27.09.2015, 02:30 • United Center, Chicago • Martin Schwarz (@MartinSmuci)

Tipsport: 2.14 3.75 2.65 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

KEITH - 3:1

57:58

Chicago právě vstřelilo branku!
Domácí Blackhawks ještě zvyšují svůj náskok, když se na modré čáře nádherně a především tvrdě napřáhl DUNCAN KEITH, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Je z toho využitá početní výhoda a hlavně radost domácího publika. Dvě minuty před koncem základní hrací doby tedy Chicago navyšuje rozdíl na náskok dvou gólů a zbytek třetí třetiny může odehrát s klidem na srdci. Asistence: Brent Seabrook, Marián Hossa.

KANE - 2:1

55:42

Dost možná jsme právě viděli rozhodující branku zápasu! Individuální akce, kterou předvedl šikovný hokejista Chicaga a jeden z klíčových hráčů mužstva PATRICK KANE. Pohotový forvard nabral kotouč ve středním pásmu, rozjel se směrem k Allenovi a bez váhání a pohotově mu poslal puk do sítě. Blues už nemají moc času na to, aby s výsledkem něco udělali. Pohledná branka. Asistence: Niklas Hjalmarsson.

HOSSA - 1:1

27:06

Stejně jako se v přesilovce během první třetiny prosadili hosté, také domácí Hawks využívají poměrně rychle početní výhodu a slaví vyrovnání na 1:1. Nahrávku spoluhráče od modré čáry dokázal nejlépe zpracovat a usměrnit do sítě soupeře slovenský útočník MARIÁN HOSSA, který překvapil gólmana Allena a rozradostnil arénu. Přesilovky by očividně mohly být dnešním rozhodujícím faktorem. Asistence: Jonathan Toews, Duncan Keith.

EDMUNDSON - 0:1

18:55

St. Louis právě vstřelilo branku!
Přeci jen se první branky utkání dočkáme ještě v úvodní třetině. St. Louis Blues využívají přesilovou hru, když nádhernou přihrávku na pravou stranu před brankoviště obdržel šikovný talent JOEL EDMUNDSON. Corey Crawford už téměř neměl šanci přesunout se ke druhé tyčce, takže autor první branky zápasu měl celkem výhodnou pozici. Hawks budou muset dotahovat a hned v zahajovacím oslabení inkasují. Asistence: Ty Rattie, David Backes.

3:1

Branky a nahrávky: 28. Hossa (Toews, Keith), 56. Kane (Hjalmarsson), 58. Keith (Seabrook, Hossa) – 19. Edmundson (Rattie, Backes)

Chicago Blackhawks: Crawford (Leighton) – Keith, Hjalmarsson, Seabrook, Schilling, van Riemsdyk, Višňovský – Anisimov, Toews, Garbutt, Bickell, Hartmann, Baun, Hinostroza, Mashinter, Shaw, Kero, Hossa, Kane

St. Louis Blues: Allen (Copley) – Gunnarson, Bouwmeester, Butler, Lindbohm, Parayko, Edmundson – Ott, Fabri, Rattie, Jaškin, Brodziak, Brouwer, Upshall, Backes, Welsh, Barbašev, Päajarvi, Gomez

Rozhodčí: Luxmore, O'Rourke – Cherrey, Gibbons

Diváci: 20 813