po s.n. (1:2) (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)

14.09.2014, 17:30 • ČEZ Aréna • Michal Belšán (@belly11mb)

Tipsport: 1.9 4.3 2.84 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z Plzně to je pro dnešek vše. Krásný zbytek večera a zase někdy na počtenou! (20:10:20)
Domácí v dnešním zápase dvakrát vedli. Nejprve se trefil Dominik Kubalík, ve 27. minutě ale vyrovnal Martin Ručinský. O šest minut později vrátil Plzni vedení Vojtěch Mozík, minutu před koncem ale vyrovnal Lukeš. V nájezdech už byli úspěšnější hosté z Litvínova.
Litvínov si tak z Plzně odveze dva body. Vyhrál totiž po nájezdech, které proměnil dva, zatímco Plzeň pouze jeden.
Nejlepší hráči: Ondřej Kratěna (PLZ) – Pavel Francouz (LIT)

Robin HANZL - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Verva Litvínov.

64:33

Nabito dostal Zbyněk Sklenička, jeho přízemní střelu zastavila špička Machovského betonu u pravé tyče branky!

64:15

Pokus Petra Kadlece vyráží Francouz betonem do ochranné sítě.

63:51

Vysokou střelu Hanzla sebral ze vzduchu Matěj Machovský.

63:39

Kubát svou dělovkou trefil pouze svého spoluhráče.

63:18

Lukeš nyní hledal Hübla. Bez úspěchu.

62:15

Jeřábek zastaven ve snaze vytvořit kombinaci v útočném pásmu.

61:28

Střelu Pulpána Francouz vyrazil a následně zahrál vysokou holí Kubát. Vhazování po pravici brankáře Litvínova.

61:18

Pokus Baleje sražený nad branku.

60:15

Kubát se probíjel přes domácí obránce, zakončit ale nedokázal.

60:01

V Plzni dnes uvidíme prodloužení! Domácí vedení 2:1 neudrželi, v 59. minutě totiž z dorážky vyrovnal při přesilové hře 6 na 4 František Lukeš. Gól už dále nepadl a tak bude muset rozhodnout nastavení, případně tedy nájezdy.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:41

Vyloučeni hráči obou týmů za hrubost. Na hostující straně je to Jiří Gula a na domácí Matěj Beran.

59:41

Nebezpečná rána Petra Kadlece a opět skvělý Pavel Francouz!

59:22

Francouz nyní pokryl kotouč po nebezpečném pokusu domácích.

František LUKEŠ - 2:2

58:46

Litvínov právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! 74 sekund před koncem základní hrací doby se po střele Martina Ručinského k dorážce dostal FRANTIŠEK LUKEŠ, který tak využívá přesilovou hru a srovnává stav utkání na 2:2! Asistence: Martin Ručinský.

58:19

Kratěna vyhazuje puk.

58:06

Francouz na střídačce, Litvínov hraje v šesti!
Oddechový čas pro hosty.

58:06

Tomáš Sýkora je nyní vyloučen za podražení a Litvínov tak má velkou šanci na vyrovnání v podobě přesilové hry!

57:56

Jan Schleiss se přes obránce dostal do velké šance, v níž ale tísněný hostujícím obráncem nedokázal zakončit dobře!

57:44

Hra je přerušena kvůli vypadnutí puku na střídačku.

57:16

Pirošova slabá střela šla mimo branku.

57:00

Nyní se dopředu ženou hosté.

56:38

Plzeň se dlouho držela v útočném pásmu, ale k zakončení se neprobojovala.

55:22

Oba týmy hrají v plném počtu.
František Lukeš je, zdá se, v pořádku. Měl by pokračovat ve hře.

53:32

Pletka se na brankovišti snažil vybojovat puk, ale nedostal se k němu.

53:22

Faulu se nyní dopustil i hostující hráč a Litvínovu tak končí přesilovka. Vyloučen je Peter Jánský za sekání.

53:22

Machovský se vytáhl skvělým zákrokem betonem!

53:03

K velké nevoli domácích fanoušků přichází i vyloučení. Dvě minuty obdržel Jakub Lev za faul loktem.

53:03

František Lukeš je za asistence spolhráčů a lékaře odveden na střídačku. Nevypadá to s ním moc dobře.

