Play-off NHL

Tampa Bay Lightning – New York Islanders

3:5

konec (1:3, 0:1, 2:1) Stav série: 0:1

28.04.2016, 01:10 • Amalie Arena, Tampa • Semifinále V. konference • David Panuška

Ode mě je to pro dnešní den vše. Děkuji za pozornost, přeji krásné vstávání a zase někdy u NHL napočtěnou. (03:51:37)
Dnešní utkání sledovalo 19 092 diváků!
Napínavé první utkání mezi Tampou Bay a Islanders končí!
Do utkání vstoupila aktivněji Tampa, které se brzy radovala po brance Ondřeje Paláta. Nastal ovšem obrat. Nejdříve se po nahození z pravé strany radoval obránce Travis Hamonic, kterého v závěrečné tříminutovce napodobil dvakrát Shane Prince.

Ve druhé třetině byla k vidění jediná branka, kterou dal John Tavares, a tak se šlo do kabin za skvělého stavu pro hosty.

Tampa nic ale nevzdala. V osmačtyřicáté minutě přidal druhou branku svého celku Nikita Kučerov střelou do poloprázdné branky. Dvě minuty před koncem vystřelil svému celku naději Valtteri Filppula. V poslední minutě se ovšem prosadil Cal Clutterbuck. První body tak mají hosté.

59:05

59:05 Cal CLUTTERBUCK - 3:5

59:05

Islanders právě vstřelili branku!
To se ale domácím nepovede, první bod putuje do New Yorku! Victor Hedman nezachytil puk na modré čáře. Casey Cizikas s ním ujel po levé straně a nahrál před prázdnou branku CALU CLUTTERBUCKOVI, který definitivně rozhodl! Asistence: Casey Cizikas, Calvin de Haan.

58:21

Vasilevskij opouští klec a domácí hokejisté mají minutku a půl na vyrovnání tohoto utkání!

58:09

Od modré čáry střílel na branku Greisse jeden z domácích, kterému se ale nepovedlo prostřelit dobře připraveného brankáře.

57:28

57:28 Valtteri FILPPULA - 3:4

57:28

Tampa právě vstřelila branku!
Drama je na světě, už je to jen o jednu branku! VALTTERI FILPPULA zpracoval letící puk před brankou a zakončoval bekhendem. Ten sice v brance neskončil, což nelze říct o následné dorážce! Asistence: Alex Killorn, Jason Garrison.

57:16

Ondřej Palát dostal puk mezi kruhy, odkud se mu povedlo trefit jen jednoho ze svých spoluhráčů před brankou.

55:59

Dvě obrovské šance Nikity Kučerova! Nejdříve střílel do odkryté branky z pravého kruhu, ale netrefil jí. Neskóroval ani z úhlu!

55:30

Domácím ale přesilovka začíná vyhozením kotouče za jejich branku. Z této pozice se tedy musejí dostat do útočného pásma.

55:20

Casey Cizikas nyní udělal nešťastnou chybu a bude potrestán. Zpoza své branky vyhodil kotouč mimo mantinel, což se trestá.

54:48

Následně se ale domácím nepovedlo zakombinovat a puk skončil až za brankou Thomase Greisse. Následuje vhazování u branky Tampy.

54:14

Victor Hedman posílal kotouč do skrumíáže před brankou, kde se ale nikdo nedokázal prosadit. Snažení ovšem pokračuje.

3:5

Branky a nahrávky: 4. Palát (Drouin, Namestnikov), 48. Kučerov (Carle, Hedman), 58. Filppula (Killorn, Garrison) – 6. Hamonic (Quine, Tavares), 18. Prince (Strome, Nelson), 20. Prince (Strome, Nelson), 29. Tavares (Okposo, Nielsen), 60. Clutterbuck (Cizikas, de Haan)

Tampa Bay Lightning: Bishop (29. Vasilevskij) – Carle, Hedman, Šustr, Garrison, Nestěrov, Coburn – Kučerov, Johnson, Killorn – Callahan, Filppula, Paquette – Drouin, Namestnikov, Palát – Marchessault, Boyle, Condra

New York Islanders: Greiss (Berube) – Hamonic, Leddy, Boychuk, de Haan, Židlický, Hickey – Okposo, Tavares, Quine – Strome, Nielsen, Prince – Bernier, Nelson, Kuljomin – Clutterbuck, Cizikas, Martin

Rozhodčí: Furlatt, Dwyer – Barton, Murray

Diváci: 19 092

03:05 TBL 1:0 Palát (Drouin, Namestnikov)
05:44 NYI 1:1 Hamonic (Quine, Tavares)
09:06 TBL 2 Johnson, hákování
11:53 TBL 2 Killorn, faul kolenem