Československá stopa v utkání

Martin Hanzal (ARI) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:12
Zbyněk Michálek (ARI) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:19
Andrej Nestrašil (CAR) – 0+1, 0 střel, čas na ledě 14:58
Arizona ve třetí třetině otočila vývoj zápasu. Konkrétně ve 14 minutě po přesilovkovém gólu Vermetta. Domácí Carolina se ale ještě dokázala nadechnout k obratu. V 16. minutě vyrovnává po tlaku Hainsey. A to i díky dobré práci Andreje Nestrašila, který asistoval. V samotném závěru Faulk střelou od modré využívá přesilovku. To se děje v čase 19:43. Na tento gól už Arizona nemá čas odpovědět. Carolina si připisuje po sérii tří porážek konečně vítězství. Naopak pro Arizonu je to třetí porážka v řadě.

59:55

Stone láme soupeři hokejku. Za sekání jde na trestnou lavici. To hraje Carolině do karet.

59:43

Oddechový čas pro hosty.

59:43

59:43 Justin FAULK - 5:4

59:43

Carolina právě vstřelila branku!
A Carolina hraje v přesilovce velmi dobře. JUSTIN FAULK střílí od modré k pravé tyči. Jeho střelu nikdo netečuje. Hala se raduje, vypadá to, že Carolina bude brát plný počet bodů.
Asistence: Victor Rask, Eric Staal

58:31

Nyní Carolina může pokračovat v dobré hře i při přesilovce.

58:18

Hra 4 na 4 více svědčila domácímu týmu.

57:45

Hanzal zasahuje soupeře do obličeje. Počet hráčů na ledě se na 38 sekund vyrovná.

56:22

Malone hákuje. Carolina si po vyrovnání zahraje i přesilovku.

55:38

55:38 Ron HAINSEY - 4:4

55:38

Nestrašil teď v útoku odváděl skvělou práci. I díky tomu získává puk bere ze vzduchu RON HAINSEY. Pokládá si ho na led a vyrovnává.
Asistence:Andrej Nestrašil, Joakim Nordström

55:00

Teď musí najít odpověď Carolina, má na to 5 minut.

54:12

Zaváhání v rozehrávce domácích Arizona nepotrestala.

53:41

53:41 Antoine VERMETTE - 3:4

53:41

Arizona právě vstřelila branku!
A Kojoti s přesilovkou nakládají nejlépe jak mohou. Střelu od modré Ward jen vyrazil před sebe. Tam stál ANTOINE VERMETTE, který měl celkem snadný úkol.
Asistence: Mikkel Boedker, Oliver Ekman-Larsson

53:08

A Faul chtěl osvobodit z tlaku Faulk až příliš. Jde na trestnou lavici na 2 minuty za sekání.

52:52

Domi teď zahrozil, až Faul částečně osvobodil svůj tým.

52:09

Reider byl volný mezi kruhy, asi byl sám překvapený a pořádně nevystřelil.

50:45

Domácí tým by se měl zvednout. Mohl by se dostávat v závěrečných minutách do velkého tlaku.

49:30

Carolina zahrozila z protiútoku, ale opět se musí vracet rychle do obrany.

47:58

Vyrovnání vlilo krev do žil hostům. Ty jsou rázem aktivnější.

46:34

46:34 Stefan ELLIOTT - 3:3

46:34

A Kojoti využívají svůj první pořádný útok vet třetí třetině. STEFAN ELLIOTT z pravé strany backhandem pokořil Warda. Je vyrovnáno.
Asistence: bez

46:05

Až teď se dostává Arizona do útočného pásma.

44:50

Arizona bude muset najít recept, jak se dostat před modrou. Dvě třetiny se jí to dařilo, v té poslední zatím moc ne.

43:35

Carolina je ve třetí třetině aktivnější. Hlavně drží soupeře v bezpečné vzdálenosti od svého obranného pásma.

42:30

Ani druhá přesilovka Caroliny se nedá hodnotit jako povedená.

41:40

Pěkná střela Faulka od modré. Lindbäck vyráží.

40:30

Na začátku třetí třetiny uvidíme přesilovku. Vermette zlomil soupeři hokejku. Carolina si zahraje druhou přesilovku.

40:01

Statistiky:

Střely na bránu: 12:15
Hity: 13:19
Vhazování: 20:19
Trestné minuty: 2:4
Ve druhé třetině vidíme jen jednu branku. Tu dává po skvělé přihrávce Lindholma Eric Staal. Carolina se dostává poprvé do vedení. To si dokázala udržet celých dvacet minut, V samotném závěru pak dala skoro čtvrtou branku. Lindbäck ale skvělými zákroky zabránil skórování. Do závěrečné části hry tak půjde domácí Carolina s mírným náskokem.

Třetí třetina začne přibližně v 00:56.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:57

Dva těžké zákroky si připsal Lindbäck. Skinner a Staal následně dorážel.

38:46

Carolina nakonec oslabení zvládá celkem dobře.

