59:00

Škarek zatím zůstává v brance. Češi jsou v tlaku.

57:53

57:53 Obrovská česká šance.

57:53

Tyčka! Češi už zvedali ruce nad hlavu, možná se ještě bude volat videorozhodčímu.

57:26

Naděje pro českou reprezentaci. Budou hrát přesilovku 5 na 4. Hischier zasáhl protihráče hokejkou do obličeje.

3:4

Branky a nahrávky: 46. Koblížek (Zbořil), 51. Chlapík (Hronek, Špaček), 60. Chlapík (Špaček, Zbořil) – 30. In Albon (Hischier, Diem), 37. Thürkauf (Riat, Hischier), 49. Riat (Siegenthaler, Thürkauf), 61. Hischier (Riat)

Česko: Škarek (Vladař) – Hrdinka, Hronek (C), Zbořil, Kalina, D. Krenželok, Vála – Špaček (A), Stránský, Musil – Nečas, Kurovský, Kaše (A) – Chlapík, Jašek, Koblížek – Šoustal, Suchý, Reichel.

Švýcarsko: van Pottelberghe (Ritz) – Karrer, Siegenthaler (A), Burren, Weber, Gross, Gerber, Stadler – Riat (A), Thürkauf (C), Marchon – In Albon, Hischier, Diem – Miranda, Prassl, Eggenberger – Zehnder, Haberstich, Haussener – Portmann.

Rozhodčí: Lemelin (USA), Salonen (FIN) – Kohlmüller (GER), Suominen (FIN)

18:47 CZE 2 Hronek, hákování
20:58 SUI 2 Riat, sekání
23:41 CZE 2 Nečas, sekání
29:19 SUI 0:1 In Albon (Hischier, Diem)
31:31 CZE 2 Musil, nedovolené bránění