53:03

Pěkný hit Matěje Berana na Jiřího Gulu oceněn potleskem domácích fanoušků. Po dalším souboji ale jeden z litvínovských hráčů zůstává ležet na ledě.

52:44

Pokus o tečovanou střelu vyslal nyní na Machovského branku Pavelka, brankář Plzně si jí ale pohlídal. Následuje komerční přestávka.

52:30

Litvínov už začíná být velmi nebezpečný.

51:47

Ve velmi dobré šanci nyní Machovský skvěle zneškodnil střelu Juraje Majdana!

51:29

Po střele Moravčíka byl před brankou Francouze poměrně rozruch, ale gól z toho nebyl.

50:27

Litvínov chce vyrovnat, ale útoky se jim zatím vůbec nedaří.
Dnešní utkání sleduje 7908 diváků.

49:05

Dobrou kombinaci předvedli nyní Lev s Beranem, vše ale Francouz vyřešil zákrokem betonem!

48:52

Komerční přestávka.

48:42

Severočeši se snaží dostat do útočného pásma, přechod přes modrou čáru se jim ale nedaří.

48:25

Pulpánovu ránu vyráží Francouz betonem!

47:24

Střela Jakuba Lva byla sražena bránícími hráči Litvínova.

46:27

Plzeňští se snažili zaútočit, obrana Litvínova jim v tom ale zabránila. O pár sekund později zahráli hosté na zakázané uvolnění.

45:38

Po vhazování to zkoušel Písařík, Machovský vyrazil betonem.

45:34

Nyní odpískáno zakázané uvolnění Plzně.

45:25

Domácí v plném počtu. Litvínov byl v přesilovce úplně neškodný.

44:54

Litvínovské trable v přesilové hře umocňuje zakázané uvolnění.

44:28

Lukeš se před brankou snažil najít Hübla, to ale domácí obránci přečetli a opět vyhodili puk.

44:08

Do třetice další vyhození. Plzeň zatím brání velmi dobře.

43:50

A opět. Tentokráte se o to postaral Tomáš Sýkora.

43:31

Plzeň vyhazuje.

43:25

Přesilovka pro Litvínov. Jakub Lev inkasuje dvě minuty ze sekání.

42:22

Přes obránce se probíjel dnes velmi aktivní Simon, jeho zakončení ale Francouz ve spolupráci s beky pokryl.

41:37

Verva se žene za vyrovnáním a vytváří si dobré šance!

40:38

Gula zachytil rozehru domácích a následnou dělovkou otestoval připraveného Machovského.

40:01

I po druhé třetině vede Plzeň o jednu branku. Hlavním problémem Litvínova je nedisciplinovanost, Plzeň hrála v této třetině čtyři přesilovky, zatímco Litvínov jednu. Ve 27. minutě ale v oslabení vyrovnal hostující Ručinský, o šest minut později vrátil domácím vedení Mozík.
Zásahy brankářů: 4:6 (celkem 10:12)

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:11

Před napadajícím Jánem Sýkorou podržel kotouč Francouz.

38:40

38:33

Mozíkova rána mířila mimo!

37:43

Kubátovu ránu nad branku vyrazil Machovský lapačkou.

37:39

Nepřesnost na straně Plzně znamená zakázané uvolnění.

37:20

Před brankou byl zcela volný Pletka, ale zakončení se mu nepovedlo a Litvínovští následně vyhodili kotouč.

37:03

A další rána Lukáše Pulpána zblokována obranou.

36:43

Nebezpečnou ránu Pulpána vyrazil Francouz betonem!

36:40

Další faul Litvínova. Michal Trávníček inkasuje 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.

36:22

Karel Kubát se snažil založit další útok hostí, v útočném pásmu ale chyběli spoluhráči.

35:55

Dělovku Františka Lukeše nyní skvěle lapačkou chytil Matěj Machovský, za což si vysloužil potlesk zaplněných tribun v plzeňské ČEZ Aréně!

35:38

V dobré šanci byl nyní Peter Jánský, po jehož střele se síť do konce i zavlnila! Ale pouze z boku.

35:17

Zemanova dělovka letěla vedle Machovského branky.

