konec (2:0, 0:1, 0:2)

30.10.2015, 18:00 • DRFG Arena • 15. kolo • Václav Petrů

Tipsport: 1.66 4.7 4.03 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek pátečního večera. (20:19:57)
Utkání tedy nakonec překvapivě vítězí hokejisté Vítkovic, kteří se poprvé v zápase dostali do vedení až v 58. minutě po samostatném úniku Jiřího Burgera, kdy už to vypadalo, že utkání spěje do prodloužení. Brněnští fanoušci, kteří dnes vyprodali DRFG Arenu, odcházejí domů rozladění o to víc, že utkání se vyvíjelo pro domácí Kometu víc než dobře. Modrobílí ovládli první třetinu poměrem 2:0, v následujících dvou periodách ale branku nepřidali a sami naopak inkasovali. Kometa tak prohrála s Vítkovicemi šesté vzájemné soutěžní utkání v řadě.

59:56

Kotouč je ve středním pásmu a je rozhodnuto.

59:45

Káňa to zkusil z úhlu, Dolejš zakročil.

59:20

Modrobílí jsou usazení v útočném pásmu, zatím se však nepropracovali ke střele.

58:51

Marek Čiliak zůstává na střídačce, Kometa to zkouší v šesti.

58:51

Logické rozhodnutí trenéra Aloise Hadamczika, který si bere oddechový čas.

58:51

Po zakázaném uvolnění Vítkovic dostávají domácí šanci na to vytvořit si tlak.

58:25

Fanoušci Komety ženou své oblíbence za vyrovnáním, ale těm se zatím vůbec nedaří dostat se do blízkosti Dolejše.

58:04

Vandas si najel na pravý kruh a vypálil, Čiliak byl se svým pravým betonem připravený.

58:00

Začaly se poslední dvě minuty třetí třetiny.

Jiří BURGER - 2:3

57:41

Vítkovice právě vstřelily branku!
Dvě minuty před koncem normální hrací doby hosté obracejí stav utkání a poprvé dnes vedou. JIŘÍ BURGER se dostal do samostatného brejku, který zakončil střelou mezi Čiliakovy betony.

56:58

Oleszovi se nejen povedlo vyvézt puk z vlastního obranného pásma, a dostat tak svůj tým z tlaku, ale následně se i dostal k ohrožení Čiliakovy brány. Vecpal se před brankáře Komety, jehož ovšem nepřekonal.

56:10

Kometa v tlaku. Kuboš dvakrát napřáhl na modré, ale ani jednou jeho střela k Dolejšovi přes hradbu těl neprošla.

55:26

Vondráček se sice protáhl přes Vandase, následný střelecký pokus mu ovšem nesedl.

Dnešnímu utkání přihlíží vyprodaná DRFG Arena (7700 diváků).

2:3

Branky a nahrávky: 9. Káňa (Hruška, Kuboš), 15. Vondráček (Mrázek, H.Zohorna) – 29. Szturc (Strapáč, Pastor), 44. Kucsera (Pastor, Kolouch), 58. Burger

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kaberle, Spang, Hanzlík, Kováčik, Malec, Kuboš, Dujsík – Káňa, Hruška, Němec – Mrázek, H. Zohorna, Vondráček – Burian, Čermák (C), Svoboda – Raška, Dočekal, R. Zohorna.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Kantor) – Kudělka, Štencel, Štich, Sloboda, Pastor, Kovář, Klok – Szturc, Strapáč, Olesz – Kucsera, Kolouch, Vandas – Burger (C), Balán, Zdráhal – Gřeš, Hlinka, Káňa.

Rozhodčí: Pešina, Horák – Kis, Lučan

Diváci: 7700 (vyprodáno)