4:3

konec (1:1, 2:2, 1:0)

01.09.2015, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • Kateřina Glogarová

Tipsport: 2.92 4.7 1.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Prostějova. Vítězný nájezd proměnil Michal Špaček. (20:16:03)

Na druhé straně Špaček, ten svým bekhendovým blafákem překonává Zelenku. 2:3.
Sedlák a jeho bekhendový pokus nebyl úspěšný. 2:2
Čuřík pálil, Zelenkova lapačka byla pozorná. 2:2
Kniazeva vychytal Neužil betony. 2:2

Krejčík zakončuje bekhendem pod horní tyč. Zelenka byl bez šance. 2:2.

Aleš Půlpán propasíroval puk pod betony Neužila. 2:1.
Milfait se svoji kličkou u Neužila nepochodil. 1:1
Na druhé straně pálil Illéš taktéž do betonů. 1:1.
Neužil vychytal Půhoného svými betony. 1:1

Novák nevymýšlel, jeho střela k levé tyči byla úspěšná. 1:1

Klička alá Forsberg v podání Hrocha, Neužil byl bez šance. 1:0
Jako první se rozjel k nájezdu Šenkeřík, jeho kličku ale Zelenka vystihl. 0.0
Jediná trefa ve třetí třetině, rozhodla o tom že tři body dnes zůstanou na domácím ledě.
Nyní budou následovat tři samostatné nájezdy na každé straně.

59:29

Plášek vyslal střelu na prázdnou hostující bránu, skvělým obraným zákrokem se blýskl Novák, jenž zastavil puk svým ramenem.

59:05

Oddechový čas pro hosty.

59:00

Neužil na střídačce, Prostějov zkouší hru bez gólmana i v početní nevýhodě.

58:36

Drtil se s pukem prokličkoval až před Neužilovu bránu, k zakončení se už ovšem nedostal.

58:13

Mojžíš poslal puk do středního pásma.

58:00

Začali poslední dvě minuty třetí třetiny a Šumperk si zahraje přesilovou hru. Patrik Moskal odchází na dvě minuty na trestnou lavici za nedovolené bránění.

56:34

Po delší době si kus černé gumy osahal Daniel Zelenka. Puk má ve své lapačce, vhazuje se po jeho pravici.

56:20

Hru teď tvoří řada nepřesných přihrávek, obě mužstva si stále střídají puk, ke střele se zatím ale nedostávají.

54:24

Nepřesná rozehrávka Jana Milfaita končí na hokejce Čuříka, ten se snaží založit útočnou akci.

53:36

Zakázané uvolnění Šumperka, vhazuje se po pravici domácího gólmana.

53:13

Čuříkův pokus skončil v lapačce Daniela Zelenky.

52:58

Tvrdá střela Tomáše Sedláka končí na vyrážečce Jakuba Neužila.

52:26

Luňák posla puk před bránu na Kajabu, ten v dobré příležitosti netrefuje prostor mezi třemi tyčemi.

51:59

Teď se hraje v poklidném tempu, gólmani nemají téměř žádnou práci.

50:48

Střela Jakuba Illéše orazítkovala betony Daniela Zelenky.

50:04

Luňákovu střelu zastavil svými bruslemi Tomáš Sedlák.

49:30

Zakázané uvolnění Šumperka.

48:42

48:23

Draci teď dvakrát po sobě dokázali vyhodit puk a už to vypadá že přečkají oslabení bez úhony.

47:57

Šumperk vyhazuje puk a odjíždí střídat.

47:17

Venkrbec si s pukem vybruslil až před bránu, tam ale dokázal dobře vysunout svou hůl Daniel Zelenka a znemožnil mu tak zakončovat.

46:38

Domácí jdou do čtyř. Dvě minuty dostává Drtil za držení protihráče.

46:29

Novákova střela končí na betonech Zelenky.

46:03

Další velká šance jestřábů. Šenkeřík jel sám na domácího gólmana, avšak nedokázal vůbec trefit prostor mezi třemi tyčemi.

45:45

Patrik Moskal se zjevil sám před Zelenkou, jeho bekhendový pokus byl ale nepřesný.

45:13

Jakub Čuřík pálil z modré, Zelenka má puk ve své výstroji.

45:06

Útočnou akci Prostějova zastavuje ofsajd.

44:55

Střela v podání Reného Kajaby končí vedle domácí brány.

44:31

Venkrbec posílal puk mezi kruhy na volného Mojžíše, proti jeho střele vytasil Zelenka svou vyrážečku.

