Tipsport: 1.77 4.29 4.03 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Connor Hellebuyck (WPG) – 23 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100 %, odchytal 60:00
Charlie Lindgren (WSH) – 26 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,7 %, odchytal 60:00

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč

2. Connor Hellebuyck (WPG) 23 zákroků
3. Kyle Connor (WPG) 1+0 (03:16:05)
Statistika
Střely na bránu: 29 – 23 | Přesilová hra: 0/1 – 0/1 | Trestné minuty: 4 – 4
Hokejisté Winnipegu dnes vynulovali soupeře z Washingtonu. Vyhráli 3:0 a naprosto zaslouženě si tak připisují další dva body do tabulky.

Domácí byli lepším týmem. V první třetině celek z hlavního města výrazně přehrávali a v 11. minutě otevřel skóre Neal Pionk. Před polovinou duelu pak zvýšil Alex Iafallo, který pohotově tečoval Morrisseyho střelu. V 50. minutě uzavřel výsledek Kyle Connor. A to Tryskáči poté ještě dvakrát nastřelily brankovou konstrukci. Čtvrté čisté konto v sezóně si připsal Connor Hellebuyck, který k němu potřeboval 23 zákroků.

59:41

Ještě dobrý zákrok Hellebuycka, který našel v lapačce ránu Nicolase Aubeho-Kubela z pravé strany.

59:16

59:08

Z levého kruhu přestřeluje Nikolaj Ehlers. To byla dobrá šance. Dánský útočník měl dost času zamířit.

59:01

Poslední minuta třetí třetiny.

58:42

Pěkná souhra po ose Morrissey, Scheifele a Sean Monahan. Ten střílel z mezikruží do připraveného Lindgrena.

58:14

Morrissey nabil Kyleovi Connorovi, který z první pálil do zadního mantinelu.

57:15

Max Pacioretty a Neal Pionk dostávají tresty za hrubost. Hosté si navíc odnášejí dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě a je z toho tedy přesilovka pro Jets!

57:15

Max Pacioretty se pustil do konfliktu s Nealem Pionkem! Následně se chytily i další dvojičky, ale ve vyloženě pěstní souboj se shozenými rukavicemi to nepřerostlo. Tady asi padnou tresty za hrubost.

56:48

Max Pacioretty se dostal do střelecké pozice přes Pionka. Netrefil však branku.

56:34

Morgan Barron se prezentoval střelou švihem, pro níž si Lindgren sáhl lapačkou.

55:25

Domácí zůstávají aktivní. Střely Adama Lowryho a Nina Niederreitera z dobrých pozic minuly branku.

55:06

Nacházíme se již v posledních pěti minutách zápasu. Connor Hellebuyck bojuje o čtvrté čisté konto v sezóně.

54:31

Vysoké nahození Toffoliho si stáhl do lapačky Lindgren. Ten ale neměl komu rozehrát a tak musel kotouč podržet. Ještě jedna reklamní přestávka.

53:59

Nevypadá to, že by hosté měli s výsledkem ještě něco udělat. Tryskáči naopak mohly ještě zvýšit skóre.

53:10

Opět trefená branková konstrukce hostí! Tentokrát ji rozezněl Mark Scheifele, který mezi kruhy tečoval nahození Morrisseyho.

52:00

Střelu Colina Millera po vhazování tečoval Cole Perfetti a Lindgrenovi pomohla tyčka!

Winnipeg právě vstřelil branku!
Domácí rovných deset minut před koncem třetí třetiny zvyšují na rozdíl tří gólů! Mark Scheifele si vzal puk na pravém křídle a společně s KYLEM CONNOREM se dostal do přečíslení 2 na 1. Scheifele pak ideálně načasoval nahrávku na vzdálenější tyčku, kde Connor doklepl kotouč do branky – 3:0. Asistence: Mark Scheifele a Nikolaj Ehlers.
Connor K., DeMelo D., Morrissey J., Toffoli T., Scheifele M.
Protas A., McMichael C., van Riemsdyk T., Carlson J., Oshie T.

49:07

Mark Scheifele dovezl z pravého křídla puk do útočného pásma. Předložil ho do slotu, kde nastavil čepel Nikolaj Ehlers. Ten hrací předmět tečoval do gólmana Lindgrena.

48:35

Tryskáči jsou kompletní a stále drží dvougólový náskok.

48:26

Vyhozený puk nedokázal zachytit do rukavice Sandin a hosté tak opět přišli o pásmo.

47:40

Mason Appleton vytlačil hosty do středního pásma.

47:17

Nyní pálil od modré čáry Alexander Ovečkin, kterému nabil Strome. V akci opět lapačka domácího gólmana.

47:04

Z osy hřiště to zkoušel Dylan Strome. Hellebuyck zasáhl lapačkou.

46:33

Prvním vyloučeným hráčem zápasu je domácí Colin Miller. Ten se provinil sekáním. Po reklamní pauze bude hrát Washington přesilovku.

46:21

Dylan Samberg střílel od modré čáry nad hostující branku.

45:19

Zahrozili domácí. Lindgren musel vyrážet projektil Neala Pionka.

44:37

Dylan Strome hraje ve třetí třetině v lajně s Ovečkinem. Nyní kombinace obou hráčů k nějakému nebezpečí pro domácí nevedla.

43:36

Sean Monahan předal puk Tylerovi Toffolimu, který měl na pravé straně útočného pásma napřaženo. Nemířil však přesně.

42:54

Hosté odehráli puk přes všechny čáry. Zřejmě to ale bylo přes některou z hokejek hráčů Winnipegu, takže se icing nepíská.

42:01

Colin Miller našel Dylana Samberga, který od modré čáry minul branku hosté.

41:30

T. J. Oshie posílal puk před domácí brankoviště, ale obránci Jets dokázali předbrankový prostor vyčistit.

40:29

Alexandr Ovečkin z pravé strany minul branku. Pak přišla střela od modré, kterou tečoval Dylan Strome, ale Hellebuyck byl připraven.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 2:30.
Statistika
Střely na bránu: 20 – 16 | Přesilová hra: 0/0 – 0/0 | Trestné minuty: 0 – 0
Ve druhé třetině se podařilo Winnipegu o gól navýšit vedení. Ve 29. minutě střílel Morrissey a letící puk tečoval mimo dosah brankáře Alex Iafallo. Domácí pak mohli přidat i další trefu, když po ráně DeMela zvonila za Lindgrenem tyčka. Nutno říci, že Capitals s blížícím se závěrem druhé části přeci jen zvýšili intenzitu střelby. Na překonání gólmana Hellebuycka to je ale zatím málo.

40:00

39:49

Od modré vystřelil Nick Jensen. Hellebuyck zasáhl vyrážečkou. Poté poslal puk na branku Connor McMichael, ovšem gólman Jets svým zákrokem přerušil hru.

39:02

Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:49

Tyler Toffoli se dostával do protiútoku. Rychlostně si nevěřil, ale dokázal si prohodit Sandina mezi bruslemi. Pak chtěl ještě přihrávat, ale kotouč na spoluhráče Alexe Iafalla neprošel.

37:33

Beck Malenstyn od modré čáry minul domácí branku. Také další rána hostí se neujala, tu vyrazil pravým betonem Hellebuyck.

36:57

Hosté se provinili přihrávkou rukou a přicházejí tak o útočné pásmo.

35:52

Lindgren chyboval při rozehrávce za brankou. Puk tam zachytil Mark Scheifele, který našel Kylea Connora. Ten ale střílel už v momentě, kdy byl gólman Washingtonu v brankovišti a dokázal úspěšně zasáhnout.

35:27

Nick Jensen zavezl puk do hostujícího útočného pásma. Tam ale nic nevymyslel. Přihrávku poslal do brusle protihráče.

35:12

Nahození Colina Millera zachytil a raději podržel pod rukavicí Lindgren.

34:39

Dylan Strome našel Ivana Mirošničenka. Ten střílel z mezikruží vedle domácí branky.

34:13

A máme tu další komerční pauzu. Přihrávkou rukou se provinil hostující Mirošničenko.

33:40

Jets zase usazeni v útočném pásmu. Z levé strany posílal puk před branku Morrissey. Jeho pas odrazil hokejkou do bezpečí brankář Lindgren.

32:53

Domácí se vystavili do ofsajdu. Následuje reklamní přestávka.

32:47

Icingu se nyní dopustili pro změnu hosté.

32:05

Nyní pískáno zakázané uvolnění Winnipegu a Caps se tak dostanou do útočného pásma.

31:03

Domácí dnes zatím hrají velmi dobře. K větší spokojenosti asi chybí jen ještě vyšší náskok.

30:17

Od modré čáry vystřelil Dylan DeMelo a za Lindgrenem, kterému nepříjemně stínil Toffoli, zazvonila tyčka!

28:58

Střely na branku – 18:11

28:36

Puk skončil v hledišti. Následuje reklamní přestávka.

28:16

28:16 Alex IAFALLO - 2:0

28:16 5/5

Domácí teď více než minutu tlačili svého soupeře a byli za to odměněni! Josh Morrissey se uvolnil s pukem směrem na osu. Pak ho švihem poslal na branku a hrací předmět i díky teči ALEXE IAFALLA zapadl za záda Lindgrena. Asistence: Josh Morrissey a Dylan DeMelo.
Iafallo A., Morrissey J., DeMelo D., Monahan S., Toffoli T.
Ovečkin A., Protas A., Alexejev A., Lapierre H., Carlson J.

27:07

Právě Naměstnikov servíroval puk na zadní tyčku Coleovi Perfettimu, který ho neusměrnil do odkryté hostující branky!

26:52

Vladislav Naměstnikov kombinoval s Morganem Barronem. Druhý jmenovaný nakonec vystřelil z osy hřiště a Lindgren puk vyrazil levým ramenem.

26:14

Zakázané uvolnění hostí.

25:21

Josh Morrissey tečoval nabídku spoluhráče Ehlerse těsně vedle hostující branky! Lindgren s ním pak kolidoval, ale hra pokračuje.

24:38

Ivan Mirošničenko střílel z úhlu do bočního oblouku domácí svatyně. Hezky to tedy zazvonilo, až tak nebezpečné to však nebylo.

24:10

Po Ovečkinově nahrávce střílel od modré čáry Rasmus Sandin. Hellebuyck zastavil puk pravým betonem a následně se zorientoval dost rychle na to, aby ho i přikryl.

23:04

Aktivita Joshe Morrisseyho. Ten zkoušel v krátkém sledu dvakrát střílet. První rána byla zablokována. Druhá minula branku hostí.

22:36

Pokus Becka Malenstyna odrazil do ochranné sítě domácí Hellebuyck.

22:12

Střelu Nikolaje Ehlerse z pravé strany našel v lapačce v opačném gardu chytající Lindgren.

21:15

Domácí rychle otočili hru na druhou stranu. Kyle Connor nahrál na osu Joshovi Morrisseymu, který zamířil jen do Charlieho Lindgrena, jenž stačil včas povyjet.

21:06

Alexej Protas se snažil najít některého ze spoluhráčů před brankou. To se ale nepovedlo.

20:21

Hosté se snaží vstoupit do druhé třetiny aktivně. Hellebuyck musel zasahovat proti dvěma pokusům Johna Carlsona.

20:01

Další třetina začne přibližně v 1:36.
Statistika
Střely na bránu: 12 – 5 | Přesilová hra: 0/0 – 0/0 | Trestné minuty: 0 – 0
První třetina vyšla lépe Winnipegu. Domácí byli výrazně aktivnější než soupeř a v 11. minutě se zaslouženě ujali vedení. Neal Pionk si z druhé vlny sjel na přihrávku Appletona a svou šanci zužitkoval přesnou střelou. Caps zatím působí zakřiknutě a budou potřebovat svou hru vylepšit, pokud dnes chtějí myslet na úspěch.

20:00

19:56

Ještě střela Marka Scheifeleho od modré čáry, kterou vytěsnil mimo Lindgren.

19:28

Rána Nikolaje Ehlerse z levé strany byla sražena do ochranné sítě za brankou Washingtonu.

19:02

Poslední minuta první třetiny.

18:52

Nahození Rasmuse Sandina minulo branku. Hosté pak ještě zůstali v pásmu a střela pak přišla z hole Johna Carlsona. Hellebuyck byl pozorný.

17:13

Zdálo se, že Protasova přihrávka neprojde na Alexandra Ovečkina. Puk se k němu ale odrazil od protihráče Connora a hostující střelec najížděl na branku z pravé strany. Hellebuyck jeho zakončení pokryl!

16:28

Od modré čáry vystřelil Alexandr Alexejev. Hellebuyck kotouč zachytil a přerušil hru. Reklamní přestávka.

16:06

Barron nyní vyhodil domácí z pásma nepřesnou přihrávkou, kterou nezachytil Colin Miller.

15:22

Projektil Johna Carlsona musel vyrážet levým betonem Hellebuyck.

15:01

Hosté se teď trochu vymanili z tlaku, pod který je hráči Winnipegu místy dostávali.

13:42

Hosté vyhráli buly. Po něm přišla střela Alexandra Alexejeva. Puk zůstal před brankou, kde ho Dylan Strome posouval na Ivana Mirošničenka. Ten ho za záda Hellebuycka nedopravil.

13:36

Miller se snažil najít Adama Lowryho, který na jeho přihrávku nedosáhl. Zakázané uvolnění Jets.

12:18

Další výborné střídání Tryskáčů! Hodně aktivní byl právě Toffoli, jehož další nebezpečnou střelu vyrážel Lindgren ramenem. Rána Iafalla byla tečována mimo.

11:40

Tyler Toffoli se zjevil na slotu po nahrávce Alexe Iafalla. Lindgren jeho střelu vyrazil!

