Střely na bránu: 39 – 29 | Přesilová hra: 0/4 – 1/5 | Trestné minuty: 15 – 13

Tristan Jarry (PIT) – 18 zákroků, 4 OG, úspěšnost 81,8%, odchytal 28:43
Alex Nedeljkovic (PIT) – 5 zákroků, 2 OG, úspěšnost 71,4%, odchytal 31:10
Charlie Lindgren (WSH) – 39 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00

Do utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hráč.

1. Charlie Lindgren (WSH) 100%
2. Dylan Strome (WSH) 0+4
3. Ivan Mirošničenko (WSH) 1+0
Dnešní utkání sledovalo 17 093 diváků.
Ve třetí třetině se domácí na obrat nezmohli. Nebyli se schopní prosadit v útoku a v obraně často dělali velké chyby. Naopak Washington ještě jednu branku přidal, přičiněním Sonnyho Milana, a tak si z Pittsburghu odváží výhru 0:6.

59:07

Karlssenova střela zblokována do ochranné sítě.

58:18

Crosbyho přihrávka na modrou čáru pro Karlssena byla nepřesná a Pittsburgh bude muset začínat ze své třetiny.

56:58

56:51

Bemströmovu střelu Lindgren vyrazil.

55:43

Karlssenovu dělovku od modré Lindgren chytil lapačkou a přerušil hru.

55:17

Puustinen z mezikruží přestřelil bránu.

54:58

Vyloučení v týmu Washington Capitals:
Ivan Mirošničenko – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

54:05

Letang tak dlouho hledal možnosti na rozehrávku, až ho o puk připravil Nicholas Aube-Kubel, který pak ujížděl po pravém křídle, jeho střela ale bránu minula.

53:15

Zakázané uvolnění Penguins.

52:48

51:26

Eller zachytil Ovečkinovu přihrávku a jel až do útočné třetiny, kde vystřelil na Lindgrena, ten byl ale v pozoru a střelu zlikvidoval.

50:48

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
Jevgenij Malkin – 2 min., podrážení.

49:55

Dorážku Reillyho Smitha Lindgren pokryl.

0:6

Branky a nahrávky: 2. Wilson (Malenstyn), 21. Ovečkin (D. Strome, Wilson), 24. Jensen (Malenstyn), 29. Lapierre (T. van Riemsdyk, Ovečkin), 37. Mirošničenko (D. Strome, Milano), 43. Milano (Alexejev, D. Strome)

Pittsburgh Penguins: Jarry (29. Nedeljkovic) – P. Joseph, Letang (A), M. Pettersson, E. Karlsson, Graves, Ruhwedel – Eller, Crosby (C), Rakell – R. Smith, Malkin (A), Puustinen – Puljujärvi, Acciari, Bemström – Harkins, Gruden, Carter.
Trenér: Mike Sullivan

Washington Capitals: C. Lindgren (Shepard) – T. van Riemsdyk, Carlson (A), Sandin, Jensen, Alexejev, Bear – Ovečkin (C), Lapierre, Protas (A) – Pacioretty, McMichael, Wilson – Mirošničenko, D. Strome, Milano – Malenstyn, Sgarbossa, Aube-Kubel.

19:51 PIT 2 Harkins, sekání
20:30 WSH 0:2 Ovečkin (D. Strome, Wilson)
23:16 WSH 0:3 Jensen (Malenstyn)
27:18 PIT 5 Harkins, bitka
WSH 5 Malenstyn, bitka
28:50 WSH 0:4 Lapierre (T. van Riemsdyk, Ovečkin)
28:50 PIT -Jarry +Nedeljkovic (Střídání)
30:51 WSH 2 Pacioretty, hákování
36:21 WSH 0:5 Mirošničenko (D. Strome, Milano)
37:49 WSH 2 Sandin, hrubost
42:13 WSH 0:6 Milano (Alexejev, D. Strome)
44:32 PIT 2 Ruhwedel, hákování
50:48 PIT 2 Malkin, podrážení
54:58 WSH 2 Mirošničenko, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu