po prodl. (1:1, 0:0, 2:2 - 1:0)

08.11.2023, 18:00 • Krystal aréna, Krnov • 13. kolo • Tomáš Chalupa

Tipsport: 3.01 4.51 1.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z mé strany pro dnešek vše, hezký zbytek večera přeje Tomáš Chalupa. (20:05:57)
Nakonec poměrně divoký zápas je u svého konce! Po první třetině, která skončila 1:1, jsme na další branky čekali až do třetí dvacetiminutovky. V ní Opava nejprve šla do vedení, hosté ale zápas dvěma zásahy Viktora Konečného otočili ve svůj prospěch. Tři minuty před koncem poslal zápas do prodloužení Jan Vojtovič. V něm Slezanu druhý bod přisoudil Tomáš Rousek.

61:12

61:12 Tomáš ROUSEK - 4:3

61:12

Opava právě vstřelila branku!
Teď už je ale hotovo! Opavští se radují z proměněného protiútoku dva na jednoho. Stuchlík předal kotouč TOMÁŠI ROUSKOVI a ten bombou z první pod břevno rozhoduje dnešní duel. Asistence: Kryštof Stuchlík.

60:50

Rozhodnutí nepřináší ani průnik Davida Dobši.

60:25

Marek Brada se nakonec odhodlal k rychlé akci, s ranou na bližší tyč však nepochodil.

60:05

Opava vyhrála důležité vhazování a má kotouč.

60:01

60:00

59:50

Je to tak, poslední minuta základní hrací doby rozuzlení nepřinesla.

59:00

Štindl svou přihrávkou před brankou před brankou nikoho nenašel. Zápas nám zřejmě půjde do prodloužení.

58:13

Málem jsme byli svědky hattricku! Na levé straně dostal moře času ke střele Viktor Konečný, který se mohl rozmyslet, kam kotouč vypálí. Nakonec ale trefil jen pravý beton Slíže.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:18

Slezan už je znovu v útočné třetině.

56:59

56:59 Jan VOJTOVIČ - 3:3

56:59

Potřetí máme srovnáno! Ďáblové vyrobili hrubku na vlastní modré a kotouče se zmocnil JAN VOJTOVIČ. Ten Daniela Šimonů překonává svižnou ranou přes obránce. Bez asistence.

56:17

Ten se ale po rychlém kontru a střele Tarnoczyho odkládá, Slíž totiž před dotírajícími útočníky musel puk podržet v lapačce.

55:51

Vhazování v pásmu Nového Jičína. Opava se chystá k závěrečnému náporu.

55:19

Dobša zpátky na ledě, domácí v plném počtu.

55:15

Opava ujela do přečíslení dva na jednoho, Šindelář předával na Bradu, ten ale netrefil ideálně!

53:52

Kryštof Kadula zaútočil v oslabení, Šimonů jeho střelu ze strany vyráží. Hosté se následně zmocňují kotouče.

53:30

Nahození Martina Dudáše doputovalo až do lapačky Marka Slíže.

53:16

Za podražení si na dvě minuty jde odpočinout David Dobša.

52:50

Další komplikace pro domácí, rozhodčí totiž signalizují výhodu a hosté budou hrát přesilovku.

52:29

Nahození Ludvíka nemohlo Šimonů zaskočit, nikdo před ním totiž neprojížděl. Vhazování se bude opakovat.

52:24

Zakázané uvolnění Nového Jičína.

51:45

Bleskovou útočnou akci zakončoval do vyrážečky Marek Brada. Vzápětí na druhé straně dopadnul úplně stejně Adam Hilšer.

51:38

Tomáš Káňa přebíral Šindelářovu přehrávku v ofsajdu, hra se stěhuje až do opavské třetiny.

50:55

Až teď se Slezan lehce oklepal. Po předávce na levé straně se snažil najít mezírku ve výstroji Šimonů Kadula, ovšem neúspěšně.

50:33

Hosté hrají nyní v naprosté pohodě a Opava působí poněkud opařeným dojmem.

50:00

Nový Jičín od tří bodů dělí rovných deset minut.

48:39

48:39 Viktor KONEČNÝ - 2:3

48:39

Nový Jičín právě vstřelil branku!
Ďáblové jdou podruhé v utkání do vedení! Slezan ztratil puk v útočné třetině a hosté jeli do protiútoku. Od pravého mantinelu se kotouč dostal až k VIKTORU KONEČNÉMU, který prudkou střelou na zadní tyč dává svou druhou dnešní branku. Asistence: Nico Geidl, Pavel Matěj.

47:50

Marek Brada obětavě blokuje střelu od modré a Opava se dostává z drobného tlaku.

46:50

Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou a vedoucí branka jednoho či druhého týmu visí ve vzduchu.

45:55

Štindl byl na buly úspěšnější, domácí však špatně rozehráli a výsledkem je icing.

45:46

Po Slížově zákroku se vhazuje v opavské třetině.

44:50

Novojičínští se dostali pod velký tlak, těžkou minutu však nakonec ustáli a Gebauerova formace může vystřídat.

43:39

Vhazování po levici Šimonů sice vyhráli Ďáblové, ti však také hned vyrobili velkou hrubku a Káňa byl mezi kruhy u puku zcela sám! Trefuje však pouze brankářovu výstroj.

43:02

43:02 Viktor KONEČNÝ - 2:2

43:02

Bleskově máme srovnáno! Je možné, že tam byla ještě nějaká teč, tuhle branku si však zřejmě Marek Slíž za rámeček nedá. Nahození VIKTORA KONEČNÉHO z levé strany asi opavský brankář měl mít. Asistence: Pavel Matěj.

42:20

Lehotstký čistě odzbrojil protihráče a Slezan tak znovu útočil. Ke střele se nakonec dostal Dobša, jenže ten netrefil zařízení.

41:10

Už to mohlo být o dvě branky! Opava získala kotouč a Štindl po přechodu do pásma pálil na zadní tyč, kterou však nakonec také trefil! Velké štěstí pro Jičín.

40:17

40:17 Jan VOJTOVIČ - 2:1

40:17

Dvě vteřiny před koncem početní výhody jde Opava do vedení! Thiel si udělal před modrou čárou pořádek u mantinelu, prostrčil puk na Bradu a vzniklo přečíslení dva na jednoho. To ranou z první zakončuje JAN VOJTOVIČ, Šimonů se nestačil přesunout. Asistence: Marek Brada, Jan Thiel.

40:01

Ve druhé části hry jsme branku neviděli, stav tak zůstává i po čtyřiceti minutách nerozhodný – 1:1. Místy byla aktivnější Opava, místy zase Nový Jičín, jak Slíž na straně jedné, tak Šimonů na straně druhé ovšem byli stoprocentní.

40:00

39:48

Tohle bylo opravdu těžké spálit, ale domácí to dokázali! David Dobša měl přímo před brankou moře času a mohl se Šimonů zeptat, kam kotouč chce, ale ani nadvakrát nakonec puk za brankáře Ďáblů neprocedil!

39:30

Domácí se nadechují k ještě jednomu útoku.

39:07

Krásné zpracování na prsa předvedl Tomáš Káňa, který pro Opavu na modré zachránil pásmo. Následně toho Slezan využil k ráně Kryštofa Kaduly, Šimonů vyráží do ochranné sítě.

38:21

Hosté zvládli vhazování a okamžitě vyhazují.

38:19

Vyloučení v týmu HK Nový Jičín:
David Homola – 2 min., nedovolené bránění.

37:40

Zatím to vypadá, že spíše nikoliv. Hra je teď poměrně neurovnaná a oba týmy se střídají v držení kotouče.

36:45

Ve druhé třetině jsme ještě branku neviděli. Dočkáme se v posledních třech minutách?

35:53

Na druhé straně jsme pak viděli v krátkém časovém sledu dvě střely. Ta první skončila vysoko nad, po chvilce pálil i Häring, jehož projektil srazili Novojičínští do ochranné sítě.

35:25

Ervasti na modré sice ztratil kotouč, naštěstí pro domácí byl ale brejk hostů rychle zažehnán.

34:06

Tomáš Rousek se natlačil před bránícího hráče a rázem jela Opava dva na jednoho. Opavský útočník se snažil puk před spoluhráči na druhou tyč a moc nechybělo, aby si zadák Ďáblů srazil kotouč do vlastní branky.

33:24

Hosté se teď tlačí kupředu a na domácí defenzivu se valí jeden útok za druhým.

32:16

Kanonýr Viktor Konečný se prosmýkl po pravé straně a dostal se k nebezpečnému zakonční, Slíž se však dobře roztáhl a ránu zlikvidoval.

31:08

Další ofsajd domácích.

30:42

Opavským je odpískáno postavení mimo hru.

30:16

Po divokém odrazu před opavskou brankou pálil jeden z hostujících útočníků v poměrně krkolomné pozici, zařízení ovšem netrefil.

29:11

Marek Brada vymýšlel zajímavou přihrávku mezi kruhy, záměr ale přečetli obránci Nového Jičína a bylo po šanci.

28:30

Nyní se chvíli nehrálo, za brankou zůstal na ledě jeden z opavských hráčů. Dotyčný nicméně bude v pořádku.

28:00

Velká šance domácích! Štindl s kotoučem na holi objel branku Ďáblů a následně vybídl k pohotové ráně od modré sjíždějícího Jiřího Šindeláře. Daniel Šimonů skvěle zasahuje svým pravým betonem.

27:35

Rousek je zpátky na ledě, Slezan s vypětím všech sil oslabení zvládl.

27:03

Opava se v poslední minutě dostala pod obrovský tlak a místy byla opravdu hodně rozhozená! Novojičínští toho ale nakonec nedokázali využít, jejich nápor skončil nepodařenou ránou Maliníka, která skončila v lapačce Slíže.

25:41

Obrovská smůla hostů! Ti nahazovali puk na opavskou branku, možná tam ještě došlo k teči, kotouč každopádně skončil na tyči! Marek Slíž se následně rozvalil ve vlastním brankovišti a Ďáblové nakonec ani očima puk do branky nedotlačili!

25:33

Vyloučení v týmu HK Opava:
Tomáš Rousek – 2 min., hákování.

25:00

Po Thielově nahození na branku se Opavští provinili faulem v útočné třetině, za malou chvíli půjdou do tří.

23:56

Štěpánek dost zbytečně ztratil kotouč na útočné modré a byl z toho rázem protiútok. Ten zakončoval ranou ze strany Roman Maliník a Marek Slíž jen s vypětím všech sil utěsnil bližší tyč! Při zákroku dokonce posunul svou branku a rozhodčí tak museli pískat.

23:23

Po střetu dvou holí v souboji o kotouč se hrací předmět vymrštil do vzduchu a nakonec dopadnul na střídačku hostů.

22:15

Opava je v úvodu druhé třetiny zatím výrazně aktivnějším týmem.

21:39

Martin Dudáš poměrně nepříjemně nahazoval na opavskou branku z de facto záporného úhlu, Slíž se však nachytat nenechal

21:13

Tohle byla hodně zajímavá příležitost Tomáš Rouska! Opavský snajpr měl na pravé straně spoustu času ke střele, nakonec však trefil rameno Daniela Šimonů!

20:30

Hosté v první půlminutě honili kotouč v opavské třetině bez většího efektu.

20:01

Je za námi prvních dvacet minut hry. Skóre už na začátku páté minuty otevřel po přihrávce Rostislava Olesze Nico Geidl, radost Ďáblům však vydržela bez jedné sekundy pouze čtyři minuty. Pak totiž přesilovku využil i Slezan, přihrávku Rouska za záda Šimonů umístil Kryštof Stuchlík. Světelná tabule tak ukazuje stav 1:1.

20:00

19:20

Kryštof Kadula se dostal do jakéhosi mini úniku a nakonec z vrcholu pravého kruhu pálil přes jediného obránce soupeře! Šimonů jeho rána do vzdálenějšího horního rohu nadělala pořádné problémy a opora Nového Jičína jen se štěstím hrací předmět vytěsnila mimo tři tyče!

