konec (1:1, 2:2, 4:0)

25.09.2014, 17:30 • Hartwall-areena • Michal Belšán (@belly11mb)

Tipsport: 1.5 4.5 5.05 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Loučí se s vámi s přáním krásného zbytku večera Michal Belšán. Někdy příště u onlajnů na počtenou! (19:49:10)
9676 diváků v Hartwall-areeně dnes vidělo velmi zajímavou gólovou podívanou, padlo celkem 10 branek!
Hosté měli síli jen dvě třetiny na dotahování skóre.
První branka padla v osmé minutě, trefil se hostující Sigarjov. O dvě minuty později vyrovnal Aaltonen. Ve druhé třetině po trefách Karalahtiho a Mosese odskočil Jokerit do dvoubrankového vedení, to ale poté ztratil, neboť Bergfors a po něm Vjačeslav Ušenin překonali Heleniuse a vyrovnali na 3:3. Ve třetím dějství ale Admiral doplatil na velkou nedisciplinovanost a inkasoval hned čtyřikrát. Postupně se trefili Moses, Huhtala, Hagman a Omark.

Vladivostok tak nadále zůstává pouze s šesti body na kontě, Jokerit si naopak připisuje do tabulky tři body.

60:00

59:44

A ještě vyloučení na závěr zápasu. Krosčekem se provinil Konstantin Sokolov (VLD).

59:41

Harju v dobré šanci před brankou neskóroval.

59:21

Ke střele se odhodlal ještě Jere Sallinen, ale obrana jeho pokus srazila nad bránu.

58:22

Utkání už se pouze dohrává.

OMARK - 7:3

57:18

Jokerit právě vstřelil branku!
A je to sedmý gól v síti Ariho Ahonena! Ale že se na něj domácí nadřeli. Karalahti našel volného LINUSE OMARKA, který na první pokus netrefil dobře kotouč, následně ho ale za hostujícího brankáře už propasíroval a je to 7:3! Asistence: Jere Karalahti, Daine Todd.

56:48

Omark se probíjel před branku, ale kvůli nátlaku obránců hostí nedokázal zakončit. Faulu se během toho ale dopustil Vladislav Ušenin (VLD).

56:26

McLean nestihl vyjet z útočného pásma a Omark tak vjel do ofsajdové pozice.

55:22

54:14

Gunderson nahrál na Aaltonena, který ale minul odkrytou branku střelou z první!

53:53

Gunderson si vyměnil kotouč s Lajunenem a poslal ho na branku. Žádný ze spoluhráčů ho ale netečoval a Ahonen ho tak bez problémů chytil.

53:22

Alexandr Gorošanskij (VLD) je vyloučen za držení protihráče.

52:39

Vladislav Ušenin dostával přihrávku před branku vzduchem, kotouč ale nedokázal sklepnout.

52:13

Snahu Gorškova zastavila obrana Jokeritu.

HAGMAN - 6:3

51:39

A je to už 6:3! Krásná kombinace domácích a řada nepřesností v obraně Admiralu. NIKLAS HAGMAN si narazil kotouč s Aaltonenem a překonal Ariho Ahonena. Asistence: Juhamatti Aaltonen, Kurtis McLean.

51:29

Zakázaného uvolnění se nyní dopustil Admiral.

50:53

Hosté se nepřesnými přihrávkami zbržďují v útočné snaze.

49:55

Kolář nahrál do šance Gyngemu, ten ale nedokázal zakončit úplně ideálně a Helenius tak přikryl kotouč.

48:38

Mäki ztratil kotouč v útočném pásmu.

48:24

48:14

Zakázané uvolnění domácího týmu.

47:55

Gunderson napálil kotouč z první, nemířil ovšem přesně.

47:22

Přihrávce Mosese na Koukala zabránili bránící hráči Vladivostoku. Hra je následně přerušena pro přihrávku rukou.

46:24

Další komplikace pro hosty. Denis Kuzmin (VLD) je vyloučen za hru vysokou holí.

45:48

Střelu Gorškova vyrazil Helenius betonem do pravého rohu kluziště.

45:27

Sallinen zkoušel střelu z otočky okolo branky, Ahonen byl ovšem na místě.

HUHTALA - 5:3

44:49

Domácí využívají přesilovou hru a odskakují do dvoubrankového vedení! Petr Koukal nahrál přesně na hůl TOMMIHO HUHTALY, který se prosadil a upravil stav zápasu na 5:3! Asistence: Petr Koukal, Jere Sallinen.

44:25

Domácí se drží v útočném pásmu, ale nemohou se dostat k zakončení.

43:14

Alexandr Gorošanskij (VLD) je vyloučen za hru vysokou holí. Fauloval v útočném pásmu, pro hosty jistě škoda.

43:03

Hosté se ale hned ženou za vyrováním, střela Vladislava Ušenina ale Heleniuse nezaskočila.

MOSES - 4:3

42:04

Nádherná branka! STEVE MOSES se rozjel z vlastního obranného pásma a dojel až před Ahonena, kterého překonal nádhernou kličkou! Bez asistence.

41:35

Velká šance hostujícího útočníka Sokolova! Helenius nejprve jeho pokus zneškodnil betonem a dorážce zabránil reflexivním odpalem puku!

41:03

Pokus Omarka z otočky mířil nad bránu Ahonena.

40:01

I po první třetině máme stav nerozhodný, ačkoliv to dlouho vypadalo, že domácí budou vést. Ve 22. minutě je poslal do vedení Jere Karalahti (1+1), na 3:1 zvyšoval Steve Moses (3+2). Ve 38. minutě snižoval na rozdíl jedné branky Niclas Bergfors (3+5) a ve 40. minutě vyrovnal Vjačeslav Ušenin (1+0) svým prvním gólem v KHL. Stav utkání je tedy 3:3. Třetí třetina tak bude jistě velmi napínavá.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

Vjačeslav UŠENIN - 3:3

39:36

Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
A pozor, máme vyrovnáno! VJAČESLAV UŠENIN dostal od Gorškova přihrávku před branku a propálil Heleniuse, který měl zakrytý výhled! Velká rána pro domácí tým! Asistence: Alexandr Gorškov, Denis Kuzmin.

BERGFORS - 3:2

37:59

Admiral snižuje na rozdíl jediné branky! Po střele Logana Pyetta se před brankou k dorážce dostal NICLAS BERGFORS, který následně překonal Heleniuse mezi betony! Asistence: Logan Pyett, Denis Osipov.

36:58

Navrátivší se Todd hned odzbrojil hostující hráče od puku a vyhodil kotouč.

36:49

Domácí jsou ve čtyřech.

36:20

Tommi Huhtala (JOK) je ale současně vyloučen za nedovolené bránění.

36:20

Domácí vyrazili do protiútoku a přečíslení 2 na 1 vyřešil Huhtala střelou do lapačky Ahonena.

36:05

Střelu Osipova zblokovali beci domácího celku.

34:49

Za hákování Ugarova je vyloučen Daine Todd (JOK).

34:31

Hagman se pokusil zasunout kotouč zpoza branky za záda Ahonena, ale neuspěl.

33:30

Do útoku nyní vyrazili hosté a Osipov nahrával před branku na Gorošanského, jehož nevydařený pokus Helenius kryje.

33:00

Nyní se hraje především ve středním pásmu.

31:45

V přečíslení 2 na 1 nahrával Kuzmin na Koláře! Český obránce ale na puk nedosáhl a tak nedokázal zakončit.

31:15

Střela Davydova šla vedle brány, kterou střeží Riku Helenius.

30:54

Hahl se odhodlal k zakončení ze strany. Brankář Ari Ahonen byl ovšem u své tyče natlačen a puku nedovolil projít do branky.

29:59

29:54

Velká šance Sallinena v oslabení nekončí gólem, Ahonen jeho pokus vyráží nad!

29:30

Jokerit nyní dobře napadá ve středním pásmu a nepouští Admiral do útoku.

29:05

Bergfors dostával dobrou přihrávku, naneštěstí pro něj měl ale hůl na druhou stranu a bekhendem z první si netroufnul zakončit.

28:44

Domácí poprvé v tomto oslabení vyhazují.

28:20

Pokus Sokolova zblokovala obrana.

27:59

Za držení hole je vyloučen Tomi Mäki (JOK).

MOSES - 3:1

27:19

Domácí druhá formace teď krásně vypracovala třetí branku svého týmu! Huhtala vybojoval kotouč a bruslí ho přihrál na STEVEA MOSESE, který propálil Ahonena! Asistence: Tommi Huhtala, Petr Koukal.

26:44

Gynge se nabízel před brankou, přihrávka Bergforse ho ale nenašla.

26:36

Pokus Byvalceva Helenius bez problémů schoval ve své lapačce.

26:14

Nahrávka Jana Koláře na Liho nebyla povedená a končí zakázaným uvolněním.

26:09

Ofsajd a v něm nachytaný jeden z hostujících hráčů.

26:02

Sokolovův pokus z otočky kryje Riku Helenius.

25:45

Gunderson chtěl napálit kotouč vší silou, ten mu ale na poslední chvíli skočil a tak pouze mírně doklouzal k Ahonenovi.

25:20

Pas do dobré šance dostával nyní Linus Omark, obránci ale jeho pokus zblokovali.

24:42

McLean se dostal před brankou k dorážce, jenže Ahonen jeho pokus hokejkou vyrazil nad!

24:21

Ofsajd zastavil další akci domácího týmu.

23:58

Byvalcev a Sigarjov teď kombinovali v útočném pásmu, domácí obrana se ovšem zmocnila puku.

23:44

Dobrá individuální akce Mosese skončila střelou mimo.

23:13

22:59

Karalahtiho střela šla pouze do boční sítě.

22:50

Před napadajícím Koukalem raději Ahonen podržel puk.

22:23

Při pokračující přesilovce 5 na 4 pálil Aaltonen, ale pouze do přesouvajícího se Ahonena.

KARALAHTI - 2:1

21:47

Ale teď už to domácím vyšlo! Todd nabil JERE KARALAHTIMU, jehož dělovka zamířila přesně do horního rohu branky Ariho Ahonena! Krásná rána. Asistence: Daine Todd.

21:34

Omark nabil Toddovi, ten ale branku minul!

21:13

Přesilovka 5 na 3 pro domácí! Andrej Sigarjov (VLD) totiž fauloval a odchází na dvě minuty za podražení.

20:44

Do velké šance si sjel Niklas Hagman, jeho bekhendová klička ale brankou neskončila!

20:00

Alexej Ugarov (VLD) byl vyloučen za držení hole.

20:01

Po první třetině je stav utkání 1:1. Do vedení šli nejprve hosté, v osmé minutě se totiž po chybě obránců finského celku prosadil Andrej Sigarjov (2+0). O dvě minuty později ale odkázal vyrovnat Juhamatti Aaltonen (4+6). Druhá třetina tak jistě nabídne zajímavý souboj. Kdo se dostane do vedení? Nebo po 40 minutách bude zápas stále nerozhodný?

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:34

Střelecký pokus Lajunena vyrazil Ahonen, následně Vladivostok vyhodil na zakázané uvolnění.

19:09

Kolář vyvezl kotouč z útočného pásma, hra je následně přerušená za přihrávku rukou.

18:56

18:39

Před brankou byl zcela osamocený Johan Harju, jeho pokus zamířil ovšem nad branku!

18:26

Další kombinace a další rána, která gólem neskončila.

18:08

17:47

Gundersonův pokus vyráží Ahonen mimo.

17:28

Gynge nyní vyhodil kotouč a osvobodil svůj tým.

17:10

Dobrá kombinace končí střelou Lajunena mimo.

16:56

Jokerit si zahraje přesilovku 4 na 3! Kapanena totiž nedovoleně zastavil Oleg Li (VLD). Dvě minuty za hákování.

16:08

Logan Pyett (VLD) vyloučen za krosček a Petr Koukal (JOK) za hákování. Oba se totiž utkali v menším "šermířském" souboji mimo hru.

16:08

Sražená střela Karalahtiho nad branku.

15:48

Pokus Petra Koukala šel vedle levé tyče Ariho Ahonena.

15:05

Niklas Hagman obral hostující beky o kotouč a řítil se do dobré příležitosti, jeho bekhendovou kličku ale Ahonen zlikvidoval.

13:54

Po dobré práci Liho se ve velké šanci ocitl Niclas Bergfors, ale švédský útočník nadvakrát nedokázal dostat kotouč za domácího brankáře!

13:22

Gorškov nabil Gorošanskému, ale jeho rána taktéž nešla mezi tři tyče.

12:22

Ohtamaa si sjel do šance, jenže jeho následná střela z mezikruží šla vedle.

11:53

Koukal byl při přechodu Mosese do útočného pásma v ofsajdu.

11:11

Osipov teď natřikrát zakládal útočnou akci, ani jednou z toho ale jeho spoluhráči nedokázali nic vytvořit.

10:49

Lajunen projel obranou a dostal se tak do velké šance, ale bohužel pro domácí jeho zakončení postrádalo razanci a hlavně trefilo brusli spoluhráče Mäkiho.

10:17

Střelu Sokolova Helenius v klidu podržel.

10:00

Bergfors se snažil dostat puk dopředu, přes defenzívu finského celku to ale nedokázal.

AALTONEN - 1:1

09:07

Ale přichází vyrovnání! JUHAMATTI AALTONEN přejel útočné pásmo ze strany na stranu a následnou ranou překonal Ahonena. Stav je tedy 1:1! Asistence: Ryan Gunderson, Niko Kapanen.

08:16

Jokerit je z gólu evidentně otřepaný a Admiral naopak nabuzený – díky tomu přebírá pomalu otěže zápasu právě hostující celek.

SIGARJOV - 0:1

07:58

Vladivostok se ujímá vedení! První vážnější šance a hned gól. Skvělou práci odvedl Sokolov, který našel před brankou zcela volného ANDREJE SIGARJOVA, jenž krásnou kličkou překonal Heleniuse! Asistence: Konstantin Sokolov.

