4:2

konec (0:2, 1:0, 3:0)

08.11.2023, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.32 4.07 2.73 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je dobojováno a domácímu celku se ve třetí třetině povedl velký obrat. Calgary pokračovalo ve střelecké převaze a srovnání se dočkalo už ve 45. minutě, kdy se ranou do horního růžku trefil Noah Hanifin. Ve 47. minutě už domácí vedli, to předvedli rychlý přechod do útoku a po přečíslení dva na jednoho skóroval Blake Coleman. Nashville se marně snažil o srovnání kroku, hostům neklaplo ani odvolání brankáře, při power-play naopak Nashville inkasoval z hole Nazema Kadriho a Calgary tak vyhrálo 4:2. Po tomto výsledku je Calgary na šestém místě Pacifické divize s devíti body, Nashville je Centrální divizi na sedmém místě s deseti body.

Calgary se v dalším utkání představí v sobotu od 1:00 na ledě Toronta, Nashville bude hrát v pátek od 2:00 ve Winnipegu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (06:05:06)

Adam Ružička (CGY) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 11:33
Martin Pospíšil (CGY) – 0+0, 0 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 12:29
Daniel Vladař (CGY) – nechytal

Tři hvězdy utkání
1. Jegor Šarangovič (CGY) 0+2
2. Nazem Kadri (CGY) 1+1
3. Juuse Saros (NSH) 35 zákroků

59:46

Forsberg zablokoval střelu, která by mohla jít do prázdné branky. Každopádně to vypadá, že tohle už Calgary hravě dohraje.

59:20

Hosté to ještě zkouší, Saros je zase na střídačce, zatím ale nemají dobrou pozici na střelu.

58:21

58:21 Nazem KADRI - 4:2

58:21

Calgary právě vstřelilo branku!
A je patrně rozhodnuto. Hosté přišli ve středním pásmu o puk, ten pak Šarangovič přisunul na NAZEMA KADRIHO a pro něj už nebylo těžké z levé strany trefit prázdnou branku – 4:2. Asistence: Jegor Šarangovič, Connor Zary.

58:06

Hodně nepovedená rozehrávka Nashvillu, hosté se sami zbavili útočného pásma.

57:24

Saros opět míří na střídačku, hosté jsou v šesti!

57:07

Hosté už zkusili krátkou hru bez gólmana, teď se ale bude vhazovat ve středním pásmu, takže se Saeos vrací do brankoviště.

56:34

Andersson pouze nahodil bekhendem od levého mantinelu, Saros ale pro jistotu lapačkou přerušil hru.

55:51

Puk je v pásmu Nashvillu, domácí tým vytváří na soupeře tlak, takže ten nemá moc prostoru na nějaký výpad.

54:41

Navýšit náskok mohl po svém průniku levou stranou Backlund, Saros jeho golfák ale zkrotil povyjetím a zmenšením střeleckého úhlu.

53:26

Martin Pospíšil se dostal do útočného pásma a před Fabbra vyslal prudkou ránu zápěstím. Saros jeho pokus skryl v lapačce.

52:13

Zary dobře zavezl puk do útočného pásma, skončil pak ale pod tlakem v rohu a pouze přihrával po mantinelu.

51:40

Nashville začíná přidávat na tempu, převaha domácích vzala za své a Calgary se snaží hlavně o dobrou obranu.

50:56

50:56 Krátký tlak hostů před Markströmem

50:56

Závar před Markströmem, dokonce za ním zvonila tyčka. Domácí ale stále vedou.

4:2

Branky a nahrávky: 36. Dubé (Zadorov, DeSimone), 45. Hanifin (Šarangovič, C. Tanev), 47. Coleman (Kadri, DeSimone), 59. Kadri (Šarangovič, Zary) – 5. McCarron (Foudy, Del Gaizo), 15. Sherwood (Evangelista, Novak)

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Weegar, C. Tanev (A), Hanifin, DeSimone, Zadorov – Dubé, E. Lindholm (A), Huberdeau – Šarangovič, Kadri, Zary – Coleman, Backlund (C), Pospíšil – Duehr, Ružička, Greer.
Trenér: Ryan Huska

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Lauzon, Barrie, Del Gaizo – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Evangelista, Novak, Sherwood – Sissons (A), Pärssinen, Trenin – Co. Smith, McCarron, Foudy.
Trenér: Andrew Brunette

Rozhodčí: Sutherland, Schlenker – Mahon, Nansen

Diváci: 16 975

04:35 NSH 0:1 McCarron (Foudy, Del Gaizo)
07:41 NSH 2 Lauzon, nedovolené bránění
14:34 NSH 0:2 Sherwood (Evangelista, Novak)