Radek Faksa (DAL) – 0+0, +1, 2 střely, čas na ledě 18:51

2. Jason Spezza (DAL) – 1+0, +1, 2 střely, čas na ledě 16:21
3. Adam Cracknell (DAL) – 1+0, +1, 5 střel, čas na ledě 8:38

Hity: 22:18
Vhazování: 33:31
Vyloučení: 3:4
Využití: 1:0
V poslední třetině jsme mohli vidět jedinou branku, kterou vstřelil hostující Spezza, jenž dostal před bránou Nashvillu příliš prostoru. Lehtonen už následně neinkasoval ani jednu ze střel domácích, a Dallas tak nakonec porazil Nashville 2:1.

59:53

Nashville se navíc sám vyhání sám mimo své útočné pásmo.

59:35

Až nyní střílel Ekholm, ale jeho střela šla mimo bránu Dallasu.

59:15

Stars nyní pouze posílají puk po mantinelu na zakázané uvolnění.

58:46

Dallasu se podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.

58:24

Nashville kombinuje ve svém útočném pásmu.

58:10

Nashville si bere svůj oddechový čas.

58:10

Jeden z hráčů Dallasu to ihned zkusil trefit přes celé kluziště, ale minul jen o pár centimetrů. Icing Stars.

58:00

Rinne míří na svou střídačku!

57:35

Jamie Benn se dostal do zakončení, které však letělo mimo bránu Dallasu.

57:09

Od modré to nyní zkusil Ellis, avšak jeho střela letěla přímo do středu brány a navíc zde nebyl žádný blokující hráč, takže lehký zákrok pro Lehtonena.

56:45

Arvidsson vyslal svou střelu od modré a Lehtonen jeho pokus jen vyrazil před sebe.

56:17

Smith se nyní špatným zpracováním puku sám vystavil do ofsajdového postavení.

55:42

Johansen dostal přihrávku na střed útočného pásma, odkud ihned vystřelil, ale trefil pouze blokujícího Oduyu.

55:34

Subban vystřelil od modré mimo bránu, ale puk se odrazil k Nealovi, který se ihned zpoza klece pokoušel zasunout puk za Lehtonena, ale ten byl u své tyče připravený.

55:07

Dallas nyní pouze poslal puk přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

54:50

Neal dostal nabito na útočnou modrou a jeho rána končí až v lapačce Lehtonena.

54:35

Sharp vystřelil z pravé strany a Rinne jeho pokus vyrazil svou vyrážečkou.

54:19

Dallasu se následně podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.

53:57

Nashville se dostal do dvou zakončení, avšak ani jednoho z nich se nedostalo až na Lehtonena.

53:23

Ribeiro vypálil z levého kruhu a Lehtonen jeho pokus vyrazil svým betonem.

52:44

Klingberg poslal puk na Jamieho Benna, který nechal touš za sebou na najíždějícího Seguina, ale před ním byl rychlejší jeden z domácích.

52:17

Ellis chtěl poslat puk po mantinelu z obranné třetiny, jenže ten se odrazil mimo kluziště, a tak se bude vhazovat před Rinnem.

52:08

Ekholm vypálil od modré čáry, avšak jeho střelu zblokoval hned první hráč Dallasu.

51:27

Nyní hosté jen protečovali puk až za bránu Nashvillu, odkud domácí rozjedou svůj útok.

50:58

Dallas držel puk v útočném pásmu, ale čtvrtá formace hostů se nedostala do žádného zakončení.

50:26

Hamhuis vystřelil od modré čáry a jeho pokus končí až v lapačce Rinneho.

49:44

Nashville mohl jet ve dvou na jednoho, jenže Ribeiro byl v pásmu dříve než puk, a tak se místo šance dostali domácí do ofsajdu.

49:15

49:15 Jason SPEZZA - 1:2

49:15

Dallas právě vstřelil branku!
Spezza zachytil rozehrávku domácích, a tak se Dallas dostal k puku, když nakonec Roussel nahrával z rohu kluziště před bránu, kde byl právě zcela volný JASON SPEZZA, jenž poslal touš mezi betony Rinneho. Asistence: Antoine Roussel.

