Serena Williamsová (1) – Flavia Pennettaová (11)

2:0 6:3, 6:2

04.09.2014, 02:14 • Arthur Ashe Stadium (22 547) • Josef Cestr (@Hyddaw)

Tipsport: 1.09 7.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro dnešek z toho zápasu vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého (nejen tenisového) Onlajnu, na počtenou! (03:25:39)

Brejkboly: 5/15 – 2/6
Na začátku zápasu to se Serenou Williamsovou nevypadalo vůbec dobře, za pouhých 8 minut prohrála již 0:3, ale poté se ji podařilo zlepšenou hrou získat 6 gemu v řadě a vyhrát tak první set. V druhém setu držela Italka krok pouze do stavu 2:2, od té doby na kurtu znovu dominovala Američanka, která nakonec doservírovala zápas do vítězného konce. Serena Williamsová postupuje vcelku hladce do semifinále vítězstvím 2:0 na sety (6:3 a 6:2) po hodině a třech minutách. Soupeřkou Sereny Williamsové v semifinále bude Ruska Jekatěrina Makarovová.

Konec zápasu

6:2

Gem, set, zápas! Pennettaová sice na servis Williamsové zareagovala, přes síť ale míček dostat nedokázala a Serena tak vítězí v dnešním zápase po dvou setech.

40-30

I úder Italky končí v síti. Williamsová má k dispozici mečbol!

30-30

Američanka posílá míček do sítě.

30-15

Italka však nic nevzdává a stále bojuje. Smeč z kříže skončila přesně na autové čáře.

30-0

Williamsová získává bod přímo z podání.

15-0

Serena změnila směr svých úderů, na což Pennettaová nedokázala zareagovat.

5:2

Konec přestávky, podávat bude Serena Williamsová.

5:2

Následuje přestávka a výměna stran.

5:2

Serena vyřešila vše úderem na returnu po čáře, což evidentně Italka nečekala. Serena tak získává sedmý gem druhého setu a bude podávat na vítězství v dnešním zápase.

40-30

Return Williamsové je neúspěšný, míček zamířil do sítě. Williamsové stále zůstává jeden brejkbol!

40-15

Pennettaová dala do míčku malý důraz, ten končí v síti. Williamsová má k dispozici 2 brejkboly!

30-15

Serena posílá míček od základní čáry do sítě.

30-0

Dvojchyba v podání Flavie Pennettaové.

15-0

Pennettaové slabý úder od základní čáry nepřešel přes síť.

4:2

Italka druhý servis Williamsové posílá na returnu mimo kurt. Američanka potvrzuje brejk.

40-15

Williamsovou zastavuje síť, který pohlcuje míček.

40-0

Williamsová v těchto chvílích hraje strojovým tempem. Další trefený růžek a 3 gemboly k dispozici!

30-0

Return Pennettaové míří do sítě.

15-0

Serena se trefovala přesně do růžků na polovinu Pennettaové, ta jeden z úderů nevybrala přesně.

3:2

3:2

3:2

Míček po údery Pennettaové pohlcuje síť. Williamsová brejkuje Italku a získává pátý gem druhé sady.

40-0

Nejprve dlouhým lobem trefila Pennettaová přesně růžek kurtu, jenže Williamsová ihned poté forhendem prohodila svojí soupeřku. Neuvěřitelná show! Williamsová má k dispozici 3 brejkboly!

30-0

Na křižný forhend Williamsové na příjmu Pennettaová ani nezareagovala.

15-0

Return po čáře od Sereny Williamsové byl úspěšný. Pennettaová nedokázala vrátit míček zpět do kurtu.

2:2

Pennettaové sice dvakrát pomohla síť, ale i tak dokázala Williamsová po chybě Italky získat poslední potřebný fiftýn.

40-0

Američanka si připisuje v tomto setu již páté eso. Tři gemboly pro Serenu Williamsovou.

30-0

Ta samá situace, jen s rozdílem druhého servisu Williamsové.

15-0

Pennettaová posílá míček až za základní čáru.

1:2

1:2

1:2

Druhé eso po sobě předvádí Italka. Pennettaová tak získává třetí gem druhé sady.

40-A

Eso, které si připisuje Flavia Pennettaová. Gembol!

40-40

Williamsová v klíčový moment posílá míček do sítě. Shoda.

40-30

Míček se znovu ocitá mimo kurt po chybě Pennettaové. Brejkbol!

30-30

Flavia při svém úderu upadla na zem a míček vyletěl mimo kurt.

15-30

Přímý bod Pennettaové z podání.

15-15

Jenže v následující výměně posílá míček do sítě.

0-15

Pennettaová začíná třetí gem druhé sady velmi dobře.

1:1

Po něm následuje další.

A-40

Williamsová si připisuje eso.

40-40

Jenže i Serena chybuje, ta naopak z forhendové strany.

A-40

Bekhendová chyba Pennettaové znamená gembol pro Williamsovou.

40-40

Úder po čáře od Flavie Pennettaové je úspěšný.

A-40

Přímý bod Sereny z podání.

40-40

Pennettaová vytahuje znovu bravurní return.

40-30

Jenže v následující výměně se míček ocitl v síti.

30-30

Pennettaová předvedla výborný return po čáře!

30-15

Chyba z bekhendu Williamsové.

30-0

Další fiftýn pro Williamsovou.

15-0

Williamsová si připisuje fiftýn po úderu Pennettaové, který končí mimo kurt.

0:1

0:1

0:1

Pennettaová nakonec tento gem získává.

40-A

Williamsové se vůbec nevyvedl úder z kříže. Míček dolétl akorát do spodní části sítě. Gembol!

40-40

Serena poslala míček z returnu za základní čáru. Shoda.

A-40

Pennettaová posílá míček do sítě.

40-40

První eso na straně Flavie Pennettaové. Shoda.

40-30

Nejdelší a nejhezčí výměna zápasu! Pennettaová oběhá nespočet míčku, ale její poslední byl příliš dlouhý. Brejkbol!

30-30

Pennettaové sjel míček z rakety a ten se poté ocitl v autu.

15-30

Příliš dlouhý úder Williamsové končí za základní čárou.

15-15

Naopak nyní Serena výborně zakroutila míček, ten dostal rotaci ven z kurtu, Italka se po něm natahovala marně.

0-15

Williamsové return zastavila páska.

0:0

Konec přestávky, podávat bude Flavia Pennettaová.

6:3

Fiftýn, gem, set! Williamsová získává po 29 minutách první set v poměru 6:3. Pennettaová poslal míček mimo kurt.

A-40

Serena byla donucena přejít k síti, ale i tuto úlohu s přehledem zvládá. Setbol!

40-40

Výměny jak přes kopírák. Shoda.

30-40

První Williamsová odvrací úderem po čáře, kde se Italka zrovna nenacházela.

15-40

Druhá dvojchyba Sereny v tomto gemu. Pennettaová má k dispozici 2 brejkboly!

15-30

Míček se po úderu Williamsové od základní čáry ocitl v síti.

15-15

První dvojchyba zápasu, které se dopustila Serena Williamsová.

15-0

Flavia posílá míček pouze do sítě.

5:3

Serena nenechává nic náhodě a přímým bodem z podání ukončuje osmý gem první sady.

40-30

Italka snižuje na rozdíl jediného fiftýnu.

40-15

I na druhé polovině kurtu se povedlo Flavii něco podobného.

30-15

Ale ani Serena není bezchybná, míček posílá do sítě.

4:3

Pennettaová špatně trefuje míček, který končí v autu. Williamsová získává sedmý gem prvního setu.

40-0

První eso zápasu, Williamsová má navíc k dispozici tři gemboly!

30-0

U tohoto míčku nemohla Pennettaová být, zatímco Italka stála v pravé polovině kurtu, Williamsová poslal míček na polovinu levou.

15-0

Italka je příliš zbrklá v úderech, míček se ocitá v síti.

3:3

Pennettaová posílá míček do autu a je tu další brejk Američanky.

A-40

Pennettaová nahrála Williamsové na smeč k síti, Serena trefila prázdný kus kurtu. Brejkbol!

40-40

Nepovedený return Williamsové, míček se zastavil v síti. Shoda.

40-30

Míček se třepotá v síti, Williamsová má k dispozici jeden brejkbol!

