V samostatných nájezdech rozhoduje DAVID PERRON, který překonal Stalocka ukázkovým blafákem do bekhendu.

Crosby překonává hostujícího brankáře svižnou střelou.

Karlsson rozhýbal domácího brankáře, ale kotouč mu utekl.

David Perron (nájezdy 1:0) - vítězný gól

Perron překonává bekhendovým blafákem Stalocka.

Samostatné nájezdy začínají.
Hosté v prodloužení nedokázali využít čtyřminutovou přesilovou hru, takže rozhodnou o bonusovém bodu nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:25

Další postavení mimo hru hostujícího celku.

64:00

Domácí se osvobozují.

63:09

Thornton mohl dorážet odražený kotouč do prázdné klece, ale k puku se neprodral.

62:12

Hosty zastavuje ofsajd.

62:05

Oddechový čas pro hosty.

62:05

Thornton z pravého kruhu trefil vzdálenější tyč domácí klece!

61:49

Pavelski z levé strany vypálil jen do betonů domácího brankáře.

61:11

Hornqvisk (PIT) je vyloučen na 2 + 2 minuty za nedovolenou hru vysokou holí.

60:25

Braun si vytáhl brankáře domácích a následně přihrával na Marleaua, který měl před sebou odkrytou bránu, ale nedokázal zakončit.

60:01

Základní hrací doba vítěze nepřinesla, a tak přijde na řadu prodloužení.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:39

Střelu Coutureho od levého mantinelu udržel na své hrudi Fleury.

59:20

Kotouč končí mimo hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:10

Crosbyho nahození drží ve své lapačce hostující brankář.

58:08

57:50

Domácí vyhazují puk přes celé hřiště.

57:13

Domácí nyní drží puk na svých holích.

56:50

Lapierre vyváží kotouč do středního pásma.

56:08

Spaling (PIT) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.

55:26

Sutter si krásně sjel na střed, jenže vypálil jen do bloku domácího hráče.

54:51

54:22

Opět je kotouč až u Fleuryho.

53:50

Crosbyho střelu bez přípravy kryje výborný Stalock.

53:15

Hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

52:51

Wingels (SJS) je vyloučen na 2 minuty za nedovolenou hru vysokou holí.

52:15

Velký závar jsme mohli vidět před domácí brankou, jenže Žraloci toho nedokázali využít.

50:42

Domácí Smaling zkoušel zakončovat bekhendem, ale narazil na připraveného Stalocka.

49:44

Smith si krásně sjel na střed, odkud pálil, jenže jeho pokus končí jen na hrudi domácího muže v masce.

49:03

48:38

Tato přesilovka se hostům nedaří, kotouč je u Stalocka.

48:19

Opět se domácí borci osvobozují.

47:46

Domácím se daří kotouč vyhodit až na druhý konec hřiště.

47:03

Crosby (PIT) je vyloučen na 2 minuty za podražení.

46:35

Pavelskiho střelu od pravého mantinelu si pohlídal Fleury.

46:02

Pokus Marleaua mířil velmi daleko od domácí svatyně.

45:31

Crosby udělal oblouk v útočném pásmu, ale následně zakončoval z úhlu jen do chráničů Stalocka.

44:27

Karlsson pálil z otočky, ale brankáře domácích nepřekonal.

43:52

První Hertlovu střelu zablokoval Sutter, druhý projektil mířil pouze do zadního mantinelu.

42:30

Scott pouze nahodil kotouč, ale už ho nedokázal dojet.

41:13

Thornton našel v mezikruží Pavelskiho, jehož střela přeletěla domácí branku.

40:16

Karlsson vtáhl kotouč do třetiny až po té, co sám přejel modrou čáru – píská se ofsajd.

40:01

Hosté dokázali ve druhé třetině srovnat. Nejprve střelu Brauna skvěle tečoval Smith a následně v přesilové hře ujel domácí obraně Couture a vystřelil hostům vyrovnání. Co nám přinese třetí třetina?
Další třetina začne přibližně v 3:31.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:41

Tierney s Wingelsem nedokázali přejít přes modrou čáru, je odpískán ofsajd.

38:59

Hornqvistova střela od pravého hrazení byla zastavena perfektním rozklekem hostujícího brankáře.

38:43

Hra se vrací před Stalocka po té, co hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

38:33

Winnikův projektil z levého křídla zastavil jistým zákrokem hostující brankář.

37:08

Domácí jsou po obdržení branky aktivní, ale proti vstřelení gólu stojí Stalock.

Logan COUTURE - 2:2

35:38

San Jose právě vstřelilo branku!
A je srovnáno. Skvělým pohybem si o kotouč řekl LOGAN COUTURE, který po obdržení přihrávky jel sám na Fleuryho a prostřelil domácího brankáře střelou mezi vyrážečku a tělo. Asistence: Patrick Marleau, Brent Burns.

35:20

Kotouč je až v pásmu hostů.

34:53

Lovejoy (PIT) posunul vlastní branku tím, že na ni natlačil Tierneyho, za což si odsedí 2 minuty za krosček.

34:16

Pouliotovu střelu z pravého kruhu udržel ve svém klíně hostující brankář.

33:06

32:35

Kotouč míří až ke Stalockovi.

32:15

Kotouč končí po souboji dvou hráčů v ochranné síti.

31:35

Pavelski našel na křídle Thorntona, na kterého zívala prázdná branka, jenže hostující útočník minul!

31:06

Lapierre (PIT) je vyloučen za hákování.

30:55

Signalizovaná výhoda hostí.

29:55

Comeau mohl ujíždět sám na Stalocka, jenže neměl rychlost, takže byl dostihnut obráncem Žraloků.

Ben SMITH - 2:1

26:44

Hosté snižují! Braun pálil od modré a před bránou hostí skvěle tečoval jeho střelu BEN SMITH, který svojí tečí rozvlnil síť v domácí kleci. Asistence: Justin Braun, Barclay Goodrow.

25:20

Karlsson se málem proháčkoval až před domácí bránu, jenže na poslední chvíli mu jeden z domácích vypíchl puk.

23:50

Velmi kostrbatá akce San Jose končí na holích domácích borců.

22:37

Po nepřesné rozehrávce Fleuryho zkoušel skórovat Scott, ale jeho střela z vytočení mířila mimo domácí bránu.

22:11

Domácí hokejisty zastavuje ofsajd.

21:47

Po icingu hostí se bude vhazovat před Stalockem.

21:16

Střelu Hannana od modré vyráží Fleury do ochranné sítě.

20:43

Horqvist pálil bezprostředně po vhazování, ovšem jen do hrudníku Stalocka.

20:40

Nepovedená rozehrávka hostí končí icingem.

20:05

Thornton byl úspěšnější na buly než domácí Sutter.

20:01

První perioda tohoto utkání nepřinesla příliš zajímavý hokej. Domácí šli do vedení v osmé minutě, když se prezentoval pohotovou dorážkou Horqvist. Další gól přišel už o minutu později. Crosby našel u pravé tyče Kunitze, který upravil stav na 2:0 pro domácí.
Další třetina začne přibližně v 2:35.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:49

Coutureho střelu od pravého hrazení vykopl domácí brankář levým betonem.

19:32

Odpískaný ofsajd domácích, vhazovat se bude ve středním pásmu.

19:00

Oba týmu už spíše dohrávají tuto třetinu.

17:41

Pavelski našel v dobré pozici Karlssona, kterému ovšem kotouč přeskočil hůl.

16:49

Nahození Dillona od modré neprošlo až ke Fleurymu.

15:58

Hertlovu střelu z mezikruží vyráží domácí brankář do rohu kluziště.

15:35

Před Hertlem ukryl Fleury puk ve své lapačce.

14:04

Karlssonovo nahození bylo zastaveno domácím zadákem.

13:41

Stalock si připisuje další zákrok proti střele Lapierra ze středu kluziště.

12:25

Wingels vybojoval puk pro Nieta, tomu ovšem vzal kotouč jeden z domácích hráčů.

12:10

Snahu hostujícího týmu zastavuje ofsajd.

10:56

Po icingu domácích se bude vhazovat před bránou Fleuryho.

10:37

Střelu Burnse z levého kruhu drží domácí gólman na svém hrudníku.

09:55

Volný puk před Pavelskim chytá Fleury.

Chris KUNITZ - 2:0

08:04

Tučňáci bleskově využívají přesilovou hru. Crosby přihrával křížem přes pásmo CHRISI KUNITZOVI, který od pravé tyče hostující klece přesnou ranou překonal Stalocka. Asistence: Sidney Crosby, Derrick Pouliot.

07:41

Fedun (SJS) je vyloučen na 2 minuty za hákování.

Patric HORNQVIST - 1:0

07:10

Domácí se ujímají vedení. Winnik zpoza brány našel PATRICA HORNQVISTA, jehož první střelu ještě Stalock vyrazil betonem, ale na druhou už byl krátký. Asistence: Daniel Winnik, Ian Cole.

07:03

Hornqvistova střela z pravého kruhu míří vysoko nad hostující bránu.

06:17

Nepříliš nebezpečné nahození Sharks vyráží domácí brankář holí.

