KHL

Medveščak Záhřeb – Amur Chabarovsk

2:5

konec (1:1, 0:3, 1:1)

02.11.2014, 17:30 • Dom Sportova Zagreb • Libor Kucza (@LiborKucza), Richard Wagner (@Groundhoppik)

Tipsport: 1.5 4.5 5.05 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Československá stopa

Marcel Haščák (CHA) 0+0, čas na ledě: 15:54, 1 střela
Michel Miklík (CHA) 1+0, čas na ledě: 15:29,1 střela
Rastislav Špirko (CHA) 0+1, čas na ledě: 21:42, 0 střel (20:10:34)
Je dobojováno! Ve třetí části ještě domácí vykřesali naději, a to zásluhou Björkstranda. V závěru zkusil Záhřeb také hru bez brankáře, leč neúspěšně. Gólem do prázdné branky pečetil vítězství Amuru v poměru 5:2 Fišenko, Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou!

Střely na branku: 58:24

60:00

59:20

Chabarovsk vyhazuje přes všechny čáry, nic nenasvědčuje tomu, že by se Záhřeb měl ještě dostat kupředu.

58:06

Chabarovsk právě vstřelil branku!
Amur pečetí své vítězství. Téměř přes celou délku ledové plochy rozsvítil červené světlo MICHAJL FIŠENKO. Bez asistence.

57:52

Tvrdou ranu z pravé strany hrací plochy Murygin likviduje. Domácí družina zkouší hru v šesti!

57:17

Nyní k tomu má dobrou příležitost. Za držení putuje na trestnou lavici Teemu Taimi (CHA).

56:48

Závěr utkání je poměrně poklidný, ani jedno z mužstev se nikam nežene. Uvidíme, zda se Záhřeb nadechne k finálnímu tlaku.

55:29

Na trestnou lavici putuje opět Brandon Segal (ZAG).

55:12

Hokejisté Amuru si nyní nerozumněli a vyhodili kotouč na zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude opět před Muryginem.

54:40

Chabarovsku se zatím přesilová hra vůbec nedaří. Síly na ledové ploše se navíc vyrovnají. Ze sekání je potrestán Teemu Taimi (CHA).

53:18

Domácí se sami oslabují. Dvě minuty za hrubost dostává Brandon Segal (ZAG). Jak se Záhřeb s touto stiuací popasuje?

52:37

Flood se pokusil vypálit od modré čáry, ovšem kotouč za brankovou čarou neskončil, Murygin byl pozorný a ránu lapil.

51:42

Hosté nyní betonují kotouč v útočném pásmu, což jim pochopitelně vyhovuje. Čas hraje do karet Chabarovsku, který stále drží dvoubrankové vedení.

50:32

Domácí si nyní nerozumněli, kotouč zamířil přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po Dekanichově pravé ruce.

49:10

Medveščak právě vstřelil branku!
Domácí ještě vykřesali naději na zvrat utkání. PATRICK BJÖRKSTRAND si vybruslil od levého mantinelu a tvrdou ranou umístil kotouč přesně k levé tyči hostující branky. Asistence: Brandon Segal.

48:38

O kotouč se bojuje převážně ve středním pásmu, kde ani jedné z družin žádné větší nebezpečí nehrozí.

47:48

Murygina donutil k zásahu James Wright, který vyslal tvrdou ránu od pravého mantinelu. Gólman Chabarovsku si ale poradil bez větších problémů.

46:47

Amur je nadále aktivnějším celkem, a to i přesto, že má poměrně pohodlné vedení. Činit se ale musel také Murygin, který zlikvidoval Pelletierův pokus.

45:58

Jevgenij Orlov se procpal až před Dekanicha, který si ale pokus od levého mantinelu bez větších problémů pohlídal. Následuje komerční přestávka.

44:47

Přesilová hra se Amuru Záhřebu zatím vůbec nedaří, domácí hokejisté se nemohou usadit v útočném pásmu.

43:29

Tlak domácích přešel až ve střelu z brankoviště, jež ale skončila jen na hrudi pozorného Alexeje Murygina.

42:44

Jevgenij Orlov projel na pravý kruh, odkud vypálil, ale jeho střela si našla cestu jen do betonů Marka Dekanicha.

41:58

Další akce Medveščaku skončila ztrátou puku po teči obránce, který sáhl do nahrávky na modrou. Záhřeb musí začít ze středního pásma.

41:41

Domácí si zahrají přesilovou hru. Za hákování dostává dvě minuty Roman Kopijenko (CHA).

41:22

Záhřeb je v úvodních minutách druhé třetiny aktivní, leč svoji převahu nezúročuje střelecky.

40:34

Kombinace Medveščaku k ničemu nevedla. Bill Thomas se nedokázal po vyjetí zpoza brány dostat do zakončení.

40:01

Jdeme na to, třetí třetina začíná.
Další třetina začne cca v 19:20.
Ve druhé třetině jsme viděli kanonádu ze strany Amuru. Mark Dekanich lovil puk ze své sítě hned třikrát, přičemž všechny branky padly v rozmezí tří minut. Tento výpadek bude Medveščak ještě mrzet.

39:22

Z pravého křídla přišla střela, která ale letěla jen mimo Dekanichovy tyče. Následně Medveščak vyhazuje.

38:46

Další kotouč míří k brance Alexeje Murygina.

38:27

Chabarovsk přišel o puk a Medveščak vyhazuje.

38:05

Andrew Hutchinson (ZAG) je potrestán dvěma minutami za sekání. Početní převaha pro Amur.

37:25

Amur se dostal z tlaku a vyjel do útočné třetiny, kde po krátké kombinaci minul Dekanichovu branku.

36:19

Znovu odvedl dobrou práci Pascal Pelletier. Tentokrát vyjel z rohu a pálil z brankoviště, leč Alexej Murygin si připsal zákrok vyrážečkou. Následně puk ještě pokryl.

35:47

Pascal Pelletier ukázal své šikovné ruce, na brankovišti se zbavil obránce a křižným pasem na kruh našel volného Matta Andersona, jehož dělovku pod víko do šibenice zázračně schoval do lapačky Alexej Murygin!

34:57

Šance pro Medveščak na vstřelení branky. Na trestnou lavici míří Marcel Haščák (CHA), který v rohu svého obranného pásma podrazil soupeře.

34:39

James Wright se dostal do brejku a ujížděl sám na Alexeje Murygina, který však vyčkal pohybu útočníka a jeho zakončení mezi nohy zastavil. Následně byl dojetý a Záhřeb se tak zbavuje buly v útočném pásmu.

34:22

Na druhé straně projel před gólmana Pascal Pelletier, jenž však trefil jen Murygina, jenž si následně stáhl do lapačky ve vzduchu plachtící touš.

33:56

Od modré čáry pálil Sergej Terjajev, ale jeho zakončení vyrazil betony maskovaný muž Medveščaku.

32:48

Chabarovsk se nastěhoval do pásma a donutil Marka Dekanicha k zákroku. Gólman se zkušenostmi z NHL srazil holí střelu z mezikruží za bránu.

32:21

Medveščak se opět pokoušel o zdolání zdi jménem Alexej Murygin, ale maskovaný muž Chabarovsku předvedl proti střele zprava zákrok betonem.

31:29

Domácí se snažili o kombinaci v útočném pásmu, ale kostrbaté nahrávání nakonec ve střelu nedospělo. Amur sebral touš.

30:31

Tak to je doslova gólová smršť. Záhřeb začíná nervóznět. Směrem dopředu to nevychází a chyby se rodí i v obraně. Nyní se nedomluvilo duo beků a toho využil chytře Rastislav Špirko, který nabil vedle sebe MICHELU MIKLÍKOVI, jenž dělovkou nad beton marně se natahujícího Dekanicha zaznamenal třetí úspěch během tří minut. Asistence: Rastislav Špirko.

29:31

Chabarovsk jde do trháku! Roman Kopejenko našel na levém křídle najíždějícího JEVGENIJE ORLOVA, který si sjel přes kruh až před branku a ranou nad rameno trefil přesně horní růžek Dekanichovy brány! Asistence: Roman Kopejenko.

28:51

Amur využívá přesilovou hru a jde znovu do vedení! Amur si stáhl obrannou čtveřici k brance na úzký prostor a Alexander Loginov pak nahrál na levý kruh, odkud si vyjel ke středu DIMITRY LUGIN, jenž dělovkou na vyrážečku pokořil Dekanicha. Asistence: Alexander Loginov.

27:45

Medveščak se dobře brání a vyhazuje puky k brance soupeře. Sám pak nepřipouští ohroženbí Dekanichovy brány.

26:56

Potrestán je i domácí Záhřeb. Na trestnou lavici je vykázán Marcel Rodman (ZAG) za krosček.

27:03

Medveščak tuto přesilovku nevyužil. Pozitivní zprávou ale je, že se vrátil na led Edwin Hedberg, který předtím inkasoval zřejmě úder do obličeje. Švédský hráč dohraje s celoobličejovou maskou.

25:55

Na jedné straně byla zablokovaná střela Pascala Pelletiera od modré čáry a následně ujížděl do brejku Jevgenij Orlov, kterého Dekanich vybruslil a útočník Amuru následně netrefil ani branku!

24:55

Chabarovsk skvěle brání a dokonce se cpe i do útoku. Brankář Mark Dekanich musel předvést zákrok levým betonem po střele z levého kruhu.

24:02

Další početní výhoda pro domácí. Na lavici hanby byl poslán Jevgenij Kurbatov (CHA) za hákování.

23:31

Jevgenij Kurbatov se procpal za modrou čáru, Dekanich vyrazil puk betony před sebe a následně jej pokryl pod lapačkou.

23:20

Amur je kompletní. Závěr přesilovky strávil většinou ve středním pásmu, kde bránil Medveščaku v průnicích do pásma.

22:28

Pascal Pelletier zakombinoval s Jamesem Wrightem, jenž nakonec na brankovišti zakončoval, ale jeho backhand zastavil betonem pozorný Murygin.

22:07

Puk vypadl do hlediště. Bylo to ale s tečí, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

21:52

Amur vyhazuje touš až za Dekanichovu branku.

21:20

Hlavní rozhodčí znovu vylučuje. Na trestné lavici již sedí Dimitry Lugin (CHA), jenž byl potrestán za nedovolené bránění.

20:36

Amur se neprosadil v útoku a přišel o puk. Domácí, kteří hrají dnes v růžových dresech, pak nepřešli přes střední pásmo.

20:15

Záhřeb vyhrál buly a obránce hned ze středního pásma ostře nahodil na Murgina, který podržel kotouč na hrudi.

20:01

Hráči už se trousí na led. Brzy budeme začínat druhou periodu.
Další třetina začne cca v 18:25
Máme za sebou první třetinu, v níž jsme viděli dva góly. Záhřeb začal lépe, ale z tlaku nic nevytěžil, naopak inkasoval z první střely. Medveščak ale dokázal srovnat v početní převaze.

19:11

Amur ohrozil svatyni Marka Dekanicha, který ale ránu z levého kruhu pokryl ve své výstroji.

18:47

Chabarovsk se dostal do útočného pásma, ale dlouho tam nepobyl. To samé pak předvedli Záhřebští na druhé straně.

17:56

Alexej Murygin kryje na svých betonech ostré nahození Medveščaku ze středního pásma.

17:15

James Wright dojížděl své nahození z levého kruhu, ale maskovaný muž Amuru dokázal udržet puk pod lapačkou.

16:46

Hra se přelévá ze strany na stranu. Obě mužstva se snaží hrát útočně a momentálně se to více daří domácím, Murygin dnes ale chytá skvěle.

15:19

Velká šance pro Chabarovsk! Michail Fisenko projel po pravém křídle, nabil na druhou stranu, odkud si projel před Dekanicha Loginov, ale gólman domácích předvedl dobrý zákrok betonem. Následně se musel rychle přesouvat proti dorážce Fisenka, jenž nakonec kasu minul.

14:45

Domácí celek zatlačil a několikrát ohrozil branku Alexeje Murygina, jenž dokázal udržet betony na brankové čáře a nepovolil puku projít do klece.

14:28

Michail Železnov projel obranou až na pravý kruh, odkud vystřelil, ale jeho zakončení švihem schoval v lapačce Mark Dekanich.

13:45

Na obou stranách je k vidění atraktivní hokej, který ale nepřináší v posledních momentech střelbu, nýbrž se týmy zdržují ve střední třetině.

12:41

Matt Anderson se probil až před brankáře, udělal mu kličku na forehand, ale Alexei Murygin protihráče vybruslil a zasáhl betonem.

12:00

Rozhodčí zastavuje průnik Medveščaku ofsajdem. Předtím byl ošetřován jeden z domácích hráčů, který zřejmě dostal pukem do obličeje.

11:12

Chabarovsk je v plném počtu. V záběru oslabení udržel kotouč ve středním pásmu, daleko od domácích hráčů.

