konec (0:2)

24.07.2014, 20:30 • Puskás Ferenc Stadion • Petr Kašpárek

Tipsport: 3.65 3.1 1.98 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto zápasu je to už vše, přeji Vám klidný čtvrteční večer. (22:28:03)
Domácí diváci smutně opouštějí stadión, na kterém dnes mohli vidět celkem tři branky. První dvě vstřelili v prvním poločase hosté, když se nejprve z penalty prosadil Krstanović, a poté zdvojnásobil vedení Rijeky Samardžić. Druhou půli ovládli domácí, kteří několik desítek minut hráli přesilovku. V pětašedesáté minutě snížil Ugrai, ale na výraznější zdramatizování dvojzápasu to nestačilo.

90+4

90+4

Domácím prostě není přáno. Po sklepnutí spoluhráče se v ideální pozici ocitl Böde, jenž střelou z patnácti metrů branku přestřelil.

90+3

Rohový kop, který rozehrál Dilaver, žádnou střeleckou příležitost nepřinesl. Vargić může vykopávat.

90+2

Hráči v zelenobílých dresech se ještě pokouší o vyrovnání. Lauth z pravé strany nacentroval před branku, kde Mitrović odehrál míč do bezpečí.

90+1

Pavlović se vysunul do útoku, kde nezpracoval míč, čímž odstartoval rychlý brejk Rijeky. Ta se poté s míčem vrátila na vlastní půlku.

90

Nad rámec řádné hrací doby jsou přidány čtyři minuty nastaveného času.

89

Dlouhý nákop na Somáliu sice byl přesný, ovšem brazilský hráč si při zpracování pomohl rukou.

89

Hosté navíc závěr zápasu zvládají výborně, Rijeka drží míč v bezpečné vzdálenosti od své branky.

88

V těchto chvílích už je prakticky rozhodnuto, Ferencváros už nemá na vstřelení tří branek dostatek času.

88

Kvržić proti dvěma protivníkům u rohového praporku neuspěl, Ferencváros bude vhazovat.

87

Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Sharbini, přichází Mitrović.

86

Nacvičený signál hostům moc nevyšel, ale Sharbini se opět dostal k míči, který velkou malou domů poslal Vargićovi.

86

Brezovec si na pravé straně šikovně došel pro faul, čímž ušetřil několik dalších desítek vteřin.

85

Ferencváros se snaží zahrozit z dlouhých nákopů, které ale kýžené ovoce nepřináší. Fanoušci Rijeky už pomalu začínají slavit postup.

84

Sharbini na půlící čáře zezadu fauloval Somáliu, další žlutá karta je na světě.

83

Také nyní se Rijeka osvobodila, koncovka zápasu každopádně slibuje zajímavou podívanou.

83

Ze samotného rohu domácí nezahrozili, o pár vteřin později si však můžou celou situaci zopakovat.

82

Hostující obrana se ubránila jen díky odkopu za brankovou čáru. Pochopitelně následuje roh maďarského týmu.

82

Nápor Ferencvárose bude pokračovat, po faulu na Somáliu budou domácí rozehrávat přímý kop z pravé strany.

81

Autové vhazování z pravé strany obstará Dilaver, který čeká, až se do pokutového území nastěhuje co nejvíc jeho spoluhráčů.

80

Domácím rychle dochází čas, na vstřelení tří branek má Ferencváros už jen něco málo přes deset minut.

79

Se žlutými kartami se roztrhl pytel, tu další dostává Böde.

79

Střídání v týmu Ferencváros TC: ze hřiště odchází Ugrai, přichází Busai.

78

Ugrai vyslal prudkou střelu do středu branky, kde míč vyrazil připravený Vargić.

77

Gyömbér se ve vápně sice ke střele nedostal, ale následně přišel faul Zlomisliće. Domácí můžou vyrovnat za pomoci přímého kopu z ideální pozice.

76

Kukuruzović si zpracoval odražený míč a vystřelil z pětadvaceti metrů. Přízemní pokus nebyl vůbec špatný, ovšem Vargić zasahovat nemusel.

75

Dibusz vyboxoval míč do bezpečí a Ferencváros se okamžitě přesunul na útočnou polovinu.

75

O pár vteřin později ovšem fauloval Gyömbér, který dostává další žlutou kartu.

74

Tvrdý zákrok na Sharbiniho byl označený jako čistý, protesty Rijeky jsou zbytečné.

73

Z velkého boje na půlící čáře vzešli vítězně hosté, kteří se můžou pokusit o vstřelení potvrzující branky.

72

Chorvatský tým už začíná okatě zdržovat, Vargić s rozehrávkou rozhodne nechvátá.

71

Bošnjak v souboji o míč na levé postranní čáře fauloval Jugoviće, což se přítomným divákům vůbec nepozdává.

70

Se střelou, kterou ze šestnácti metrů vyslal Jugovič, neměl Dibusz žádný problém, míč letěl jen do středu branky.

69

Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Jajalo, přichází Kvržić.

68

Ugrai se prokličkoval až do šestnáctky, kde podle rozhodčího nasimuloval pád, za který vidí žlutou kartu.

67

Naděje pro Ferencváros ještě žije, tři branky za 25 minut se vstřelit dají.

66

Střídání v týmu Ferencváros TC: ze hřiště odchází Kukuruzović, přichází Nalepa.

65

Ferencváros právě vstřelil branku!
Míč si na penaltový puntík postavil ROLAND UGRAI, který vystřelil do středu branky a zařídil tak snížení svého týmu.

64

Ferencváros bude kopat pokutový kop! Samardžić ve vápně fauloval unikajícího Bödeho a navíc dostává žlutou kartu.

63

Ani Ferencváros se do útoku nežene přímo bezhlavě, z tribun se ozývá nesmělý pískot.

62

Rijeka si je vědoma svého vedení a při kombinaci s míčem se nikam nežene. Čas utíká pro Ferencváros hodně rychle.

61

Střídání v týmu Ferencváros TC: ze hřiště odchází Gera, přichází Böde.

60

Jajalo si při driblingu přivodil nějaké zranění, po několika vteřinách se ale sám zvedl a zatím pokračuje ve hře.

59

Střídání v týmu HNK Rijeka: ze hřiště odchází Kramarić, přichází Zlomislić.

59

Na druhé straně z levého rohu pokutového území vypálil Bošnjak, ale ani on mezi tři tyče nezamířil.

58

Rijeka se i v deseti hráčích na chvíli usadila na útočné polovině. Z velké dálky vypálil Jajalo, jenže branku netrefil o několik metrů.

57

Benjaminu Lauthovi se před šestnáctkou nepovedlo zpracování a následně nepříjemně vletěl do Brezovece. Také za toto rozhodnutí musíme rozhodčího pochválit.

56

Další vteřiny se domácí budou muset bránit, Kramarić podle hlavního rozhodčího fauloval Dilavera.

55

Ferencváros má před sebou 35 minut dlouhou přesilovku, ve které se jistě ještě pokusí vstřelit čtyři potřebné branky.

54

Tak tohle si Ivan Krstanović za rámeček rozhodně nedá! Klíčový útočník Rijeky vzápětí trefil loktem do obličeje Mateose a musí do sprch!

53

Krstanović po odehrání míče fauloval Sharbiniho. Žlutá karta je opět na místě.

52

Hosté mají evidentně dost sil, jelikož snad všichni se aktivně zapojují do napadání rozehrávky Ferencvárose.

51

Solidní šance ale vznikla na druhém konci hřiště! Dobrá přihrávka Sharbiniho našla na zadní tyči Leškoviće, který střelou z první branku minul.

50

Bošnjak využil volného prostoru k centru do šestnáctky, kde znovu zaúřadovala obrana chorvatského týmu.

