1:3

konec (1:1)

24.07.2014, 20:00 • Showgrounds, Sligo • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 4.2 3.75 1.75 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Rosenborg si ve 3. předkole Evropské ligy zahraje s tureckým Karabüksporem. Pro Sligo letošní pohárová sezóna končí. Na počtenou! (22:04:11)

Je dobojováno.

Je konec! Fotbalisté z Trondheimu dokázali po domácí porážce 2:1 zachránit situaci a v odvetě na hřišti Sliga zvítězili 1:3, čímž si zajistili postup do 3. předkola. Natěšení Rovers přitom začali zápas lépe a ve 13. minutě šli zásluhou Northa do vedení. Již o tři minuty později však vyrovnal Helland a krátce po změně stran dorovnal hostující manko z prvního zápasu Jensen. Stejný hráč pak v 64. minutě přidal i třetí gól Rosenborgu a fotbalisté Sliga Rovers se pak již na nic podstatného nezmohli.

90+4

90+3

Hosté se ještě dostali do rychlého kontru. Zakončení Diskeruda zblokoval McMillan a Riski následně nedokázal trefit bránu.

90+2

Po Ledwithově rohu se hosté ubránili a pomalu mohou začít slavit.

90+2

McMillan to zkoušel z ostrého úhlu a Hansen míč raději vyrazil na roh.

90+1

Tak ještě čtyři minuty.

89

Domácí mohli alespoň trochu vylepšit skóre. Téměř od rohového praporku dobře nacentroval North, McMillan ovšem zblízka hlavičkoval nad bránu.

89

Sørloth se dral za míčem příliš dravě a dopustil se útočného faulu.

88

Russell se vracel z ofsajdové pozice, když na něj letěl míč. Hosté budou rozehrávat.

86

Necelých pět minut do vypršení řádné hrací doby. Domácí už působí, že jsou s vypadnutím smířeni.

84

Střídání v týmu Sligo Rovers FC: ze hřiště odchází Djilali, přichází Ledwith.

84

Pedersen to neudělal dobře a poslal balón za domácí bránu.

84

Hosté měli k dispozici další roh. Ani teď ale centr Mortena Gamsta Pedersena šanci nepřinesl. Vzápětí však Keating fauloval Diskeruda a bývalý hráč Blackburnu si vyzkouší další standardku.

82

Keane z pravé strany dobře centroval na vzdálenější tyč. Se situací si však poradili hostující stopeři.

81

Už běží poslední desetiminutovka zápasu. Rosenborg je blízko postupu do 3. předkola EL.

80

Domácí čelili třem rohům soupeře v řadě, skóre se však nemění.

78

Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Søderlund, přichází Sørloth.

78

Hosté výborně sehráli rychlý protiútok. Jensenovi chyběl krok, aby mohl zakončovat sám před Rogersem. Je z toho alespoň roh pro Rosenborg.

77

Djilaliho střela, či centr, skončila pouze na hostující obranné hradbě.

76

Keating byl nedovoleně zastaven Strandbergem. Standardka pro domácí.

75

Závar v hostující šestnáctce, ale bude se pouze kopat od brány, kterou hájí Hansen.

74

Domácím rozhodně více vyhovuje hra na brejky, nyní ale musí útočit do plných. Hosté se nemusejí nikam hnát.

73

Sligu Rovers se již krátí čas, Rosenborg by si měl dvougólový náskok pohlídat.

71

Danny North byl ale stejně v ofsajdu, takže veškeré vzrušení bylo zbytečné.

71

Domácí manažer John Coleman se pokusil oživit hru dvojitým střídáním. Nyní se snažil něco vymyslet North, z těžkého úhlu poslal míč jen do boční sítě.

70

Střídání v týmu Sligo Rovers FC: ze hřiště odchází Gaynor, přichází Maguire.

70

Střídání v týmu Sligo Rovers FC: ze hřiště odchází O'Conor, přichází Keating.

68

Domácí Gaynor vyfasoval žlutou kartu za zákrok na Riskiho.

66

Po Pedersenově rohu bylo před domácí bránou opět hodně nebezpečno. Obrana Sliga vše přestála se štěstím. Rosenborg je při chuti a hru má již pod kontrolou.

64

Rosenborg právě vstřelil branku!
Tak teď už to vypadá na postup favorita. Rosenborg sice doma prohrál 1:2, také dnes inkasoval jako první, ale teď už vede 1:3! Už podruhé v zápase se trefuje Dán MIKE JENSEN, který se dostal k balónu po zblokované střele Diskeruda a uklidil ho na správné místo. Sligo by teď muselo minimálně dvakrát skórovat.

64

Po závaru ve vápně se míč dostal právě ke Spillanemu, ovšem jeho střela neprošla až na bránu.

64

Strandberg poslal k zemi Spillaneho, je z toho standardní situace.

62

Po centru Keana z pravé strany hlavičkoval nepřesně Danny North.

59

Gaynor rozehrával standardku na Russella, který byl ale v ofsajdové pozici.

59

Žlutou kartu dostává Søderlund (Rosenborg BK).

58

Žlutou kartu dostává Keane (Sligo Rovers FC).

58

Žlutou kartu dostává Reginiussen (Rosenborg BK).

58

Sudí Lambrechts uklidňuje vášně žlutými kartami...

57

Máme tu strkanici u vápna Sliga, kterou vyprovokoval faul na jednoho z hráčů Rosenborgu. Uvidíme, jak to vyřeší rozhodčí.

56

O'Conor se na pravém křídle neprosadil proti Dorsinovi. Pokud by utkání skončilo výsledkem 1:2, tak by se prodlužovalo.

55

Domácí si připravili dobrou šanci. Z levé strany postupoval na bránu North, ovšem nedokázal se trefit mezi tyče.

53

Elán domácích fanoušků po obdrženém gólu trochu uvadl. Teď jsou slyšet především chorály z kotle Rosenborgu.

51

Hosté měli k dispozici přímý kop po faulu O'Conora na Søderlunda. Pedersen ale nic převratného nevymyslel.

50

Po standardní situaci se míč dostal k Russellovi, který však zamířil vedle hostující brány.

49

Hosté právě zlikvidovali své manko z prvního duelu! Diskerud našel v šestnáctce MIKEHO JENSENA a dánský fotbalista se trefuje do horního rohu domácí svatyně.

48

Z přímého kopu pálil Pedersen, domácí bránu tak o metr minul. Rogers by byl navíc u své tyče včas.

46

Mikkelsen centroval z pravé strany, míč odhlavičkoval do bezpečí stoper McMillan.

46

Statistiky 1. poločasu:

Střely na bránu – 2:2
Střely mimo – 4:3
Rohové kopy – 2:2
Po prvním poločase je stav nerozhodný 1:1. Sligo vstoupilo do utkání velmi aktivně a již ve 13. minutě se dočkalo gólu, když se prosadil kanonýr Danny North. Rosenborgu se však o tři minuty později podařilo vyrovnat zásluhou Hellanda. Hosté si pak vypracovali ještě jednu vyloženou šanci, když střelu Riskiho vykopával za již překonaným Rogersem Spillane. Boj o postup tak stále zůstává otevřený. Připomínám, že Rosenborg před týdnem doma prohrál 1:2.

45+3

45+3

Pro centrovaný míč si došel brankář Rogers a to je asi vše, co se v prvním poločase stalo.

45+2

Riski si teď vyšlápl na Djilaliho a je potrestán žlutou kartou.

45+2

Žlutou kartu dostává Riski (Rosenborg BK).

45+2

Hosté ještě zkouší soupeře zatlačit a posílají do šestnáctky vysoké míče. Obrana ostrovního celku zatím odolává.

45+1

Sudí Lambrechts první půli prodlouží o tři minuty.

45

Jensen dostal míč na hranici pokutového území. Do střely, která mohla být velmi nebezpečná, mu obětavě skočil bránící hráč.

44

Už se blíží závěr prvního poločasu, Dorsin provede vhazování poblíž domácí šestnáctky.

43

Z nějakých 25 metrů se opřel do balónu Cawley a Hansen musel na zem, aby zasáhl.

41

Z trávníku se těžce zvedal obránce Sliga McMillan. Zdá se ale, že bude v pořádku. Hosté tak mohou vhodit aut.

39

Hostující obrana odvrátila centrovaný míč pouze na hranici šestnáctky, kde číhal Russell. Ráně domácího středopolaře scházela přesnost.

38

Napadající North donutil Hansena pouze k odkopu do autu, což potěšilo fanoušky Sliga.

37

V ofsajdu byl domácí O'Conor, rozehrávat budou hosté.

35

Obrovskou šanci měl Riski! Finský útočník Rosenborgu byl téměř sám před Rogersem, který jeho zakončení pouze ztlumil, ale před brankovou čarou za něho zaskočil obránce Spillane.

34

Hosté se snaží držet míč na útočné polovině, ale hráči Sliga je dobře napadají a tím jim situaci hodně znepříjemňují.

33

Nyní zůstal v ofsajdu hráč Sliga Rovers Russell.

33

Rychlý protiútok domácích. Spolupráce Conneelyho s Djilalim však až do gólové příležitosti nevedla.

31

Pokračuje velmi bojovný fotbal. Nyní Søderlund fauloval ve středu hřiště Conneelyho.

28

Jeden z domácích fotbalistů v šestnáctce vystřihl efektní nůžky a tímto způsobem míč nacentroval před bránu. Obránci Rosenborgu však byli pozorní a nepustili nikoho z nabíhajících soupeřů do šance.

27

Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Helland, přichází Diskerud.

27

Zraněným hráčem byl Helland, který bude muset střídat.

25

Na trávníku zůstává ležet jeden z hostujících fotbalistů. Probíhá ošetřování.

23

Ani další Pedersenův roh k ničemu nevedl, norský celek však zůstává nastěhován na polovině soupeře.

23

Na hranici šestnáctky se dostal k balónu Riski, jeho pokus byl sražen na roh.

22

Také rohový kop rozehrával zkušený Morten Gamst Pedersen, domácí obrana míč poslala do bezpečí.

21

Reginiussen zakončoval po standardce Pedersena, je z toho pouze roh.

19

Sledujeme hodně rušné utkání. Nyní se do nebezpečné situace dostávali hráči Rovers, centrovaný míč však lapil Hansen.

18

Pedersen zahrával standardní situaci z nadějné pozice. Zkusil vystřelit, ale domácí bránu netrefil.

17

Domácí se snažili odpovědět. Odražený míč však Keane napálil vedle hostující svatyně.

16

Hosté se vrací zpět do hry o postup! Míč ve vápně propadl až k nohám PÅLA ANDRÉHO HELLANDA, který zblízka překonal Rogerse ranou do horní části brány.

16

Velký závar před hostující bránou. Djilali však nepropálil obranný val před sebou.

13

Sligo Rovers právě vstřelili branku!
Obrovská eufórie na Showgrounds! Po pravé straně unikl Cawley a jeho centr usměrnil do sítě DANNY NORTH. Sligo vede 1:0!

12

Tak nakonec Pedersen. Jeho centr našel Selnaese, který však z těžké pozice nedokázal hlavičkovat přesně.

11

Conneely zastavil Søderlunda nedovoleně, míč uvede do hry Dorsin.

9

Domácí začali hodně bojovně, protihráče rychle dostupují a ve středu hřiště tak získávají spoustu míčů.

8

Sám Djilali rozehrával, ale nic velkého z toho nebylo.

8

Djilali předvedl na levém křídle krásné technické finesy. Nakonec je z toho roh pro domácí.

7

Dorsin zastavil faulem O'Conora, domácí budou rozehrávat z pravé strany.

4

Po standardce Gaynora se neprosadil Russell a po něm ani McMillan, který netrefil bránu Rosenborgu.

3

Djilali poslal míč do šestnáctky, hosté se však ubránili.

2

Domácí do zápasu vstoupili aktivně. Po snaze Russella vybojovali rohový kop.

1

Aktéři zápasu právě nastoupili před tribuny zaplněného stadionu.

Sligo Rovers FC: Rogers – Keane (C), McMillan, Spillane, Gaynor – Russell – Conneely, O'Conor, Cawley, Djilali – North
Náhradníci: Brush – Peers, Donelon, Ledwith, Odhiambo, Maguire, Keating

Rosenborg BK: Hansen – Mikkelsen, Reginiussen (C), Strandberg, Dorsin – Jensen, Selnaes, Riski – Helland, Søderlund, Pedersen
Náhradníci: Örlund – Rønning, Skjelvik, Berntsen, Svensson, Diskerud, Sørloth

Rozhodčí: Erik Lambrechts – Cremers, De Rocker (BEL).
Na střídačce Rosenborgu již bude chybět trenér Per Joar Hansen, který odnesl domácí porážku se Sligem a byl vedením klubu odvolán. Do konce sezóny ho nahradí Kåre Ingebrigtsen, kterému bude asistovat sportovní ředitel klubu Erik Hoftun.
Oba celky nastupují v ligových soutěžích, které se hrají systémem jaro – podzim, tudíž jsou již v plném proudu. Sligu v tabulce Premier League patří páté místo s poměrně výrazným odstupem na celky před sebou. Rosenborg je v norské nejvyšší soutěži druhý, ovšem na vedoucí Molde ztrácí devět bodů.
První utkání, které se hrálo v Trondheimu, skončilo překvapivým vítězstvím Sliga Rovers 1:2. Hosté po gólech Keana a Northa vedli dokonce o dva góly, v 81. minutě alespoň snížil Diskerud. Pro Rovers to bylo vůbec první vítězství v rámci evropských pohárů v historii klubu. Naopak Rosenborg potvrdil, že již není tím celkem, který před pár lety válcoval norskou ligu a pravidelně postupoval do skupinové fáze Ligy mistrů.
Vítám tu všechny fanoušky dobrého fotbalu. Čtvrtek se nese ve znamení odvetných zápasů 2. předkola Evropské ligy. Já Vám přiblížím utkání mezi irským Sligem Rovers a norským Rosenborgem. Překvapivě v mnohem lepší výchozí pozici se nacházejí fotbalisté Sliga, kteří před týdnem v Trondheimu senzačně zvítězili 2:1. Norský favorit tak bude mít v odvetě co dělat, pokud chce ještě zaútočit na postup.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.