17.12.2016, 16:00 • Ostrava-Poruba • Tom Veverka (@VeverkaTom)

To je ode mne vše, děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera. (19:17:20)
Nejlepší hráčkou Švýcarska je Dominique RÜEGG.
Nejlepší hráčkou České Republiky je Simona STUDENTOVÁ.
Do třetí třetiny Švýcarky vletěly velmi aktivně, českému týmu dokázaly vstřelit dva rychlé góly a vrátit se do zápasu. Český tým si ale vše pohlídal a utkání dotáhl do vítězného konce.

59:50

Češky už to zvládnou, drží se v útočném pásmu.

59:19

Hymlárová tečovala puk, ale ten skončil mimo branku Brändli.

58:59

Brändli musela zasahovat proti střele Zíkové.

58:36

Gass držela Studentovou a oslabí svůj tým v závěrečných minutách.

58:32

Studentová dojela puk, a drží ho za brankou Švýcarek.

57:39

Chmelová byla nastřelena, ale puk vyhazuje.

57:26

Švýcarky jdou do hry bez brankářky.

56:43

Benz zasáhla puk vysokou holí, vhazovat se bude po boku Brändli.

56:26

Müller se snažila dorazit skákavý puk do branky, místo toho to schytala Peslárová.

56:00

Studentová byla rychlejší a u mantinelu si poradila výborně. Nakonec vybojovala pro svůj tým vhazování v útočném pásmu.

55:22

Staiger nabrala rychlost, za brankou si ale na ni počkala Povová a kotouč si vzala.

54:50

Ofsajd pro Švýcarky.

54:30

Hymlárová poslala kotouč z rohu před branku, Müller dokázala vyhodit.

53:22

Přibylová sice překonala brankářku, ale puk skončil pouze na švýcarské gólmance.

52:50

Pacálova vybojovala kotouč zpět do české moci.

52:00

Tomasco neokázala přihrát přesně, Fortin vyváží puk z obranného pásma.

51:36

Zakázané uvolnění domácích.

50:45

Toto oslabení hraje Česko přímo ukázkově, v útoku nyní duo Vanišová – Horálková šetří čas.

49:54

Česko právě vstřelilo branku!
TEREZA VANIŠOVÁ ujela soupeřkám a vymetla pavučinku v růžku branky. Bez asistence.

49:54

Vanišová v úniku trefila branku, světlo za brankou svítí, rozhodčí se radí.

49:10

Horálková sekla soupeřku a to u rozhodčích neprošlo. Švýcarky tak mají k dispozici přesilovou hru.

48:55

Vhazování po levé ruce Brändli, česká hráčka vykazaná z vhazování.

48:05

Za nesportovní chování je vyloučena Waidacher na deset minut. Trest je pouze osobní, tudíž hra bude pokračovat v klasickém počtu na hřišti.

48:00

Velký závar před brankou Švýcarek, hra je nakonec přerušena, Brändli nemá přilbu.

47:06

Chmelová rozjíždí akci zpoza branky Peslárové, po pravé straně si najíždí Erbenová.

44:57

Češky zatím nevystřelily nyní Švýcarky vyhazují.

43:50

Thalmann nedovoleným zákrokem poslala k zemi českou hráčku, rozhodčí vylučuje.

42:19

Švýcarský tým dvě branky vrátily do hry, nyní jsou aktivnější a více mají puk na hokejkách.

41:01

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
NINA WAIDECHER obkroužila obránkyně Česka a zavěsila pod horní tyčku! Asistence: Sandra Thalmann

40:34

Přibylová podrazila soupeřku ve vyložené šanci a bude muset hřiště opustit.

40:25

Tak takový nástup do třetí třetiny si holky ze Švýcarska určitě představovaly. Ihned po vyhraném vhazování se hráčky rozjely k Peslárové, střelou k tyči se prosazuje ALINA MÜLLER. Asistence: Rahel Enzler

40:03

Švýcarsko vyhrává buly a ihned se vrhá potrápit Peslárovou.

40:01

V druhé třetině jsme viděli dvě branky a to jen z hokejek Českého týmu, který tak navyšuje stav utkání už o tři branky.Svěřenci Jiřího Vozáka tak půjdou do třetího dějství s náskokem, který si jistě budou chtít udržet.Švýcarky měli v druhé třetině pasáž, kdy se jich sešlo na tresté lavici pomalu více jak na střídačce. vše to odstartovala Müller osobním trestem, následovaly ji poté Ryser, Forster a Staiger. České reprezentantky ale i tak dlouhou přesilovku nedokázaly využít.