49

David Mateos u pomezní čáry dohrál souboj s Krstanovićem a zaslouženě dostává žlutou kartu.

48

Defenzíva Rijeky pracuje výborně, Ferencváros se jen ztěžka přesunuje na útočnou polovinu.

47

Rozerávající Brezovec nic kloudného nevymyslel, po faulu Leškoviće už naopak hrají domácí.

46

Po menším zmatku v domácí obraně má Rijeka výhodu rohového kopu.

46

Druhou půli odstartovali svým výkopem hráči Rijeky, kteří rychle poslali míč až k Vargićovi.

46

Začátek druhé půlky se odkládá, domácí hráči stále nevyšli z útrob stadionu.
Domácí kouč Thomas Doll bude mít o přestávce hodně práce, jeho svěřenci na domácí půdě prohrávají už o dvě branky, o což se postarali Krstanović a Samardžić. Rijeka je hodně blízko postupu do třetího předkola, jelikož celkově vede už 3:0.

45+2

45+2

V samotném závěru poločasu se domácí dostali do dobré šance. Ugrai se probojoval k hlavičce, která ale mířila jen do náruče Vargiće.

45+1

Nastavovat se budou dvě minuty.

45

První poločas se chýlí ke svému konci, u míče jsou momentálně hosté, kteří rozehrávali po faulu Mateose.

44

Na skvělý centr z levé strany si naskočil Somália, který ze vzduchu nedokázal umístit míč za záda hostujícího gólmana.

43

Kotel domácích se rozhodl opustit sektor, který nyní zeje prázdnotou.

42

Za hru rukou dostal žlutou kartu Jajalo (Rijeka).

40

Rohový kop domácích rozehrával Ugrai, jenomže k žádné hlavičce se domácí neprotlačili.

39

Rychlé odpovědi se nedočkáme, Ferencváros po rozehrávce kombinuje na vlastní půlce.

37

Rijeka právě vstřelila branku!
Ferencváros je už v hodně velkých problémech! Brezovec posadil míč přesně na hlavu MIRALA SAMARDŽIĆE, který chladnokrevně zdvojnásobil vedení Rijeky.

36

Po krkolomném obraném zákroku bude Rijeka rozehrávat rohový kop z levé strany.

35

Ferencávos se snaží něco vymyslet, proti pevné obraně Rijeky se ale nedokáže prosadit.

34

Druhou branku hosté zatím nepřidají, vlající praporek značí ofsajd, ve kterém se ocitl Kramarić.

33

O exekuci přímého kopu se postaral Brezovec, jenomže branku netrefil o velký kus.

32

Tentokrát fauloval Pavlović, kvůli kterému budou domácí čelit přímému kopu.

32

K vidění je velký počet faulů, ten další zavinil domácí kapitán Gyömbér.

30

Josip Brezovec ve středu hřiště poslal k zemi Dilavera, za což mu sudí udělil žlutou kartu.

29

Tomečakův centr z levé strany prodloužil jeden z obránců a Rijeka může pokračovat díky autovému vhazování.

28

Na rohový kop Rijeky si ještě počkáme, jelikož na hrací ploše zůstvá ležet Krstanović.

27

Kramarić vyslal na Dibusze hodně štiplavou střelu, se kterou si ale gólman Ferencvárose poradil.

25

Centr Krstanoviće nebyl vůbec zlý, ale rozhodčí mezitím pískal nějaký faul hostů.

25

Domácí publikum není spokojené s výrokem sudího, který odpískal evidentní faul Gery.

24

Tak tento přímý kop, který rozehrál Ugrai, nebezpečný opravdu nebyl. Hráč Rijeky odkopl míč do autu.

23

Ferencváros může rychle vyrovnat, domácí můžou zahrozit z přímého kopu.

21

Ferencváros je v hodně těžké pozici, jelikož tímto výsledkem prohrál také první utkání v Rijece.