40-15

Italka ztrácí míček po dobře trefeném úderu Williamsové.

30-15

Síť pohltila další míček, tentokrát ze strany Pennettaové.

15-15

Return Williamsové končí v autu.

15-0

Pennettaové úder utíká za základní čáru.

2:3

2:3

2:3

Pennettaová neudržela nervy na uzdě, míček pohlcuje síť. Pátý gem prvního setu získává Serena Williamsová.

40-30

Pennettaová doběhla už ztracený míček a povedlo se jí ho vrátit zpět do kurtu těsně za síť přesně na raketu Williamsové, ta následně poslala míček pouze do sítě.

40-15

Italka trefuje pouze sloupek, držící pásku. Dva gemboly pro Williamsovou.

30-15

Na tvrdé údery Sereny nemohla Pennettaová reagovat do nekonečna.

15-15

Při výměně se ocitl míček v síti na straně Williamsové.

15-0

Return Pennettaové vlétl pouze do sítě.

1:3

Jenže Italka trefuje síť a Williamsová tak rebrejkuje svojí soupeřku ve čtvrtém gemu prvního setu.

40-30

Míček se znovu ocitá mimo kurt, tentokrát v autu, kam zamířil po údery Williamsové.

40-15

Sereně nevyšel krok a míček tak po úderu od základní čáry končí mimo kurt.

40-0

Ani na třetí míček v řadě nedokázala Italka zareagovat. Williamsová má k dispozici 3 brejkboly!

30-0

Williamsová slaví další úspěch po úderu po čáře.

15-0

Sereně poprvé v zápase vyšel fantastický return do protipohybu soupeřky.

0:3

0:3

0:3

Flavia využívá hned ten první poté, co Williamsová poslala míček za základní čáru. Pennettaová tak podruhé v zápase brejkuje svojí soupeřku.

15-40

Williamsová posílá na polovinu soupeřky příliš dlouhý míček. Pennettaová má k dispozici 2 brejkboly!

15-30

Pennettaová se trefila na opačnou čáru při returnu. Neuvěřitelně přesné míčky z rakety Pennettaové.

15-15

Italka trefila milimetrově přesně čáru u levého autu. Serena se pouze za míčkem ohlédla.

15-0

Pennettaová chybuje na příjmu, míček pohlcuje síť.

0:2

Return Williamsové je velmi nepřesný, míček skončil mimo kurt.

40-A

Po několika úderech se míček zastavil v síti.

40-40

Williamsové je zahlášen aut. Její stopbol od základní čáry skončil jen několik centimetrů za sítí. Shoda.

40-30

Míček se zastavuje po úderu Pennettaové v síti. Brejkbol!

30-30

Serena od základní čáry zamířila přesně do pravého rohu Pennettaové poloviny.

15-30

Úder Pennettaové od základní čáry byl příliš dlouhý, navíc Italka při úderu uklouzla a skončila na zemi.

0-30

Tentokrát už k síti return doletěl, ale v síti také skončil.

0-15

Return Williamsové nedolétl ani k síti.

0:1

0:1

0:1

Williamsová netrefuje kurt, což znamená první brejk v zápase.

30-40

Serena vyhazuje míček od základní čáry do autu. Brejkbol!

30-30

Flavia tvrdými údery na síti uspěla.

30-15

Slabý return Pennettaové zamířil do sítě.

15-15

Tentokrát už je to opravdu aut.

0-15

Return Pennettaové zamířil do autu. Italka si vzala na pomoc jestřábí oko, které potvrdilo míček v kurtu, fiftýn pro Italku.

0:0

Obě hráčky právě začali poprvé na kurtu udeřit do míčků v rámci rozcvičení.
Obě hráčky v těchto chvílích vstupují na kurt za potlesku diváků v hledišti.
Hlediště se začíná pomalu zaplňovat, což znamená, že maximálně do půl hodiny zápas započne.
Na Arthur Ashe Stadium je dobojováno a kurt se tak může připravit na další zápas, kterým je Serena Williamsová – Flavia Pennettaová.