18:20

Jako nůž máslem projel pravou stranou kluziště Tomáš Hanák. Obránce Ďáblů následně před brankou hledal své spoluhráče, ovšem marně.

17:07

Martin Dudáš se pokoušel nahodit puk na opavskou branku, jenže hned metr od něj kotouč ven z ledové plochy odrazil David Dobša.

16:45

Na hranici vysoké hole si zpracoval mezi kruhy kotouč Kryštof Stuchlík. Domácí centr následně vypálil do připraveného brankáře soupeřova týmu.

16:30

Po delší době si na kotouč sáhl také Daniel Šimonů, který zasahoval proti střele Tomáše Rouska z pravé strany.

15:21

Na druhou branku v utkání měl políčeno Nico Geidl. Ten si udělal prostor na středu kluziště a mířil mezi betony, ty však opavský brankář stačil zaklapnout včas.

14:40

Na druhé straně si připsali dobré střídání hráči Nového Jičína, výsledkem však byla pouze jedna střela mimo Slížovy tři tyče

13:30

Adam Beránek táhl nadějně se rozvíjející brejk červenobílých, kteří byli v drobné přesile, Ďáblové se nakonec ale stačili vrátit včas.

12:55

Hosté nakonec vymysleli střelu od modré čáry, Slíž ovšem zasahovat nemusel. Na tahu je tak Slezan.

11:50

Momentálně se hra lehce uklidnila a čekáme na výraznější příležitost na jedné či druhé straně.

11:08

Nepříjemná střela z dílny Petra Kuboše. Ten pálil z prostoru u opavské střídačky a před Slížem byl značný provoz, jednička Slezanu si ale kotouč dokázala nakonec najít.

10:20

Domácí uklidňují hru za vlastní brankou a nadechují se k postupnému útoku.

09:50

Gólman Slezanu už je připraven a hned se musel mít na pozoru. Jeho spoluhráči totiž buly nezvládli a rodil se brejk hostů, který ovšem Ďáblům podle představ rozhodně nevyšel.

09:31

Chvíli se teď nehraje, Marek Slíž má totiž nějaký problém se svou výstrojí.

09:31

Opavští se na zhruba čtyřicet sekund usadili v útočné třetině a z pravé strany přišlo nahození, které lapil Šimonů ve své lapačce.

08:34

Zakázané uvolnění Nového Jičína, buly svedou Káňa s Maliníkem.

08:02

08:02 Kryštof STUCHLÍK - 1:1

08:02

Na začátku deváté minuty začínáme od nuly! Také Opavští totiž využívají svou první přesilovku. Tomáš Rousek puk ze strany luxusně naservíroval přímo na hůl KRYŠTOFA STUCHLÍKA, kterému už stačilo hrací předmět usměrnit za záda bezmocného Šimonů. Asistence: Tomáš Rousek, Radim Štěpánek.

07:52

Kombinace Slezanu je v plném proudu.

07:22

Další šanci k vyrovnání má Opava hned vzápětí, Hanák dostává dvě minuty za sekání.

06:25

Obrovská šance domácích ke srovnání! Ti v útočné třetině vypíchli puk a následně se Beránek dostal před Šimonů úplně sám, nad ležícího brankáře ale nedokázal zvednout kotouč.

06:00

Hosté ale rychle dostali puk z vlastní třetiny a míříme znovu na druhou stranu.

05:43

Po několika nepřesných přihrávkách na obou stranách je tady zakázané uvolnění Novojičínských.

05:09

Opavské snažení o vyrovnávací trefu brzdí postavení mimo hru.

04:03

04:03 Nico GEIDL - 0:1

04:03

Ďáblové se nakonec dostali do opavské třetiny a ihned udeřili! Od mantinelu vymyslel před branku výbornou přihrávku Rostislav Olesz a osamocený NICO GEIDL Slíže vykoupal – 0:1. Asistence: Rostislav Olesz, Petr Kuboš.

03:47

Opava zatím hosty k ničemu nepustila, Šimonů navíc musel zasahovat proti střele Káni.

03:21

Radim Štěpánek – 2 min., držení.