34:45

Simon se opět orbil přes bránící hráče a zakončoval jen těsně vedle. Poté měl dobrou šanci Matěj Beran, ale ani on se svým zakončením neuspěl, a to hned dvakrát.

33:37

Dvořák zakončoval zpoza branky, což ale Francouz očekával.

33:10

Litvínovská čtvrtá formace nyní odváděla dobrou práci, puk ovšem vybojovat nedokázala.

Vojtěch MOZÍK - 2:1. Sledujte celý zápas na tvtipsport.cz/elh

32:28

Plzeň právě vstřelila branku!
Plzeň využívá přesilovou hru! Nabito od Václava Pletky dostal VOJTĚCH MOZÍK, který ranou po zemi překonal Francouze a poslal Škodovku do vedení 2:1. Asistence: Václav Pletka, Jozef Balej.

31:54

Při další ráně zlomil Simon svou hůl! Litvínov vyhazuje.

31:40

Ve velké šanci se nyní ocitl Dominik Simon, jeho střela ale mířila do náruče Pavla Francouze!

30:44

Na dvě minuty je vyloučen obránce Zbyněk Sklenička. Prohřeškem bylo podražení.

30:42

V ponechané výhodě se přes obránce uvolnil Tomáš Sýkora, Francouz ho ale vychytal!

30:21

29:51

A opět. Nyní se o to skvělou prací postaral Kubát.

29:29

Litvínov opět vyhazuje.

29:15

Francouz nyní pokryl kotouč u své tyčky. Bude se vhazovat.

28:37

Mozík při snaze zakončit uklouzl a Litvínov tak vyvezl kotouč daleko od své branky.

28:21

Další přesilovka pro Plzeň. V útočném pásmu se podražením provinil Peter Jánský.

28:10

Přestávka k čištění ledu.

27:40

27:24

Nabito dostal hned několikrát Vojtěch Mozík, ale ani jednou z toho nebylo zakončení, které by Francouzovi nadělalo nějaké problémy.

Martin RUČINSKÝ - 1:1. Sledujte celý zápas na tvtipsport.cz/elh

26:55

Gól v oslabení a je vyrovnáno! MARTIN RUČINSKÝ se dostal přes obránce a překonal Machovského mezi betony. Asistence: Robin Hanzl.

26:37

Lukeš vyhazuje a osvobozuje tak svůj tým.

26:00

Puk je nyní v obranném pásmu Plzně a hráči se ho hned snaží dostat dopředu.

25:40

Za nedovolené bránění je vyloučen Rostislav Martynek.

25:13

Ofsajd Plzně zastavil další akci.

25:00

Další Balejův pokus ze strany vyrazil lapačkou velmi dobře brankář Francouz!

24:40

Rozvíjející se akci domácího týmu zastavil ofsajd.

24:06

Mladík Jakub Šrámek nyní předvedl povedenou akci, na jejímž konci ale byla připravená lapačka Matěje Machovského.

23:48

23:22

Plzeň se opět osvobozuje.

22:58

Ručinského tvrdou ránu zblokoval bránící Pulpán, v následném protiútoku dobře zasáhl Pavel Francouz.

22:31

Nejprve přes Kubáta domácí nevyhodili, poté se jim to ale podařilo.

22:07

Čas byl vrácen do správné hodnoty a bude se pokračovat!
Hra je nyní přerušena, časomíra na domácí kostce totiž přestala fungovat.

21:50

Plzeň ale hned v úvodu přesilovky Litvínova vyhazuje kotouč.

21:48

Za podražení je nyní vyloučen domácí obránce Branislav Kubka.

21:08

Martynek posílal před bránu nebezpečný pas, naštěstí pro domácí tam nebyl připravený žádný z jeho spoluhráčů.

20:35

Balejova rána z pravé strany mířila mimo branku.

20:01

Hráči již přichází na ledovou plochu, za necelé dvě minuty by měla začít druhá třetina.
Zásahy brankářů: 6:6

Ještě před začátkem utkání se velké pocty dostalo místním hokejovým legendám Jaroslavu Špačkovi a Martinu Strakovi.

