16.03.2024, 12:00 • Gorodskoj Katok – Biškek • 5. kolo • Jan Volf

Tipsport: 3.01 4.63 1.74 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já děkuji za pozornost, loučím se s vámi a přeji hezkou sportovní sobotu. Užívejte volna. (14:37:45)

Nejlepší hráči utkání

Mexiko: Jack Rullan

Turkmenistán – Musa Annasaparov
Ani třetí třetinu Mexiko nevyhrálo, i kdy k tomu mělo blízko. Snížilo na 4:7 pak si však nechalo dát gól v oslabení. Třetí třetina už nebyla tak kvalitní jako ta druhá. Pořád však bylok vidění dost souvojů rvaček, gólů, přihrávek a pěkných akcí. Celý zápas měli ovšem hosté z Turkmenistánu navrch a zvítězili zaslouženě. Mexiku na turnaji pokulhávala defenzíva bylo to markantní. Prostě nedokázalli konkurovat útokům soupeřů a často inkasovali. Je to velká škoda, hrát trochu více zodpovědněji zezadu, mohli třeba uhrát lepší výsledek. Ovšem je to hokej a ten dopadl 8:4 pro Turkmenistán. Mexiko sestupuje do divize III B a příští rok ho tam uvidíme, naopak Thajsko postupuje do vyšší divize, to už je po dnešku jasné. Porazilo totiž Lucembursko 6:1, ovládlo celý šampionát bez ztráty bodu a jde výše.

59:52

Turkmenistán ještě zaútočil a předvedl pár nacvičených akcí. Brankáře už ale nepřekonal a zápas končí.

59:29

Payro zasahuje a musí se hodně snažit, aby puk neskončil v bráně. Otáčel se všude možně a touš do branky prostě nepustil.

59:12

Ještě zákrok Payra.

58:45

Utkání se bude dohrávat, i když dnes to jiskřilo, oba týmy se párkrát popraly, vyzkoušely si kdo, co vydrží. Ovšem byl to pěkný zápas, hodně branek, defenzívy toho moc nepochytaly.

58:02

Turkmenistán právě vstřelil branku! I tuto třetinu se Turkenistán prosazuje gólově. Hráč dostal přichytsáno kotouč přesně do slotu a odtud se nemýlil, krásná střela do levé šibenice z pohledu brankáře a o osudu utkání i Mexika je rozhodnuto. Autorem branky je ARSLAN NURYYEV. Asistence: Baymyrat Baymyradov.

57:27

Jenže hosté přecejen ujeli, z brejku se ovšem neprosadili.

57:05

Mexiko v útoku, nepouští soupeře vůbec z pásma.

56:43

Domácí pálí přes beka, Charyyev chytá rutinním zákrokem.

56:02

Středoameričané bojují, nevzdávají se ale čas je neúprosný, a tohle už asi nepůjde zvrátit.

55:36

Mexický fantom v masce nyní nevěděl jak, ale i tak puk chytil a nenechal si ho proklouznout mezi betony.

55:21

Navíc hosté vyhodili.

54:38

Bílí jsou navezeni u soupeře a mačkají ho jako citron. Gól z toho nevzešel, alespoň zatím. NO jo, jenže takto měli hrát celý zápas a ne až na konci.

54:22

Pět minut a 38 sekund na čtyři branky. To není moc. Mexiko už je jednou nohou v divizi III B.

54:12

Turkmenistán zazlobil v útoku, ale nyní už útočí MExiko.

4:8

Branky a nahrávky: 5. Apud (Tapia), 28. A. VAlencia (Rullan, T. Chavez), 35. Esteban (Rullan), 49. Rullan – 12. Dovletmyradov (Bayjaeyev, Nuryyev), 15. Vahovskiy (Hydyrov, Annasaparov), 18. Baymyradov (Esenov, Annasaparov), 21. Dovletmyradov (Barkovskiy, Geldimyradov), 23. Vahovskiy (Kakabayev, Bayjayev), 26. Baymyradov, 29. Nuryyev (Geldimyradov), 59. Nuryyev (Baymyradov)

Mexiko: Gomez (Payro) – Ugarte, Rullan, Matsubara, Ayala, Ch. Mendez – E. Valencia, A. Valencia, L. Valencia – Tapia, Alvarez, T. Chavez – Esteban, H. Chavez, Apud – B. Mendez, Rosales
Trenér: Larry Suarez

Turkmenistán: Charyyev (Myradov) – Kakabayev, Annasaparov, Kakayev, Kakayanov, Hydyrov – Geldimyradov, Dovletmyradov, Barkovskiy – Bayyaev, Nuryyev, BAymyraadov – Gurbanov, Vahovskiy, Atekayev – Esenov
Trenér: Bayram Allayarov

Rozhodčí: Chae – Aslanbey, Lhotský

02:55 MEX 2 Chavez, vysoká hůl
04:29 MEX 1:0 Apud (Tapia)
05:11 TKM 2 Barkovskiy, podrážení