Elvis Merzlikins (CBJ) – 24 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,9 %, odchytal 61:44
Lukáš Dostál (ANA) – 34 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,4 %, odchytal 62:20

David Jiříček (CBJ) – 0+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 08:03
Radko Gudas (ANA) – 0+0, +2 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 21:01

2. Adam Fantilli (CBJ) 1+1
3. Frank Vatrano (ANA) 1+0 (05:22:10)
Statistiky
Střely na bránu: 36 – 27 | Přesilová hra: 1/7 – 0/4 | Trestné minuty: 8 – 14
Hokejisté Anaheimu vítězí nad Columbusem 3:2 po prodloužení a připisují si druhou výhru v sezóně! Velkou zásluhu na ni má také český brankář Lukáš Dostál. Ten sice možná mohl chytat druhý domácí gól, ale jinak předvedl 34 úspěšných zákroků a také měl svou klec dobře postavenou.

Domácí v základní hrací době dvakrát vedli. Na přesilovkovou trefu Emila Bemströma z první třetiny odpověděl ve 36. minutě Ryan Strome. V 50. minutě zaskočil Dostála poměrně nenápadnou střelou přes obránce Adam Fantilli, ovšem v čase 56:13 srovnal ranou mezi betony Brett Leason. V prodloužení měly šance oba celky, například domácí Werenski trefil tyčku. Nakonec však rozhodl útočník Kačerů Frank Vatrano, jenž nepohrdl samostatným únikem.

62:20

62:20 Frank VATRANO - 2:3

62:20

Anaheim právě vstřelil branku!
Hosté dnes zvítězí! Benoit-Olivier Groulx poslal do úniku FRANKA VATRANA, který se prosadil střelou nad Merzlikinsovu vyrážečku. Asistence: Benoit-Olivier Groulx.

61:42

Nyní hosté přečíslili soupeře. Situaci zakončoval z mezikruží Sam Carrick, jehož střela byla sražena mimo hřiště.

61:13

Troy Terry jel sám na Merzlikinse, který jeho střelu zachytil do lapačky!

60:52

Zach Werenski trefil levou tyčku Dostálovy branky!

60:40

Jako první ale zahrozili hosté. Střela Terryho minula pravou tyčku.

60:11

Adam Fantilli vyhrál buly a domácí jsou tak na úvod prodloužení v držení puku.

60:01

Ve třetí třetině přidaly oba týmy po jednom gólu. Columbus šel v 50. minutě podruhé do vedení, když Adam Fantilli překvapil Lukáše Dostála střelou přes obránce. Ducks však v čase 56:13 srovnali zásluhou Bretta Leasona, který se trefil mezi betony. Za stavu 2:2 se půjde do prodloužení.

60:00

59:59

Dostál v závěru odpaloval puk po mantinelu, ale našel Damona Seversona, který od modré okamžitě pálil. Dostál už byl ale připraven v brankovišti a zakročil.

59:11

Hosté jsou již kompletní.

59:02

Damon Severson zlomil při nápřahu hokejku a hosté mohli vystartovat do brejku. Naštěstí pro Jackets se rychle vrátil Provorov. Je tu už poslední minuta základní hrací doby.

58:52

Zach Werenski vypálil z jedničky od modré čáry. Dostál kotouč schoval do své výstroje.

58:03

Kirill Marčenko střílel z pravého kruhu. Dostál nic neviděl, ale puk byl přizvednut do ochranné sítě.

2:3

Branky a nahrávky: 17. Bemström (Provorov, Fantilli), 50. Fantilli (Roslovic, Bean) – 36. R. Strome (Mintjukov, McTavish), 57. Leason (R. Johnston), 63. Vatrano (Groulx)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (S. Martin) – Severson, Werenski (A), Jiříček, Provorov, Gudbranson (A), Bean – Marčenko, Jenner (C), J. Gaudreau – Texier, Fantilli, Roslovic – Bemström, Sillinger, K. Johnson – Olivier, Kuraly, Danforth.
Trenér: Pascal Vincent

Anaheim Ducks: Dostál (Gibson) – Vaakanainen, Fowler (A), Gudas, LaCombe, Ljubuškin, Mintjukov – Terry (A), Zegras, Henrique (A) – R. Strome, McTavish, Vatrano – Silfverberg, Groulx, Max Jones – Leason, Carrick, R. Johnston.
Trenér: Greg Cronin

Rozhodčí: Chmielewski, MacPhee – Flemington, Marquis

Diváci: 16 432

06:30 ANA 2 R. Johnston, hákování
11:54 ANA 2 LaCombe, nedovolené bránění
15:21 ANA 2 Vatrano, hákování
16:49 CBJ 1:0 Bemström (Provorov, Fantilli)
21:54 CBJ 2 Werenski, nedovolené bránění
27:43 ANA 2 McTavish, držení
35:47 ANA 1:1 R. Strome (Mintjukov, McTavish)
56:13 ANA 2:2 Leason (R. Johnston)
57:10 ANA 2 LaCombe, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu