FbŠ pipni.cz Bohemians – Crazy girls FBC Liberec

5:6

konec (0:0, 2:2, 3:4)

08.03.2015, 19:00 • SH Děkanka

Hostující celek to ustál a podařilo se mu celkově ustát neskutečné drama ve třetí třetině. Tu nakonec ovládla divoká děvčata v přestřelce 4:3. Celkově pak ovládly Severočešky utkání 6:5. I druhá dnešní série z haly Děkanky je tak po dvou zápasech vyrovnaná. Příští víkend čekají obě družstva dvě utkání v Liberci, kam pojedou za stavu 1:1. (20:57:24)

60:00

59:46

Bohemka zahrála vysokou holí. Tohle vypadá pro Liberec nadějně.

59:32

Mlejnková navíc udržela cenné vteřiny.

59:07

Vokatá ale posílá míček výhozem přes celé hřiště.

58:42

Bohemka hraje bez brankářky!

58:27

Bohemka si bere oddechový čas a pokusí se ještě něco vymyslet. Musí ale získat nejprve balón.

58:27

Střelu Mlejnkové musela vytáhnout až prsty Kreisingerová.

57:50

Liberec drží míček a nepouští Bohemku do případné hry v šesti.

57:20

Tep se zase všem přítomným o něco zvýšil, protože Veselá z první trefila tyčku!

57:00

Bohemce zbývají na vyrovnaní tři minuty.

55:52

Liberec právě vstřelil branku!
Liberecká střelkyně KLÁRA LEIEROVÁ se ale zdá, že se nejprve zastřelovala. Poněvadž nyní si vyběhla od mantinelu a střelou pod břevno opět posílá svůj tým do vedení jako správná kapitánka. Asistence: Markéta Kosová.

55:31

Z otočky netrefuje branku Leierová.

54:57

Mlejnková ale ze střední vzdálenosti posílá míček do zámezí.

54:30

Rozuzlení může přijít v následujících dvou minutách, poněvadž dvě minuty za blokování hole si nyní bude muset odsedět Nguyenová (BOH).

53:16

Oba celky se teď soustřeďují zejména na obranu a je to logické. Případný gól na jedné či druhé straně už by totiž mohl znamenat rozhodnutí zápasu.

52:00

Tak tohle není pro slabé povahy. Napětí v hale stoupá a to je před námi ještě minimálně osm minut.

50:31

Bohemians právě vstřelilo branku!
I nyní ale vedení netrvalo dlouho. Domácí tým podruhé v krátké době zachraňuje z potíží díky standardní situaci dou Chelstowská – Hyršlová. Kdy prvně jmenovaná KATARZYNA CHELSTOWSKÁ využila opět přihrávky Hyršlové a znovu srovnává skóre. Tentokrát na 5:5. Asistence: Iveta Hyršlová.

49:47

Nyní už se to hostujícímu celku povedlo. KRISTÝNA BEDNÁŘOVÁ sice napoprvé z bezprostřední blízkosti trefila tyč, ale odražený míček bleskovou rychlostí ihned poslala do branky. Asistence: Klára Leierová.

48:50

Skóre se mohlo opět měnit. Z druhé vlny si parádně naběhla Havlíková a nikým nehlídaná vyslala tvrdou střelou. Ovšem stejně parádně se ukázala i Kreisingerová, která její střelu vytěsnila hlavou.

47:28

Domácí celeke rovněž skóruje ze standardní situace. Nacvičený signál jim vyšel dokonale, kdy Hyršlová přenechala míček KATARZYNĚ CHELSTOWSKÉ, která od mantinelu propálila vše, co ji stálo v cestě. Asistence: Iveta Hyršlová.

47:18

Reischlová hledala před brankou Bočanovou, ta ale její prudkou přihrávku netrefila.

46:32

Bohemka se tlačí dopředu a hraje se před Vokatou.

44:43

Severočeský celek otáčí vývoj zápasu na svou stranu. Standardní situaci ze slibné vzdálenosti využila v branku KATEŘINA MOŤKOVÁ, která využila přihrávky Koníčkové a poslala míček až záda Kreisingerové. Asistence: Hana Koníčková.

44:38

Leierová si perfektně seběhla na střed, ale proti její střele se včas postavily dvě domácí obránkyně a zabránily ji ve skórování.

44:04

Mlejnková dostává od domácích co proto. Dnes už podruhé byla ošetřována, ale i v tomto případě to vypadá, že bude v utkání pokračovat.

42:40

Také hostující celek nečekal s odpovědí příliš dlouho. Důraz na brankovišti tentokrát nejlépe předvedla HANA KONÍČKOVÁ, která snad i silou vůle dokázala dostat míček do branky Bohemians. Asistence: Martina Dostalíková.

41:30

Další chybná rozehrávka na vlastní polovině v podání Liberce je opět potrestána. K míčku se dostala LUCIE VESELÁ, která tak posílá Bohemku podruhé v zápase do vedení. Bez asistence.

40:49

Bohemka se usadila na soupeřově polovině. Liberec si zatím pomáhá drobnými přestupky.

