0:5

konec (0:0, 0:5, 0:0)

02.03.2015, 17:30 • Minsk Ice Palace • Martin Švejkar

Tipsport: 2.52 3.8 2.48 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jokerit tedy otáčí vývoj osmifinálové série a ujímá se vedení 2:1 na zápasy. To je ode mě pro tuto chvíli vše. Na shledanou u dalšího online přenosu. (19:51:51)
Je dobojováno! O jednoznačném výsledku zápasu rozhodla druhá třetina, kterou jasně ovládl Jokerit a padly v ní všechny branky dnešního zápasu. Na vítězství hostujícího týmu má největší zásluhu Linus Omark, který zaznamenal dvě branky a dvě asistence. Bodoval i český útočník v dresu hostů Petr Koukal.

60:00

59:27

Wirtanen se vrací na led. Jokerit i toto oslabení ustál bez inkasování.

58:32

Obrovský závar před brankářem Jokeritu! Po Bailenově střele se za Karlssona snažil procpat puk Sczcechura, ale švédský gólman s vypětím všech sil udržel kotouč před brankovou čárou.

58:00

Začínají poslední dvě minuty zápasu a hraje se před Karlssonem.

57:27

Domácí se však snaží o čestný zásah! Dinamo si vytvořilo tlak v útočné třetině a nakonec je z toho vyloučení Petteri Wirtanena, který si odsedí menší trest za hákování.

56:21

Zápas už se jen dohrává. O vítězi rozhodla druhá třetina.

55:06

Cheechoo se vrací z trestné lavice. Poměr sil na ledě je vyrovnán.

54:26

Tresty padají na obou stranách. Za hrubost si odsedí dvě minuty domácí Matt Ellison a hostující Linus Omark.

54:26

Hostujícímu Toddovi utekl kotouč do středního pásma a následně byl odpískán ofsajd, po kterém se v obranné třetině domácích strhla šarvátka, do níž se zapojilo hned několik hráčů.

53:31

Domácí se dostali do šance při vlastním oslabení. V brance však skončil jen natlačený brankář Karlsson.

53:06

Hra je přerušena a na trestnou lavici odchází Jonathan Cheechoo, který si odsedí dvě minuty za hákování.

52:17

Jokerit sevřel svého soupeře v útočném pásmu a jeden z hráčů Dinama se dopustil faulu. Hostům je ponechána výhoda.

50:11

Pavlovič dostal v levém kruhu prostor pro střelu, ale trefil jen dobře postaveného Karlssona.

49:11

Domácí sice uzamkli Jokerit před Karlssonovou brankou, ale gól z toho nebyl a Moses se právě teď vrací z trestné lavice.

48:25

Dinamo si vytvořilo tlak v útočné třetině, ale šance z toho zatím nerezultují.

47:11

Další přesilovka pro domácí. Za hákování si jde na dvě minuty odpočinout Steve Moses.

45:36

Sražená střela minula hostující branku. Karlsson opět nemá příliš mnoho práce.

45:11

Žolíci se s pukem na svých hokejkách neženou tolik dopředu, jako ve druhé třetině.

43:40

Korpikari se vrací na led. Nepovedená přesilovka jen podtrhla herní zmar Dinama.

43:00

Dinamo si sice vytvořilo menší závar před Karlssonem, ale Žolíci již opět dokázali dostat puk ven ze svého pásma.

42:28

Další výhoz hostujícího týmu.

42:11

Hosté vyvážejí kotouč do útočného pásma a využívají situace k prostřídání hráčů.

41:40

Dlouho však hosté v plném počtu nezůstali! Za držení protihráče dostává menší trest Oskari Korpikari.

40:54

Jokerit zvládl i druhé oslabení a Todd je zpátky na ledě.

40:01

Druhou třetinu zcela ovládli Žolíci z Helsinek, kteří během necelých patnácti minut nasázeli Dinamu pět gólů a s největším pravděpodobností rozhodli o výsledku dnešního zápasu! Jokerit byl od úvodní minuty druhé části jasně lepší, což se výrazně projevilo i na skóre zápasu. Třetí třetina začne přibližně v 19:15.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:51

Jokerit dvakrát vyhodil kotouč z pásma a Dinamo už jen dohrává třetinu s pukem za vlastní brankou.

39:18

Domácí vyšachovali obranu Jokeritu, ale skvělým zákrok teď předvedl Karlsson, který stále drží čisté konto!