43:35

Puk byl sražen na tribuny, vhazuje se ve středním pásmu.

42:58

Šumperk šel do přečíslení dva na jednoho, Milan Ostřanský zakončoval puk do výstroje Jakuba Neužila.

42:26

Daniel Zelenka si připisuje další úspěšný zákrok a to když dokázal zneškodnit střelu Luňáka.

42:15

Luňák vystihl rozehrávku draků a dostal se následně i do zakončení, které skončilo na betonech domácího gólmana.

41:30

Tvrdá střela v podání Aleše Půlpána končí na betonech hostujícího strážce svatyně.

40:27

Draci právě vstřelili branku!
Gólové žně pokračují i ve třetí třetině. KAREL PLÁŠEK zpoza branky poslal kotouč před bránu, kde si ho do vlastní sítě srazil Jakub Neužil. Bez asistence.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:35
Je za námi druhá třetina ve které jsme viděli po dvou gólech na každé straně. Nejprve dokázal vývoj zápasu otočit Tomáš Fořt, o necelou minutu už ale bylo srovnáno, síť za zády Daniela Zelenky dokázal rozvlnit Jakub Čuřík. Hosté se v devětadvacáté minutě dostali do vedení po trefě Lukáše Krejčíka a poslední trefu ve druhé třetině zaznamenal Jan Milfait, který tak dokázal vyrovnat na 3:3.
Před námi je poslední třetina, tak uvidíme jestli nám přinese tolik gólu jako v té druhé.

40:00

39:16

Lukáš Luňák si s pukem nabruslil mezi kruhy, jeho střelu vytěsnil Zelenka svou holí do ochranné sítě.

39:05

Zakázané uvolnění draků.

38:44

Vrdlovec nabil puk na modrou Sedlákovi, jeho následná dělovka si to namířila o kousek vedle hostující brány.

38:14

Illéšova střela minula domácí bránu o pá centimetrů.

37:36

37:05

Luňák zakončoval bekhendem do Zelenkových betonů.

36:15

Milfait posílal puk na Vachutku, ten ovšem na puk nedosáhl.

35:07

Bažant na ledě, domácí hrají v plném počtu.

35:06

Střela Michala Špačka se nevešla mezi tři tyče domácí svatyně.

34:50

Mojžíšova střela si to namířila rovnou do výstroje Daniela Zelenky.

34:00

Šumperk vyhazuje puk přes všechny čáry.

33:07

Matěj Bažant dostává dvě minuty za podražení.

31:34

Ve druhé třetině se nám tu roztrhl pytel s góly. Draci dorovnávají skóre zápasu na 3:3. Půlpán poslal puk na JANA MILFAITA, ten si dokázal položit Jakuba Neužila na led aby následně puk bekhendem poslal pod horní tyč. Asistence: Aleš Půlpán.

31:30

Puk byl sražen až nad ochrannou síť, vhazuje se před Neužilem.

31:19

31:10

Šumperku se přesilovka nedaří, hosté opět vyhazují.

30:54

Krejčík vyhazuje puk až za Zelenkovu bránu, hosté odjíždí rychle střídat.

30:00

Neužil si připisuje úspěšný zákrok svým betonem.

29:18

Přesilovka pro Šumperk. Vojtěch Augustýn usedá na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.

28:58

Jestřábi právě vstřelili branku!
Střela LUKÁŠE KREJČÍKA si to namířila rovnou do pravého horního rohu Zelenkovy brány a hosté tak rychle otáčí vývoj utkání zpět na svoji stranu.

28:43

Čuříkův pokus dokázal zastavit Látal svými bruslemi.

27:40

Fořtovu rozehrávku vystihl Šenkeřík, jenž dokázal poslat puk do středního pásma. Následně obě mužstva vystřídaly.

27:00

Neužil si připisuje další zákrok, tentokrát po střele Daniela Vrdlovce.

26:49

Střelu Sedláka ponechal Neužil ve své výstroji.

24:40

Šumperk po gólu pokračoval v dobrém tlaku, avšak jsou to prostějovští hokejisté kteří dokázali vstřelit branku. Do protiútoku se dostal Krejčík, jehož střelu ještě dokázal Zelenka vyrazil, na dorážku JAKUBA ČUŘÍKA už byl ale krátký. Asistence: Lukáš Krejčík.