07:42

Jaakolův pokus zblokovala obrana.

07:13

Po střele Karalahtiho opět Ahonen podržel puk.

07:08

V dobré šanci se ocitl obránce Ryan Gunderson, jeho střela z mezikruží po Koukalově zadovce ale nenašla cestu do branky. Následný závar vyřešil Ahonen zákrokem.

06:29

Hostům se zatím herně vůbec nedaří.

05:49

Harju se dostával do šance, ale Ahonen měl velké štěstí, že byl ve velkém uhlu a tak nevystřelil dobře.

05:28

Jokerit drží kotouč za vlastní brankou.

04:40

Aaltonen nahrál na modrou Gundersonovi, jehož střela Ahonenovi vypadla, s dorážkou ovšem nikdo nepřispěchal.

04:00

Gorošanskij nahrával před branku, ale Helenius to přečetl.

03:30

Gorškov založil protiútok a donutil Heleniuse k zákroku.

03:23

Dělovka Mäkiho šla hodně vedle branky.

03:00

Moses nyní odvádí skvělou práci a drží puk v útočném pásmu Helsinek.

02:31

Koukalův pokus šel mimo bránu.

02:00

Po Kuzminově pokusu podržel kotouč Helenius.

01:52

Střela Byvalceva šla mimo branku.

01:20

Jaakolův pokus od modré vyrazil Ari Ahonen vyrážečkou vedle branky.

00:45

Richard Gynge teď nedokázal projít přes obránce Jokeritu.

00:37

Kapanen bojoval za brankou, kotouč ale získali hosté.

00:11

Do útoku se hned pouštěli hosté, Ahonen podržel kotouč.

00:01

Slovenský kouč Dušan Gregor doufá, že se Admiral herně zvedne a zaskočí Jokerit na jeho vlastním ledě.
Pikantní duel čeká i finského brankáře Ariho Ahonena ve službách Vladivostoku. Momentální jednička Admiralu totiž svého času chytal i za Jokerit.
Dozněla ruská hymna a nyní následuje ta finská. V ochozech jsme při záběrech viděli i několik fanoušků Vladivostoku.
A na ledě jsou již hráči obou týmů.
Světelná show v Hartwall-areeně a nástup rozhodčích na led značí, že zápas již brzy začne. Uvidíme, jestli finský celek potvrdí dobrý vstup do soutěže.

Jokerit Helsinky: Helenius (Karlsson) – Gunderson, Lajunen, Jaakola, Karalahti, Ohtamaa, Todd – Hagman, Kapanen, Aaltonen – Huhtala, Koukal, Moses – Omark, Hahl, Harju – Sallinen, McLean, Mäki

Admiral Vladivostok: Ahonen (Nalimov) – Osipov, Pyett, Kolář, Volodin, Davydov, Kuzmin, Zemčijonok – Bergfors, Gynge, Gorošanskij, Sokolov, Ugarov, Sigarjov, Nestěrov, Byvalcev, Li, Gorškov, Vladislav Ušenin, Vjačeslav Ušenin

Rozhodčí: Olenin, Anisimov – Balodis, Lazarev.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Admiral Vladivostok
Admiralu se zatím nedaří. Po sedmi odehraných zápasech mají na svém kontě pouze šest bodů. Dokázali totiž na domácím ledě dvakrát porazit Barys Astanu. Aktuálně jim tak patří 12. místo Východní konference.

Nejproduktivnějším hráčem je Richard Gynge s osmi body za pět gólů a tři asistence. Za Vladivostok hraje i český obránce Jan Kolář.
Jokerit Helsinky
Nováček KHL si zatím nevede vůbec špatně. Z osmi zápasů prohrál pouze dvakrát, z toho jednou v prodloužení. První prohra přišla v posledním utkání (s Podolskem). Aktuálně se tak finský celek nachází na třetím místě Západní konference.

Nejproduktivnějšími hráči týmu jsou Niklas Hagman a Ryan Gunderson s 10 body. V týmu působí i český útočník Petr Koukal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

7:3

Branky a nahrávky: 10. Aaltonen (Gunderson, Kapanen), 22. Karalahti (Todd), 28. Moses (Huhtala, Koukal), 43. Moses, 45. Huhtala (Koukal, Sallinen), 52. Hagman (Aaltonen, McLean), 58. Omark (Karalahti, Todd) – 8. Sigarjov (Sokolov), 38. Bergfors (Pyett, Osipov), 40. Vjačeslav Ušenin (Gorškov, Kuzmin)

Rozhodčí: Olenin, Anisimov – Balodis, Lazarev