HK DOXXbet Detva – HK 95 Považská Bystrica

4:0

konec (1:0, 0:0, 3:0)

14.09.2014, 17:30 • ZŠ Detva • Marek Antalík sk

Strtenutie je na konci hokejisti Detvy si napokon pripísali povinné víťazstvo a pripísali do tabuľky tri body. V tretej tretine sa do listiny strelcov zapísali Graham, Řiha a Kucej.
Pekný večer z Detvy praje Marek Antalík. (19:44:14)

60:00

59:50

Stretnutie sa už len dohráva. Domáci kontrolujú puk vo svojej moci.

58:43

Jozef Sládok dostal trets v hre za údery a Matúš Trenčan rovnako trest v hre za napadnutie z hráčskej lavice.

58:43

Jozef Sladok napadol Tarabíka, ktorý ostal na ľade bezvládne ležať, ale nakoniec je v poriadku.

58:01

Začali sa záverečné dve minúty tretej tretiny.

56:51

Košarišťanovi pomohol pri odvrátení puk spoza brány Viktor Fekiač.Následne bol odzadu na mantinel narazený Patrik Fekiač, ktorému musia pomôcť spoluhráči na nohy, ale sám odchádza z ľadu.

56:33

Hostia vyhodili puk len na zakázané uvoľnenie.

56:07

Po dlhšej odmlke sa podviedol opäť aj Hričina.

55:26

Domáci oslabenie prežili bez inkasovaného gólu a len necelých 5 min ich delí od výhry.

54:52

Domáci sa veľmi dobre počas oslabenia bránia. Predviedol sa aj Košarišťan skvelým zákrokom.

53:26

Jozef Sládok dostal dve minúty za údery.

53:00

Domáci dobíjali bránu Hričinu gól však nedali len si vykoledovali dve minúty.

52:22

Domáci zakončujú od modrej čiary. Strela Hataša je zblokovaná a Pačova strela skončila na zadnom mantinely.

50:20

Detva dala gól!

Domáci to v poslednej časti začalo sypať. Presadila sa aj formácia Mahdalíka, keď do listiny strelcov sa zapísal Jaroslav KUCEJ.
Asistencia: Lubor Zuzin.

50:01

Začína sa posledných desať minút stretnutia.

48:32

veľmi dobré zakončenie od modrej čiary predviedol obranca Sládok, ale Hričina ďalší gól neinkasuje.

47:25

Košarišťan sa predviedol po možnostiach Zlochu a Havlíčeka, ale puk do brány nepúšťa.

46:33

Řiha vysunul do rýchlej akcie Jakuba ŽILKU, ktorý sa dokázal presadiť a zvýšiť vedenie už na rozdiel troch gólov.
Asistencia: Lukáš Řiha.

46:15

Domáci sa dopúšťajú zakázaného uvoľnenia.

44:35

S boletivou grimasou počas hry na hráčsku lavicu odkorčuľoval Havlíček.

43:13

Ďalšia obrovská šanca, ktorú zahodil domáci kapitán Srnka, keď spomedzi kruhou napálil do betónov

43:00

Po inkasovanom góle sa hostia prebrali a usadili sa pred Košarišťanom a jeho pozornosť vyskúšal Hriňa. Domáci brankár je však bezchybný.

41:22

Domáci sa predsa dočkali druhého gólu a padol počas presilovky. Puk za Hričinu dostal David GRAHAM.
Asistencie: Dominic Kanaet,Brandon Parkhouse.

40:41

Domáci začali tretiu tretinu v presilovke, ale gól nie a nie dať.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Domáci v závere tretiny presilovku nevyužili a tak druhá tretina skončila bez gólov.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:35

Za podrazenie dostáva v závere druhej tretiny dve minúty Peter Kudlej.

39:01

Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:56

Kanaet po individuálne akcii zakončuje do pripravenej lapačky brankára.

38:30

Srnka doviedol puk do útočnej tretiny našiel Řihu, ktorý ho poslal na modrú Metcalfeovi a ten vystrelil. Srnka puk ešte pohladil, ale neusmernil do brány.

37:31

Viktor Fekiač našiel pred Hričinom Patrika Fekiača, ale ten ako by sa zľakol dať druhý gól stretnutia.

36:26

Po buly sa v čistej pozícii ocitol Buda, ale ani jeho strela si nenašla cestu do siete aj vďaka výbornému Hričinovi.

36:10

Zuzin našiel ideálne Kentoša, ktorý vyprášilo vyrážačku Hričinu a následne hostia vyhodili puk cez všetky čiary.

