konec (1:0, 1:3, 0:2)

26.11.2015, 17:30 • Hartwall Arena • Jan Šíma (@HonzaSim)

Tipsport: 1.65 4.7 4.08 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto sedmibrankového souboje vše. Doufám, že jste se dobře bavili a někdy příště naslyšenou. (20:08:02)
Je rozhodnuto. Soči v atraktivním utkání vítězí na ledě Jokeritu o 3 branky a odváží si cenné body. Přitom to tak ze začátku nevypadalo. Jokerit šel do dvoubrankového vedení po brankách Petera Regina a Jerreho Sallinena a do kabin šel za stavu 2:0. Jenže Ve druhé části dvakrát za sebou udeřilo Soči, když snížil Andrej Kostycin a o 10 minut později vyrovnal Denis Kazijonov. Hostům se podařilo dokonce otočit stav na svou stranu a před druhou přestávkou upravil skóre na 2:3 Renat Mamašev. Třetí dějství pokračovalo v podobném duchu a Helenuis inkasoval ještě několikrát. Na 2:4 zvýšil svou druhou brankou v utkání Andrej Kostycin a ve 45.minutě přidal pátou branku Andrej Petersson. Soči se poté nechalo zbytečně vyloučit a během pár minut přišlo o dva hráče, kteří dostali osobní trest do konce utkání. Ani dvojnásobná pětiminutová přesilovka už na výsledku nic nezměnila, obránci hostů byli na svém místě a Konstantin Barulin další branku nepřipustil. Hokejový klub z města pořadatelů posledních olympijských her, tak vítězí na ledě Jokeritu 2:5.

59:45

Jokerit to ještě zkouší po levé straně, ale čas do konce se krátí.

59:00

Probíhá poslední minuta třetí třetiny a také celého zápasu.

58:55

Tečovaná střela Bernatskyho končí v hledišti.

58:30

Helsinki by chtěly alespoň zkorigovat výsledek, nyní k tomu mají dobrou možnost.

58:20

Příliš mnoho hráčů na ledě na straně hostujícího týmu.

57:50

Hosté už se nikam neženou a vyhazují na zakázané uvolnění.

56:45

Jakoby se hrálo se neutrální půdě. Nyní je slyšet na ledě každá přihrávka, jaké panuje v Hartwall areně ticho.

55:30

Vhazování po levici Heleniuse.

54:40

Téměř učebnicově dokázali hokejisté Soči ubránit pětiminutové oslabení tří proti pěti, za to určitě budou od jejich kouče pochváleni.

54:00

Je vidět, v jaké hrají hosté psychické pohodě. Ani dlouhá hra ve třech je nevyvádí z rovnováhy. Barulin dnes chytá opravdu skvěle.

53:25

Jormakka oslabuje domácí tým za nedovolené bránění a následuje poměr hráčů 4 na 3.

52:24

Barulin předvedl těžký zákrok přes obránce a poté, co přišel o masku je hra přerušena.

51:50

Soči toto velmi dlouhé dvojnásobné oslabení skvěle brání.
Oddechový čas pro domácí.

2:5

Branky a nahrávky: 7. Regin (Kozun, Kapanen), 27. Sallinen (Poysti, Larsen) – 27. Kostycin (Mamašev, Krikunov), 36. Kazionov, 40. Mamašev (Maxwell, Krikunov), 42. Kosticyn (Pajgin), 45. Petersson (Sčastlivy)

Jokerit Helsinky: Karlsson (17.Helenius) – Jaakola, Lajunen, Jormakka, Kapanen, Olimb – Larsen, Jensen, Joensuu, Regin, Kozun – Todd, Ohtamaa, Rita, Wirtanen, Hagman – Maki, Sallinen, Poysti.

HK Soči: Barulin (Šikin) – Kuzněcov, Mamašev, Krikunov, Kazijonov, Kosticyn – Bernatsky, Semenov, Petersson, Maxwell, Skačov – Pajgin, Jarasvaara, Anisin, Ščastlivy, Warn – Kazijonov, Jabukov, Lyudičin, Ščegolkov.

Rozhodčí: Cyplakov, Buturlin (RUS)