3:2

po prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)

06.12.2015, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Michal Muška (@muskamichal)

Tipsport: 2.37 3.74 2.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Skončilo utkání, ve kterém to dlouho s domácí Ottawou vypadalo špatně. Senátory nakonec spasil v poslední minutě střelec posledních týdnů Mike Hoffman, a v prodloužení pak dokonal obrat nezastavitelný Erik Karlsson, který si dnes upevnil první místo v bodování obránců třemi kanadskými body. S konstatováním, že Sens poráží Islanders 3:2 po prodloužení se s Vámi pro dnešek loučím, děkuji za pozornost. (04:01:32)

Ottawa právě vstřelila branku!
Neuvěřitelný kolotoč rozjeli Sens v prodloužení a to, co nedokázal o chvíli dříve proměnit Hoffman, se povedlo domácímu kapitánovi. ERIK KARLSSON dostal v přečíslení dvou na jednoho puk od Bobbyho Ryana a zavěsil. Švéd si tak připisuje už třetí bod v dnešním utkání, které sám rozhoduje.
Asistence: Bobby Ryan.

63:15

Fantastický Halák okradl o téměř jistý gól Hoffmana!

63:06

Hickey minul a do útoku jedou Sens.

62:53

Baileyho rána byla zblokována vysoko nad, vhazovat se bude před Andersonem.

61:50

Zcela sám na Haláka jel Bobby Ryan, slovenský brankář ale souboj vyhrál!

61:35

Střelu Pageaua Halák vyráží, Ryan se ale k dorážce nedostal.

60:33

Rozhodnout mohl Tavares, nedokázal ale zblízka překonat Andersona.

60:25

Karlssonova přihrávka byla příliš rychlá a končí zakázaným uvolněním.

60:01

60 minut hry je za námi, dnešní zápas ale ještě nekončí. Poté, co Senators dokázali vyrovnat v poslední minutě třetí části na 2:2, uvidíme prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

HOFFMAN - 2:2

59:23

Tolikrát to dnes MIKE HOFFMAN neúspěšně zkoušel, až se nakonec dočkal v tu nejdůležitější chvíli! Útočník se slavnou osmašedesátkou na zádech dokázal trefit šibenici od modré čáry a dost možná tak posílá tento zápas do prodloužení.
Asistence: Mika Zibanejad, Erik Karlsson.

59:10

Ve skvělé pozici nedokázal Stone trefit branku a hosté jsou v pěti!

58:50

Po dalším bloku hosté vyhazují, prázdnou klec ale netrefují.

58:30

Hoffman však opět míjí branku.

58:20

Sens vyhráli buly a jsou opět v šesti.

58:10

Turrisova noha se ošklivě přetočila při souboji s Cizikasem, kdy oba hráči byli na zemi. Domácí si vzali oddechový čas a Anderson se vrací, alespoň prozatím, do branky.

58:10

Kombinace domácích byla zakončená střelou Hoffmana mimo, o chvíli později skončil puk v hledišti a ze hřiště odkulhává Kyle Turris přímo do kabiny.

57:25

Domácí na nic nečekají a posílají na led šest bruslařů!

57:02

Zbytečný faul teď komplikuje hostům situaci. Matt Martin v útočném pásmu podrazil Karlssona a míří na trestnou lavici. Velká příležitost pro Ottawu.

56:27

Těsný ofsajd teď zastavil Ryana, je tu poslední komerční přestávka.

56:13

Zakázané uvolnění vrátí hru před Haláka.

54:40

Bobby Ryan se málem dostal do brejkové situace, nakonec však obrana hostů zvládla vše zažehnat.

54:18

Tavares dal o sobě vědět, když dlouho projížděl s pukem po útočném pásmu Ottawy, nakonec zakončoval bekhendem do připraveného Andersona.

53:44

Ostrované pozorně brání a nepouští teď Senátory do žádných šancí.

52:02

Hra je stále přerušena, jelikož jsou v Canadian Tire Centre problémy s časomírou.

52:02

Grabovského pokus bekhendem kryje Craig Anderson.

50:29

Cizikas se dokázal natlačit až před Andersona, jeho střela ale přelétla branku.

49:45

Dvě dobré šance pro domácí, když pálili Turris a Ryan. Ani jedna rána však k Halákovi nedolétla.

STONE - 1:2

48:58

Domácí se konečně prosazují a snižují na rozdíl jediné branky. MARK STONE dostal nabito od Karlssona a prostřelil vše, co mu stálo v cestě, včetně Haláka.
Asistence: Erik Karlsson.

48:15

Ofsajd domácích.

47:20

Okamžitě snížit mohl Hoffman, který jel sám na Haláka. Tentokrát zvolil zakončení bekhendem, ale jako již několikrát v dnešním zápase slovenského gólmana nepřekonal.

BAILEY - 0:2

47:02

Islanders právě vstřelili branku!
Hosté jdou do dvoubrankového trháku, když využívají svou první přesilovku. V obrovské šanci nejprve selhal zblízka při dorážce Lee, puku se ale poté zmocnil JOSH BAILEY, který se neunáhlil a trefil odkrytou klec.
Asistence: Michail Grabovskij, Anders Lee.

46:40

Isles musí opět začít až od Haláka.

46:07

John Tavares při střele golfem zlomil hokejku a domácí se osvobozují.

45:15

Bude se vylučovat, poprvé si dnes zahrají přesilovku Isles. Mika Zibanejad dostává dvě minuty za sekání.

44:47

Někteří hráči Islanders už se radovali z gólu, po teči útočníka hostí však zazvonilo pouze břevno!

44:20

Na poslední chvíli znemožnili domácí beci Nelsonovi vystřelit z nadějné pozice.

43:52

Tentokrát dánský hokejista pouze odevzdal puk Andersonovi do lapačky. Bude se vhazovat v obranném pásmu Ottawy.

43:28

Nielsen se protlačil ke střele, netrefil ale branku.

42:25

Druhá formace Sens byla z útočného pásma vyhnána, nový útok zakládá Smithova lajna.

41:05

Chris Wideman prověřil Haláka z ostrého úhlu. Ze slovenského brankáře dnes puky nevypadávají.

40:01

Druhá třetina nám příliš hezkých akcí nenabídla. Lepším týmem tentokrát byli hosté, branka ale nepadla a tak stále vedou Isles díky gólu Martina ze druhé minuty zápasu. Třetí třetina začne přibližně ve 3:03.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:33

Na druhé straně zasahuje Anderson proti střele Leeho.

38:53

Stone poslal puk na rozjetého Karlssona, který ale zamířil doprostřed branky.

37:38

Tavares po otočce kolem branky hledal Okposa, ten ale na jeho přihrávku nedosáhl.

36:25

De Haan trestuhodně namazal Ryanovi, ten ale neustál brzdu a upadl.

35:56

Snadný zákrok si připisuje Anderson proti střele Boychuka.

34:14

Akci Clutterbucka zastavil ofsajd. Komerční přestávka.

33:36

Zakázané uvolnění Isles.

32:54

Domácí úplně přestali hrát, další zákrok pro Andersona proti střele Leddyho.

32:35

Ryan Strome teď zaměstnal Andersona, ten si však poradil.

31:53

Zakázané uvolnění Senátorů. Tempo posledních minut není zrovna nejvyšší.

30:56

Po přihrávce Boychuka skončil puk na střídačkách. Komerční přestávka.

30:25

Po delší době v akci i Halák, který musel zasáhnout pravým betonem proti střele Zibanejada z první.

29:55

Dobré střídání čtvrté lajny Isles, ani jeden ze tří pokusů obránce Hickeyho se však neujal.

29:15

Střelu Grabovského chytá Anderson do lapačky a přerušuje tak hru.

28:14

Ofsajd hostů.

27:45

Hosté jsou nyní aktivnější, Sens se nemohou vymanit z obranného pásma.

26:42

Skvělý zákrok předvedl Anderson proti Nielsenovi, poradil i s nebezpečnou dorážkou Leeho.

26:02

Po závaru před Halákem se puk odrazil k Princeovi, ten ale tak dlouho mířil až nastřelil pouze bránícího hráče Islanders. Komerční přestávka.

25:45

Ofsajd Isles.

25:18

Dobrá šance pro čtvrtou formaci Isles, Anderson ale dobře zasáhl proti Cizikasovi.

24:10

Mike Hoffman ujel hostům a řítil se na Haláka, ten jeho střelu ale dokázal vyrazit!

23:23

Lazar operoval před Halákem, rozhodčí nakonec akci přerušili, přestože byl puk stále volný.

22:05

Leddy mohl jet do zajímavého brejku, domácí hráči však celou situaci stihli dobruslit.

21:13

Ofsajd Ottawy.

20:56

Střela Tavarese byla zblokována mimo hřiště.

20:01

Je za námi první třetina, ve které byli domácí Senators lepším týmem. Zatím jim to však není nic platné, jediná branka totiž padla v samém úvodu zápasu do sítě Craiga Andersona, když si nahození Matta Martina srazil do vlastní branky obránce Ottawy Borowiecki. Druhá třetina začne přibližně ve 2:06.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:52

Ceci se ještě vydal na útočný výlet, byl ale ubráněn obranou New Yorku.

18:40

Byli jsme svědky série nepřesností, po jedné z nich se do velké šance dostal Stone, puk mu ale sjel z čepele.

17:45

Ryan přenechal puk najetému Hoffmanovi, který vyprášil Halákovu výstroj.

17:02

Dobrý zákrok si připsal Anderson poté, co Tavares zpoza branky nabil Leeovi.

15:35

Islanders se opět ubránili, Boychuk na ledě.