05:19

Střela Brauna od modré orazítkovala pouze mantinel za domácí bránou.

04:54

Winnikův pous z kraje pravého kruhu vyráží hostující brankář.

03:54

Thornthonova formace nyní operovala v útočném pásmu, ale bohužel pro hosty puk ztratila.

02:48

Kunitz střílel přes obránce, ale jeho pokus už drží Stalock v lapačce.

02:09

Ani jednomu z týmů se nyní nedaří vniknout do útočného pásma.

00:57

Couture předal puk Marleauovi před bránu, jehož střela byla sražena do rohu kluziště.

00:42

Domácí se proviňují proti pravidlům zakázaným uvolněním.

00:29

Pokus Lovejoye mířil mimo tři tyče hostující brány.

00:05

Úvodní buly dnešního zápasu vyhrávájí Žraloci.

00:01

San Jose Sharks: Stalock (Niemi) – Braun, Hannan, Burns, Irwin, Fedun, Dillon – Karlsson, Thornton, Pavelski, Hertl, Couture, Marleau, Wingels, Tierney, Nieto, Goodrow, Smith, Scott.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Pittsburgh Penguins

Dlouhodobě úspěšný tým v základní části, avšak poslední Stanley Cup je z roku 2008. Kdy byla Crosbyho a Malkinova éra na počátku. Letos jim patří 4.místo ve Východní konferenci s 93 body. Jsou však vidět kroky od vedení, které by měly nést úspěch. Management se zaměřil na silové a defenzivně laděné útočníky více než v minulých sezónách. Novými tvářemi jsou např. Perron, Hörnqvist, Winnik, Downie, Spaling a další. Pens totiž zjistili, že to co funguje v základní části sezóny už v play off nemá šanci uspět. Jejich styl je stále založený narychlém bruslení a technice, avšak je v něm daleko více tvrdé a agresivní hry než kdy dřív. Sidney Crosby, asi největší tvář celé ligy, opět vede kanadské bodování. V letošní sezóně nasbíral 78 bodů, což je oproti minulým sezónám úpadek, nejen nejlepšího hráče ligy, ale i všech umístěných hráčů na vrcholu bodování. Letang se po zranění (Infarkt – vrozená vada srdce) vrátil ve velkém stylu. 3.místo v kanadském bodování obránců (54 bodů) a v defenzivě Pens spolehlivý zadák. Zadák číslo jedna Mikea Johnstona.
San Jose Sharks

San Jose prožívali v poseldních sezónách velice úspěšné období. Nyní je jejich éra u konce. Thornton s Marleauem zestárli a Žraloky nedokázali dovést ke Stanley Cupu. Většinou jejich cesta vyřazovacími boji končila už v prvních dvou kolech. Přitom San Jose mívali skvělé základní části, kde sbírali spoustu bodů.

V San Jose nyní hraje česká hvězda Tomáš Hertl. Odchovanec Slavie Praha vkročil do minulého ročníku v neskutečné formě. Jako nováček se nebál zakončovat a v nováčkovské sezóně se blýskl mimo jiné čtyřmi góly proti NY Rangers. Jeden gól byl hezčí než druhý a Hertl si užíval nádherné momenty kariéry. Pro něj jako 20letého mládence to nebylo nic lehkého naučít se žít s popularitou, ale i to bylo zvládnl bravurně. Sláva na něj neměla žádný vliv. Zůstal skromným a milým klukem.

Forma San Jose šla křivkou prudce dolů. Ani přes Pavelskiho střeleckou „parádu“ – 36 branek za necelou sezónu nestačí na lepší umístění. Couture na produktivitě taky neubral. Proto padá hlavní podíl viny na obranu s brankářem. Nejenže s Niemim už Žraloci dál nepočítají, oni budou muset na celém defenzivním systému. Jsou 4.nejhorší tým Západu v inkasovaných brankách – 212, kdežto ofenziva je 8. v Západní konferenci. (210 vstřlencýh gólů)
Dobrý den s nejlepší hokejovou ligou na světě! Dnes nás bude zajímat zápas mezi Pittsburgh Penguins a San Jose Sharks. Zatímco Žralokům vyřazovací boje nemilosrdně utíkají a vypadá to na konec jejich éry v čele s Joe Thorntonem. Zato Pens opět jedou na play off a jediné s čím budou konečně spokojeni bude Stanley Cup. Zápas sledujte v onlajn reportáži v 1:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

3:2

Branky a nahrávky: 8. Hornqvist (Winnik, Cole), 9. Kunitz (Crosby, Pouliot), rozh. náj. Perron – 27. Smith (Braun, Goodrow), 36. Couture (Marleau, Burns)