NHL

Washington Capitals – San Jose Sharks

4:1

konec (1:0, 2:1, 1:0)

05.12.2017, 01:00 • Capital One Arena, Washington • Martin Schwarz (@MartinSmuci)

Tipsport: 2.45 3.72 2.59 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tři hvězdy utkání

Philipp Grubauer (WSH) (24 zásahů)
Alexandr Ovečkin (WSH) (1 + 1)
Devante Smith-Pelly (WSH) (1 + 0) (03:52:18)
Československá stopa v utkání

Jakub Vrána (WSH) (1 + 0, 4 střely na branku, čas na ledě 14:13)
Tomáš Hertl (SJS) (0 + 0, 2 střely na branku, čas na ledě 17:32)
Střely na branku v zápase

Washington Capitals: 29

San Jose Sharks: 25
Máme za sebou zajímavé utkání, které nakonec přineslo až nečekaně hodně emocí. V první polovině zápasu nepadl ani na jedné straně žádný trest, zato ve druhé půlce jich přišlo požehnaně. Viděli jsme dvě nefalšované bitky a další strkanice, za něž padaly trestné minuty. Washington Capitals po zásluze vítězí 4:1, ač dlouho nebyli lepším týmem na ledě. Postupně ale dokázali hru Sharks vyrovnat a hlavně využít své šance, což se San Jose vůbec nedařilo. Domácí využili dvě přesilovky, jednu z nich mimochodem český útočník Jakub Vrána. Žraloci si tedy na výhru musejí počkat minimálně do dalšího klání. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezké úterý.

59:56

Tak přeci jen ještě jeden trest. Hostující Dillon si musí jít už jen symbolicky sednout na dvě minuty za sekání.

59:53

Ještě jeden Grubauerův zákrok, nic dalšího už se ale asi nestane. Sice došlo k menší strkanici, nicméně tentokrát to nebude tak horké jako dříve ve třetí třetině.

59:02

Ještě se bude na závěr jednou vylučovat. Jay Beagle inkasuje dvě minuty za hrubost, stejně jako Timo Meier. Budeme tedy sledovat hru ve čtyřech proti čtyřem.

59:02

Ohlášena poslední minuta třetí třetiny a také celého zápasu. Je jasné, že tenhle zápas Washington Capitals dotáhnou do vítězného konce. Martin Jones musel podržet puk na brankovišti.

58:20

Vyhozený puk do středního pásma zachytil Eller, který zkoušel najít Kuzněcova. Druhý jmenovaný forvard ale těsně minul kotouč na pravém kruhu.

57:48

Jde vidět, že už se spíše jen dohrává. San Jose sice ještě vyvíjí útočné akce, ale jen symbolicky. Grubauer v pohodě vyrazil pravým betonem nahození Jannika Hansena.

57:08

Na druhé straně pokus o únik v podání Alexandra Ovečkina, avšak neúspěšný. Na poslední chvíli ho u mantinel zastavil bránící hokejista San Jose.

56:46

Žraloci vyhráli vhazování v útočném pásmu, sami si ale zkomplikovali situaci na modré čáře, takže se vůbec nedostali k zakončení.

56:32

Střela Pavelskiho končí v lapačce Philippa Grubauera a my tu máme ještě poslední komerční přestávku zápasu.

56:08

Hosté jsou v plném počtu, moc času na vylepšení výsledku už jim ale nezbývá. Teď by hosté potřebovali hodně velké štěstí, aby se zápasem něco udělali.

55:44

Už jen poslední vteřinky, za chvilku se vyloučení Dillon vrátí do hry a San Jose Sharks budou kompletní.

55:18

V oslabení si Sharks dnes vedou tak dobře jako obvykle, už v něm dvakrát inkasovali. Tentokrát ale dobře hlídají obrannou modrou čáru.

54:41

Kuzněcov se dostal do velké šance, když se sám protáhl až před brankoviště. Gólman Jones jeho příležitost na poslední chvíli zastavil betonem.

54:15

Couture a Hertl se postarali o vyhození kotouče do středního pásma. Takový styl hokeje nyní bude Capitals stačit, domácí samozřejmě nemají kam spěchat.

4:1

Branky a nahrávky: 17. Smith-Pelly (Carlson, Beagle), 28. Ovečkin, 40. Connolly (Ovečkin, Kuzněcov), 52. J. Vrána (T. Wilson, Orlov) – 32. Meier (Braun)

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Orpik, Carlson, Orlov, Niskanen, Djoos, Bowey – Ovečkin, Bäckström, T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Oshie – Boyd, Eller, Connolly – Smith-Pelly, Beagle, Chiasson.

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Vlasic, Braun, Dillon, Burns, J. Ryan, DeMelo – Meier, J. Thornton, Pavelski – Hertl, Couture, Labanc – Sörensen, Tierney, J. Ward – Goodrow, O'Regan, Hansen.

Rozhodčí: Rooney, Sutherlenad – Heyer, Nansen

Diváci: 18 506

16:49 WSH 1:0 Smith-Pelly (Carlson, Beagle)
27:11 WSH 2:0 Ovečkin
31:32 SJS 2:1 Meier (Braun)
34:43 WSH 2 Kuzněcov, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo