1:3

konec (0:1)

26.07.2014, 17:00 • SK Lišeň • Roman Zajíček (@RomanZajicek)

Tipsport: 5.0 4.1 1.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Znojmo nakonec splnilo roli favorita a nad Líšni zvítězilo 3:1. Líšeň ale bojovala statečně do poslední minuty a ještě se snažila utkání zdramatizovat. (18:54:44)

90

90

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Pázler, přichází Kirschner.

88

Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Stáňa, přichází Hříbek.

88

...Šumbera ale trefuje pouze zeď, následně už se znojemská obrana dokázala ubránit.

87

Přímý kop pro Líšeň a dobrá šance pro domácí na zdramatizování zápasů...

85

Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Kovačić, přichází Pokorný.

85

Znojmo mohlo jít do rychlého protiútoku, ale nakonec chtělo celou akci více uklidnit, což se ale příliš nepovedlo.

84

Znojemský trenér Oldřich Machala zatím ani jednou nevystřídal, dá se očekávat, že za pár chvil k nějaké změně sáhne.

81

Hraje se posledních deset minut zápasu, na Znojmu je vidět, že nikam nepospíchá.

79

Čtvrtou branku mohl přidat Pázler, ale výborným zákrokem se blýskl Vlastimil Veselý, který mu zmenšil střelecký prostor.

76

Žlutou kartu dostává Matoušek (SK Líšeň).

76

Domácí se snaží s výsledkem něco udělat, do dobré možnosti se nyní dostal Šumbera a Doleček musel plachtit ke své pravé tyči. Následovat bude roh.

74

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Fall, přichází Pecha.

73

Líšeň právě vstřelila branku!
Tak přeci jen korekce ve skóre a maličká náplást pro MUAMERA AVDIČE. Ten si naběhl do vápna a jeho přesná hlavička skončila v horním růžku znojemské brány.

73

Rosice vedou ve Ždáru, takže by v případě těchto výsledků šlo Znojmo na tento klub nedaleko od Brna.

71

Druhý poločas je v jasné režii druholigového celku, který svému soupeři mnoho nedovolil. Snad jen krátce v prvním poločase.

69

Znojmo právě vstřelilo branku!
Hosté si pojišťují postup. Hlavička Žondry útočícího na hattrick propadla na Buchtu, který vystřelil a nešťastník MUAMER AVDIČ při snaze odkopnout míč z prázdné brány ho dopravil smolně do sítě.

67

Kdepak, Šumbera si hledal prostor na zakončení, ale nakonec se unáhlil a poslal míč do ochranné sítě za bránou. Hodně nepřesný pokus.

65

Líšeň si ve druhém poločase nevytvořila žádnou zajímavou šanci, Znojmo navíc dobře brání.

61

LIBOR ŽONDRA dává druhou branku svého týmu. Hosté zahrávali standardku a po centru Kovačiče se někdejší hráč HKH Olomouc dnes podruhé v zápase dokázal prosadit. Tentokrát to bylo hlavičkou k levé tyči.

60

Druhý poločas nenabízí mnoho fotbalové krásy, územní převahu mají hosté.

58

Ba naopak, Žondra poslal českou uličku na Kovačiče, před kterým v pravý moment vyběhl gólman Veselý.

58

Kouč Mazura se snažil oživit hru svého týmu dvojitým střídáním, ale efekt to zatím nepřineslo.

56

K míči se postavil Žondra, ale ve vápně nikoho nenašel.

55

Avdič fauloval těsně před vápnem a Znojmo bude rozehrávat standardní situaci.

51

Žlutou kartu dostává Sedlák (SK Líšeň).

51

První šance ve druhém poločase, Pázler se uvolnil v pokutovém území, ale do jeho rány se na poslední chvíli vložil Muamer Avdič.

50

Dnešnímu utkání přihlíží 350 diváků.

46

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Omelčenko, přichází Lisický.

46

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Drábek, přichází Čampa.

46

Máme za sebou úvodní dějství tohoto zápasu. Sledovali jsme vcelku zajímavý mač, který přinesl šance na obou stranách, nicméně kvalita byla vidět na straně exligového Znojma. To šlo do vedení po brance Žondry. Po prvním poločase tedy vede Znojmo nad Líšní 1:0.

45

45

V závěru poločasu centroval do vápna Stáňa a Pázlerovi chyběl kousíček, aby podruhé rozvlnil síť. Na míč však těsně nedosáhl.

44

Blíží se konec prvního poločasu, Znojmo drží míč pod kontrolou a dohrává v klidu tuto část utkání.

41

Vítěz tohoto duelu narazí na lepšího z dvojice Ždár – Rosice, zatím je v tomto zápase stav 1:1. Zde v Brně je na tom o něco lépe Znojmo.

40

Přerovský upadl ve vápně a chtěl si dojít pro penaltu, ale ani v tomto případě se rozhodčí nikterak nevzrušuje.

38

Na hřišti zůstal ležet Helísek a hra byla přerušena. Probíhá ošetřování.