38:54

Daine Todd (JOK) si jde odsedět dvě minuty za hákování a Dinamo bude dohrávat druhou třetinu v početní převaze.

37:25

Domácí se snaží držet kotouč alespoň chvíli v útočném pásmu. Hráči Dinama by se nejspíš už nejraději viděli v šatně, protože tato třetina jim musí připadat jako zlý sen.

Steve MOSES - 0:5

35:02

Jokerit právě vstřelil branku!
Jokerit vede už 5:0! Omark obral na útočné modré o kotouč Lisovetse a rázem se řítil do šance, kterou vyřešil skvěle, když místo zakončení volil zadovku na STEVEA MOSESE, který zblízka překonává Milčakova. Náhradnímu brankáři Dinama dlouho čisté konto nevydrželo. Asistence: Linus Omark.

32:59

Po čtvrté inkasované brance se domácí rozhodli udělat změnu v brance. Haugen odjíždí na střídačku a místo něj jde chytat Milčakov.

Juhamatti AALTONEN - 0:4

32:59

Tohle už zavání debaklem! Po vhazování v obranném pásmu Dinama se několik hráčů přetahovalo v kruhu o kotouč, jenž se nakonec dostal k JUHAMATTI AALTONENOVI, který se otočil k brance a pohotovou střelou rozvlnil síť za Haugenem. Bez asistence.

31:48

Domácí trenér si v reakce na vývoj zápasu vyžádal oddechový čas.

Tommi HUHTALA - 0:3

31:48

A je to 0:3! Omark zavezl kotouč do útočné třetiny a po jeho zadovce se dostal k puku TOMMI HUHTALA, který si najel mezi kruhy a střelou pod víko překonal Haugena. Asistence: Linus Omark, Ossi Väänänen.

29:57

Švarný naznačil na modré střelu a následně si ještě vylepšil pozici, ale jeho ránu poté zastavil lapačkou Karlsson.

Linus OMARK - 0:2

29:00

Hosté se opět prosazují v přesilové hře! Petr Koukal přihrál do pravého kruhu na LINUSE OMARKA, který střelou zápěstím překonává Haugena a připisuje si druhý gólový zásah v dnešním zápase. Asistence: Petr Koukal.

28:08

Minsk se po dlouhé době dostal do útoku, ale paradoxně z toho bude přesilovka pro Jokerit. Vysokou holí zahrál nedovoleně Andrej Štěpanov.

26:11

Uvidíme, zda domácím pomůže komerční přestávka. Minsk je zatím ve druhé třetině úplně ze hry.

24:25

Jokerit má teď velkou herní převahu. Hraje se neustále před Haugenem.

23:48

Ke střele se dostal hostující Mäki, jehož pokus rozezněl brankovou konstrukci a stadionem to jen zahučelo!

Linus OMARK - 0:1

21:51

Hosté využívají přesilovou hru a otevírají skóre zápasu! Autorem branky je LINUS OMARK.

21:21

Domácí se osvobozují výhozem kotouče.

20:35

Přesilovku si poprvé vyzkoušejí i hosté. Dvě minuty za úder do oblasti hlavy a krku si odsedí Jonathan Cheechoo, který navíc dostává desetiminutový osobní trest.

20:01

Statistiky první třetiny:

Střely na branku: 8 – 6
Vyhraná vhazování: 7 – 8
Niklas Hagman (Jokerit): Myslím, že hrajeme dobře. Bohužel se jim zatím často daří blokovat naše střely, ale pokud budeme hrát trpělivě a pokračovat v naší hře, věřím, že tento zápas vyhrajeme.
Je za námi první třetina, ve které gól nepadl. Úvod zápasu byl z obou stran opatrný, ale časem se oba týmy dostaly do tempa a začalo se hrát nahoru-dolů. Branku jsme však zatím neviděli, takže po 20 minutách platí stav 0:0. Druhá třetina začne přibližně v 18:18.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:44

Hahl je zpátky na ledě. Jokerit zvládl oslabení dobře.

19:19

Hosté vyvezli kotouč do útočné třetiny a prostřídali obrannou formaci.

18:55

Jokerit se zatím dobře brání a nepouští Dinamo do šancí.

17:44

Je tu první vyloučení! Dvě minuty si jde za podražení odsedět hostující Riku Hahl a Minsk bude mít v závěru první třetiny výhodu přesilové hry.