10:35

Velká šance také na druhé straně! Jevgenij Orlov ujel do brejku, natlačil se před Marka Dekanicha, který jej vybruslil a nakonec předvedl výborný zákrok. Další pokus z úhlu pak ležící gólman Záhřebu pokryl.

09:54

Nyní již Záhřeb kombinuje a Pascal Pelletier si vyjel na kruh, odkud našel na brankovišti hokejku spoluhráče, jež z první na brankovišti trefil jen Muryginovy betony!

09:20

Amur hned po buly vyhazuje touš za Dekanichovu branku.

09:13

Na trestnou lavici putuje za hákování Michel Miklík (CHA), jenž zastavil svým faulem pronikajícího soupeře.

08:48

Chabarovsk se dostal do útočné třetiny, ale žádnou velkou akci nepředvedl. Litovčenko nakonec přišel v rohu pásma o kotouč.

07:47

Aaron Palushaj znovu útočil na gól. Po projetí na levém křídle vypálil z kruhu, avšak maskovaný muž Amuru jeho šanci zneškodnil vyrážečkou.

06:35

Domácí jsou při chuti a Alexej Murygin se má co ohánět. Geoff Kinrade jej ale po vyjetí zpoza brány nepřekonal.

05:57

Záhřeb bleskově využívá početní převahu a zaslouženě srovnává! Brandon Segal dostal na modrou puk, posunul jej po křídle na Brocka Trottera, jenž nahodil na kasu a na kruhu tečoval touš za Murygina AARON PALUSHAJ. Asistence: Brock Trotter a Brandon Segal.

05:51

Chabarovsk špatně střídal a rozhodčí jej trestají za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Orlov (CHA).

05:25

Hosté jsou při chuti. Další šance Amuru skončila až na pravém kruhu, odkud pálil Sergej Terjajev, ale Dekanich udržel puk na hrudi.

04:33

Hosté se trochu překvapivě dostávají do vedení! Skvělá kombinace po ose Vjačeslav Litovčenko – Michail Fisenko – MICHAIL ŽELEZNOV skončila na pravém kruhu, kde poslední jmenovaný zavěsil mezi nohy brankáře Marka Dekanicha. Asistence: Vjačeslav Litovčenko a Michail Fisenko.

03:33

Hosté jsou v plném počtu. Oslabení přežili v klidu a nyní se mohou soustředit na útok.

02:41

Medveščak má drtivý tlak a dvakrát doráželi Brandon Segal a Edwin Hedberg, ale Alexej Murygin předvedl sérii bravurních zákroků.

01:33

Na trestnou lavici odchází Jesse Niinimäki (CHA) za sekání. Početní převaha pro domácí Záhřeb.

00:54

Domácí Medveščak začal aktivně a dostal se do dvou šancí. Kinrade s Floddem ale Murygina nepokořili.

00:01

Medveščak Záhřeb: Dekanich (Tomljenovič) – Martinovič, Flood, Carle, Kinrade, Hutchinson, Katič, Popovič – Thomas, Pelletier, Anderson – Palushaj, Wright, Trotter – M. St.Pierre, Bjorkstrand, Segal – Rodman, Perkovich, Hedberg.

Amur Chabarovsk: Murygin (Bolšakov) – Taimi, Terjajev, Loginov, Rjazancev, Pereťagin, Ježov, Kurbatov, Rybnický – Špirko, Tarasov, Miklík – Fisenko, Lugin, Haščák – Kopejenko, Orlov, Niinimäki – Litovčenko, Abramov, Železnov.

Rozhodčí: Vladimír Bukin, Andrej Rogačjov – Pjotr, Aljošin, Juris Balodis.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Příjemný dobrý den! Vítám Vás u souboje Kontinentální hokejové ligy, v němž se střetnou aktuálně devátý tým skupiny západ Medveščak Záhřeb a poslední mužstvo celé soutěže Amur Chabarovsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

2:5

Branky a nahrávky: 6. Palushaj (Trotter, Segal), 50. Björkstrand (Segal) – 5. Železnov (Litovčenko, Fisenko), 29. Lugin (Loginov), 30. Orlov (Kopejenko), 31. Miklík (Špirko), 59. Fišenko

Rozhodčí: Vladimír Bukin, Andrej Rogačjov – Pjotr, Aljošin, Juris Balodis