14:32

Jen pár centimetrů scházelo Stoneovi, aby dosáhl na střílenou přihrávku Ryana.

13:57

Clutterbuck zachytil rozehrávku Sens a vyhazuje puk až k Andersonovi.

13:30

Aktivní Smith opět v akci, tentokrát přebruslil Boychuka, který ho podrazil a putuje tak na trestnou lavici.

12:47

Zack Smith se dokázal protáhnout až před Haláka, zakončit nedokázal a Neilova dorážka do odkryté klece byla na poslední chvíli zblokována Hamonicem.

12:02

Sledujeme dlouhou pasáž hry bez přerušení, akci hostů rozjíždí Kyle Okposo.

10:25

Shane Prince dorazil Karlssonovu střelu pouze do tyče.

09:40

Bekhendový pokus Nielsena k Andersonovi neprošel.

07:40

Hra je přerušená pro zásah vysokou holí, komerční přestávka.

07:10

Nebezpečná přesilovka Ottawy je u konce, Clutterbuck na ledě.

06:22

Po další kombinaci dua Karlsson-Hoffman pálil druhý jmenovaný, Halák na místě.

05:46

Kombinace domácích je zatím přesná, střely nikoliv.

05:02

První přesilovku zápasu si zahrají Sens, dvě minuty pro Clutterbacka za nedovolené bránění.

04:40

Další dva zásahy pro Haláka, domácí jsou v úvodu aktivnějším týmem.

03:20

Ryanova slabá střela od modré Haláka nepřekvapila.

MARTIN - 0:1

01:49

Hosté se po velmi šťastné brance rychle ujímají vedení! MATT MARTIN nahodil z rohu puk před branku, kde si jej za záda vlastního gólmana srazil Mark Borowiecki.
Bez asistence.

00:55

Craig Anderson si připisuje první zákrok proti střele Tavarese.

00:25

První akce Isles končí ofsajdem.

00:01

Ottawa Senators: Anderson (Driedger) – Karlsson, Methot – Cowen, Ceci – Borowiecki, Wideman – Hoffman, Turris, Ryan – Stone, Zibanejad, Prince – Lazar, Pageau, Chiasson – Neil, Smith, Dziurzynski. Trenér: Dave Cameron.

New York Islanders: Halák (Greiss) – Leddy, Hamonic – De Haan, Boychuk – Hickey, Židlický – Nelson, Tavares, Okposo – Lee, Nielsen, Bailey – Kuljomin, Grabovskij, Strome – Martin, Cizikas, Clutterbuck. Trenér: Jack Capuano.

Rozhodčí: Dwyer, Joannette – MacPherson, Murchison.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa v dnešním utkání

Milan Michálek (OTT) – 24 zápasů, 5+3
Marek Židlický (NYI) – 24 zápasů, 1+7
Jaroslav Halák (NYI) - 14 zápasů, 92,6%
Ottawa Senators

Senátoři se drží na příčkách zajišťující play-off, přestože jejich přímí konkurenti mají výbornou formu. Sens se trochu překvapivě mohou chlubit třetím největším počtem nastřílených branek v lize, na čemž mají zásluhu jak mladí útočníci v čele s Mikem Hoffmanem, tak nezastavitelný švédský obránce Erik Karlsson. Ottawa předevčírem po dvou prohrách zabrala a v prodloužení zdolala Chicago 4:3, dneska jí však na domácím ledě čeká další těžký zápas s rozjetými Islanders.

Bilance: 13-7-5, 3. místo v Atlantické divizi

Nejproduktivnější hráči:
Erik Karlsson 5+24
Mike Hoffman 13+12
Bobby Ryan 9+16
New York Islanders

Ostrované dnes v Ottawě odstartují třízápasovou sérii venkovních zápasů poté, co včera uspěli v Brooklynu proti St. Louis Blues po samostatných nájezdech. Výborný výkon předvedl Thomas Greiss, zda ale dostane šanci ve druhém zápase ve dvou dnech je otázka. Islanders mají dobrou formu, vyhráli čtyři zápasy v řadě a předskočili tak v tabulce mimo jiné svého dnešního soupeře z Ottawy. Nejproduktivnější dvojicí Isles jsou už tradičně John Tavares s Kylem Okposem.

Bilance: 15-8-4, 3. místo v Metropolitní divizi

John Tavares 12+10
Kyle Okposo 6+15
Frans Nielsen 9+10
Dobrý den, vítám Vás u sledování on-line přenosu ze zápasu zámořské NHL, ve kterém se střetnou dva týmy z východní konference – Ottawa Senators a New York Islanders.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

3:2

Branky a nahrávky: 49. Stone (Karlsson), 60. Hoffman (Zibanejad, Karlsson), 64. Karlsson (Ryan) – 2. Martin, 48. Bailey (Grabovskij, Lee)

Rozhodčí: Dwyer, Joannette – MacPherson, Murchison