11:06

Hráči Winnipegu vedou zatím zaslouženě. Jsou mnohem aktivnější než soupeř.

10:20

Puk vylétl mimo hřiště. Reklamní přestávka.

10:05

10:05 Neal PIONK - 1:0

10:05 5/5

Domácí se ujímají vedení! Mason Appleton odvedl skvělou práci u levého mantinelu, odkud našel z druhé vlny najíždějícího obránce NEALA PIONKA. Toho nedokázal zastavit bránící Pacioretty a Pionk kolem pravé ruky brankáře Lindgrena otevřel skóre. Asistence: Mason Appleton a Adam Lowry.
Pionk N., Appleton M., Lowry A., Dillon B., Niederreiter N.
McMichael C., Bear E., Alexejev A., Pacioretty M., Oshie T.

08:53

Od modré čáry střílel Colin Miller. Netrefil hostující branku.

08:25

Toffoli už byl na ledě dlouho a tak jen posunul puk do útočného pásma, aby mohl odejít střídat.

07:42

Zakázané uvolnění pískáno proti Capitals.

07:20

Pískána další přihrávka rukou. Čas na první reklamní přestávku v zápase.

06:14

Hosté vyhráli buly v útočném pásmu a od modré čáry střílel Trevor van Riemsdyk. Hellebuyck má druhý zákrok v zápase.

06:06

Po nepřesné přihrávce pískáno zakázané uvolnění Winnipegu.

05:52

Dylan DeMelo nahodil puk na hostujícího brankáře. Lindgren ho uschoval v lapačce.

05:30

Domácím pískána přihrávka rukou. Vhazuje se tedy ve středním pásmu.

04:43

Jets mají velký tlak a na střely vedou už 7:1!

04:06

Brenden Dillon od modré čáry minul branku. Puk, který se odrazil k brankovišti od zadního mantinelu, se snažil zamést za Lindgrena Tyler Toffoli, ale gólman Caps odolal.

03:53

Dobré domácí střídání. Poslední střelu vyslal Cole Perfetti a Lindgren přerušil hru.

03:35

Neal Pionk nahodil puk na branku od modré čáry a Lindgren ho odrazil holí.

03:22

Zakázané uvolnění hostí. Tryskáči se snaží o aktivní začátek.

02:24

Ivan Mirošničenko nedokázal odehrát puk z obranné třetiny. Ten u levého mantinelu zachytil Nino Niederreiter a hned ho nahodil na branku. Charlie Lindgren kotouč nadvakrát přikryl.

01:56

Appleton hledal z pravé strany na zadní tyčku najíždějícího Adama Lowryho. Ten kotouč tečoval vedle.

01:21

Kyle Connor nabídl puk na modrou Markovi Scheifelemu, který z první minul hostující branku.

01:08

Na dlouhou přihrávku za obranu nedosáhl Alexandr Ovečkin. Pískán icing Washingtonu.

00:54

Hostujícímu týmu byl odpískán ofsajd.

00:18

T. J. Oshie našel pohotovou přihrávkou od zadního mantinelu Connora McMichaela. Proti střele z levého kruhu si připsal první těžký zákrok Connor Hellebuyck.

00:11

Hned tu máme zakázané uvolnění domácích.

00:01

Oficiality jsou za námi. Nyní se už můžeme věnovat samotnému zápasu.
Nyní zazní hymny USA a Kanady.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Miller, Samberg – Ehlers, Scheifele (A), Connor – Toffoli, Monahan, Iafallo – Appleton, Lowry (A), Niederreiter – Perfetti, Naměstnikov, M. Barron.
Trenér: Rick Bowness

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Carlson (A), T. van Riemsdyk, Jensen, Sandin, Alexejev, Bear – Protas, Lapierre, Ovečkin (C) – Oshie (A), McMichael, Pacioretty – Milano, D. Strome, Mirošničenko – Aube-Kubel, Sgarbossa, Malenstyn.
Trenér: Spencer Carbery

Rozhodčí: Sutherland, Dunning – Galloway, MacPherson.
Winnipeg Jets:
Jets hrají v této sezóně velice dobře. Z 63 zápasů uhráli 85 bodů a na Západě jsou celkově třetí. Spolehnout se mohou na pevnou defenzivu a výborné brankáře, takže společně s Floridou inkasovali nejméně gólů z celé ligy. Naposledy se jim ale nedařilo, když v kanadském souboji prohráli 0:5 na ledě Vancouveru. Před tím dokázali pro změnu zvítězit 3:0 v Seattlu. Trenér Rick Bowness má téměř čistý stůl, co se týče zranění. Na marodce je jen útočník Gabriel Vilardi.