20

Hostující kotel se může radovat, IVAN KRSTANOVIĆ zamířil k levé tyči a nedal Dibuszovi žádnou šanci.

19

Mateos zahrál ve vápně rukou a hosté budou kopat pokutový kop!

17

Domácí vedli rychlý útok po levé straně, ale nic nebezpečného nevymysleli. Od své branky bude odkopávat Vargić.

16

Brezovec centroval na přední tyč, kde ovšem nebyl žádný z jeho spoluhráčů. Následný centr skončil v náruči Dibusze.

15

K nelibosti diváků i domácích hráčů se bude konat rohový kop Rijeky. Střela Leovace byla údajně tečovaná.

13

Italský rozhodčí Valeri rázně domlouvá Brezovecovi, který za zákrok na Geru žlutou kartu ještě nedostal.

12

Dlouhý nákop domácího hráče zůstal nepochopen, míč přelétl celé hřiště a skončil až v zámezí.

11

Diváci vytváří zápasu výbornou kulisu, na nepřízeň diváků si Ferencváros stěžovat nemůže.

10

Obrana Rijeky si poradila také napodruhé, celá akce končí faulem Ugraie, který si jako oběť vyhlídl Samardžiće.

10

Rohový kop, který rozehrál Ugrai, sice nebezpečný nebyl, ale domácí si celou situaci můžou zopakovat.

9

Aktivní napadání Rijeky dělá domácím hodně problémů, gólman Dibusz musel dokonce zakopnout míč do bezpečí.

8

Teď si můžou míče užít také hráči Ferencvárose, Sharbini se provinil faulem na Dilavera.

7

Úvod zápasu lépe zvládli hosté, kteří častěji drží míč, ale ke střelám se nedostávají.

6

Po nepříjemné srážce Dilavera a Leovace bude moci rozehrávat hostující celek.

5

Sharbiniho přihrávku do šestnáctky přečetla domácí obrana. Následný centr byl dost nepovedený a míč skončil až v zámezí.

4

Tomečak zkusil projít po pravé straně, ovšem k centru do vápna se nedostal.

3

Úvodní vteřiny jsou trošku chaotické, míč létá z poloviny na polovinu, ale na střelu to zatím nestačilo.

2

Dlouhá přihrávka z hloubi pole dolétla až do připravených rukavic Vargiće.

1

Ferencváros se při svém prvním útoku musel vrátit až k vlastní brance, kterou dnes hájí Dibusz.

1

Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří hrají v tradičních zelenobílých dresech. Soupeř z Rijeky nastoupil celý v modrém.

1

Obě jedenáctky už jsou na hrací ploše, tribuny stadiónu jsou zaplněné zhruba z jedné třetiny.

Ferencváros TC: Dibusz – Nalepa, Pavlović, Mateos, Bošnjak – Somália, Dilaver, Gera, Gyömbér (C) – Lauth, Ugrai
Náhradníci: Jova – Bönig, Busai, Kukuruzović, Čukić, Havojic, Böde

HNK Rijeka: Vargić, Tomečak, Lešković, Samardžić, Leovac – Jugović, Jajalo, Brezovec, Sharbini (C) – Kramarić, Krstanović
Náhradníci: Prskalo – Mitrović, Bertoša, Kvržić, Zlomislić, Jahovik, Ajayi

Rozhodčí: Valeri – Passeri, Meli (Itálie).
Mírně lepší výchozí pozici má před dnešní odvetou Rijeka, která na domácí půdě zvítězila 1:0 Chorvatský tým byl jasně lepším týmem, o čemž jasně vypovídá statistika střel (16-0). O vítězství Rijeky však musel rozhodnout až pokutový kop, který v pětaosmdesáté minutě proměnil Krstanović.
Příjemný čtvrteční večer při sledování textového přenosu jednoho z mnoha zápasů druhého předkola Evropské ligy. Od půl deváté českého času se můžeme těšit na duel mezi týmy Ferencváros TC a HNK Rijeka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.