24:11

Šumperk otáčí vývoj zápasu. TOMÁŠ FOŘT vybojoval puk, následně obešel hostujícího hráče a ve střelecké pozici dokázal poslat kus černé gumy nad lapačku Jakuba Neužila. Bez asistence.

23:46

Novákovu střelu vyráží Zelenka, před sebe.

23:37

Bažant pálil z otočky, Neužil musel být velmi pozorný.

23:01

Půhoný zpoza branky poslal puk na Karla Pláška, tomu se kus černé gumy zamotal pod nohy a tak z akce nic nebylo.

22:24

Šenkeříkovu střelu tahem, dokázal Zelenka vytěsnit svým levým betonem.

22:19

Puk v ochranné síti, vhazuje se před domácí bránou.

22:06

Kunckova střela skončila na levém betonu Daniela Zelenky.

21:21

Látalovu střelu zastavil svou bruslí Husák.

21:13

Střela Daniela Vrdlovce zaplula až do Neužilovy lapačky.

20:38

Fořt z levého kruhu trefuje horní tyč Neužilovy brány.

20:19

Protivný poslal puk Novákovi, jeho střelu dokázal srazit do ochranné sítě Sedlák.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:47.
Prostějov byl ze začátku třetiny aktivnějším mužstvem. Poté se hra trošku srovnala, ovšem ve třinácté minutě inkasoval Šumperk v oslabení a to když Martin Novák dokázal prostřelit Daniela Zelenku. Draci během dvou minut dokázali vyrovnat, krásnou akci první útočné lajny zakončoval Karel Plášek k pravé tyčce Neužilovy brány.

20:00

19:04

Brankový rozhodčí gól neviděl. Vhazuje se před Neužilem.

19:04

Milfait přenechal puk Půlpánovi, ten trefuje nejspíš tyč Neužilovy brány. Hlavní rozhodčí se jede ještě poradit za brankovým rozhodčím.

18:27

Zakázané uvolnění Prostějova. Vhazuje se po levici Neužila.

17:45

Karel Plášek ve velké šanci přestřeluje hostující bránu.

16:49

16:30

Další střela jestřábů, Patrik Luňák orazítkoval betony Daniela Zelenky.

16:05

Šenkeřík nabil puk Protivnému, jeho střela končí na pravém betoně domácího strážce svatyně.

15:36

Šenkeříkova tvrdá střela z modré končí na hrudi Daniela Zelenky.

14:49

Tomáš Drtil usedá na trestnou lavici za vražení.

14:25

Tak tohle byla nádherná kombinace v podání šumperských hráčů. Puk koloval po ose KAREL PLÁŠEK – Marek Haas – Jiří Půhoný, prvně jmenovaný pak kotouč poslal k pravé tyčce Neužilovy brány. Asistence: Marek Haas, Jiří Půhoný.

12:49

Prostějov se prosazuje v oslabení. Tomáš Rod poslal puk na MARTINA NOVÁKA, který ho následně nasměroval pod betony Daniela Zelenky. Asistence: Tomáš Rod.

11:47

Látal se na modré chystal ke střele, puk mu ovšem sjel až za modrou čáru a rozhodčímu nezbývá nic jiného než odpískat ofsajd.

11:19

Nepřesná rozehrávka Šumperka, končí na hokejce Matouše Venkrbce, ten kotouč ihned odpravuje až za Zelenkovu bránu.

10:50

A je tu další vyloučení na straně hostů. Tomáš Protivný dostává dvě minuty za zdržování hry – sevření puku.

10:49

10:36

Moskal nevyzrál na Prokopa, který přečetl jeho kličku, domácí hráč vyhazuje puk přes všechny čáry.

09:44

Hosté v plném počtu. Začíná jejich zkrácená přesilová hra.

09:34

Luňák poslal puk na modrou volnému Husákovi, ten si jej ale tak dlouho připravoval ke střele až mu ho nakonec vypíchl Karel Plášek.

08:49

Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Tomáš Sedlák si jede odpykat dvě minuty za hrubost.

08:28

Patrik Moskal dobře napadal rozehrávku draků, nakonec dokázal i puk vyhodit do bezpečí.

07:44

Šumperk si zahraje další přesilovku. Pavel Mojžíš dostává dvě minuty za držení protihráče.

07:35

Protivný se prokličkoval s pukem až do pásma draků, u pravého kruhu se napřáhl ke střele, která skončila až ve výstroji Daniela Zelenky.

07:05

Střela Jakuba Bažanta z modré končí v lapačce Jakuba Neužila.

