Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:31
Andrej Šustr (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:43
Ondřej Palát (TBL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:02 (04:24:33)
1. Carey Price (MTL) 30 zák., 1 gól, 96,8%
Bell Centre bylo vyprodané. Zápas tedy navštívilo 21 288 diváků!
Střely na branku – 9:14 (26:31)
Zblokované střely – 7:3 (18:13)
Trestné minuty – 4:2 (11:11)
Hity – 8:6 (24:18)
Hokejisté Montrealu otočili ve třetí části třemi zásahy nepříznivý stav a v bitvě dvou nejlepších celků Východní konference přehráli Tampu Bay 3:1. Hosté se ujali vedení ve 37. minutě poté, co Hedmanovu nabídku pohotově tečoval do sítě Alex Killorn. Ve třetí části ale úřadovali Habs. Ve 47. minutě nejprve v přesilovce srovnal Alex Galchenyuk a o čtyři minuty později domácí poslal do vedení kapitán Max Pacioretty. Kanadský celek poté ustál nápor soupeře a 44 sekund před koncem definitivně rozhodl střelou do prázdné branky Torrey Mitchell.

59:36

Branka Tampy je opět prázdná. Domácí vyhození jen těsně minulo svatyni Bolts!

59:26

Time-out pro Tampu.

59:26

Andrew Shaw sebral hostujícím zadákům kotouč a dovezl puk do prázdné branky. Gól ale neplatí! Místo toho je Shaw vyloučen za držení, kterým si pomohl v souboji s Nestěrovem!

59:16

59:16 Torrey MITCHELL - 3:1

59:16

Montreal právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Od červené čáry trefil prázdnou hostující klec TORREY MITCHELL – 1:3. Bez asistence.

58:58

Branky Lightning je už prázdná! Buly v obranném pásmu Habs.

58:41

Bishop už bruslil ke střídačce, ovšem jeho spoluhráči zahráli na zakázané uvolnění. Brankář Tampy tak musí zamířit zpět.

58:24

Hosté už jistě uvažují o odvolání Bishopa, k tomu se ale potřebují dostat do útočného pásma.

57:37

Hosté v postavení mimo hru.

57:24

Hodně dlouhá přetlačovaná u mantinelu. Kotouč nakonec vydolovali domácí a poslali jej do středního pásma.

56:48

Bleskům se pomalu krátí čas na vyrovnání.

55:42

Pacioretty a Paquette se postrkávali před domácí brankou. Vylučovat se nebude.

3:1

Branky a nahrávky: 47. Galchenyuk (Markov, Petry), 51. Pacioretty (Pateryn, Shaw), 60. T. Mitchell – 37. Killorn (Hedman, Strålman)

Montreal Canadiens: Price – S. Weber, Beaulieu, Petry, Markov, Pateryn, Jemelin – Gallagher, Galchenyuk, Pacioretty (C) – Radulov, Plekanec, Lehkonen – Shaw, Desharnais, Byron – Flynn, T. Mitchell, Danault.

Tampa Bay Lightning: Bishop – Strålman, Hedman, Šustr, Garrison, Coburn, Nestěrov – Kučerov, Stamkos (C), Naměstnikov – Drouin, T. Johnson, Palát – Point, Filppula, Killorn – J.T. Brown, Boyle, Paquette.

Rozhodčí: Hebert, Lee – Knorr, Shewchyk

Diváci: 21 288

02:23 TBL 2 Naměstnikov, hákování
22:56 MTL 5 Beaulieu, bitka