Po první třetině tak vede 1:0 domácí Plzeň. Prozatímní jedinou branku vstřelil Dominik Kubalík, který hraje třetí zápas za poslední 3 dny (v předchozích dvou dnech hrál za juniorský tým). Škodovka tedy nad Vervou vede 1:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:53

Ještě na závěr třetiny dobrá střela Moravčíka, Francouz si s ní ale poradil.

19:50

Zakázané uvolnění Litvínova.

19:35

Litvínovská první formace se nyní neúspěšně snažila kombinovat v útočném pásmu.

19:05

Betony Pavla Francouze nyní vyprášil domácí kapitán Kratěna.

19:00

Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:30

Střela Jána Sýkory šla nyní vysoko nad branku!

18:13

Chaloupkovo nahození od modré Machovský bez větších problémů vyrazil.

17:48

Lukešovu tvrdou ránu z poloviny hřiště kryje Machovský.

17:11

17:10

Balejova rána byla velmi nebezpečná, neboť Francouz neměl dobrý výhled. Šla ovšem nad bránu.

16:38

A opět se Chemici osvobozují.

16:12

Dominik Simon se probíjel přes hostující obránce, zakončit mu ovšem nebylo dovoleno.

15:46

Litvínov vyhazuje, zatím brání dobře.

15:11

Chaloupka držel u mantinelu Jakuba Lva a bude vyloučen na dvě minuty.

Dominik KUBALÍK - 1:0. Sledujte celý zápas na tvtipsport.cz/elh

13:54

A je to 1:0! Přes obránce se dostal DOMINIK KUBALÍK, který následně tváří v tvář Francouzovi otevřel skóre dnešního zápasu! Asistence: David Michel, Matěj Machovský.

13:05

Kubkovu střelu srazili hostující obránci do bezpečné vzdálenosti od Francouze.

12:26

Oba týmy nyní neúspěšně zakládají útočné akce.

11:22

Francouz s přispěním mantinelů vyhodil puk mimo hřiště. Po jeho pravici tak bude následovat další vhazování.

10:58

Dobrý zákrok si nyní připsal i Machovský proti povedené akci Karla Kubáta.

10:40

10:30

Další Mozíkův pokůs Francouz vyrazil vedle branky.

10:05

Kadlecovu střelu od modré kryje Francouz.

09:22

Sám na branku pelášil hostující Trávníček, ale jeho zakončení nebylo příliš vydařené a pro Machovského tak nebylo problémem.

08:58

Litvínov se osvobozuje od plzeňské kombinace výhozem puku z pásma.

08:40

Lukeš hákoval Pletku a bude vyloučen na dvě minuty. První přesilovku si zahraje také domácí tým.

08:06

Ofsajd domácím zastavil další útočnou akci.

07:28

Mozík posílal přihrávku před branku, ale spoluhráče nenašel. Plzeň se ale nadále drží v útoku.

06:53

Komerční přestávka je téměř za námi, bude se opět hrát.

06:49

06:19

Lukešovu střelu ztečoval Jánský, ovšem mimo branku. Plzeň následně opět vyhodila.

06:08

Krásný zákrok předvedl nyní Matěj Machovský proti pokusu Robina Hanzla! Vychytal ho lapačkou.

05:57

A nyní si Litvínovští puk dokonce vyhodili sami.

05:35

Plzeň opět vyhazuje. Zatím se hostům nedaří.

05:10

Jakub Jeřábek nyní předvedl pěkný hit a zastavil tak rozvíjející se akci Litvínova.

Dvořákův nepříjemný krosček

04:49

Útočného faulu se nyní dopustil Michal Dvořák. Inkasuje dvě minuty za krosček. Litvínov má tak k dispozici první přesilovku.

04:27

Piroš hledal zpětnou přihrávkou v útočném pásmu Majdana, to ale dobře přečetli plzeňští obránci.

03:41

První větší šance a měli jí domácí, Balejova střela šla jen těsně vedle branky Pavla Francouze!

03:15

A nyní založí útok až od své branky Plzeň.

02:25

Gula rozehraje zpoza své branky.

01:43

Litvínovský kapitán Trávníček posílal nebezpečnou přihrávku před branku, kde ale žádný z jeho spoluhráčů nebyl.