40:00

39:07

Domácí budou chtít dohrát třetinu v klidu, proto se nikam neženou a snaží se maximálně kombinovat a pomalu přecházet do útoku.

37:51

Nahozený kotouč Brändli vyrazila jen před sebe, kde se nejlépe zorientovala ALENA POLENSKÁ a propálila puk do branky. Asistence: Petra Herzigová

36:51

Nenápadná střela Česka končí sice mimo branku, ale Brändli dlouho nevěděla kde puk je.

36:06

Domácí se stále drží v útočném pásmu, i když Švýcarky jsou už kompletní.

35:35

Rychlý přesun musela předvést Brändli, vše ale zvládla s chladnou hlavou.

35:10

Zedníková na modré čáře nedokázala vystřelit přesněji, puk tak končí za brankou.

34:39

Češky kombinují za brankou, tečovanou střelu chytá Brändli

33:45

Za vysokou hůl potrestána Staiger. Na trestné lavici Švýcarska je nyní plně obsazeno.

33:02

Forster si pomohla nedovoleným zákrokem a Švýcarky půjdou do tří.

33:02

Krásná kombinace českého týmu, puk nakonec zalehla Brändli.

32:03

Ryser chytla rozjetou Chmelovou a je za to potrestána.

31:09

Češky zatím statečně brání, do protiútoku se dostala Chmelová, která byla chycena Ryser, která si půjde odpočinout.

31:03

Švýcarky se v přesilové hře nedostávají zatím k puku, domácí vyhazují.

30:10

Tereza Vranišová narazila soupeřku o mantinel a odpyká si trest na vražení na hrazení.

29:27

Vše končí zákrokem Peslárové, která puk podrží až do přerušení.

28:56

Souboj za českou brankou, Švýcarky nejdříve puk vybojovaly, poté sérii přihrávek motaly hlavy českým hráčkám.

28:29

Dvě rychlé zakázané uvolnění domácích po sobě.

27:51

Müller míří na trestnou lavici za nesportovní chování, když nejdříve křičela po rozhodčí, poté si i třískla hokejkou o mantinel.

25:55

Polenská vybojovala za brankou puk, který poslala na volnu LUCII POVOVOU, která rozvlnila síť za Brändli. Asistence: Alena Polenská

25:40

Rozjetá Hymlárová nedokázala vystřelit, puk končí za brankou,

24:35

Švýcarky se nyní drží v útočném pásmu, u mantinelů jsou vždy napřed, ale domácím se nakonec podařilo vyhodit.

24:04

Patočková měla puk na hokejce, stála sama před Brändli, ale střely se nedočkala.

22:59

Smetková poslala kotouč na Topolskou za branku Švýcarek, tam ji ale dojela Rysera puk posílá dopředu.

22:39

Zíková obkroužila branku Brändli, která si ale mezeru u své pravé tyčky pohlídala.

22:07

Souboj u mantinelu končí vítězně pro Allemann.

21:42

Češky se drží v útočném pásmu, kotouč ale končí mimo hřiště.

21:05

Švýcarsko vyhazuje kotouč a je z toho zakázané uvolnění.

20:55

Sigrist nebezpečnou střelou prověřila Peslárovou.

20:03

Češky vítězí na buly, střela Polenské končí mimo branku.

20:01

Začátek třetiny patřil spíše České reprezentaci, která se dočkala i přesilové hry, ve které se nedokázala prosadit. O pár minut později avšak měli Češky možnost další přesilovky, ve které jsme viděli doposud jedinou branku dnešního zápasu, když se dokázala prosadit Chmelová.

20:00

19:56

Blackburne vyhazuje kotouč z pásma. V první třetině se jíž nic nestane.

19:13

Švýcarky nezvládly rychlý přechod do útoku, jejich hra je přerušena z důvodu ofsajdu.

18:24

Češky hrají aktivně, zatím nedovolily Švýcarkám se dostat do jejich obranného pásma.

17:26

Alena Polenská zezadu srazila soupeřku na zem a půjde si odsedět trest.

16:35

Švýcarky mohli jít do protiútoku samy na brankářku, ale nešťstnou srážkou přišly o možnost pokračovat v akci.

14:21

Dvanáct sekund před návratem Waidacher se domácí prosazují. Střelu z levé strany Horálkové Brändli sice vyrazila, ale odražený puk do branky dorazila KLÁRA CHMELOVÁ! Asistence: Pavlína Horálková, Klára Hymlárová

13:58

Další střela končí na betonech Brändli.

13:48

Tlačenice u Brändli, švýcarská brankářka si kotouč pohlídala.

13:28

Hosté vyhazují přes všechny čáry až k Peslárové.

12:33

Švýcarská hráčka si pomohla v souboji hákováním, za což si půjde odpočinout na trestnou lavici.

11:54

Hymlárová zkusila prověřit mezeru u tyčky Brändli, ta si ale puk pohlídala.

11:27

Nebezpečné ztečované nahození raději podržela Peslárová u sebe v lapačce.

10:00

Vanišová získala puk, který poslala na volnou Tomasco, která ale na Brändli nevyzrála.

08:56

Střela Hymlárové od modré neprošla, clona obránkyň ji srazila mimo.

08:10

Ryser minula českou branku. Domácí jsou u puku dříve.

07:23

Rychlý přechod Švýcarek do útoku, Peslárová předvedla výborný zákrok.

06:50

Švýcarky za vlastní brankou ztrácejí kotouč.

06:17

Rüedi vykázaná ze vhazování, nahradit ji musela Waidcher, která ale proti Přibylové neměla šanci a buly prohrála.

06:05

Benz byla dobře najetá, ale její akce končí ofsajdem.

05:23

Polenská nahodila kotouč, osobní souboj poté prohrála.

04:56

Střele Zedníkové končí v lapačce Brändli.

04:28

Přibylová vyhazuje a je z toho zakázané uvolnění.

04:00

Češky v útoku, kombinují, ale chybí tomu střela.

02:02

Trest na Švýcarské straně, za nedovolené bránění si půjde odpočinout hostující hráčka.

01:44

Zakázané uvolnění České Republiky.

01:05

Švýcarky nahodily kotouč do pásma, v rohu jsou dříve české hokejistky.

0:20

Úvodní vhazování vyhrál domácí tým, ihned se vrhá do útočného pásma.

00:01

Po zaznění hymny obou zemí je utkání připraveno k zahájení.

Česko: Peslárová (Škodová)- Zíková, Herzigová, Erbenová, Horálková, Zedníková, Pacalová, Chmelová, Hymlárová, Polenská, Patočková, Přibylová, Vanišová, Studentová, Povová, Tomasco, Topolská, Mašková, Smetková

Švýcarsko: Brändli (Bolinger), Benz, Sigrist, Gass, Forster, Staiger, Blackburne, Michielin, Scheurer, Waidacher, Müler, Enzler, Waidacher, Rüedi, Thalmann, Ryser, Rüegg, Fortin, Fischer, Allemann, Waidacher

Rozhodčí: Růžičková- Novotná, Svobodová.
Švýcarsko

Švýcarky v prvním zápase porazily Rakousky 5:0, když na ledě zářila Müllerová, která si připsala čtyři góly a jednu asistenci.Včera ovšem ženy ze Švýcarska narazily na Japonsko, které je porazilo 2:0.
Česká Republika

České reprezentantky včera dokázaly porazit Rakousko po samostatných nájezdech 5:4, největší hvězdou za národní tým byla Hymlárová, která se dokázala trefit třikrát a jednou si připsala asistenci.Češky v úvodním zápase podlehly Japonsku, tudíž dnes budou usilovat o první výhru v základní době.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

4:2

Branky a nahrávky: 15. Chmelová (Horálková, Hymlárová), 26. Povová (Polenská), 38. Polenská (Herzigová), 50. Vanišová – 41. Müller (Enzler), 42. Waidecher (Thalmann)

Rozhodčí: Růžičková- Novotná, Svobodová

02:02 SUI 2 Blackburne, nedovolené bránění
12:33 SUI 2 Waidacher, hákování
14:21 CZE 1:0 Chmelová (Horálková, Hymlárová)
17:26 CZE 2 Polenská, naražení zezadu
25:55 CZE 2:0 Povová (Polenská)
27:51 SUI 10 Müler, nesportovní chování
30:10 CZE 2 Vanišová, vražení na hrazení