22.10.2014, 02:00 • MTS Centre, Winnipeg • Ondřej Jícha (@OndraJicha)

Tipsport: 2.13 3.9 2.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jiří Tlustý (CAR) 1+0, 1 střela, čas na ledě 21:52
Andrej Sekera (CAR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 22:28
Michael Frolík (WPG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:07
Ondřej Pavelec (WPG) 60 minut, 21 zákroků, 1 gól, 95,5% (04:46:49)
Domácí to zvládli a připisují si 2. vítězství v novém ročníku. Naopak Carolina na své premiérové vítězství stále čeká a nedočkala se ho ani na 5. pokus. V závěrečné dvacetiminutovce jsme žádný gól neviděli. Winnipeg se spoléhal hlavně na defenzívu a na výborného Pavelce, který nepustil za svá záda žádný puk ve 3. třetině a utkání skončilo tedy 3:1 pro Jets.

60:00

59:35

Puk je však za prázdnou brankou Caroliny.

59:06

Bogisan (WPG) dostává navíc 2 minuty za sekání. To bude krušných 54 vteřin pro domácí i jejich fanoušky.

58:54

Winnipeg se stále nemůže dostat z pásma.

58:34

Pavelec podržel Jets svými zákroky.

58:14

Ve stejný čas si bere Carolina oddechový čas. A bude hrát bez brankáře!

58:14

Harrisonova rána příklepem od modré nachází pouze Pavelcovu lapačku.

58:01

Poslední 2 minuty 3. třetiny.

56:44

Jets se soustředí spíše na defenzívu a dávají prostor k tvorbě kombinace Carolině.

55:29

Opět se po několika odrazech dostal kotouč až k Pavelcovi, který jej raději přikryl.

54:43

Pavelec raději přidržel kotouč před dotírajícími hráči Caroliny.

54:06

Přesilová hra zůstane navždy nevyužita. Little je na ledové ploše.

53:11

Opět se daří Winnipegu vyhodit puk.

52:47

Hurikáni ale musí začít od vlastní branky.

52:06

Šance pro Carolinu tu je. Za hákování se seznámí s trestnou lavicí Little (WPG).

51:56

Hosté jakoby mě poslechli a častěji střílí na Pavelce. Ten ale dnes předvádí jistý výkon.

51:00

Carolina s pukem za brankou, pokud chce ale vyrovnat, musí se co nejrychleji dostat na druhou stranu. Zbývá jí na to 9 minut.

49:53

Harrison je zpátky na ledě.

48:55

Hostům se daří vyhodit po nátlaku Winnipegu na brankovišti.

47:53

Ve stejný čas si pomohl i hákováním HArrison (CAR). Je tu tak další početní výhoda pro Winnipeg.

47:53

Chudobin si nyní poradil se střelou Galiardiho a následnou dorážkou Lowryho.

47:30

Útočnou akci Jets zastavuje ofsajd.

45:52

Tlustému na poslední chvíli na brankovišti zablokoval hůl Trouba. Český útočník by jinak zřejmě poslal puk do prázdné branky Pavelcovy.

45:33

Zakázané uvolnění na straně Winnipegu.

44:28

Halischuk se dostal do slibné příležitosti, ale našel pouze Chudobinovu rukavici.

43:42

Lowrymu vystavilo stopku postavení mimo hru.

43:04

Carolina je po delší době v plném počtu.

42:35

Hurikáni dokázali dostat puk do středního pásma.

42:15

Byfuglienova střela našla pouze nohy Malonea.

41:14

Skinner je již na ledě.

41:04

Ke Skinnerovi usedá ještě Sekera za hákování a uvidíme tak miniaturní dvojnásobnou přesilovku Winnipegu.

40:59

Krásná kombinace Winnipegu, kterou zakončoval Enström z pokleku, ale netrefil branku.

40:32

Chudobin si věděl rady s první střelou v závěrečném dějství z hole Byfugliena.

40:01

Přesilovou hru Winnipegu rozdělí přestávka. Už se zdálo, že v prostřední periodě žádnou branku neuvidíme, ale ve 37. minutě využil chyby Caroliny v rozehrávce Byfuglien a v úniku bekhendovým blafákem překonal Chudobina a vrátil tak Jets dvoubrankový náskok z úvodu 1. třetiny. ta 3. začne ve 4:04.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:14

Skinner (CAR) opět zbytečně fauluje za svou brankou a obdržel trest na 2 minuty za hru vysokou holí.

39:01

Poslední minuta 2. třetiny.

37:56

Frolík od modré sice netrefil branku, ale odražený kotouč od zadního mantinelu raději přikryl lapačkou Chudobin.

Dustin BYFUGLIEN - 3:1

36:26

Winnipeg právě vstřelil branku!
Hurikáni vyhráli sice buly v útočném pásmu, ale jejich rozehrávku vystihl DUSTIN BYFUGLIEN a bekhendovým blafákem překonala Chudobina. Bez asistence.

36:18

Střela příklepem od Boychuka neohrozila Pavelce a skončila až v ochranné síti.

35:27

Z úhlu se pokoušel Galiardi překvapit hostujícího brankáře. Ten jeho střelu odráží holí do rohu.

34:46

A skutečně. Skinner se vrací na led.

34:35

Hostům se daří vyhodit. Tohle už zvládnou.

33:34

Chudobin nyní svými zákroky podržel Carolinu od inkasované branky.

32:45

Skinner (CAR) zcela zbytečně oslabuje svůj tým 2 minutami za hrubost.

32:30

Carolině zafungoval hybridní Icing a dostala se díky tomu do pásma.

31:43

Icnig rovněž na straně Winnipegu.

31:03

Domácí jsou kompletní. Stuart je na ledě.

30:05

Domácímu celku se navíc daří vyhodit puk mimo nebezpečí Pavelce.

29:36

Hra je však často přerušována a Hurikáni nemají čas usadit se v pásmu, natož zkusit nějakou kombinaci.

29:03

V okamžiku kdy Pavelec zabránil skvělou roznožkou k vyrovnání stavu je vyloučen na 2 minuty nepodmíněně Stuart (WPG) za hru vysokou holí.

28:06

Až nyní se objevily vážnější komplikace před Chudobinem. Těch nevyužil Frolík a svým pokusem přestřelil téměř odkrytou svatyni Caroliny.

27:27

Domácí hráči se však zatím dále nijak výrazně nedostali k ohrožení gólmana Caroliny.

26:33

Byfuglien od modré nachází rukavici Chudobina.

25:58

Za nedovolené bránění si půjde odpykat trest Faulk (CAR). Jets mají k dispozici premiérovou početní výhodu.

25:22

Galiardi už se dostal s kotoučem mimo útočné pásmo a zavinil tak domácímu týmu ofsajd.

24:24

Zakázané uvolnění Hurricanes.

24:15

Scheifele opět z mezikruží našel pouze připravenou lapačku Chodubina.

23:04

Start druhé části přinesl zatím opatrnější hru z obou stran a ni jedna se nepouští do nějaké vážnější kombinace.

21:54

Na druhé straně si obdobně vede Winnipeg.

20:51

Carolina v úvodu třetiny v útočném pásmu. Pavelec ale zůstal neohrožen.

20:01

Úvodní dějství Winnipegu přineslo rychlé vedení Winnipegu, o které se postarali Ladd s Lowrym. Za hosty poté dokázal snížit v přesilové hře Tlustý a stanovil tak skóre 1. třetin 2:1 pro Winnipeg. 2. třetina začne ve 3:09.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:35

Brankář Caroliny raději přidržel puk před dojíždějícím Wheelerem.

19:01

Poslední minuta 1. třetiny.

18:14

Po dlouhé době se podívala do útočného pásma také Carolina. Moc dlouho tam však nezůstala.

17:06

Bogosian si jako poslední obránce troufl k drzé kličce do středu. Jeho střele zápěstím však vystavil stopku efektivní semafor od Chudobina.

15:55

Postma od modré nepropálil houšť těl před ním.

14:16

Thorburn dobře napadl rozehrávku hostů, z čehož vytěžil Slater a prověřil Chodobunovu pozornost.

12:58

Pěkná kombinace druhé formace Winnipegu zakončená Scheifelem neskončila brankou.

12:28

Lindholmova teč prolétla těsně vedle Pavelcovy pravé tyče!

11:46

Frolík neměl rychlost a tak pouze nahodil puk do útočného pásma.

10:36

Scheifele se pokoušel prokličkovat mezi třemi hráči Caroliny, ale ve středním pásmu obdržel tvrdý hit.

9:53

Skinner nenašel z mezikruží mezírku mezi betony Pavelce.

9:34

Jets jsou aktivnější a operují za brankou Caroliny.

8:27

Už to mohlo být opět dvoubrankové vedení, ale Galiardi trestuhodně z mezikruží netrefil branku.

Jiří TLUSTÝ - 2:1

7:03

Carolina právě vstřelila branku!
Hurikáni nyní využívají přesilovku zásluhou JIŘÍHO TLUSTÉHO, který sice nejprve srazil puk rukou, ale následně, jak prokázalo i video, tečoval na brankovišti ještě černou gumu hokejkou a gól byl tak správně uznán. Asistence: Riley Nash, Chris Terry.

6:44

Hosté začínají nyní početní výhodu lépe a jsou od začátku v útočné třetině.

6:14

Ne na dlouho to ale Winnipegu vydrželo. Místo Ladda záhy putuje na trestnou lavici Stuart za podražení.

6:10

Bez větších potíží přežily Rakety úvodní oslabení.

5:40

Až nyní se dokázala usadit a Terry střelou příklepem prověřil českého gólmana.

5:02

Carolina se nemůže dostat od Chudobina blíže k Pavelcovi.

4:31

Hosté budou muset začít ale od vlastní brány.

4:10

Domácí kapitán Ladd (WPG) nyní bude zpytovat svědomí po dobu 2 minut za držení.

3:54

Hostující trenér Bill Peters jakoby nevěřil vlastním očím a zkouší reagovat na stav změnami v sestavě.

Adam LOWRY - 2:0

2:37

Rakety odskakují vzápětí svému soupeři na rozdíl dvou branek. Střelu od modré dokázal tečovat na kruhu ADAM LOWRY a Chudobin na jeho teč nedokázala zareagovat. Útočník Jets tak vstřelil svůj 1. gól v kariéře v NHL. Asistence: Grant Clitsome, Paul Postma.

Andrew LADD - 1:0

1:57

Kapitán domácího celku se může radovat. ANDREW LADD dokázal svým důrazem dostat puk za záda Chudobina, byť to bylo jen o centimetry. Nicméně gól platí a Winnipeg se dostává do vedení. Asistence: Toby Enström, Bryan Little.

1:57

Hned ve 2. minutě utkání se bude muset volat o pomoc videorozhodčího. Andrew Ladd dorážel puk za Chudobinova záda a až kamery ukáží, zda puk prošel celým objemem brankovou čáru.

1:40

Úvodní souboj Kladeňáku Tlustého s Pavelcem vyšel lépe pro brankáře Winnipegu.

1:28

Perreault ztratil na útočné modré puk a do útoku vyráží Carolina.

1:01

Clitsomovo nahození skončilo v ochranné síti.

0:45

Stejným způsobem je však napodobují také Hurikáni.

0:20

Winnipeg začíná utkání zakázaným uvolněním.

0:01

Hymna Spojených států amerických a Kanady je za námi. Od úvodního vhazování nás dělí pouze několik málo okamžiků.

Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Trouba, Stuart, Enström, Bogosian, Clitsome, Postma – Byfuglien, Little, Ladd – Wheeler, Sheifele, Perreault – Frolík, Lowry, Galiardi – Halischuk, Slater, Thorburn.

Carolina Hurricanes: Chudobin (Ward) – Faulk, Sekera, Gleason, Harrison, Bellemore, Hainsey – Sjomin, Nash, Tlustý – Lonholm, rask, Skinner – Boychuk, Mc Clement, Terry – Malone, Brown, Murphy.

Rozhodčí: Dwyer, Rehman – McElman, Pancich.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa

V obou týmech najdeme po 2 krajáncích. V dresu Winnipegu to je kladenská dvojice Michael Frolík s Ondřejem Pavelcem. Na straně Caroliny se nachází také hokejista původem z Kladna Jiří Tlustý, jehož doplňuje slovenský hokejista Andrej Sekera.
Vzájemné zápasy

Oba týmy se letos pochopitelně spolu ještě neutkaly a k náhlednutí do vzájemných střetutí se musíme podívat do minulých sezon.

Winnipeg – Carolina 2:3
Carolina – Winnipeg 1:2
Winnipeg – Carolina 4:3 po pordloužení
Winnipeg – Carolina 1:3
Carolina – Wiinnipeg 1:4
Winnipeg Jets

Také domácí tým nemůže být na začátku nového ročníku spokojeni. Úvodní vítězství nad Arizonou 6:2 vystřídali 4 porážky, a co je ještě horší, že onech utkáních, dokázali pouze dvakrát dostat puk za soupeřova gólmana. V tabulce jim patří až 29. místo s pouhými 2 body. Hůře už je na tom pouze poslední Buffalo.
Carolina Hurricanes

Hurikáni zatím v úvodu soutěže nedosahují svého jména a z dosavadních 4 utkání 4x prohráli. Zůstavají tak jediným týmem celé NHL, který ještě neokusil slakého pocitu z vítězství. V tabulcé NHL jim patří až nelichotivé 28. místo s pouhými 2 body.
Příjemné středeční ráno při sledování kanadsko-americké NHL. Hodně nabitý program má dnes na programu nejslavnější žámořská soutěž. Celkem 9 utkání bude dnes možno ke shládnutí a Ondřej Jícha Vás provede utkáním Winnipeg Jets – Carolina Hurricanes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

3:1

Branky a nahrávky: 2. Ladd (Enström, Little), 3. Lowry (Clitsome, Postma), 37. Byfuglien – 8. Tlustý (Nash, Terry)

Rozhodčí: Dwyer, Rehman – McElman, Pancich

Diváci: 15 016