05.12.2017, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.17 3.87 2.94 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Michael Frolík (CGY) 0+0, 6 střel, TOI 14:54
Jaromír Jágr (CGY) 0+0, 1 střela, TOI 15:22
Jakub Voráček (PHI) 0+3, 3 střely, TOI 18:50 (05:48:41)
Hvězdy utkání

1. Brian Elliott (PHI) 43 zák., 2 góly, 95,6%
2. Jakub Voráček (PHI) 0+3
3. Sam Bennett (CGY) 0+1
Statistiky: Střely na bránu: 45-21; Zablokované střely: 8-19; Vhazování: 42%-58%; Hity: 7-10; Přesilové hry: 0/2-1/3; Trestné minuty: 14-4.
Troy Brouwer sice vstřelil svůj první gól v letošní sezóně NHL a poslal Flames v závěru první části do vedení, jenže ještě do přestávky bylo srovnáno a Flyers čtyřmi góly v řadě utkání otočili výrazně ve svůj prospěch. Na vítězství Philadelphie se podíleli dvěmi góly Scott Laughton a dvěmi asistencemi Jakub Voráček. Brian Elliott odchytal fantastické utkání, když pochytal 43 z 45 střel Flames. Michael Frolík ani Jaromír Jágr nebodovali. Konečný výsledek ve Scotiabank Saddledome. Calgary Flames 2 Philadelphia Flyers 5.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:31

Sean Monahan napřáhl od modré čáry k táhlé střele, kterou klečící Brian Elliott ukryl v náručí.

57:17

Další šanci měl Jaromír Jágr, jehož střela orazítkovala tyč! Další snažení Flames nic nepřineslo a zbytek zápasu bude následovat po komerční přestávce.

56:46

Sam Bennett prudkou střelou z levého kruhu pro vhazování mířil do bližšího horního rohu brány, jenže Brian Elliott fantastickým zákrokem puk vyrazil!

56:40

Mark Jankowski a Jaromír Jágr vymýšleli něco na levém křídle, jenže Flyers jejich kombinaci rozbili.

56:23

Dnešní utkání sleduje 18590 diváků.

56:01

Hra má obrovské tempo a do konce utkání zbývají odehrát celé čtyři minuty. Flyers vedou 5:2.

55:20

Flames do toho v závěru utkání pořádně šlápli, ve třetí části jsme ale zatím svědky gólu nebyli.

54:51

Matthew Tkachuk se v pravém kruhu ocitl ve slibné střelecké pozici, jeho pokus ale zablokoval Wayne Simmons.

54:09

Osobně jsem hodně zvědavý, zda bude mezi třemi hvězdami utkání Jakub Voráček, který si během dnešního utkání připsal dva kanadské body za dvě asistence.

53:25

Jaromír Jágr a Sam Bennett pořádně rozvířili vody v obranném pásmu Flyers, Flames se ale zatím potřetí v zápase skvělého Briana Elliotta překonat nepodařilo.

52:58

Sam Bennett dobře vypálil z pravé strany a Brian Elliott pravým betonem puk skvěle vyrazil.

52:00

Flames na levém křídle po bleskurychlém zavezení puku do útočného pásma napřáhli z ostrého úhlu ke střele, kterou na přední tyči Brian Elliott vyrazil za bránu.

2:5

Branky a nahrávky: 19. Brouwer (Lazar, Giordano), 39. Monahan (Hathaway, S. Bennett) – 20. Filppula (Voráček, MacDonald), 28. Laughton (Gostisbehere, M. Raffl), 29. M. Raffl (Gostisbehere, Voráček), 29. Simmonds (Couturier, Voráček), 42. Laughton (Weal, Leier)

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Kulak, Stone – J. Gaudreau, Monahan (A), Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – S. Bennett, Jankowski, Jágr – Hathaway, Lazar, Brouwer (A).

Philadelphia Flyers: Elliott (Neuvirth) – Provorov, MacDonald (A), Gostisbehere, Hägg, Sanheim, Manning – Giroux (C), Couturier, Simmonds (A) – Weal, M. Raffl, Filppula – Voráček, Patrick, Konecny – Leier, Laughton, Weise. Hlavní trenér: Dave Hakstol. Hlavní trenér: Glen Gulutzan.

Rozhodčí: Brad Watson, Trevor Hanson. Čároví: Michel Cormier, Ryan Gibbons

Diváci: 18590

08:39 CGY 2 Stone, držení protihráče
18:15 CGY 1:0 Brouwer (Lazar, Giordano)
19:16 PHI 1:1 Filppula (Voráček, MacDonald)
24:36 PHI 2 MacDonald, hákování
27:31 PHI 1:2 Laughton (Gostisbehere, M. Raffl)
28:04 PHI 1:3 M. Raffl (Gostisbehere, Voráček)