35

Hosté jdou po rychlé a svižně akci do vedení, Po pravé straně prchl líšeňské obraně Stáňa a jeho přesný centr prošel na malé vápno, kde byl LIBOR ŽONDRA. Jeho zakončení bylo snadné, míč prošel takřka do prázdné brány.

34

Šumbera rozehrával standardku do vápna a jen to v hledišti zahučelo. Doleček si situaci pohlídal. A platí to i po akci Stehlíka, který fauloval zkušeného Yonova.

33

To na druhé straně málem udeřilo. Kovačič poslal nadýchaný bochánek na hlavičkujícího Žondru a Veselý musel vytáhnout výborný zákrok.

32

Brněnský tým zahrával roh, míč se dostal na kopačky Sedláka, jehož střela byla velmi slabá.

30

Stehlík si proklestil cestu přes dva hráče, ale jeho střela končí v nedalekém líšenské lesíku.

27

Teď proběhlo menší občerstvení a bude se kopat od Veselého pracoviště.

26

Rozhodčí nepíská penaltu, i když to vypadalo všelijak. Kovačič upadl ve vápně v souboji s Avdičem a musí být dokonce ošetřován.

23

Tempo hry poněkud opadlo, bohužel sledujeme nezáživnou pasáž zápasu, kdy oba týmy dělají až příliš mnoho chyb.

20

Jindřich Stehlík ukázal svůj typický důraz při útočení, jenže to přrehnal a rozhodčí píská faul na Cihláře.

18

Máme za sebou zhruba osmnáct minut a zatím je to poměrně vyrovnaná partie.

15

Obrovská šance Líšně. Přerovského centr propadl na hlavičku Šumbery, který stál na zadní tyči a jeho pokus končí těsně nad brankou.

14

Střela z voleje v podání Kovačiče byla sražena na rohový kop. Po něm vyslal slabou střelu Pázler a Veselý byl bez větších problémů připraven u své levé tyče.

13

I když Líšeň nehraje vůbec špatně, do dobré pozice se nyní tlačil Šumbera, ale nezakončil.

12

Hosté jsou prozatím lepším týmem a drží míč častěji na svých kopačkách.

11

Radek Buchta předvedl pěkný centr za obranu soupeře, leč Pázler byl v těsném ofsajdu a hra je přerušena.

7

Znovu v akci aktivně hrající Libor Žondra, který se protlačil do vápna a jeho střela byla sražena těsně vedle Veselého brány. Znojmo bude rozehrávat roh.

6

Omelčenko centroval nebezpečně do vápna, ale hostující obrana se domluvila a pustila míč k Dolečkovi.

5

Sledujeme zajímavý začátek zápasu, solidně zaplněný líšeňský stadion viděl během pár minut na obou stranách dobré šance.

4

Pozor i na druhé straně, k hlavičce se na malém vápně dostal Žondra a jeho pokus končí těsně vedle.

2

Právě to byl jeden z nich, Marek Kaščák se dostal k odraženému míči a jeho rána letěla do šibenice znojemské brány. Tam se však dokázal vyšroubovat gólman Doleček a míč vytáhl konečky prstů do bezpečí.

1

Výkop mají domácí fotbalisté, kteří nastupují hned s osmi kmenovými hráči Zbrojovky.

1

Hráči nastupují na hrací plochu, všechny aktéry čeká pořádné parno, v Brně panují tropická vedra, takže nic příjemného.

SK Líšeň: Veselý – Drábek (C), Avdič, Stehlík, Omelčenko, Sedlák, Kaščák, Šumbera, Matoušek, Fall, Přerovský.
Náhradníci: Rychetský – Čampa, Fousek, Pecha, Lisický, Večeřa, Milotínský.

1. SC Znojmo FK: Doleček – Helísek, Hudec, Yonov, Cihlář – Lacko, Buchta, Kovačič – Stáňa, Žondra, Pázler.
Náhradníci: Andrejko – Pokorný, Kirschner, Odehnal, Hříbek

Rozhodčí: Orel – Arnošt, Hájek.
Vzájemné zápasy:

2007/08 – 2. kolo: Líšeň – Znojmo 2:1
2008/09 – 1. kolo: Líšeň – Znojmo 1:1, 4:3pk
2011/12 – 1. kolo: Líšeň – Znojmo 0:0, 3:4pk
Líšeň trénoval v minulé sezóně Bohumil Smrček, který mimochodem vedl Znojmo v ročnících FNL 2010/11 a 2011/12. Brněnský tým dovedl letos v divizi na čtvrté místo. Jelikož ale nikdo z umístěných celků nad Líšni nechtěl postoupit do MSFL, padla tato možnost na brněnský klub, který ji přijal.

Od nové sezóny tak bude hrát třetí nejvyšší českou fotbalovou soutěž, už ovšem pod novým trenérem Josefem Mazurou. Nový trenér Líšně se bude moci spolehnout na vydatnou podporu Zbrojovky Brno, jejíž je Líšeň farmou. Dá se tak očekávat velmi intenzivní spolupráce.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Po pár letech čeká na domácí Líšeň další velice zajímavý soupeř. Jedná se samozřejmě o Znojmo, které v loňském sezóně působilo v první lize. Letos se však bude hrát o patro níže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.