48:44

Korpikoski chtěl nahrát na střed pásma Cracknellovi, avšak jeho pas zastavil jeden z hráčů v žlutém.

48:09

A to samé se opakovalo na druhé straně, když do útoku vletěl Jamie Benn, jenže i jeho střela byla přizvednuta až do ochranné sítě.

47:56

Predators se vydali do rychlého protiútoku, který zakončoval Weber, ale do jeho střely vložil svou hůl Sharp.

47:36

Faksa se dostal hned ke dvěma střelám z levé strany, když druhá skončila v lapačce Rinneho, který raději přerušuje hru.

46:58

Od modré čáry poté střílel Josi a Lehtonen jeho pokus udržel ve své výstroji.

46:53

Wilson nahrával před bránu Dallasu, kde byl zcela volný Järnkrok, který však nedokázal usměrnit touš do brány hostí.

46:25

Následně se do útoku drali domácí, ale jejich snaha končí na útočné modré, kde se Preds dostali do ofsajdu.

46:19

Hamhuis ještě střílel na závěr přesilové hry, ale jeho pokus zastavila už obrana Nashvillu.

45:42

Po střele Shora se k dorážce dral Faksa, ale domácí obrana puk odklidila.

45:12

Klingberg poslal střílenou přihrávku na Seguina, kterému však jeho teč příliš nevyšla a Nashville navíc následně vyhodil puk.

44:44

Střelu Seguina z levého kruhu dokázal Rinne vyrazit za svou bránu.

44:22

Spezza vyslal z pravé strany svou dělovku, jenže jeho pokus šel hodně mimo.

44:15

Roman Josi (NSH) před bránou přidržel hokejku Eavese, a dostává tak dvě minuty na trestné lavici.

44:14

Hamhuis vystřelil od modré čáry a Seguin jeho pokus tečoval jen těsně vedle brány Nashvillu.

44:01

Hostujícím hokejistům se nevydařil přechod přes útočnou modrou, a tak se po ofsajdu Dallasu bude vhazovat ve středním pásmu.

43:42

Sharp se dostal do zakončení z levé strany, avšak jeho střela letěla mimo bránu Nashvillu.

43:08

Arvidsson vletěl hned do čtveřice hráčů v bílém, kteří mu odpálili puk z hole.

42:39

Subban se ještě dostal do zakončení po konci přesilové hry a jeho střela zřejmě letěla těsně mimo bránu.

42:17

Po dalším zákroku Lehtonena se Dallasu podařilo vyhodit puk z obranné třetiny.

41:59

Ellis vystřelil od modré čáry a jeho pokus proletěl kolem brány Dallasu.

41:35

Dallas následně poslal puk přes celé kluziště.

41:13

Forsberg vystřelil z pravé strany a Lehtonen jeho pokus vyrazil do rohu kluziště.

40:53

Dallas vystihl rozehrávku Nashvillu, a hosté tak vyhazují puk z obranného pásma.

40:34

Johny Oduya (DAL) zahákoval Fialu, a tak dostává dvě minuty.

40:20

Dallas se ihned nacpal do svého útočného pásma, ale hosté zde jen naháněli puk za bránou.

40:01

Statistiky po druhé třetině:

Střely na bránu: 18:26
Zblokované střely: 14:11
Hity: 18:15
Vhazování: 14:24
Ve druhé třetině jsme tedy již branek dočkali, když každý z týmů vstřelil po jedné. Nejdříve se do vedení dostali hosté, když se střelu Oduyi nejdříve tečoval McKenzie a následně Cracknell. Vedení však Dallasu příliš dlouho nevydrželo, protože Nashville hrál následně přesilovou hru, ve které se trefil Fisher. Další branka už nespadla, a tak se do šaten opět odchází za nerozhodného stavu.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:49

Další střela Neala už však na bránu šla a Lehtonen raději udržel puk ve své výstroji.

39:26

Po chybné rozehrávce Dallasu se k puku dostal Neal, který i vystřelil ze středu útočného pásma, a jeho střela letěla mimo bránu Stars.

38:42

Jenže ani následná snaha Dallasu příliš dlouho netrvala, a tak je puk ve středním pásmu.

38:22

Domácí poslali puk za bránu Dallasu, kde si jej přebírají hostující obránci.

37:20

Eaves parádně přihrál Jamiemu Bennovi, který ihned vystřelil, jenže Rinne si připsal další úspěšný zákrok.

36:56

Ritchie je zpět ve hře, a Dallas tak své druhé oslabení přežil bez inkasované branky.

36:09

Korpikoski se ve vlastním oslabení protlačil až před Rinneho, který však jeho zakončení vystihl.

35:48

Dallasu se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.

35:34

Hned dvě dělovky za sebou nyní vyslal Subban.

35:05

Ribeiro zcela totožně nahrál do jízdy Smithovi, který tentokrát orazítkoval pravou tyč hostující klece.

34:41

Brett Richtie (DAL) dostává dvě minuty za vysokou hůl, a tak uvidíme další přesilovku Nashvillu.

34:31

Johansen se protlačil k zakončení z bezprostřední blízkosti a Lehtonen jeho pokus vyrazil mimo svou klec.

34:17

Nealovo zakončení z levého kruhu zblokoval Hamhuis, od kterého se puk odrazil do hlediště.

33:51

Domácí poslali puk za klec Lehtonena, kde Fisher předvedl parádní hit, kterým poslal k ledu Hamhuise.

33:17

Teď je zase trochu rušno před bránou Nashvillu, kde menší vítr udělala první formace Dallasu.

32:48

Arvidsson poslal na Lehtonena hodně neškodnou střelu a hostující brankář raději udržel puk v lapačce.

32:11

Ribeiro přihrál do jízdy Smithovi, který byl zcela sám před Lehtonenem, ale hostující brankář jeho rychlé zakončení vyrazil za sovu klec.

31:43

Dallas má ve svém obranném pásmu velké problémy, když na bránu Lehtonena letí jedna střela za druhou.

31:12

Domácí parádně napadli rozehrávku hostí, díky čemuž se puk dostal k Johansenovi, který ihned přihrál mezi kruhy Nealovi, jehož pohotovou střelu Lehtonen chytá.

30:43

Johns vypálil od modré čáry a jeho dělovka jen proletěla kolem brány Nashvillu.

30:23

Eaves byl nyní zcela sám na střed útočného pásma, odkud přihrával na levé křídlo Seguinovi, jenže ten nemohl ihned vystřeli, a tak přihrál kolmici na Jamieho Benna, kterému pro změnu nesedla jeho střela, a tak puk skončil na boční síti.

29:59

Eaves se pokoušel nahrát před bránu Jamie Bennovi, jenže jeho pas zastavil jeden z obránců Nashvilu.

29:39

Klingberg pouze poslal puk přes celé kluziště, a tak se hra vrátí před bránu Lehtonena.

29:04

Dallas jen poslal puk za bránu Nashivllu, jenže zde si nenajel ani jeden z hráčů v bílém, a tak se k puku dostávají domácí.

28:40

Predators už neudrželi puk ve svém útočném pásmu, a tak je domácím odpískán ofsajd.

27:41

Ribeiro nahrával před bránu Dallasu, kde si najížděl jeden z jeho spoluhráčů, avšak do pasu domácího hráče se položil Roussel, který puk srazil do rohu kluziště.

27:12

Další útok Dallasu končí na modré čáře, kde se hosté dostali do ofsajdového postavení.

27:00

Jamie Benn nahrával před bránu Nashvillu, ale Rinne puk odpálil baseballovým způsobem pryč.

26:35

Po zblokované střele Oduyi se do zakončení zpoza brány protlačil Faksa, ale jeho pokus byl Rinnem vyražen a domácí brankář si navíc při svém zákroku vyhodil bránu ze základní pozice.

26:04

Shore se dostal do zakončení z levé strany, avšak jeho pokus byl zblokován hostující obranou.

25:33

Subban vyslal hodně slabou střelu, která navíc ani nemířila mezi tři tyče hostující klece.

24:48

Vzájemně jsou na dvě minuty vyloučení domácí Ryan Ellis (NSH), který dostává trest za hrubost a hostující Lauri Korpikoski (DAL), jenž jej naopak nedovoleně bránil.

24:27

24:27 Mike FISHER - 1:1

24:27

Nashville právě vstřelil branku!
Preds využívají přesilovou hru! Domácí se dostali do útočného pásma, kde chtěl Forsberg z rohu přihrát na modrou, jenže jeho pas nešťasně tečoval Roussel přímo na hokejku MIKEA FISHERA, který si už před Lehtonenem věděl rady a poslal puk mezi jeho betony. Asistence: Filip Forsberg, Ryan Johansen.

24:15

Oduya zachytil domácí rozehrávku, a tak rychle odpaluje puk.

23:55

Přichází však velmi silná zbraň Predátorů. Patrick Sharp (NSH) zcela zbytečně hákoval za bránou Nashvillu, a dostává tak dvě minuty.

23:46

Další dělovka od modré, kterou tentokrát vyslal Ellis a Lehtonen jeho pokus jen vyrazil před sebe.

23:34

Subban dostal puk na modrou, kde se do toho opřel a puk končí někde ve výstroji Lehtonena.

23:13

Na druhé straně se do zakončení dostal Järnkrok, ale lapačka Lehtonena byl na svém místě.

22:55

22:55 Curtis MCKENZIE - 0:1

22:55

Stars se konečně dočkávají své první branky! Cracknell nahrál na modrou Oduyovi, jenž ihned vystřelil a touš byl ještě navíc hned dvakrát tečován, když jej McKenzie trefil svou holí a od brusle ADAMA CRACKNELLA se dostal za záda Rinneho. Asistence: Curtis McKenzie, Johny Oduya.

22:34

Korpikoski vyslal další střelu směrem na bránu Nashvillu a Rinne jeho pokus vyrazil za svou klec.

22:02

Sharp nahrál do druhé vlny Lindellovi, který nebezpečně vystřelil a jeho pokus šel těsně vedle brány Nashvillu.

21:25

Fisher nahrál zpoza brány najíždějícímu Nealovi, který se dostal do bezprostředního zakončení a Lehtonen udržel puk ve své výstroji.

21:09

Dallas se nacpal do útočného pásma, kde střelu Jamieho Benna zblokoval Fisher mimo kluziště.

20:28

Ekholm se skoro dostal až před Lehtonena, který před ním raději vypíchl puk svou holí.

20:01

Statistiky po první třetině:

Střely na bránu: 4:16
Zblokované střely: 9:5
Hity: 12:10
Vhazování: 8:9
Je za námi první třetina mezi Nashvillem a Dallasem, po které mohou být domácí hodně rádi, že mají v bráně Rinneho, který drží jejich šance v tomto utkání. Dallas totiž přestřílel a přehrál svého soka, ale všechny útoky hostů se zatím rozbíjí o finskou zeď v bráně Preds.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:30

Dallas jen poslal puk za bránu Nashvillu, kde si jej přebírají domácí obránci.

18:48

Predators se hnali ve čtyřech proti dvěma, ale skvěla agresivní hra Jamieho Benna nakonec celou akci domácích zastavila.

18:22

Oduya vypálil od modré čáry, ale Rinne celou cestu puku viděl, takže touš končí v jeho lapačce.

17:59

Cracknell poslal puk až do hlediště. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

17:39

Dallas se následně dostal do útoku, jenže hostům se nevydařila jejich kombinace, a tak mají puk domácí.

17:13

Fiala zavezl puk do útočné třetiny, ale zde jej hosté velmi rychle o touš připravili.

16:42

Roussel nahrával zpoza brány najíždějícímu Faksovi, ale jeho pas zastavila domácí obrana.

16:24

Forsbergovu střelu srazili hosté mimo hrací plochu, a tak se bude vhazovat před bránou Lehtonena.

15:57

Jamie Benn vystřelil směrem na Rinneho a trefil projíždějícího Eavese, který následně málem dorážel do prázdné brány.

15:12

Smith se pokusil ohrozit Lehtonena z pravé strany, jenže jeho střela skončila na bránícím hráči Dallasu.

14:44

Jenže Dallas zatím Predators příliš prostoru nenechává a hosté drží puk na svých hokejkách.

14:25

Nashville tedy přežil své první oslabení a domácí se ihned snaží něco vymyslet ve svém útočném pásmu.

13:54

Josi obral Benna o kotouč a domácí obránce rychle posílá puk přes všechny čáry.

13:14

Nashville získal puk a domácí jej ihned posílají co nejdál od své brány.

12:42

Další střelu Sharpa Rinne vyrazil před sebe a Ritchie ještě i dorážel, ale i to finský brankář chytil.

12:18

Sharp vypálil od modré a se svou střelou přeštípl hokejku Jarnkroka.

12:04

Ryan Johansen (NSH) za bránou Dallasu trefil Seguina svou holí do obličeje, a dostává tak dvě minuty.

11:42

Shore nahrál na pravé křídlo Ritchiemu, který si však nezpracoval puk, a tak s ním musel bojovat, čímž tak dal čas Rinnemu na přesun, a ten už jeho následnou střelu bez větších potíží chytil.

11:20

Dallas velice rychle zastavil snažení domácích a host už se znova valí na RInneho.

11:03

Domácí drží puk ve své obranné třetině a uvidíme co nyní vymyslí.

10:35

Nashville znova jen odevzdal puk do své útočné třetiny a domácí celek následně odchází střídat.

09:59

Cracknell se protlačil do bekhendového zakončení, které Rinne vyrazil za svou bránu.

09:45

Predators se až nyní dostávají ze svého obranného pásma, když domácí jen odevzdali puk do střední třetiny.

09:08

Jamie Benn vyslal na Rinneho další střelu a finský brankář má na svém kontě další úspěšný zákrok.

08:44

Shore jen poslal puk do rohu kluziště, kde si pro něj dojel Ritchie, ale jeho pas už končí u obránců Nashvillu.

08:19

Puk však skončil na modré čáře u Johnse, jenž ihned nahrával směrem na Faksu, který touš parádně tečoval, ale Rinne předvedl skvělý zákrok.

08:03

Roussel nahrával zpoza brány na Spezzu, jenže ten jeho pas nezachytil.

07:28

Puk se opět z čista jasna objevil před Rinnem, kde byl McKenzie, jenž ihned zakončil, ale Rinne zakročil svým betonem.

07:05

Wilson nahrál na modrou, kde střílel Carle, jenže jeho pokus končí hned na prvním hráči Dallasu.

06:32

Subban dostal nabito na modrou čáru a jeho pumelice proletěla kolem brány Dallasu.

06:10

Odyua nahrával Ritchiemu na střed pásma, jenže útočníkovi Dallasu přeskočil puk přes hokejku.

05:40

Forsberg se snažil protlačit před Lehtonena, jenže parádní obranný zákrok předvedl Klingberg.

04:55

McKenzie to nyní zkusil z hodně velkého úhlu, ale jeho střela šla hodně mimo bránu Nashvillu.

04:00

Jamie Benn se nyní ocitl zcela sám před Rinnem, kterého chtěl překonat kličkou do bekhendu, ale domácí brankář podržel svůj tým.

02:48

Na druhé straně se do zakočení dostal Spezza, jehož první rána byla zblokována, ale útočník Dallasu se dostal i k dorážce, který letěla vedle brány Nashvillu.

02:22

Ribeiro nahrával zpoza brány Smithovi, jenže jeho pas zastavili hostující obránci.

01:58

Predators nyní pouze vyhodili puk přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

01:20

Po dalším vyhraném vhazování vyslal štiplavou střelu Seguin a Rinne jeho pokus vyrazil svou lapačkou.

01:14

Po vyhraném vhazování se z pravé strany dostal do zakončení Klingberg a Rinne jeho střelu dokázal vyrazit svým betonem.

01:06

Nashvillu se nyní nevydařila útočná rozehrávka a puk končí až na zakázaném uvolnění.

00:49

Pred se dostali do dalšího zakončení, když Johansen nahrál na modrou, kde byl Josi a jeho pokus končí na Lehtonenovi.

00:19

Bass zkusil ohrozit Lehtonena zpoza brány, ale hostující brankář si dával pozor a má puk pod svou lapačkou.