17:34

Omark se hnal za kotoučem marně. Zakázané uvolnění Jokeritu.

16:42

Huhtala se dostal do zakončení, ale trefil jen připraveného Haugena.

16:21

Je tu poslední pětiminutovka první třetiny a hra se nám teď celkem uklidnila.

15:00

Hráči se teď dlouho přetahují o puk v rohu kluziště. Rozhodčí nejspíš kotouč vidí a nepřerušuje hru.

12:55

Po nahození od modré se před Haugenem snažil dostat k dorážce Huhtala, ale gólman Minsku dokázal přikrýt kotouč a přerušit hru.

12:21

Szczechura nahazoval kotouč na branku z takřka nulového úhlu, ale Karlsson měl přesto potíže se zkrocením puku. Bude se vhazovat v obranné třetině Žolíků.

12:02

Ellison se dostal s pukem za obranu Jokeritu a tlačil se před Karlssona, jenže na poslední chvíli ho dokázal skvěle odstavit tělem Ohtamaa.

11:47

Moses se snažil nabruslit s pukem před Haugena, ale kotouč mu utekl a do zakončení se tedy nedostal.

09:34

Hagman se snažil dostat zpoza branky do zakončení, ale bekhendem netrefil puk dobře.

08:00

Tempo hry v posledních minutách roste a po nudném úvodu se začíná hrát svižný hokej.

07:20

Teď už je ovšem v pohotovosti opět Karlsson, který však proti poslední střele Ellisona nemusel zasahovat, jelikož byla sražena do ochranné sítě.

06:11

Nyní však bylo rušno před Haugenem! Norský gólman Minsku musel dvakrát zasahovat, ale poradil si i s dorážkou Sallinena.

05:13

Velká šance Dinama! Linglet zavezl puk do útočného pásma, kde přihrál do pravého kruhu Matěruchinovi, jehož střelu vyrazil Karlsson jen s potížemi před sebe. Jednomu z domácích hráčů pak chyběl jen kousek k tomu, aby mohl dorážet do prázdné branky.

04:20

Domácí se zatím nedostali do pořádného útoku a Karlsson stále čeká na svůj první zákrok. Zápas zatím nenabízí mnoho zajímavých akcí.

03:11

Přes dvojici obránců zkoušel pálit Kapanen, ale jeho střela byla tečována mimo branku.

02:07

Zakázané uvolnění Dinama. Hra se vrací před Haugena.

01:35

Jokerit se usadil s pukem v útočném pásmu.

01:14

K první střele se dostal hostující Aaltonen, ale puk byl sražen mimo branku a Haugen nemusel zasahovat.

00:01

Hráči už jsou na ledové ploše a stadionem znějí národní hymny. Zápas začne za malou chvíli.

HC Dinamo Minsk: Haugen (Milčakov) – Krajíče, Goroško – Šinkevič, Bailen – Lisovets, Švarný – Kaznaděj – Kaljužnij, Cheechoo, Szczechura – Linglet, Ellison, Vesce – Kulakov, Meleško, Štěpanov – Drozd, Matěruchin, Pavlovič

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Korpikari, Gunderson – Väänänen, Jaakola – Ohtamaa, Todd – Hagman, Kapanen, Huhtala – Sallinen, Wirtanen, Aaltonen – Omark, Koukal, Moses – Mäki, Hahl, Pöysti

Rozhodčí: Jurij Oskirko, Eduard Odins – Sergej Misjur, Stanislav Raming.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zdravím všechny hokejové příznivce! KHL nám dnes nabídne třetí zápas prvního kola play off mezi Dinamem Minsk a Jokeritem Helsinky. Hosté skončili v tabulce Západní konference na třetím místě a proti šestému Minsku šli do série hrané na čtyři vítězné zápasy v roli favorita. Žolíci však prohráli v prodloužení úvodní duel na domácím ledě a následně museli zabrat, aby sérii alespoň srovnali na 1:1. S tímto výsledkem se nyní série přesouvá na dva zápasy do běloruské metropole. Které z mužstev se po dnešním zápase ujme vedení 2:1?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

0:5

Branky a nahrávky: 22. Omark, 29. Omark (Koukal), 32. Huhtala (Omark, Väänänen), 33. Aaltonen, 36. Moses (Omark)

Rozhodčí: Jurij Oskirko, Eduard Odins – Sergej Misjur, Stanislav Raming