Zápas mezi Wawrinkou a Nishikorim, který se hraje na Arthur Ashe Stadium už tři a půl hodiny se přesouvá do pátého setu (tento zápas můžete taktéž na portálu Onlajny.com sledovat) a tím pádem bude tato dvouhra o několik desítek minut posunut. Postupně Vás budeme informovat o případných předpokládaných časech začátku zápasu. Nový předpokládaný začátek zápasu nyní činí 2:15.
Vzájemná bilance – obě hráčky se na okruhu WTA potkali celkem šestkrát, v 5 duelech vyhrála Američanka Serena Williamsová v jednom jediném případě postoupila Flavia přes Serenu a to v roce 2005 bez boje.

2005 – Toronto – Flavia Pennettaová (bez boje)
2008 – Miami – Serena Williamsová (6:7 (6), 6:3 a 6:2)
2009 – US Open – Serena Williamsová (6:4 a 6:3)
2012 – Řím – Serena Williamsová (4:0 – skreč Pennettaová)
2013 – Miami – Serena Williamsová (6:1 a 6:1)
2014 – Cincinnati – Serena Williamsová (6:2 a 6:2)
Sázkové kanceláře řadí do role jasné vítězky několikanásobnou vítězku US Open – Serenu Williamsovou.
Flavia Pennettaová – je Italka, které ve 32 letech patří aktuálně 12. příčka v žebříčku WTA a pro letošní US Open je 11. nejvýše nasazenou hráčkou. Tohoto grandslamu se tato zkušená tenistka účastní již po desáté a jednou se nedostala přes první kolo kvalifikace. Naopak největším úspěchem Italky bylo semifinále, které si minulý rok zahrála proti Bělorusce Victorii Azarenkové, které podlehla ve dvou setech 4:6 a 2:6. Ve svém posledním představení se Flavia představila v New Havenu, kde však byla vyřazena již v osmifinále hráčkou páté desítky Alison Riskeovou. Na letošním US Open už narozdíl od své dnešní soupeřky ztratila Pennettaová jeden set.

Cesta turnajem:

1. kolo: Flavia Pennettaová – Julia Goergesová 6:3, 4:6 a 6:1
2. kolo: Flavia Pennettaová – Shelby Rogersová 6:4 a 6:3
3. kolo: Flavia Pennettaová – Nicole Gibbsová 6:4 a 6:0
Osmifinále: Flavia Pennettaová – Casey Dellacquaová 7:5 a 6:2

Nejvyšší umístění v žebříčku WTA: 10. (17. srpna 2009)
Serena Williamsová – je 32-letá americká hráčka, která se pohybuje na 1. místě v žebříčku WTA a pro US Open je tedy nejvýše nasazenou tenistkou. Ve svém posledním vystoupení v Cincinnati získala Serena titul, když ve finále přehrála Srbku Anu Ivanovicovou po setech 6:4 a 6:1. Tato Američanka se US Open zúčastnila celkově 14-krát. V posledních 3 letech nechyběla ve finále grandslamu US Open a poslední dva ročníky tohoto prestižního turnaje Williamsová dokonce vyhrála. Celkově se povedlo Sereně dojít na US Open 7-krát do finále a hned v pěti případech získat titul! V letošní sezóně získala tato pravoruká hráčka zatím 5 titulů a na US Open bude chtít rozhodně tuto sbírku obohatit. Svým soupeřkám na letošním US Open dovolila získat pouhých 17 gemů a neztratit přitom ani jeden set.

1. kolo: Serena Williamsová – Taylor Townsendová 6:3 a 6:1
2. kolo: Serena Williamsová – Vania Kingová 6:1 a 6:0
3. kolo: Serena Williamsová – Varvara Lepchenková 6:3 a 6:3
Osmifinále: Serena Williamsová – Kaia Kanepiová 6:3 a 6:3

Nejvyšší umístění v žebříčku WTA: 1. (8. červenec 2002)
Přeji příjemné velmi brzké ráno všem tenisovým nadšencům. Dnes je na programu čtvrtfinále US Open v ženské dvouhře, ve které se mimo jiné představí Serena Williamsová, které pavouk přiřkl Flavii Pennettaovou. Zápas se odehraje jako první v pořadí na centrálním kurtu Arthura Ashe od 01:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.