konec (1:4, 0:1, 3:2) Stav série: 0:3

08.04.2024, 18:30 • Logspeed CZ Aréna, Plzeň • Finále • Karel Jedlička

Tipsport: 1.9 4.52 2.66 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Letošní sezóna Univerzitní ligy ledního hokeje je tedy minulostí, děkuji za pozornost a těším se po letní přestávce zase za půl roku u dalšího ročníku. (21:07:52)
Hokejisté Univerzity Karlovy hrající pod anglickým názvem Kings Prague po čtvrtém místě v základní části naladili formu na play-off a slaví titul po nejrychlejším možném vítězství 3:0 na zápasy nad Západočeskou univerzitou Plzeň.
Po dvou těsných porážkách o gól dnes Plzeň doplatila na nedisciplinovanost a sérii vyloučení v úvodní třetině, kdy inkasovala tři góly během pěti minut. V prostřední části měli Pražané hru pod kontrolou, dvakrát trefili tyč a gólem do šatny zvýšili na 1:5.
Plzeň dokázala ještě v závěrečné třetině extrémně vyhecovaný zápas se spoustou hrubých faulů zdramatizovat třemi góly. V její síti skončil však po hrubce v rozehrávce nájezd nejproduktivnějšího muže play-off Davida Jindry ve vlastním oslabení a hosté zpečetili výsledek do prázdné brány při power-play Plzně.
Střely na bránu 40:33
Vyloučení 13:10
Využití 0:2
Oslabení 0:1

59:50

Pražané už se objímají a poskakují na střídačce, zatímco si poslední zákrok na ledě připisuje Novák.

58:22

Univerzita Karlova právě vstřelila branku!
Martínek zachytil nepřesnou přihrávku a odpálil puk přes celé hřiště, dobruslil si ho ADAM SOCHOR a z ostrého úhlu dává pod tělem padajícího obránce už najisto titulový gól. Asistence: Viktor Martínek.

57:58

Marek Bláha zakončil dlouhé sólo po kličce bekhendem jen do brankáře Nováka.

57:15

Podle očekávání zůstává Zbyněk Varga na střídačce a Akademici se pokusí o zázrak v šesti.

57:15

Novák musel ukrýt v lapačce Bláhovo nahození žabkou. Před buly v útočném pásmu si domácí trenér Ceperko bere oddechový čas.

56:47

Plzeňští pokračují v tlaku, Matoušek z mezikruží neprostřelil Nováka mezi betony.

56:30

Reitspies dojel kotouč v pravém rohu a přihrával pod sebe Soukupovi, kterému nesedla střela naplno.

Akademici Plzeň právě vstřelili branku!
Z bleskové akce Západočechů si nachystal kotouč stahovačkou MAREK PRINCL a mezi nohama bránícího Klatta prostřelil i Nováka, který kotouč stačil jen tečovat. Asistence: Jan Kalus.

54:36

Štochl vkleče zpoza brány posouvá kotouč naslepo jen na hůl hostujícího Konopáska.

53:45

Po nárazu o mantinel v pádu se ztěžka zvedá z ledu za pomoci zdravotníka domácí Šucha.

52:58

Hradil si v plné rychlosti nezpevněným tělem najel do Soukupa, který ve středním pásmu zrovna sklepával rukou vzduchem letící kotouč.

4:7

Branky a nahrávky: 4. Říha (Roubal, Šibra), 41. Roubal (Jánský, Matoušek), 45. Reitspies (Sýkora), 55. Princl (Kalus) – 2. Kucharčík (Gebell), 15. Martínek (Klatt, Kucharčík), 18. Dlabola (Dušek), 20. Kucharčík (Gebell), 40. Martínek (Kucharčík, Sochor), 48. Jindra, 59. Sochor (Martínek)

Akademici Plzeň: Varga (Kubát) – Sýkora, Houdek, Jánský, Šibra /C/, Štochl, Soukup, Bláha, Pánek – Matoušek, Šucha, Vavřička, Reitspies, Šiška, Princl, Rejzek, Gažík, Kalus, Říha, Králíček, Roubal
Trenér: Ceperko

UK Kings Prague: Novák (Mašek) – Piskač, Chmiel, Klatt, Dušek, Klinger, Dlabola, Gebell – Volf, Konopásek, Kucharčík, Škarda, Sochor, Hradil, Martínek, D. Jindra, Moucha, Čmejla /C/
Trenér: Hybner

Rozhodčí: Micka, Kostourek – M. Jindra, Pěkný