35:00

Prihrávka Metcalfeho minula hokejku Kanaeta na bránkovisku hostí .

34:19

Sladok v útočnom pásme získal puk, ale len propagačne ho nahodil do lapačky Hričinu.

33:44

Strela obrancu Mačkoviča zazvonila na žrďke brány Hričinu.

33:00

Košarišťan v tejto tretine je takmer bez práce.

32:41

Po kombinácii Řiha – Srnka zahodil tutovku tretí z útoku Žilka, keď netrafil ideálne puk.

31:38

Hra je prerušená potom, čo puk skončil na hráčskej lavici hostí.

30:23

Kanaet mal ďalšie dve príležitosti a pred ním aj Parhouse, ale puk ani raz nesmeruje za Hričinu.

29:53

Tlak Detvy je veľký, ale góly neprichádzajú.

29:20

Končí sa nám pomaličky prvá polovica stretnutia. Domáci hrajú pred Hričonom, ale brankár hostí je doposiaľ hrdinom na ľade.

27:56

Domáci sa snažia niečo vymyslieť pred Brankárom hostí. Strela Sladoka trafila len do padajúceho hráča hostí, ktorý sa vrhol do strely.

26:39

Kentošov bekhendový pokus skončil v lapačke Hričinu.

26:10

Hostia hrajú v plnom počte.

26:01

Parkhouse hľadal Kanaeta, ale ku tomu sa puk nedostal. Obranca hostí do prihrávky vložil hokejku.

25:36

Brankár hostí bol sa musel mať na pozore. Domáci kombinovali, ale nedokázali nič vyťažiť. Stav sa nemení.

24:18

Žilka a po ňom Řiha nedokázali v úvode presilovky dostať puk za Hričinu.

24:10

Lukáš Balúšik si vyslúžil ďalšie dve minúty po faule na Patrika Fekiača, ktorého napadol.

23:44

Domáci hrajú v šestici pri signalizovaný vylúčenia hráča hostí.

22:58

Ďalšie zakázané uvoľnenie. Previnili sa hostia.

Aj zimný štadión v Detve zasiahla správa o smrti Mira Hlinku člena zlatého tímu z roku 2002.

21:47

Úvod druhej tretiny je dosť rozháraný. hra sa veľmi veľa kúskuje.

21:33

Po skončení osobného trestu sa na ľad vrátil Parkhouse.

20:01

Začala sa druhá tretina.

-

Máme za sebou prvých 20. min. hry. V Detve vidíme útočný hokej z oboch strán. Jediný presný zásah sa podarilo streliť v 7 min. po dorážke strely Sládoka otvoril skóre Patrik Fekiač. Po prvej tretine vedie Detva na strely 18:8.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:57

V závere tretiny vidíme na ľade opäť aj Kentoša. tak jeho zranenie nebolo veľmi vážne.

19:26

V dobre pozícii sa ocitol aj Kanaet, ale ani jemu sa nepodarilo prekonať výborne chytajúceho Hričinu

19:01

Začala sa posledná minúty prvej tretiny.

18:21

Budovi zablokoval strelu Ružička, keď bol tesne pred Hričinom.

17:37

Považská Bystrica sa ubránila aj druhému oslabeniu v stretnutí.

17:31

Postavenie mimo hry domáceho Řihu.

17:21

Strela Hataša po ľade našla pripraveného Hričinu.

16:21

Sládok v presilovke trafil Koledu rovno do nôh a ten šiel do brejku, ktorý však Košarišťan bravúrne zneškodnil.

15:37

Lukáš Balušík dostáva dve minúty za napadnutie.

15:10

Németh od modrej čiary prestrelil bránu a Kanaet nedotlačil puk do siete.

15:05

Hričina s obrovským šťastím zneškodnil strelu Grahama na dvakrát.

14:55

Hra je prerušená po ďalšom zákroku Hričinu.

14:17

Žilka v závere presilovky opäť zakončuje, ale nepresne a Rufati sa chystá na ľad.

13:28

Strela Hataša od modrej čiary nepretlačil za Hričinu Žilka.

12:30

Domáci hneď v úvode presilovej hry mali dve veľké šance, ale výborného Hričinu nedokázali prekonať.

12:18

Jakub Rufati za hákovanie Mahdalíka dostáva dve minúty.

12:11

Zuzin ponúkol puk Mahdalíkovi, ale tam bol zastavený faulom a bolo po akcie Detvy.

