Tipsport: 2.08 4.23 3.05 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 22 – 23 | Přesilová hra: 0/3 – 0/3 | Trestné minuty: 10 – 10

Andrej Vasilevskij (TBL) – 17 zákroků, 5 OG, úspěšnost 77,3 %, odchytal 59:48
Jacob Markström (CGY) – 19 zákroků, 3 OG, úspěšnost 86,4 %, odchytal 60:00

Erik Černák (TBL) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 17:35

Tři hvězdy utkání
1. Jegor Šarangovič (CGY) 2+2
2. Jonathan Huberdeau (CGY) 0+2
3. Anthony Cirelli (TBL) 1+0 (03:47:33)
Dnešní utkání je u konce. Třetí třetina opět nabídla zajímavou podívanou. V 47. minutě zvýšil už na 5:2 bývalý hráč Tampy a dvojnásobný držitel Stanley Cupu právě v modrobílém dresu. Následně to téměř osm minut před koncem zkoušela Tampa bez brankáře a po pár sekundách inkasovala z hokejky Mangiapaneho. Poslední změna stavu nastala v 55. minutě, kdy kosmeticky upravil na 3:6 Eyssimont. Calgary tak vyhrálo a odvezlo si z Floridy dva body.

59:36

Weegar pálil docela tvrdě, do jeho střely si ale najel Černák, který ji tak zablokoval.

58:42

58:19

Hraje se tedy na chvíli na obou stranách ve čtyřech. Zatím se ale ani jeden z týmů nedokázal usadit v pásmu, natož tak ještě vystřelit.

58:04

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Victor Hedman – 2 min., hákování.

58:00

Probíhají poslední dvě minutky zápasu.

57:29

Z pravé strany to tvrdě zkoušel Kučerov, který ale nedokázal procpat kotouč mezi brankáře a tyčku jeho branky.

57:09

Tvrdou ránu Hedmana téměř od modré nyní nepěkně schytal Cirelli, který odjel vystřídat.

56:49

Tampa už vypálila dvakrát v probíhající přesilovce, ale ani jednou nedokázala trefit soupeřovu branku.

56:41

Vyloučení v týmu Calgary Flames:
Nazem Kadri – 2 min., vysoká hůl.

56:27

Cirelli chtěl přebruslit soupeře podél pravého mantinelu a přejít do útoku, neměl ale potřebnou rychlost a nakonec se nechal obrat.

54:35

54:35 Michael EYSSIMONT - 3:6

54:35 5/5

Tampa právě vstřelila branku! Domácí přece jen ještě skórují a usměrňují výsledek na 3:6. Byla to krásná spolupráce dnes skvěle hrajícího Shearyho, který si sjížděl k levé tyči, ale následně naservíroval puk do výhodné pozice pro dnes velice aktivního MICHAEL EYSSIMONT, jenž ho střelou o beton Markströma dokázal do branky procpat. Asistence: Conor Sheary a Nick Paul.
Eyssimont M., Sheary C., Paul N., Raddysh D., Perbix N.
Rooney K., Duehr W., Hunt Dr., Weegar M., Kylington O.

52:17

52:17 Andrew MANGIAPANE - 2:6

52:17 5/6

Calgary právě vstřelilo branku! No, tak tenhle risk bez brankáře se Tampě opravdu nepovedl. Téměř osm minut před koncem to domácí zkoušeli s odkrytou klecí, ale trvalo to jen pár sekund, než se uvolnil ANDREW MANGIAPANE, který poslal do odkryté branky svůj kotouč. Asistence: Mikael Backlund a MacKenzie Weegar.
Mangiapane A., Backlund M., Weegar M., Coleman B., Andersson R.
Point B., Cirelli A., Stamkos S., Kučerov N., Hagel B., Hedman V.

52:07

Branka Tampy je prázdná téměř osm minut před koncem!

3:6

Branky a nahrávky: 15. Sheary (Paul, Hedman), 33. Cirelli (Stamkos, Kučerov), 55. Eyssimont (Sheary, Paul) – 12. Dr. Hunt (Šarangovič), 27. Šarangovič (Huberdeau, Weegar), 29. Šarangovič (Coronato), 30. Pelletier, 47. Coleman (Šarangovič, Huberdeau), 53. Mangiapane (Backlund, Weegar)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (J. Johansson) – D. Raddysh, Hedman (A), Černák, de Haan, Crozier, Lilleberg, Perbix – Kučerov (A), Point, Stamkos (C) – Chaffee, Cirelli, Hagel – Sheary, Paul, Eyssimont – Watson, Glendening, Motte.
Trenér: Jon Cooper

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Weegar, R. Andersson, Pachal, Kylington, Hanley, Gilbert – Coronato (A), Šarangovič, Huberdeau – Pelletier, Kadri (A), Kuzmenko – Coleman, Backlund (C), Mangiapane – Dr. Hunt, Rooney, Duehr.
Trenér: Ryan Huska

Rozhodčí: J. Samuel-Thomas, W. McCauley

03:16 TBL 2 Černák, držení
11:40 CGY 0:1 Dr. Hunt (Šarangovič)
14:28 TBL 1:1 Sheary (Paul, Hedman)