06:45

Plášek zajel s pukem až do obranného pásma Jestřábů, tam ho následně poslal na Sedláka, ten kus černé gumy přiťukl ještě Bažantovi aby jeho následná střela skončila na betonech hostujícího gólmana.

05:21

Puk v hledišti, rozhodčí nařizuje vhazování ve středním pásmu.

05:07

04:30

Vrdlovec nabil puk Drtilovi, tomu střela nesedla a navíc ještě byla sražena prostějovským hráčem do rohu kluziště.

03:51

Pláškova střela končí na betonech Neužila.

03:42

Půhoný nepřesně vracel puk na modrou čáru, draci tak musí opustit útočné pásmo.

03:07

Patrik Moskal se dopustil útočného faulu a Šumperk si tak jako první zahraje v dnešním zápase přesilovku. Dvě minuty dostává za držení protihráče.

02:12

Další střela v podání Šenkeříka, jeho tvrdý projektil minul Zelenkovu bránu o pár centimetrů.

01:50

Šenkeřík pálil z modré, Zelenka vyrazil puk před sebe a tak musel čelit dalším dorážkám prostějovských hráčů.

01:36

První zákrok si připisuje Jakub Neužil, kus černé gumy schoval do své lapačky.

01:11

Čuřík poslal puk na Krejčíka, ten trefil prvního bránícího hráče před sebou.

00:20

00:12

Rodová tvrdá střela minula domácí klec.

00:01

Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali Jestřábi, kteří ihned nahodili puk na Zelenku. Ten si ho ponechal pod svou lapačkou.

00:01

Salith Šumperk: Zelenka ( Novák) – Bažant, Sedlák, Prokop, Drtil, Slavík, Látal, Roupec, Rusina – Haas, Plášek, Půhoný, Brunec, Vrdlovec, Fořt, Milfait, Vachutka, Půlpán, Ostřanský, Hroch, Kniazev, Langr

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Vydržel) – Protivný, Šenkeřík, Mojžíš, Kaluža, Husák, Špaček, Vokurka – Rod, Moskal, Novák M., Luňák, Venkrbec, Kajaba, Čuřík, Illéš, Krejčík, Medek, Kuncek, Augustin

Rozhodčí: Dědek – Hanzlík, Novotný.
Salith Šumperk
Šumperk v přípravě odehrál zatím sedm utkání, ze kterých odcházel čtyřikrát jako poražený celek, třikrát se pak mohl radoval z vítězství. Do začátku nové sezóny 2015/2016 zbývá devět dní a drakům zbývají odehrát poslední dvě přípravná utkání, obě odehrají právě proti Prostějovu. Odveta na ledě Jestřábů je naplánovaná na 3.9.
Šumperk stále sestavuje nový kádr pro nadcházející sezónu. Do brankoviště přišel Čeněk Novák, obranné řady vyztužil Tomáš Prokop, který za Šumperk odehrál minulý ročník několik zápasů. V útoků figurují jména jako je Jan Milfait, či Aleš Půlpán. Ze Zlína došel na hostování Tomáš Fořt.
LHK Jestřábi Prostějov
Z doposud devíti odehraných přátelských utkání se Prostějov radoval hned šestkrát, třikrát pak odcházel jako poražený celek. Nyní Jestřábi čeká dvojzápas se Šumperkem, který začnou na ledě draků. Také se jedná o poslední dva zápasy v přípravě.
Jestřábi před novou sezónou hodně posilovali. Do brankoviště přišel Luboš Hořčička, obranné řady vyztužil například bývalý hráč Komety Brno Pavel Mojžíš, nebo třeba Tomáš Protivný z Mladé Boleslavi. V útoku nechybí jména jakou jsou Patrik Moskal, který ještě minulou sezónu oblékal dres Šumperka, na hostování přišel také z Třebíče Jakub Čuřík.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

4:3

Branky a nahrávky: 15. Plášek (Haas, Půhoný), 25. Fořt, 32. Milfait (Půlpán), 41. Plášek – 13. Novák M. (Rod), 25. Čuřík (Krejčík), 29. Krejčík (Čuřík, Mojžíš)

DRACI PARS ŠUMPERK: Zelenka ( Novák) – Bažant, Sedlák, Prokop, Drtil, Slavík, Látal, Roupec, Rusina – Haas, Plášek, Půhoný, Brunec, Vrdlovec, Fořt, Milfait, Vachutka, Půlpán, Ostřanský, Hroch, Kniazev, Langr

Rozhodčí: Dědek – Hanzlík, Novotný