10:59

Zlocha mohol z blízka vyrovnať, ale puk nedostal cez Košarišťana do brány.

10:23

Domáci sa ubránili presilovke hostí, ktorých nepustili do žiadneho zakončenia.

09:18

Domáci v oslabení sa veľmi dobre bránia. Puk je ďaleko od Košartišťana.

08:23

Branden Parkhouse dostáva ako prvý dve minúty plus desať minút osobný trest za napadnutie hlavy a krku.

08:00

Domácej bráne srší istota z brankára Andreja Košarišťana.

07:13

Žilka po pravej strane dostal puk opäť do útočného pásma, ale jeho spoluhráči nedokázali nič z jeho snahy vyťažiť.

06:32

Domáci sa ujali vedenia, keď strelu Sládoka od modrej čiary poslal za Hričinu Patrik FEKIAČ.
Asistencia: Sladok.

06:03

Domáceho brankára vystrašila strela Tarabíka.

05:26

Krásnym hitom sa predviedol domáci obranca Hataš na Patrika Ligasa.

04:53

Z ľadovej plochy odchádza za pomoci spoluhráčov útočník Kentoš.

04:40

Domáci Graham zakončoval, ale len do brankára a následne odrazený puk vystrelil Mačkovič, ktorého strela bola zblokovaná na strop štadióna.

03:30

Řiha za bránou manévroval s pukom. Dostal sa pred Hričinu, kde hľadal Srnku, ale prihrávka presná nebola.

02:31

Domáci brankár Košarišťan zasahuje až v polovici tretej minúty, ale bez väčších problémov.

02:11

Kentoš vyprášil betóny Hričinu, ktorý sa na nedostatok práce stažovať nemôže.

01:57

Zakázané uvoľnenie hostí na konci druhej minúty.

01:22

Strela domáceho Sládoka od modrej čiary tesne minula bránu hostí.

00:48

Na nahodený puk Žilku nedotiahol hokejkou Řiha pred Hričinom.

00:01

Domáci získali úvodné buly a nahodili puk do útočného pásma.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC 07 Orin Detva: Košarišťan (Korytár) – Hataš,Pač,Metcalfe, Sládok,Németh-Mačkovčc, Nociar, Kucej – Řiha,Srnka,Žilka – Parkhouse, Kanaet, Graham – L. Zuzin, Mahdalík- Kentoš – V. Fekiač, P. Fekiac, Buda. Tréner: D. Kapusta.

HK 95 Považská Bystrica: Hričina – Mikuš, Balušík, Palovčík, Tarabík, Hriňa, Ružička – Koleda, Havlíček, Trenčan – Krčmárik, Kubín, Rufati – Zlocha, Kudlej, Ligas.

Rozhodca: Pišťanský – Brath, Tvrdoň.
V piatok odštartovala I. hokejová liga. Hokejisti HC 07 Orin Detva podľahli na ľade Bardejovu 2:5 rovnako tak prehrala aj Považská Bystrica v Spišskej Novej Vsi. Dnešné stretnutie medzi Považskou Bystricou a Detvou sa malo pôvodne hrať v na Považí, ale tam sa rekonštruuje zimný štadión a tak sa vedenie oboch klubov dohodlo na výmene dejiska stretnutia.
Domáci sa pred sezónou posilnili o hokejistov spoza veľkej mláky a tak isto o dvoch spoza rieky Morava. Do kádra pribudol Kentoš z Prievidze. Diváci pod Poľanou veria, že v Detve sa bude opäť hrať výborný hokej a kluby odtiaľ budú odchádzať na prázdno.
Považská Bystrica nemá tak smelé plány ako domáci klub, ktorý by chcel ísť do play-off, ale aj Považania by neohrdli ak by sa im podarilo dostať do prvej osmičky a vyhli by sa tak boju o záchranu.
Všetkých Vás pozývam k sledovaniu druhého kola prostredníctvom onlajnou.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

4:0

Branky a nahrávky: 7. P. Fekiač (Sladok), 42. Graham (Kanaet, Parkhouse), 47. Žilka (Řiha), 51. Kucej (Zuzin)

HK DOXXbet Detva: Košarišťan (Korytár) – Hataš,Pač,Metcalfe, Sládok,Németh-Mačkovič, Nociar, Kucej – Řiha,Srnka,Žilka – Parkhouse, Kanaet, Graham – L. Zuzin, Mahdalík- Kentoš – V. Fekiač, P. Fekiac, Buda. Tréner: D. Kapusta.

Rozhodčí: Pišťanský – Brath, Tvrdoň