Švýcarsko – USA

2:3

konec (1:0, 1:2, 0:1)

10.02.2024, 14:00 • RT TORAX ARENA • Matěj Juřík

A to je prozatím vše, hned v 18:00 ale začíná souboj domácích Čechů se Švédy. Do té doby ale na shledanou! (16:11:03)
Nejlepší hráči zápasu:

Švýcarsko - #20 Florian Schenk (1+1)
Spojené státy Americké - #46 Cole McKinney (1+1)
Ve třetí třetině vyvěrala na povrch dominance hráčů USA. Vyhrávali skoro všechny souboje, neztráceli puky, byli schopni zamknout Švýcary na několik dlouhých minut v útočném pásmu a vytvářet si skutečně nebezpečné šance. Rozhodující gól zápasu obstaral Cullen Potter, po dorážce za Birchlerova záda. Zápas tedy končí vítězstvím USA, 2:3.

59:06

Američané sice jsou v útočném pásmu, ale očividně již chtějí jen držet puk na hokejkách až do konce.

58:43

Oddechový čas pro tým Švýcarsko.

58:43

Vyloučení v týmu Švýcarsko:
Peter – 2 min., sevření puku rukou.

57:56

O'Neill to zkoušel z pravého kruhu, Birchler zasáhl vyrážečkou.

57:15

Barnett se po skvělé stahovačce dostává do střely, Birchler si s ní ale věděl rady.

56:03

Slibně vypadající akci Švýcarů zastavil offside.

55:24

Nik Lehmann a Dorian Moret kombinují ve vlastním pásmu.

52:25

52:25 POTTER - 2:3

52:25

Spojené státy právě vstřelily branku!
Fondrkova přihrávka přes pásmo byla ztečována švýcarským obráncem, puk se tak odrazil k bráně, kde se jej podařilo dorazit do sítě CULLENU POTTEROVI. Asistence: Charlie Trethewey a Conrad Fondrk.

51:04

Nik Lehmann a Elia Pedrotti rozehrávají z obranného pásma Švýcarů.

50:14

Nahozený puk se rozhodl Birchler přikrýt, a tak se bude vhazovat.

49:13

Nahozený kotouč na bránu se rozhodl Slavick rozehrát, posunul ho ale jen k Lucienu Lehmannovi, který ale obrovskou šanci nevyužil.

48:44

Mundy vyváží puk z obranného pásma a osvobozuje Švýcary.

48:12

Američané teď drží Švýcary již několik minut pod neskutečným tlakem, k další střele se teď dostal obránce Amico.

47:33

Murtaghovu střelu od modré Birchler vyrazil do rohu.

2:3

Branky a nahrávky: 14. Schenk (Peter, Steiner), 21. Rohr (Schenk) – 36. Hafele (McKinney, Amico), 38. McKinney (Gallant), 53. Potter (Trethewey, Fondrk)

Švýcarsko: Birchler (Gerber) – Pedrotti, Lehmann N., Moret, Vouardoux, Heyer, van Der Kaaij, Cuesta, Haas – Etter, Lehmann L., Dandois – Peter, Schenk, Steiner – Von Rohr, Kneubühler, Halser – Mundy, Wagner, Aeschlimann
Trenér: Fabio Schumacher

USA: Slavick (Boettiger) – Barnett, Kuehne, Schock, Trethewey, Bracco, Amico, Phillips, Lindberg – Gallant, McKinney, Belle – Potter, Fondrk, Mooney – Murtagh, O'Neill, Kvasnicka – Stuart, Horcoff, Hafele
Trenér: Greg Moore

Rozhodčí: Mejzlík – Veselý, Augusta

06:29 SUI 2 Schenk, napadení
11:56 USA 2 McKinney, krosček
12:33 USA 2 Gallant, hákování
13:03 SUI 1:0 Schenk (Peter, Steiner)