DHL Extraliga juniorů

HC ZUBR Přerov – HC Olomouc

5:2

konec (2:1, 0:1, 3:0)

15.11.2023, 18:00 • ZS Přerov • 23 • Skupina Východ • Petr Komárek (@petrkomarek7)

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek dne. (20:10:22)
Souboj o juniorského krále Hané a také o to, kdo ukončí sérii porážek, vyhrávají Zubři. V poslední třetině na domácím ledě rozhodli třemi brankami. Tu rozdílovou vsítil ve 45. minutě Radim Hradil, poté žlutomodří dvakrát využili přesilovku zásluhou Adama Holíka a Ondřeje Kolaříka. Přerované si tak s Olomoucí poradili rozdílem tří gólů 5:2.

60:00

S koncem zápasu se do sebe ještě za brankou Olomouce pustili domácí Šťastný a kapitán hostů Panáček. Oba dodatečně dostanou dvě minuty za hrubost.

59:47

Krátce před koncem jel sám na Žbánka Švejda, ale bekhendový blafák nasměroval vedle pravé tyče olomoucké brány.

59:03

Výborný zákrok domácího brankáře Žurka. Ten si poradil jak s křížnou střelou zdálky, tak především s dorážkou zblízka, ke které se dostal osamocený Bohatý.

58:01

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:50

Buršík od zadního mantinelu oslovil volného najetého Billu, ten mezeru mezi betony olomouckého brankáře nenašel.

57:15

Nyní si Žurek připisuje zákrok lapačkou, kterou zastavil střelu od pravého mantinelu.

57:12

Olomoucký hráč byl nyní zcela volný před Žurkem, ale kotouč nedokázal tečovat směrem na přerovskou branku.

56:45

Střelu z pravé strany od jednoho z Přerovanů Žbánek vyrážečkou usměrnil mimo svou branku.

55:26

55:26 Ondřej KOLAŘÍK - 5:2

55:26

Přerov právě vstřelil branku!
Domácí podruhé ve třetím dějství využívají početní převahu. Billa podobně jako v první třetině Hradil dával kotouč zprava směrem k brankovišti. Přihrávku podstatně zpomalil Kuchta stojící u brány a ONDŘEJ KOLAŘÍK zblízka prostřelil natahujícího se Žbánka. Asistence: Jan Billa a Tobiáš Kuchta.

54:53

Zubři se usadili v útočném pásmu, ke kloudné střele se však zatím nedostali.

54:22

Michal Tomeček – 2 min., nedovolené bránění.

53:32

Billa zkusil vyslat dlouhou přihrávkou do úniku Hradila, ale kotouč hokejkou ve středním pásmu pohotově zastavil olomoucký zadák Šlahora.

52:28

Švejdovi se podařilo protečovat kotouč za branku Olomouce, tam jej ale zastavil jeden z hostujících obránců.

5:2

Branky a nahrávky: 4. Hlávka (Hradil), 16. Škňouřil (Billa), 45. Hradil (Buršík, Hlávka), 50. Holík (Billa, Kuchta), 56. Kolařík (Billa, Kuchta) – 12. Tomeček (P. Sedláček, Bošek), 35. Šotkovský (Tomeček)

HC ZUBR Přerov: Žurek (Ryšavý) – Tomiga, Da. Bárta, Škňouřil, Billa (A), Holík (C), Pekr, Janek – Hlávka, Hradil, Buršík (A) – Kolařík, J. Hanák, Kuchta – Nášel, Halík, Švejda – Šindler, Šťastný, Martiňák.
Trenér: Pavel Neuman

HC Olomouc: Žbánek (Weiss) – Kalman, P. Sedláček (A), Bohatý, Compel, Panáček (C), Šlahora, Vrána – Koudelný, Šotkovský, Tomeček – Smýkal, K. Drábek, Belan – Šulgan, Ruda, Bošek – Ungr, Neoral.
Trenér: Mojmír Trličík

Rozhodčí: Blaha, Čech – Bubela, Tvrdý