02:40

Hrubky v rozehrávce Ďáblů mohl využít Jan Štindl, který se k puku dostal na útočné modré. Na Šimonů postupoval třicetiletý útočník ze strany, ale zařízení minul.

01:50

Dokonce se tak stalo. Hned po vhazování vypálil Vojtovič, jednička Ďáblů ale dobře viděla a puk vyrazila do bezpečí.

01:41

Petru Kubošovi nevyšla rozehrávka a výsledkem je zakázané uvolnění. Slezan také může Daniela Šimonů poprvé prověřit.

01:10

Další ránu směrem na Slíže vyslal ze strany Nico Geidl, urostlý forvard ovšem vysoko přestřelil.

00:28

Jako první zahrozili hosté. Konkrétně Tomáš Hanák, jehož rána od modré ještě byla tečována, ale kotouč nakonec skončil vedle opavské klece.

00:01

Hráči obou týmů už jsou zhruba dvě minutky na ledě, utkání za malý moment začne.

Do dnešního utkání dnes poprvé v dresu Ďáblů zasáhne také veterán Rostislav Olesz!

HK Opava: Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Ervasti, Adamec, Štěpánek, Jak. Ludvík, Thiel, Lehotský – Brada, Káňa (A), Kadula – Dobša, Stuchlík, Rousek (A) – Krupa, Beránek, Vojtovič – Kotásek, Štindl, Häring – Hendrych.
Trenér: Pavel Zdráhal.

HK Nový Jičín: Šimonů (Hořejší) – Báchor, J. Holáň, Hanák, Kuboš, Homola, Dudáš – Konečný, Olesz, Maliník (A) – Geidl, Berka, D. Handl – Gebauer (C), Hilšer, Tarnoczy – Škarka, Matěj.
Trenér: David Dostál.

Rozhodčí: Koziol – Bartek, Hladík.
HK Opava

Šestá Opava je na tom v tabulce o něco hůře, v případě tříbodové výhry se ovšem může svého soupeře bodově dorovnat. Svěřenci kouče Pavla Zdráhala mají za sebou náročné dny a týdny, poslední tři kola totiž odehráli na venkovních stadionech. V Havířově podlehl Slezan vysoko 9:1. následně červenobílí vyválčili dva body za výhru 5:4 po nájezdech ve Žďáru nad Sázavou. Naposledy se Slezané představili v Havlíčkově Brodu, kde v sobotu padli poměrně jednoznačně 4:0. Nyní však Opavu čekají hned tři domácí utkání v řadě – kromě Ďáblů ještě Slezan přivítá Vyškov a Kopřivnici.
HK Nový Jičín

Novojičínští rozhodně patří k tomu lepšímu, co druhá liga nabízí. Ďáblové po lehce slabším rozjezdu nabrali skvělou formu a z posledních čtyř duelů vyválčili hned jedenáct bodů. Před vlastními příznivci zvládli 3:2 střetnutí s Havlíčkovým Brodem, dalších osm bodů přivezli z kluzišť soupeřů. Opavský rodák a nynější kouč Ďáblů David Dostál dovedl své ovečky k výhře 4:3 po prodloužení ve Valmezu, 7:3 ve Vyškově a naposledy 4:0 ve Velkém Meziříčí. Suma sumárum, Nový Jičín je s třiadvaceti body druhý. Šestý Slezan má v tabulce o tři bodíky méně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

4:3

Branky a nahrávky: 9. Stuchlík (Rousek, Štěpánek), 41. Vojtovič (Brada, Thiel), 57. Vojtovič, 62. Rousek (Stuchlík) – 5. Geidl (Olesz, Kuboš), 44. Konečný (Matěj), 49. Konečný (Geidl, Matěj)

03:21 OPA 2 Štěpánek, držení
04:03 NJI 0:1 Geidl (Olesz, Kuboš)
07:22 NJI 2 Hanák, sekání
08:02 OPA 1:1 Stuchlík (Rousek, Štěpánek)
25:33 OPA 2 Rousek, hákování
38:19 NJI 2 Homola, nedovolené bránění
40:17 OPA 2:1 Vojtovič (Brada, Thiel)
43:02 NJI 2:2 Konečný (Matěj)