37:51

Tvrdou střelu od modré udržuje v náruči Ward.

37:38

Takhle přesilovka v podání Arizony vypadá už o poznání lépe.

36:46

Versteeg je nyní pořádně naštvaný. Byl totiž faulován v obranném pásmu. Jenže rozhodčí pískli až následné zalehnutí puku. Domácí hráč jede na trestnou lavici pořádně frustrovaný.

36:10

Zakázané uvolnění Arizony.

35:15

Hraje se svižně a moc se nepřerušuje.

34:10

Ve hře 5 na 5 to jde Arizoně lépe. Ale Carolina nyní dobře bruslí. Soupeři nedává moc času a prostoru.

33:00

A Giuseppe myslel po návratu z trestné na brejk. Jen špatně přešel modrou čáru. Ofsajd.

32:27

Druhá je asi ještě horší. Carolina v oslabení zaútočila a i vystřelila.

32:03

Kojotům se první minuta přesilové hry nepovedla.

30:52

Přesilové hry se dočká i Arizona. Phillip Giuseppe narazil soupeře na mantinel.

30:10

Od modré to backhandem zkoušel Grossmann. Ward vyráží do rohu kluziště.

29:05

Arizona je po obdrženém gólu dál aktivnější. Po střele jednoho Kojota končí střela zablokovaná v hledišti.

27:38

Z poza levého kruhu střílí Martinook. Ward vytahuje lapačku.

26:27

26:27 Eric STAAL - 3:2

26:27

ERIC STAAL dostal skvělou přihrávku od Lindholma. Z takové pozice se domácí kapitán nemýlí. Carolina jde poprvé do vedení.
Asistence: Elias Lindholm, Kris Versteeg

25:35

Downie odvádí dobrou práci před brankou. Nyní opět dobře bránil ve výhledu Wardovi.

24:56

Střelu domácího obránce zablokoval útočník hostů.

23:40

Ward si připisuje dobrý zákrok proti tvrdé střele od modré.

22:35

Až nyní se dostává domácí tým do útoku.

21:40

Carolina je možná ještě v šatně.

20:48

Do druhé třetiny aktivněji vstoupila Arizona. A to i díky zaváhání Nestrašila v obraně.

20:01

Statistiky:

Střely na bránu: 7:6
Hity: 6:10
Vhazování: 10:11
Trestné minuty: 0:2
To byla teda divoká třetina. Hlavně její začátek a konec. Viděli jsme 4 góly. Arizona dvakrát vedla, ale domácí Carolina dokázala vždy rychle odpovědět. Neviděli jsme ani moc střeleckých pokusů, ale když už se střílelo, tak to stálo za to.

Druhá třetina začne v 0:02.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

18:34

18:34 Jay MCCLEMENT - 2:2

18:36

Tak nedohraje. Z obrany jde puk přes celé hřiště. Ten dojíždí JAY McCLEMENT a zabraňuje tak zakázanému uvolnění. Navíc objíždí branku a vyrovnává.
Asistence: Noah Hanifin, Ron Hainsey

18:30

Vypadá to, že tahle třetina se už dohraje pod taktovkou hostů.

17:32

Icing Caroliny.

16:55

16:55 Nicklas GROSSMAN - 1:2

16:55

NICKLAS GROSSMAN si chytře sjíždí do levého kruhu, kam se puk odráží po zásahu Warda. Grossman má odkrytou klec a tu trefuje. Vrací svému týmu vedení.
Asistence: Brad Richardson, Jordan Martinook

15:20

Lindbäck musel mít připravené betony na střelu od modré.

14:30

Carolina se zvedá. Teď předvedla zdařilou střelu. Lindbäck chytá.

13:35

Icing Caroliny, její trápení při přechodu středního pásma pokračuje.

12:10

Arizona je nyní aktivnější. Carolina se jen brání a nemůže se dostat do útočného pásma.

11:12

Ward vyráží střelu do ochranné sítě.

10:58

10:23

Dvě pěkné střely od modré si připisuje v přesilovce Carolina. Lindbäck ale vždy skvěle vyráží.

08:58

A uvidíme první přesilovku. Zahrají si jí domácí po faulu Boedkera na brankáře Warda.

08:02

Richardson získal v útoku puk, který si měla obrana Arizony pohlídat. Nečekal a vydal se na Warda, místo mezi betony nenašel.

07:25

Ward vytahuje skvělý zákrok proti Downiemu. Arizona se po delší době dostala do útoku a pořádně zahrozila.

05:51

Skinner dostal puk na polovině hřiště a vydal se až před bránu, kde střílí nakonec nepřesně.

04:39

Brankář Arizony raději nechává puk v lapačce.

04:05

Až nyní se Arizoně podařila trochu zklidnit hra.

03:30

To je panečku začátek. Lindbäck se musí činit.