00:01

Oba týmy jsou již připravené na ledové ploše, a tak nám utkání za malou chvíli začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zajímavost utkání:

Dallas si bude muset dávat hodně velký pozor především na přesilové hry Predátorům, které patří k jejich největší zbrani. Ze šesti vstřelených gólů totiž Nashville dal hned čtyři v početní převaze, a po dvou kolech tak má velmi pěknou 50% úspěšnost.
Nashville Predators

Bilance: 1-1-0

Také Nashville už má za sebou první dvě utkání a dá se říct, že si v nich vedl zcela stejně, jako jeho následující soupeř, protože Preds dokázali zvítězit ve svém prvním domácím utkání, ale v následné odvetě už nikoliv. Proč odvetě? No, odpověď je velmi jednoduchá. Tým z města Country totiž zahájil nový ročník NHL dvojzápasem s Chicagem Blackhawks.

Jak sem již zmínil Predators nejdříve porazili Blackhawks na svém ledě 3:2, když po vyrovnané první třetině, jenž skončila 2:2, rozhodl ve druhé periodě Fisher o výhře domácích. Jenže v odvetě, ve které od začátku nastoupil v bráně Preds Mazanec, měl zápas zcela jiný průběh. Chicago se dostalo velmi rychle do tříbrankového vedení, které hosté pouze snížili, ale domácí si své vedené hlídali a nakonec si po výhře 5:3 připsali svou první výhru v letošní sezóně.

Poslední zápasy:

Nashville – Chicago 3:2
Chicago – Nashville 5:3
Dallas Stars

Hvězdy vstoupili do ročníku úspěšně, když na svém ledě přivítali Anaheim Ducks, který nakonec přehráli 4:2. Nutno však dodat, že výhra Dallasu se nerodila zrovna jednoduše, protože po první třetině měli domácí na svém kontě jedinou střelu. Stars však poté výrazně přidali a svého soka nakonec předčili.

Druhé utkání už však nedopadlo dle představ Dallasu, když je čekal zápas v Denveru, kde vyzvali Colorado Avalanche, proti kterému se už dlouhodobě trápí. Na začátku se sice Hvězdy dokázaly rychle dostat do dvoubrankového vedení, jenže Colorado ještě do třetiny srovnalo a první desetiminutovce dokonce nastřílelo další tři branky. Dallas poté už jen doháněl, ale marně, protože po šedesáti minutách nakonec prohrál s Avalanche 5:6.

Dallas – Anaheim 4:2
Colorado – Dallas 6:5
Vítám vás u dalšího onlajnu z utkání kanadskoamerické NHL, ve kterém nás čeká divizní střet, protože domácí Nashville Predators přivítá v Bridgestone aréně Dallas Stars. Jedná se tedy o souboj dvou ambiciózních celků, a tak se dá očekávat hodně vypjatá bitva. Utkání startuje ve 02:00, ale jak už NHL známe, tak samotné úvodní vhazování bude vhozeno s přibližně desetiminutovým zpožděním.

Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

1:2

Branky a nahrávky: 25. Fisher (Forsberg, Johansen) – 23. Cracknell (McKenzie, Oduya), 50. Spezza (Roussel)

Nashville Predators: Rinne (Mazanec) – Josi, Subban, Ekholm, Ellis, Weber, Carle – Forsberg, Johansen, Fiala – Wilson, Fisher (C), Neal – Arvidsson, Ribeiro, C. Smith – Bass, Sissons, Järnkrok.

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Hamhuis, Klingberg, Oduya, Johns, Lindell, Oleksiak – Jamie Benn (C), Seguin, Eaves – Sharp, Shore, Ritchie – Roussel, Faksa, Spezza – McKenzie, Cracknell, Korpikoski.

Rozhodčí: Rehman, St. Laurent –

12:04 NSH 2 Johansen, vysoká hůl
22:55 DAL 0:1 Cracknell (McKenzie, Oduya)
23:55 DAL 2 Sharp, hákování
24:27 NSH 1:1 Fisher (Forsberg, Johansen)
24:48 DAL 2 Korpikoski, nedovolené bránění