40:01

Stejně jako včera je i dnes po 40 minutách stav vyrovnaný. V prostřední periodě už jsme na rozdíl od té první dočkali i čtyř branek. Po dvou na každé straně. MIsky vah jsou však stále vyrovnané. Kdo nakonec rozhodne ve třetí třetině, na to si budeme muset počkat. Ta totiž začne ve 20:18.

40:00

39:01

Poslední minuta 2. třetiny.

37:46

Crazy girls tak dlouho obléhali domácí branku až se dočkali. Zmatků na velkém brankovišti využila MARTINA DOSTALÍKOVÁ, která s vypětím všech sil srovnává skóre dnešního zápasu. Asistence: Hana Koníčková.

35:48

Poslední vteřiny se hraje před Kreisingerovou. Domácí gólmanka však zatím zasahovat nemusela.

33:59

Liberec ale ještě neskládá zbraně a dále pokračuje v aktivním pojetí hry.

32:15

První větší chyba v obranné hře Liberce a hned z toho musí lovit Vokatá míček z branky. Bočanová se obtočila kolem své strážkyně a od mantinelu našla na velkém brankovišti IVETU HYRŠLOVOU, která nikým nehlídaná se v této pozici zkrátka nemýlí a nedala Vokaté šanci. Asistence: Adéla Bočanová.

31:37

Havlíková napřáhla ke střele. Před brankou Bohemky nastřelila ale pouze clonící Leierovou.

30:48

Hra se začíná přitvrzovat a probouzejí se i diváci. Atmosféra začíná houstnout.

30:07

Na druhé straně se ukázala i Vokatá, která skokem vyrazila střelu Burdové do rohu.

29:25

Loudová střílenou přihrávkou krosem našla Havlíkovou, ta ale trefila míček nečistě a branku trefila pouze z vnějšku.

28:20

Leierová mohla nadvakrát vrátit Severočeškám vedení, ale napoprvé trefila přilbu Kreisingerové a podruhé nedokázala procpat míček pod domácí ležící gólmankou.

27:49

Přesilovka se ale zelenobílým ženám moc nepovedla a Kosová se tak vrací zpět na hřiště po odpykání trestu.

25:49

Přesilovku si vyzkouší i Bohemka. Kosová poslala soupeřku mezi mantinely a může být ráda, že její zákrok ohodnotili rozhodčí pouze dvěma minutami.

25:00

Radost Liberce ale netrvala příliš dlouho. Hyršlová našla na ose hřiště volnou ADÉLU BOČANOVOU, která s notnou dávkou štěstí překonává Vokatou a srovnává skóre. Asistence: Iveta Hyršlová.

24:39

Spravedlnost zdá se existuje, poněvadž přesilovou hru využívá sama MICHAELA MLEJNKOVÁ po krosové přihráce Leierová. Asistence: Klára Leierové.

24:17

Rozhodčí nyní uškodili Liberci. Chelstowská faulovala unikající Mlejnkovou. Trestné střílení ale nepřišlo ani nyí. Rozhodčí dávají pouze dvě minuty za sekání.

23:41

Na druhé straně pálila ze střední vzdálenosti Loudová, ale zamířila vysoko nad.

23:11

Veselá v ideální příležitosti posílá míček mimo branku Vokaté.

22:22

Do kombinace Bohemky se na poslední chvíli postavila Moťková a zabránila tak nejspíše další gólové šanci domácího celku.

21:42

Liberec je zatím více na míčku v prostřední periodě, ale zatím hraje na vlastní polovině.

20:33

Hyršlová mohla rozvlnit hostující síťku, ale do cesty se jí na poslední chvíli postavila Koníčková.

20:01

Ačkoliv jsme v prvních dvaceti minutách branku neviděli. Nudný florbal ale zde na Děkance rozhodně na přísné oko diváka nebyl. Oba týmy se pravidelně střídaly v útocích. Žádná z gólmanek ale nemusela zatím předvést vážnější zákrok. Nutno říci že Kreisingerové pomohlo i štěstí, když se za ní po střele Leierové rozezvučelo břevno. 2. třetina začne v 19:36.

20:00

19:25

Pokus Burdové z dálky byl sražen libereckou obranou za mantinel.

19:01

Poslední minuta 1. třetiny.

18:30

Liberec je kompletní.

17:45

Bočanová byla blízko ke skórování, ale přihrávka Veselé byla příliš prudká a tak ji prvně jmenovaná nedokázala ideálně zpracovat.

17:25

První střela Bohemky v početní výhodě ale skončila za mantinelem.

16:30

Bednářová (LIB) musela nyní zatáhnout za ruční brzdu a na velkém brankovišti musela faulovat Bočanovou. Naštěstí pro ní byla před domácí hráčkou a tak to budou pouze dvě minuty za sekání bez trestného střílení.

15:25

Ani teď nevidíme úvodní branku utkání. Leierová ze dvou metrů poslala totiž děravý nesmysl pouze do břevna.

13:47

Kombinaci domácích mohla zakončit Hyršlová, ale dostala se z ideální střelecké pozice a následný pokus z otočky byl nepřesný.

13:00

Až nyní přichází hlušší pasáž hry. Oba týmy hrají zejména na vlastní polovině s míčkem.

11:25

Pohledný florbal zatím nezná konec. Poměrně slušným kombinacím ale schází na obou stranách přesná koncovka.

09:50

Leierová způsobila velké zmatky na brankovišti domácího celku. Ve schrumáži těl ale nakonec získala míček pro sebe Kreisingerová.

09:28

Bohemka měla k dispozici standardní situaci, ale Bočanová z velkého brankoviště libereckou zeď nepropálila.

09:04

Pokus Reischlové včas zablokovala Loudová.

08:32

Benešová z osy hřiště zamířila svou ránu do rohu hrací plochy místo na Vokatou.

07:49

Utkání je zatím hodně dynamické a na obou stranách se střídá jeden útok za druhým.

06:14

Z úhlu nepřekonala hostující brankářku ani Reischlová.

05:45

Chelstowská se obtočila kolem Mlejnkové a dostala se ke střele. Vokatá zatím zasahovat nemusela.

05:06

Z rohu si vyběhla Leierová a její pokus musela až rukou zneškodnit Kreisingerová.

04:52

Loudová dostala přihrávku do běhu a dostala se ke střele. Proti se ale postavila Chelstowská, která srazila míček do rohu.

04:20

Mlejnková se vrací zpátky na hrací plochu a vypadá to, že bude v pořádku.

03:02

Bohemka tlačí na soupeře, ale Vokatá zatím zasahovala jen minimálně.

01:41

Špatné zprávy pro Liberec. Při útočné akci se totiž zranila jeho nejproduktivnější hráčka Mlejnková.

00:55

Šmídová hledala před brankou Benešovou. Ta ale netrefila míček dle svých představ.

00:01

FbŠ pipni.cz Bohemians: Kreisingerová (Zelená) – Chelstowská, Burdová, Hyršlová (C), Loudová, Nguyenová, Svobodová, Šindelářová, Šmídová, Reischlová, Divišová, Benešová, Ludvíková, Veselá, Dobisiková, Hnátová, Bočanová.

Crazy girls FBC Liberec: Vokatá (Štěpánová) – Moťková, Dostalíková, Červová, Havlíková, Bursová, Kosová, Leierová (C), Koníčková, Kultová, Marková, Kroftová, Loudová, Bednářová, Urbanová, Mlejnková.

Rozhodčí: Jan Drška, Jiří Meisner.
Už před vypuknutím play off bylo jasné, že tohle bude nejvyrovnanější série a včerejší zápas to jednoznačně potvrdil. Podáří se Liberci srovnat krok a poslat sérii pod Ještěd za vyrovnaného stavu nebo naopak Bohemka využije domácího prostředí na 100% a poputuje na Sever Čech s vedením 2:0 na zápasy? Odpověď na tuto otázku se dozvíme zhruba kolem 21. hodiny. Do té doby Vás zvu ke sledování tohoto online textového přenosu.
Domácí vstoupili do zápasu lépe a ujali se vedení 2:0. Nicméně Severočešky během prostřední periody otočili vývoj utkání na svou stranu a dostaly se do vedení 4:3. Nadějné vedení však neudrželi, poněvadž dvě minuty před sirénou srovnala na 4:4 Benešová.

Inkriminovaný okamžik dodal jistotu na hole Bohemians. Ti pak v závěrečné části dvěma trefami díky Bočanové a Veselé rozhodli o výhře 6:4 a ujali se vedení 1:0 v sérii.
Stejně jako v případě mužů, tak i ženy mají dnes na programu druhé pokračování čtvrtfinále, jehož prolog odstartoval včera a podobnost s muži najdeme i zde. Stejně jako v případě mužů bylo utkání mezi Bohemkou a Libercem nejvyrovnanějším utkáním dne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

5:6

Branky a nahrávky: 25. Bočanová (Hyršlová), 33. Hyršlová (Bočanová), 42. Veselá, 48. Chelstowská (Hyršlová), 51. Chelstowská (Hyršlová) – 25. Mlejnková (Leierová), 38. Dostalíková (Koníčková), 43. Koníčková (Dostalíková), 45. Moťková (Koníčková), 50. Bednářová (Leierová), 56. Leierová (Kosová)

FbŠ pipni.cz Bohemians: Kreisingerová (Zelená) – Chelstowská, Burdová, Hyršlová (C), E. Loudová, Nguyenová, Svobodová, Šindelářová, Šmídová, Reischlová, Divišová, Benešová, Ludvíková, Veselá, Dobisiková, Hnátová, Bočanová.

Crazy girls FBC Liberec: Vokatá (Štěpánová) – Moťková, Dostalíková, Červová, Havlíková, Bursová, Kosová, Leierová (C), Koníčková, Kultová, Marková, Kroftová, V. Loudová, Bednářová, Urbanová, Mlejnková.

Rozhodčí: Jan Drška, Jiří Meisner