02:18

02:18 Kris VERSTEEG - 1:1

02:18

Caroline rychle odpovídá. První útok už přichází o puk, ten ale KRIS VERSTEEG nakonec vybojuje a z otočky prostřeluje Lindbäcka.

00:49

00:49 Tobias RIEDER - 0:1

00:49

Dobré napadání Kojotů přineslo své ovoce. TOBIAS REIDER stínil před Wardem, takže se snadno dostal k odraženému puku, který dostává snadno do branky. Hosté jsou rychle do vedení.
Asistence: Stefan Elliott, Anthony Duclair

00:16

A první střelu si připisuje Eric Staal. Lindbäck tasí lapačku hned na úvod.

00:01

Carolina Hurricanes: Ward (Lack) – Hainsey, Faulk (A), Liles, Pesce, Hanifin, Slavin – McGinn, E.Staal (C), Lindholm – Skinner, Rask, Di Giuseppe – Nordstrom, J.Staal (A), Nestrašil – Malone, McClement, Terry

Arizona Coyotes: Lindbäck (Smith) – Stone, Ekman-Larsson (A), Michálek, Dahlbeck, Elliott, Grossman – Boedker, Hanzal (A), Domi – Duclair, Vermette (A), Rieder – Downie, Scott, Martinook – Chipchura, Gordon, Richardson

Rozhodčí: Romasko, Lee – Miller, Racicot.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Martin Hanzal (ARI) – 24 zápasů, 20 bodů (5+15)
Zbyněk Michálek (ARI) – 24 zápasů, 3 body (1+2)
Andrej Nestrašil (CAR) – 19 zápasů, 6 bodů (2+4)
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu dlouho nesetkaly. Poslední vzájemný zápas se odehrál v únoru letošního roku na ledě Arizony. Utkání došlo za stavu 1:1 až do nájezdů, ve kterých vystřelil Hurricanes výhru Elias Lindholm.
Carolina Hurricanes

Naopak Carolina je na tom v tabulce hodně zle, popravdě úplně nejhůř z celé NHL! Hurricanes zvítězili pouze v osmi zápasech a s dvaceti body jim patří poslední příčka Východní konference. Před vlastními diváky je na tom Carolina obdobně – pouze čtyři vítězství ze třinácti pokusů. Od 26. listopadu čekala Carolina na vítězství. Prolomit se jí to povedlo až v noci ze soboty na neděli, kdy doma porazila silný Montreal 3:2!

Poslední tři utkání
Carolina – Montreal 3:2
Carolina – New Jersey 1:5
New York Rangers – Carolina 4:3

Nejproduktivnější hráči
Justin Faulk – 26 zápasů, 18 bodů (8+10)
Victor Rask – 26 zápasů, 15 bodů (8+7)
Eric Staal – 26 zápasů, 14 bodů (4+10)
Arizona Coyotes

Arizona zatím v letošním ročníku NHL bojuje o umístění zajišťující účast v bojích o Stanley Cup. V tuto chvíli jsou kojoti na osmé pozici Západní konference se ziskem dvaceti sedmi bodů. Na ledě soupeřů má Arizona větší úspěšnost než před vlastními fanoušky. Parta okolo Domiho a Hanzala získala na ledě soupeřů o tři body více než před vlastními fanoušky. Aktuálně se Arizona nachází na tripu po ledech soupeřů a moc se jí nedaří. V posledních třech zápasech utrpěla vždy vysokou porážku. Naposledy to kojoti schytali v Buffalu, kde prohráli 5:2.

Buffalo – Arizona 5:2
Detroit – Arizona 5:1
Nashville – Arizona 5:2

Max Domi – 26 zápasů, 23 bodů (10+13)
Martin Hanzal – 24 zápasů, 20 bodů (5+15)
Mikkel Boedker – 26 zápasů, 19 bodů (9+10)

Mistrovství světa juniorů 2017 se odehraje v Buffalu a nabídne i utkání pod širým nebem!

Dobrý večer všem příznivcům nejlepšího světového hokeje. Kanadskoamerická NHL má v noci na programu další várku utkání. My se společně zaměříme na souboj mezi Carolina Hurricanes a Arizona Coyotes. Úvodní vhazování je naplánováno na 23:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.

5:4

Branky a nahrávky: 3. Versteeg, 19. McClement (Hanifin, Hainsey), 27. E.Staal (Lindholm, Versteeg), 56. Hainsey (Nestrašil, Nordström), 60. Faulk (Rask, E.Staal) – 1. Reider (Elliot, Duclair), 17. Grossman (Richardson, Martinook), 47. Elliott, 54. Vermette (Boedker, Ekman-Larsson)

Carolina Hurricanes: Ward (Lack) – Hainsey, Faulk (A), Liles, Pesce, Hanifin, Slavin – Versteeg, E.Staal (C), Lindholm – Skinner, Rask, Di Giuseppe – Nordstrom, J.Staal (A), Nestrašil – Malone, McClement, Terry

Rozhodčí: Romasko, Lee – Miller, Racicot