24.07.2014, 21:15 • Stjörnvöllur, Gardabaer • Jaroslav Svoboda (@JarSvoboda)

Tipsport: 2.9 3.64 2.14 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já se s vámi loučím, přeji vám hezký zbytek noci a u dalších přímých přenosů zase napočtenou. (23:44:47)
V Evropské lize tak končí i pouť českého brankáře Dana Twardzika.
A je dobojováno! Ve strhujícím duelu Motherwellu nad Stjarnanem vítězí islandský celek, který v součtu vyhrál 5:4, a že dal tři góly z penalt, na to se historie ptát nebude! Hodně kruté vyřazení pro skotský tým, nicméně hraje se na branky a sami hráči poraženého celku umožnili domácích je dávat z velmi snadných pozic.

120+2

Domácí šetří čas, jak to jen jde.

120+2

A ještě žlutá karta pro obránce hostů Reida.

120+2

A další faul, tentokrát Reida na Punyeda.

120+1

Jenže mladý Leitch fauloval Ottesen Pálssona a domácí s rozehrávkou spěchat rozhodně nebudou.

120

Naděje hostů ještě žije, nastavovat se totiž budou plné tři minuty!

119

Vigursova rána míjí branku Jónssona!

118

Hostům čas sakramentsky letí, ještě tak dvě, tři minutky, islandský tým velmi zdatně brání.

116

Vigurs poslal míč přímo do vápna, kde si ale Sutton v souboji s Vemmelundem počínal nedovoleně.

115

To vše po sraženém Hammellově přímém kopu.

115

A samozřejmě se dá čekat zuřivý tlak hostů, ti teď zahrávají další rohový kop v tomto utkání.

114

Stjarnan právě vstřelil branku!
A penalt se tu v žádném případě již nedočkáme, naopak dost pravděpodobně pak překvapujícího postupu Stjarnanu! ATLI JÓHANNSSON opařil sektor hostujících fanoušků přesnou trefou, Stjarnan sice poprvé vůbec během těch dvou zápasů vede, ale za to v ideální okamžik!

113

Jónsson je zdá se v naprostém pořádku, teď totiž vychytal Reida.

111

Malou chvíli zůstal na trávníku ležet otřesený domácí brankář Jónsson, tak to by pro domácí byla doslova katastrofa, kdyby se jim v tuto chvíli jasná jednička týmu zranila.

110

Před malou chvílí vykopal v penaltách postup přes švýcarský Luzern skotský tým FC St. Johnstone, jestlipak i tady další skotský účastník předkola Evropské ligy Motherwell bude muset do penalt a uspěje v nich?

109

Vigurs rozehraje další rohový kop Motherwellu v utkání.

108

Ottesen Pálsson míjí Twardzikovu branku.

107

Poslední střídání domácího týmu, na hřiště přichází Aegisson, trávník naopak opouští hrdina posledních minut druhého poločasu Toft.

107

Lasley uloven v ofsajdové pasti.

106

A jakmile si oba týmy vyměnily strany, pokračuje se ve hře.

106

Začalo druhé prodloužení.
Přesně s vypršením prvních patnácti minut tu je konec první půle nastavení.

105

První poločas prodloužení skončil.

105

Domácí střídají, na hřiště přichází Atli Freyr Ottesen Pálsson, nahrazuje Björgvinssona.

105

Arnason fauloval Vigurse, přímý kop pro hosty.

103

Na druhé straně Lasley již karetnímu trestu neunikl.

103

Jóhannsson fauloval Reida, Giachos ho napomíná jen ústně, za to důrazně.

100

Björgvinsson ho napodobuje, znovu v pozici, ze které se branky prostě dávají!

99

Jóhannsson v další velké příležitosti, ve stoprocentní šanci ale míjí branku!

98

Hráči se nám v prodloužení zbláznili, další velká šance tentokrát na druhé straně, to vše v jedné minutě! Finsenova rána ale zblokována obránci, je z toho pouze roh pro Stjarnan.

98

Lasley a Sutton v obrovských šancích a Jónsson doslova spasil Stjarnan, protože to by s jeho nadějemi na postup byl konec! Fantastické zákroky domácího brankáře!

97

Praest si počínal nedovoleně proti Lasleymu.

95

Hosté potřetí střídají, Carswella nahrazuje na trávníku Jack Leitch, osmnáctiletý rodák z Motherwellu.

95

Björgvinsson přistižen v postavení mimo hru.

93

Vigursův centr však domácí odvrátili.

92

Hra se přesunula na druhou stranu trávníku, roh pro Motherwell.

91

Björgvinsson v šanci, jeho ránu chytá Twardzik! Domácí teď budou evidentně psychicky zdatnější.

91

Čeká nás tedy dalších 30 minut fotbalu, pokud branku neuvidíme, tak i pokutové kopy.

91

Začal první poločas prodloužení.
I dnešní duel připomínal ten první, tentokrát ale Stjarnan srovnal na 2:2 ještě před vypršením základní hrací doby, ve Skotsku tak učinil až v nastavení. Po Ainsworthově trefě se v 85. minutě trefil Toft a čeká nás tedy prodloužení.
Máme za sebou druhý poločas dnešního utkání a jedno je jisté, zápas nekončí, naopak, jde se dál! Čeká nás prodloužení, a pokud to nerozhodne, tak i pokutové kopy!

90+2

Druhý poločas skončil.

90+2

A už se nejspíš nic zvláštního nestane...

90+1

Dvě minuty přidá rozhodčí k normální hrací době...

90

Zatím nemáme informaci, kolik minut se bude nastavovat...

89

Finsen mohl rozhodnout o postupu domácích, trefil jen hráče před sebou! Vše směřuje k prodloužení!

88

Tak oním vystřídaným hráčem Motherwellu v 77. minutě nebyl Lasley, ale Ainsworth...

87

Toft v ofsajdu.

87

Domácí se provinili nedovoleně.

85

Přece jen se domácí dočkali a drama pokračuje! ROLF TOFT srovnává na 2:2 po přihrávce Jóhannssona!

84

Hosté se zabarikádovali kolem vápna a domácí tým zoufale hledá kudy do šance...

82

A čas se domácím opravdu krátí, na druhou stranu, v Motherwellu dokázal Stjarnan srovnat až v nastavení.

81

Sutton si vyšlápl na Rauschenberga, řecký sudí Giachos ještě značně vyčinil hrotovému hráči Motherwellu.

80

Stjarnan si marně hledá cestu do koncovky, další pokus Jóhannssona mířil vedle.

77

Hosté dvakrát střídají a posílají do boje čerstvé síly do defenzívy, Zauneho Francise-Angolu, reprezentanta Antiguy a Barbudy, a Frasera Kerra. Trávník opouštějí Law a Lasley, dvě důležité postavy prvního utkání, kdy jeden dal dvě branky a druhý zavinil obě penalty soupeře.

75

Hrozit bude i Motherwell, Joshua Law pálil vedle.

74

Domácím se značně krátí čas, ale na hře jde vidět, že mohou být pro hosty ještě pořádně nepříjemným soupeřem.

73

Finsen opět míjí při svém střeleckém pokusu ze hry branku.

71

A ještě karetní ocenění pro Tofta...

71

Útočný faul Tofta na brankáře hostů Twardzika.

69

A vyrovnání měl na kopačce Hördur Arnason, ale minul branku Twardzika.

69

Sutton fauloval Laxdala, trošku se nám přitvrzuje.

69

A teď to jsou zase domácí, kdo musí tvořit hru a útočit, kdo musí dát gól!

68

Law fauloval Praesta.

66

Motherwell právě vstřelil branku!
Krásný centr do vápna poslal Law, posila z anglického Alfretonu hrajícího pátou ligu, a muž, který v prvním zápase dal dva góly, a LIONEL AINSWORTH z voleje z blízkosti branky trefuje vedení 2:1 pro hosty!

64

Z ničeho nic mohli domácí přidat další branku, Finsen ale dává v tomto duelu předkola Evropské ligy evidentně góly jen z penalt, teď totiž míjí v obrovské šanci branku!

62

Suttonova rána zblokována, obrovská šance útočníka hostů. Tlak Motherwellu se značně stupňuje. Teď budou hrát Skotové další roh.

61

Vemmelund odvrací z vápna další rohový kop hostů.

60

Reid trefuje tyč branky Stjarnanu!

60

Další roh pro skotský celek.

59

Nic a nic a nic, hosté marně buší na vrata obrany Stjarnanu.

58

Jeho přímý kop ale končí po odrazu za brankovou čárou, Vigurs se tak přemístí k rohovému praporku, odkud do hry pošle další centr.

58

Praest však chvíli poté fauluje a další šance pro Vigurse.

57

Vigursův přímý kop domácí odvracejí.

56

Motherwell se dostal k rohovému kopu, další šance pro hosty zvrátit vedení zpět na svou stranu.

53

A Lasleyho rozehrávka přímého kopu nepřinesla ovoce.

53

Praest zajel do Suttona...

52

Fantastický Twardzik, který v naprosté ložence vychytal Tofta! Excelentní zákrok českého brankáře!

50

Další faul domácích, tentokrát se provinil Björgvinsson.

49

Toft fauloval Reida, přímý kop pro hosty.

47

Při rychlém zjištění nastupují oba týmy v takovém složení, v jakém končily první poločas.

46

Druhý poločas začal a ať už je to jak chce, hosté musí dát aspoň jeden gól, jestli chtějí postoupit dál.

46

Hosté šli stejně jako v prvním zápase do vedení, tentokrát se o to nepostaral Law, ale Hammell. Nicméně třetí penalta v celé sérii vrací skóre do vyrovnaného stavu, Finsen nezaváhal a za stavu 1:1 by vzhledem k pravidlu o brankách na hřišti soupeře postupoval domácí Stjarnan!

45+2

45+2

A nic z něho, Lasleyho bomba proletěla mimo branku a skóre se nejspíš nezmění!

45+2

Rozehraje ho Ainsworth, nejspíš poslední zajímavý moment tohoto poločasu před námi.

45+1

Ještě v nastaveném čase rohový kop pro hosty.

43

Druhá žlutá karta utkání, opět na straně hostů, tentokrát ji vidí Carswell.

43

Björgvisson míjí branku soupeře.

42

Ainsworthův pokus z přímého kopu zablokován zdí.

42

Ramsdena fauloval Toft, který však od svého příchodu na hřiště oživil hru domácích.

39

Domácí tým v ofsajdu a hosté jsou evidentně z onoho deja vu otřeseni.

37

Je vyrovnáno! ÓLAFUR KARL FINSEN si z nařízeným pokutovým kopem poradil a je tu znovu vyrovnáno a vše je jinak, teď by za tohoto stavu postupoval Stjarnan!

37

To je neskutečný! V prvním utkání zařídil remízu 2:2 Finsen dvěma góly z penalt a hádejte, co bude nyní následovat?! Ano, Finsen bude kopat penaltu!

36

A Lasley následně fauluje Jóhannssona.

36

I na druhé straně zdárně zasahuje obrana při střele soupeře, Suttonův pokus až k brance neproletěl.

33

Toft v dalším pokusu, výtečně zablokoval jeho ránu autor doposud jediné branky Hammell!

33

Björgvinssonova rána je zblokována, hosté si zahrávají s výsledkem.

31

A hned vzápětí zase zajel Vemmelund do Vigurse.

31

Law fauloval Arnasona.

29

A stejně jako minule i tentokrát Stjarnan pomalu přebírá na iniciativě. Další rohový kop pro domácí, rozehraje ho Jóhannsson.

27

Dan Twardzik vychytal nováčka na hřišti Tofta a hosté tak drží díky českému brankáři vedení 1:0!

26

Hned vzápětí pálí Jóhannsson, roh pro hosty.

26

Rychlé střídání domácího týmu, místo Gunnarssona přichází na trávník Toft.

25

Ainsworth měl gól na noze, ale Jónsson jeho ránu kryje!

24

McManus zajel do Jóhannssona a nad trávníkem se vznáší první žlutá karta dnešního utkání.

23

A další přesný centr Ainsworthe od rohového praporku, tentokrát Lasley míjí branku!

22

Další rohový kop pro hosty, kteří stejně jako v prvním zápase diktují v jeho úvodu tempo hry!

20

Ainsworth hledal křižnou přihrávkou Suttona, před ním na poslední chvíli odklidim míč Rauschenberg!

18

Ainsworth v ofsajdu.

17

První rohový kop utkání pro domácí Stjarnan.

14

Hammellův rohový kop tentokrát pokryli domácí, míč v držení brankáře Jónssona.

13

A po této Virgusově ráně mají hosté další roh.

13

Virgusova rána je zblokována.

12

Gunnarsson fauloval Lasleyho, přímý kop pro Motherwell.

11

A Skotové jdou do vedení! Centr Ainsworthe od rohového praporku dolétl až k STEVENU HAMMELLOVI, který otevírá skóre utkání! Hosté by za tohoto stavu postupovali dál!

11

Třetí rohový kop pro hosty.

9

Hosté se s tím nepářou, další útočný faul Suttona, tentokrát to schytal Praest.

9

Před chvílí faulovaný Španěl míjí branku.

9

Další nedovolený zákrok hostů, tentokrát Lasley zabrousil do Punyeda.

6

Naopak domácí ve střeleckém pokusu, rána Atli Jóhannssona zablokována.

5

Hosté jsou zatím přece jen aktivnějším týmem, ale do střeleckých pozicí se ještě nedostali.

5

Sutton se dopustil útočného faulu, k míči se dostane Stjarnan.

5

Další rohový kop pro Motherwell, tentokrát se exekuce ujme Virgus. Stále čekáme na vážnější akci utkání.

3

Exekuce se ujal Lionel Ainsworth.

2

První standardní situace utkání, skotský tým bude zahrávat rohový kop.

1

Za pár okamžiků zápas začne, na Islandu je příjemné počasí s nějakými 13 stupni Celsia.
I dnes tedy naskočí do utkání český brankář Dan Twardzik, minule neinkasoval ze hry, ale dvakrát z penalty, proto je stav před odvetou 2:2 a domácí mají šanci vybojovat překvapivý postup!
Vážení fanoušci, ještě jednou vítejte u přímého přenosu utkání islandského týmu Stjarnanu proti skotskému týmu FC Motherwell v rámci Evropské ligy.

UMF Stjarnan: Jónsson – Arnason, Rauschenberg, Laxdal, Vemmelund – Finsen, Praest (C), Punyed, A. Jóhannsson, Björgvinsson – Gunnarsson
Náhradníci: Johannesson (br), Aegisson, Heiddal, Rúnarsson, Barddal, Ottesen Pálsson, Toft

Motherwell FC: Twardzik – Hammell, McManus, Ramsden, Reid – Virgus, Lasley (C), Law, Carswell, Ainsworth – Sutton
Náhradníci: Nielsen (br), Kerr, Thomas, Francis-Angol, Leitch, McHugh, Erwin

Rozhodčí: Antonis Giachos – Michael Karsiotis, Dimitris Tatsis.
Zápas začíná ve 21:15 a provázet vás jeho vývojem bude Jaroslav Svoboda.
Vážení fanoušci, vítejte u odvetného utkání 2. předkola Evropské ligy, kdy se na Islandu střetnou domácí UMF Stjarnan a skotský tým FC Motherwell. Ten si ze svého prostředí veze pouze remízu 2:2, takže musí de facto na Islandu zvítězit, pokud chce postoupit dál.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.

3:2

Branky: 37. Finsen (pen.), 85. Toft, 114. Jóhannsson – 11. Hammell, 66. Ainsworth

Karty:   71. Toft (SJA) – 24. McManus (MTH), 43. Carswell (MTH), 103. Lasley (MTH), 120+2. Reid (MTH)

Stjarnan FC: Jónsson – Arnason, Rauschenberg, Laxdal, Vemmelund – Finsen, Praest (C), Punyed, A. Jóhannsson, Björgvinsson (105. Ottesen Pálsson) – Gunnarsson (26. Toft, 107. Aegisson)

Motherwell FC: Twardzik – Hammell, McManus, Ramsden, Reid – Virgus, Lasley, Law (77. Kerr), Carswell (95. Leitch), Ainsworth (77. Francis-Angol) – Sutton

Rozhodčí: Antonis Giachos – Michael Karsiotis, Dimitris Tatsis

První zápas: Motherwell - Stjarnan 2:2

Karaganda – Atlantas 14:30 3:0

Beer Ševa – RNK Split 15:30 0:0

MYPA – Dinamo Minsk 17:30 0:0