01:07

Kotouč byl přidržen u mantinelu a bude se tak vhazovat po pravici Pavla Francouze.

01:00

Plzeň se poprvé dostala do útočního pásma.

00:18

Machovský nyní ukryl kotouč ve své výstroji a bude se vhazovat po jeho levici.

00:06

Icing Plzně na úvod utkání.

00:01

Potlesk ve stoje od zaplněných tribun nyní sklízí Martin Straka a Jaroslav Špaček! Jejich dresy jsou totiž vyvěšeny pod strop haly. Krásný moment na plzeňském stadionu.
Na led nyní přišli hokejisté Plzně, krátce po nich i Litvínovští. Začátek zápasu se již neúprosně blíží.
Přijela i početná skupinka fanoušků z Litvínova. Stadion je solidně zaplněný.
Indiáni nyní požehnají plzeňský led. Z Plzně se tak opět body snadno vozit nebudou!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Pulpán, Kadlec, Jeřábek, Mozík, Moravčík, Kubka, Boháč – Pletka, Simon, Kratěna – Beran, Lev, Balej – J. Sýkora, T. Sýkora, Dvořák – Kubalík, Michel, Schleiss

HC Verva Litvínov: Francouz (Soukup) – Kubát, Gula, Sklenička, Zeman, Chaloupka, Pavelka – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Martynek – Trávníček, Piroš, Majdan – Jurčík, Šrámek, Písařík

Rozhodčí: Pavlovič, Souček – Pešek, Jelínek.
Dobrý podvečer z Plzně! Domácí Škodovka dnes na svém ledě přivítá Litvínov. Před několika okamžiky se zde sehrálo exhibiční utkání mezi týmem Martina Straky a týmem Jaroslava Špačka. Zápas skončil remízou 5:5. Podobnou gólovou podívanou bychom rádi viděli i dnes.
Plzeň v zápase s Litvínovem bude postrádat Ryana Hollwega. Ten totiž v utkání 1. kola proti Spartě inkasoval trest ve hře.
Vzájemné zápasy v minulé sezóně
Můj dům můj hrad. Takto by se čtveřice vzájemných zápasů Škodováků a Chemiků dala charakterizovat. Pokaždé totiž zvítězil domácí tým, na body ale byli úspěšnější Severočeši, jelikož si v 18. kole odvezli z Plzně jeden bod.

5. kolo
Litvínov 4:1 Plzeň (Hübl 2, Trávníček 2 – Kratěna)

18. kolo
Plzeň 1:0sn. Litvínov (rozhodující nájezd Kratěna)

31. kolo
Litvínov 2:1 Plzeň (Ručinský 2 – Duda)

44. kolo
Plzeň 4:2 Litvínov (Kašpařík, Mozík, Duda, Straka – Hanzl, Jánský)
HC Verva Litvínov
Litvínovští do sezony vstoupili výborně. V podkrušnohorském derby rozdrtili na svém ledě Karlovy Vary 5:0! Zazářil hlavně Viktor Hübl, který dvě branky dal a na jednu přihrál. Další zásahy přidali Lukeš, Zeman a Ručinský. Pavel Francouz pochytal všech 34 střel a vychytal tak čisté konto.

Právě pro Francouze bude dnešní zápas specifický. A to proto, že v Plzni hokejově vyrůstal. O motivaci navíc tak bude mít postaráno.
HC Škoda Plzeň
Výrazně omlazený kádr Škodovky bude mít co napravovat. V prvním kole totiž prohrál na ledě pražské Sparty 1:3. Jedinou branku Západočechů vsítil v oslabení Tomáš Sýkora. Domácí celek ale v průběhu druhého dějství otočil vývoj utkání ve svůj prospěch.

Plzeň bude během utkání s Litvínovem hrát před zaplněnými tribunami, jelikož před samotným zápasem se tu sehraje "Exhibiční souboj dvou ptáků", tedy zápas mezi výběrem Martina Straky a výběrem Jaroslava Špačka. Zájem je tak opravdu veliký.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

2:3

Branky a nahrávky: 14. Kubalík (Michel, Machovský), 33. Mozík (Pletka, Balej) – 27. Ručinský (Hanzl), 59. Lukeš (Ručinský), rozh. náj. Hanzl